Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Saç Bakımı için Önerileriniz Neler?

Motovento
    REKLAM ALANI

"Herkese selam. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Saçlarım çok çabuk yıpranıyor ve dökülüyor. Çevremdeki birkaç kişiden elma sirkesinin fayda edebileceğini duydum. Ama daha çok yıpratır mı bilemiyorum. Çevremde kullanan kimse yok, önerenler de hep başkalarından duymuş ama uygulamamış. elma sirkesi saç için nasıl kullanılabilir, yıpratır mı vs kullanan varsa yorum kısmında paylaşabilir mi? Birde internetten bakındım biraz araştırma yaptım sizlerle de paylaşayım. İyi okumalar herkese )
    Saçınız için elma sirkesi faydalı mı?
    Elma sirkesi, saçı ve saç derisini derinlemesine temizleyen, saç diplerinin daha fazla oksijen almasını sağlayan mucizevi bir besindir. Elma sirkesi aynı zamanda saç köklerini kuvvetlendirir.
    Asitli yapısından dolayı, sirkeyle saç bakımı yaparken asit oranına dikkat etmelisiniz. Saçınıza kullanacağınız sirkenin asit oranı %4-9 oranında olmalıdır.
    Elma sirkesiyle doğal saç bakımı tarifi
    Sirkeyi saçınıza su ile seyrelterek uygulamalısınız. Düzenli olarak saçınıza bu karışımı uyguladığınızda, saçlarınız daha sağlıklı uzayacak ve eskiye oranla daha kuvvetli bir yapıya sahip olacaktır. Saçlarınıza elma sirkesiyle bakım yaparken dikkat etmeniz gereken ölçüler de şöyledir:
    1 çay bardağı sirke
    4 su bardağı su
    Sirke ve suyu karıştırarak banyoda saçınıza durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Sirkenin kokusu sizi rahatsız edecek olursa, karışıma birkaç damla lavanta yağı ekleyerek sirkenin keskin kokusu biraz olsun hafifletebilirsiniz. Haftada 2 defa uygulamanızı tavsiye edeceğimiz bu karışımı, daha fazla uygulamaya kalkarsanız saç derisindeki yağı tamamen yok edebilirsiniz. Bu da, saç derisinde kuruluğa yol açar.
    Saçınıza bakım yaparken, elma sirkesinin daha fazla kullanılmasının sebebi ise saça verdiği parlaklık ve canlılıktır.
    Düzenli olarak kullanılan elma sirkesi ve su karışımı, saç tellerini güçlendirerek saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Saçı, taranması kolay yumuşak bir hale getirir.
    Elma sirkesinin saç derisine ve kepeğe etkileri
    Elma sirkesinin saça faydaları arasında saç derisi ve saç diplerinde oluşan kepeği doğal tedavi edici özelliği olmasıdır. Saç derinizde kaşıntı veya bir deri hastalığı varsa bunu öncelikle elma sirkesi kullanarak gidermeyi deneyebilirsiniz. Bunun için de size aşağıdaki tarif ve uygulamayı önermek istiyoruz:
    2 su bardağı su ve 1 çay bardağı sirke ile karıştırarak, elde edilen karışım ile saç diplerine masaj yapın ve yarım saat bekleyin. Daha sonra ılık su ile saçlarınız durulayın. Bu uygulama hem saç diplerindeki problemleri çözmenize hem de saç dökülmelerinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır.
    Elma sirkesinin içerdiği doğal asitler, saç derisindeki kepekleri arındırmakta oldukça etkilidir. Aynı zamanda bitlenme durumunda da yukarıda bahsettiğimiz yöntemle, bu bitlerden kurtulabilirsiniz.

Saç dökülmelerine karşı elma sirkesi
    Antibakteriyel olan elma sirkesi, saçlarınızı bakterilerden korumak için kullanabileceğiniz doğal bir çözümdür. Saç derisinde tedavi edici özelliği olan elma sirkesi sayesinde, sağlıklı bir deriye kavuşarak, daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Elma sirkesinin yan etkileri var mı?
    Elma sirkesinin saça faydaları oldukça fazla ama, asitli yapısı nedeniyle hassas ciltlerde tahriş ve kızarıklığa yol açabilir. O nedenle kullanırken mutlaka su ile inceltmelisiniz. Aksi takdirde yanma ve kaşıntıya maruz kalabilirsiniz. Elbette kullanacağını elma sirkesinde en fazla dikkat etmeniz gereken nokta, doğal olmasıdır. Çok fazla koruyucu madde ve kimyasal içeren sirkelerden uzak durmalısınız.
    Son olarak, derinizdeki problemlerin ciddi boyuta ulaştığını görürseniz, bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederiz.
    "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Merve, Sen Çok yanlış yere geldin Berberler kapanınca,biz 3 yada 4 numara kesmeye başladık saçlarımızı. O zaman bakım gerektirmiyor. Belki sana da yakışır :D
    espresso, fatih.met ve kenan_gül bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merve kaç, buralarda LOST olursun sen.

forumun yarısı makinaya vurdu kafayı yarısı sac uzatmaya karar verdi zaten boşver tüm hepimiz erkeğiz ve kel kalacağız cogumuz, sirke falan iğrenc.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    WD40, foruma uygun olan budur.
    fatih.met, cıbılduck ve Erdomen bunu beğendiler.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    Msx 125
    Motul 7100 ile parlak saçlar

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Tüm ama tüm saç bakım serumu, kremi, formülü yalan dolan.

5 yıldır saçlarım uzun sadece yıkıyorum evet sadece yıkıyorum.

Kendime, saçlarıma iyi geldiğini düşündüğün 3 marka şampuan kullanıyorum. Bir paket bitince diğerine geçiyorum bir döngüde ilerliyor

Açık hali:
    https://i.hizliresim.com/JvjCGE.jpg
    Örgü hali:
    https://i.hizliresim.com/3CTqbo.jpg

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm ama tüm saç bakım serumu, kremi, formülü yalan dolan.

5 yıldır saçlarım uzun sadece yıkıyorum evet sadece yıkıyorum.

Kendime, saçlarıma iyi geldiğini düşündüğün 3 marka şampuan kullanıyorum. Bir paket bitince diğerine geçiyorum bir döngüde ilerliyor

Açık hali:
    https://i.hizliresim.com/JvjCGE.jpg
    Örgü hali:
    https://i.hizliresim.com/3CTqbo.jpg

ah ahh seni görünce 3 sene önce aklıma geldi.
    bir de şimdiki hali.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    30 yaşima kadar sacim,tom cruisenin saçlari gibiydi,berberim birebir ayni formda keser fön çekerdi.

Son 3 senedir saclar seyreklesti,3 sene sonra tamamen kelaynak kuşu gibi olacagim.

İnce telli saçlar başa bela..

Beyazlayan ve kalin telli saclardan korkmayin,olta misinasi gibi asla dökülmüyor,uç uca ekle balik bile tutulur..

1 senedir Bıttım sabunu kullaniyorum,ilk etapta keçe gibi oluyordu ama kökler zamanla alişti.
    snappy x bunu beğendi.

23 yaşındayım ama kelim.konuyu yaşlı gözlerle okuyorum .teşekkür ederim mühendislik fakültesi
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Buğday çimi suyu saç dökülmesine iyi geliyor ben denedim Saraçoğlu,na yazdım sordum böyle bişey varmış son kitabındada var tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Aslında sarımsaklı kürlerde var ama daha çok %90 saç kayıpları için etkili ama biraz eziyetli kokulu

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim tepede malzeme kalmadı, bakım için pasta-cila kullanıyorum. Hatta tesiste polisaj makinesi varsa daha da güzel oluyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Nashi Argan Filler Theraphy ya da dolgu terapi diye bir şampuan var ve kremi, ancak pahalılar, yıllar içinde fiyatları anormal yükseldi, ancak gücünüz yetiyorsa kesinlikle tavsiye ederim, argan yağı ile saçlara masaj yapıp sonra şampuanı kullanınca hem kepek çok azalıyor hem de cidden saçlar dolgunlaşıyor, kokusu da muhteşem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 yaşima kadar sacim,tom cruisenin saçlari gibiydi,berberim birebir ayni formda keser fön çekerdi.

Son 3 senedir saclar seyreklesti,3 sene sonra tamamen kelaynak kuşu gibi olacagim.

İnce telli saçlar başa bela..

Beyazlayan ve kalin telli saclardan korkmayin,olta misinasi gibi asla dökülmüyor,uç uca ekle balik bile tutulur..

1 senedir Bıttım sabunu kullaniyorum,ilk etapta keçe gibi oluyordu ama kökler zamanla alişti.
    hocam makine geldi mi?
    geldiyse memnun kaldın mı
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam makine geldi mi?
    geldiyse memnun kaldın mı
    Dostum makina geldi,

zımba gibi,

bu zamana kadar,philips,braun kullandım bunun altta kalır yanı yok,

şarjı iyi gidiyor,çekme yolma yapmadı,biraderin saçları deve yünü gibi onu bile kesti daha ne olsun.

önerdiğin için çok sağol epey hora geçti.
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Beğenmene sevindim hocam
    inşallah uzun yıllar sorunsuzca kullanırız
    bu arada şimdiden bayramınız mübarek olsun
    iyi günler
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğenmene sevindim hocam
    inşallah uzun yıllar sorunsuzca kullanırız
    bu arada şimdiden bayramınız mübarek olsun
    iyi günler
    inş.dostum

Hayırlı,huzurlu,saglıklı bayramlar
    snappy x bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    merve aramıza hoşgeldin, saç bakımı hakkında hiç bilgim yok ama hint dizilerinde kadınların saçları çok uzun ve bakımlı, bazı japon filmlerindeki kadınların saçlarıda uzun ve bakımlı, birde elfler var...

bu 2 ırkın saç bakımı için neler kullandığını araştırman belki de yararlı olacaktır, hele o savaş filmlerindeki japonların saçları ne öyle, at yelesi gibi dalgalanıyor...

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Burada 90 numara dişli yağı ve WD40 dışında bir öneri geleceğini zannetmiyorum arkadaşım.
    fatih.met bunu beğendi.

İyi bayramlar arkadaşlar.
    Herkes için tavsiye edeceğim şey GELENEKSEL YÖNTEMLERLE YAPILMIŞ SABUN kullanmanızdır.
    Şampuan ve özellikle market şampuanlarını kullanmayınız.

Kendi deneyimimi paylaşayım:
    32-33 yaşlarımda iken saçlarım ön taraftan dökülmeye başladı, normalde kalın telli ve çok gür saçlıyım.
    Kepeği sıfırlamasıyla ünlü market şampuanını kullanıyordum o sıralar. Antakyada markette tesadüfen gördüğüm defne şampuanını kullanmaya başladım, çok iyi sonuç verdi. Saç dökülmesi büyük oranda durdu.
    Bir iki yıl sonra ise el yapımı defne şampuanı buldum onu kullanmaya başladım. Son 1 yıldır da zeytinyağlı defne sabunu kullanıyorum. Sanırım en doğalı budur

Şu anda saçlarım 35 yaşımdaki ile aynı durumda ve 40 yaşıma girdim.

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bayramlar arkadaşlar.
    Herkes için tavsiye edeceğim şey GELENEKSEL YÖNTEMLERLE YAPILMIŞ SABUN kullanmanızdır.
    Şampuan ve özellikle market şampuanlarını kullanmayınız.

Kendi deneyimimi paylaşayım:
    32-33 yaşlarımda iken saçlarım ön taraftan dökülmeye başladı, normalde kalın telli ve çok gür saçlıyım.
    Kepeği sıfırlamasıyla ünlü market şampuanını kullanıyordum o sıralar. Antakyada markette tesadüfen gördüğüm defne şampuanını kullanmaya başladım, çok iyi sonuç verdi. Saç dökülmesi büyük oranda durdu.
    Bir iki yıl sonra ise el yapımı defne şampuanı buldum onu kullanmaya başladım. Son 1 yıldır da zeytinyağlı defne sabunu kullanıyorum. Sanırım en doğalı budur

Şu anda saçlarım 35 yaşımdaki ile aynı durumda ve 40 yaşıma girdim.

10 yaşından beri mecbur kalmadıkça şampuan kullanmadım. zeytinyağlı yeşil sabun.

Cogu arkadaşımdan daha fazla sacım var ki genetik olarak babam hariç herkes kel.

birtek 26 yaşlarında sac uzattım bayağ bi, sabun kullanmak uzun sacı döküyor sanırım , kafam %30-40 oranında seyreldi.

32 yaşındayım , 28imde sacı kısalttım dökülme durdu.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)