Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

elektrikli tırpan / benzinli tırpan ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.

sizce hangisi ?

1000 w /1200 w iyi markalarin elektrikli (arazizde elektrik var) tırpanları var 700-1000 tl arasi

yada hundayi vs marklarin 2 HP civarları benzinli tırpani var. 1000 - 1500 tl arası

1000 m2 yer biçilcek senede bi iki kere.

şimdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    akrabalar köyde hep benzinli kullanırlar. vardır bir bildikleri sanırım.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akrabalar köyde hep benzinli kullanırlar. vardır bir bildikleri sanırım.
    bildikerilini bende bilmek istiyom da bilemedim

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    2 hp tırpanlar hiç güzel değil kullanışsız anca çimen için 4 yada üstü hp ler iş görüyor elektrikli tırpan da yine 3200 watt üstü bakman lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

sadece çimense bile 2 hp işe yaramıyor hele birde sağlam ot vs varsa ömür biter iş bitmez 2hp ile

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hp tırpanlar hiç güzel değil kullanışsız anca çimen için 4 yada üstü hp ler iş görüyor elektrikli tırpan da yine 3200 watt üstü bakman lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

sadece çimense bile 2 hp işe yaramıyor hele birde sağlam ot vs varsa ömür biter iş bitmez 2hp ile
    ot baya saglam cıkıyor yabani ot yani.. 3200 elektrikli tırpandami varmıs ben göremedim hiç.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    arazi büyükse benzinli ideal olacaktır, ufak bahçe için elektrikli olanlar.

epey uzun bir uzatma kablosuna ihtiyacınız olur, kablo takılır burkulur arada tırpanla biçilir ve heryeri ek olur. birde uzatma kablosunu toparlayıp koyacak yer de gerekli.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Elektrikli tirpan nedir? Çim biçme makinası mi (alti bıçaklı)? Yoksa kenarları köşeleri almaya yarayan ipli makina mi?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Benzinliler daha verimlidir. Kablo derdi olmadığı için taşıma ve çalışması kolaydır. Arazide makine hareketli ise benzinli(Tırpan, ilaçlama makineleri vs), Makine sabit ise elektrikli ( Su pompaları, sulama sistemleri ) olunca çok verimli ve ekonomik iş yapıyor.
    kenan_gül bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli tirpan nedir? Çim biçme makinası mi (alti bıçaklı)? Yoksa kenarları köşeleri almaya yarayan ipli makina mi?
    https://www.elektromarketim.com/makita-ur3502-elektrikli-tirpan?gclid=Cj0KCQjw-_j1BRDkARIsAJcfmTHdvWNVOz4vJQcTQHeHdgulHPdWj-We9NVbS8ys65isA9t9a2lFTiQaAlaYEALw_wcB

gibi mesala

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arazi büyükse benzinli ideal olacaktır, ufak bahçe için elektrikli olanlar.

epey uzun bir uzatma kablosuna ihtiyacınız olur, kablo takılır burkulur arada tırpanla biçilir ve heryeri ek olur. birde uzatma kablosunu toparlayıp koyacak yer de gerekli.
    evet kablo işi sorun. benzinli de işte pistonu segmani yagı suyu gibi geldi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Konu ağaç ve odun kesmekse; En sıradan benzinli ağaç motoru en iyi elektrikli ağaç motorundan daha iyidir. Benzinli motorda dikkat edilecek nokta yağ konusudur, çok çok önemli ve ihmale gelmez, doğru yağı kullanır ve yağını eksiltmezseniz uzun süre kullanır ve iyi performans alırsınız. Elektrikli olanlarda ise, tilki kuyruğu tabir edilen testereleri gündelik orta düzey işlerde rahatça kullanabilirsiniz. Konu kişisel fikrimin ötesinde deneyimle sabittir.

Yoğunluğa göre tırpanlarda da aynı durum sözkonusu. Benzinli olanların hareket kabiliyeti daha yüksek olduğundan tercih sebebidir, ama 500m2 bahçeniz vardır 15-20dk ot temizliyorsunuzdur elektrikli de alınabilir.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Ben arazide kullanacağım için benzinli tırpan tercih edeceğim, stihl veya husqvarna bakıyorum, bu iki markanın 1hp olan modeli dahi diğer markalara göre çok daha verimli çalışıyor, şunu göz ardı etmeyin motor gücü yükseldikçe makine ağırlığı artıyor, bu da kullanım pratikliğini azaltıyor, evde dahi kullanacak olsanız benzinli almakta fayda var, elektrikli çim biçme makinesi almıştım, çalışırken kablo çok engel oluyordu, ilaveten evde benzin bulundurma riski de var açıkçası tehlikeli tüm bunları göz önünde alarak kendinize uygun bir seçim yapın.
    kenan_gül bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kenan_gül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

sizce hangisi ?

1000 w /1200 w iyi markalarin elektrikli (arazizde elektrik var) tırpanları var 700-1000 tl arasi

yada hundayi vs marklarin 2 HP civarları benzinli tırpani var. 1000 - 1500 tl arası

1000 m2 yer biçilcek senede bi iki kere.

şimdiden tesekkurler.
    Guzel kardesim sen cok sansli bir insansin.

https://www.irhaltarim.com.tr/urun/h...YaAtZEEALw_wcB

Bu urunu gecen sene babama aldim.Hesapta 8 donum yerin otunu bicecekti,yas 69!

Urunu toplamda 3 saat bile kullanamadik.Tarlanin otunu ot ilaci atarak cozuyoruz artik

İlgilenen varsa urunu,garanti belgesini fotolarim,hatta ciddi alici varsa is ustunde kisa bir video bile cekebilirim.Fiyati sifirina gore cok uyguna verecegim.

Benim urunu al veya alma ama ben olsam benzinliyi tercih ederdim.
    kenan_gül bunu beğendi.

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ağaç ve odun kesmekse; En sıradan benzinli ağaç motoru en iyi elektrikli ağaç motorundan daha iyidir. Benzinli motorda dikkat edilecek nokta yağ konusudur, çok çok önemli ve ihmale gelmez, doğru yağı kullanır ve yağını eksiltmezseniz uzun süre kullanır ve iyi performans alırsınız. Elektrikli olanlarda ise, tilki kuyruğu tabir edilen testereleri gündelik orta düzey işlerde rahatça kullanabilirsiniz. Konu kişisel fikrimin ötesinde deneyimle sabittir.

Yoğunluğa göre tırpanlarda da aynı durum sözkonusu. Benzinli olanların hareket kabiliyeti daha yüksek olduğundan tercih sebebidir, ama 500m2 bahçeniz vardır 15-20dk ot temizliyorsunuzdur elektrikli de alınabilir.
    az mi jawa kullanmadik 2 zamanlı yagı kokusu geldi burnuma

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

baya iyi biseye benziyo. emsallerine gore de guclu. husnu - stil dunya markası almıcaksan hundayi al demişti tarim aletleri satan arkadas

Arkadaşlar geçen sene bahara girerken bana da lazım olmuştu.Bahçemiz çok küçük veya çok büyük değil yani orta boyda bir bahçe diyebiliriz. Bu tarz ölçekli bahçeler için bosch arm 32 cihazını tavsiye ederim. Bosch arm 32 çim biçme makinesi aldıktan sonra herhangi bir problem yaşamadım. Altta bu ürünü kısa bir araştırma yaparak ne uygun veren sitelerden birini buldum. Birine faydası olur diye ekliyorum aşağıya linki.

bosch arm 32 çim biçme makinesi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)