Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Hafta sonu sokağa çıkmak yasaklanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'na video konferansla katıldı. Erdoğan toplantı sonrası, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının önümüzdeki hafta sonları da devam edeceğini açıkladı. Karara göre 17 nisan cuma gecesi saat 24.00'ten 19 nisan pazar gecesi saat 24.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Luppo eve kadar dağıtılacaktı deseydi.
    Bu arada, doğrusu bu şekilde günler öncesinden duyurmaktır. Soylu'yu geç açıkladı diye eleştirenlere "Erken açıklansaydı daha kötü olurdu" diyenlere cevap cumhurbaşkanından geldi. Savunmuş olmak için savununca böyle oluyor işte, şimdi çevirsinler kazı bu arkadaşlar.
    Ama bu şekilde duyurulması doğrudur bence de. Kişisel olarak 2 günün yetmeyeceğini düşünsem de bu yöntemle cuma günkü tablo yaşanmaz.
    Not: Bu tüm yurt için mi, 31 şehir için mi?

Motosikleti
    MT-07
    Gidem şimdiden suyumu depolayayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Luppo eve kadar dağıtılacaktı deseydi.
    Bu arada, doğrusu bu şekilde günler öncesinden duyurmaktır. Soylu'yu geç açıkladı diye eleştirenlere "Erken açıklansaydı daha kötü olurdu" diyenlere cevap cumhurbaşkanından geldi. Savunmuş olmak için savununca böyle oluyor işte, şimdi çevirsinler kazı.
    Dur konu yeni açıldı. Fetöcü olmak için en az 2.sayfayı bekleseydik?
    fz6_fazer ve OnurTr bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Virüsün adını antimemur virüsü olarak değiştirdik.
    Haftaiçi tatil yapıp haftasonu çalışıyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidem şimdiden suyumu depolayayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Dur konu yeni açıldı. Fetöcü olmak için en az 2.sayfayı bekleseydik?
    Umudum kalmadı demiyecek ...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde olması gereken buydu. Deneme yanılma yöntemi ile doğruyu bulduk.

Müzmin eleştirmen olarak içim kıpır kıpır, geliyor yine bir eleştiri:

Bu virüs hafta sonu mu çalışıyor?

*
    *
    *

En iyisi bir dağ evi olacak. Herkesten uzakta, ormanın içinde. Alacaksın nevaleyi, çıkacaksın dağ evine, haftasonunu orada geçireceksin. Oh mis.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umudum kalmadı demiyecek ...
    Atp hocam, umut her zaman vardır. En karanlık gecenin şafağı da yakındır.

İnsanoğlunun en büyük zaafı kalplerindeki kibir boşluğudur. En takdir edilesi yanı ise hep bir umudunun olmasıdır.

Her fırtınadan önce bir sessizlik, fırtınadan sonrada sakinlik olur.

Bana kalsa (ki iyiki bana kalmamış) virüsün dünyayı kırmasına izin veririm ki sonraki gelecek jenerasyon için doğa detoks yapmış olsun.

Partizanlığımızdan, fanatikliğiğimizden, ideolojimizden, hırsımızdan, ahlaksızlığımızdan, birlikten uzaklığımızdan, savaşlarımızdan ve daha nicesinden dolayı verdiğimiz zararların silinmesi için. Daha iyi yaşamamış için bu virüs çıktı.

Şimdi bile birbirimizi yiyoruz. Yoksa hak etmedik mi?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virüsün mesai saati var, haftaiçi işe giderken bulasmıyor ama haftasonu sahilde bulasıyor, ondan dolayı kainat liderimiz sokağa cıkma yasağını koydu.

Neyse en azından erken bildirmiş, Süleyman ın tekrar tiyatrosuna inanmayabilirdik cünkü buna cok inandık.

Hemen vişneli luppo almaya gidiyorum.
    murat1903 bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    2 gün yasak oldu ya, sokağa çıkmadık..
    Kaldırım kenarlarından otlar, çiçekler yeşerdi, balık yavruları kıyılarda, yüzlerce..
    Yenidünya ağacının alt dallarında meyva kalmamıştı; yeniden bir sürü meyvacık çıkmış..
    Doğayı biraz rahat bıraksak var ya..

Şair diyor ya:
    ...
    Gör bak yeniden nasıl yaratılırım..
    ...
    Alper_tim bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ben en çok market çalışanları için seviniyorum.
    Devlet tatil edince lamı-cimi olmuyor.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en çok market çalışanları için seviniyorum.
    Devlet tatil edince lamı-cimi olmuyor.
    Maalesef hiçte öyle değil. Pazar ve cumartesi gününü izin giriyorlar. 1 gün fazladan izin gözüktüğü için 2 gün fazladan mesai yaptırılıyor. Maske eldiven zorunlu ancak personel için tedarik edemiyorlar(ama satış için olanlar paket paket geliyor). 4-6 saat kullanım ömrü olan maskeyi 1 gün kullanacaksınız diyorlar. Keza eldivende aynı şekilde yırtık pırtık tüm gün kullanıyoruz. Maske için çözümleri ise herhangi bir koruma sağlamayan maske diktirmişler tutanak/imza ile verildi. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim internet ve mağaza içi yayın yapan market radyosunda çalışan ve müşterilerimiz için her gün mağazalarımızı dezenfektan yapıyoruz diyor. Mağazaya 1 ay içerisinde sadece bir kere dezenfektan yapıldı, dezenfektanı yapan kişiye sorduk nedir bu diye abi içindeki su buhar veriyor sadece dedi Gerçekten sağlığımızdan şüpheliyiz. Avm/park/piknik alanları kapalı olduğu için insanlar gezmek için geliyor markete.

Benim tahmini düşüncem İtalya'dan sonra en çok kayıp verecek ülke biziz. Türkiye'de toplamda yaklaşık 10 milyon vaka 600-700 bin ölüm ön görüyorum

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu hafta sonu yasak meselesini anlamış değilim. Zaten her yer kapalı her gün artık hafta sonu. Ziyaretler bitmiş kimse kimseyi görmüyor. Maden iki gün yasak olacak salı, çarşambayı teklif ediyorum.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    "Yazımızda da belirttiğimiz üzere bu akşam Cumhurbaşkanımızca açıklanan karar ile bu hafta sonunda da sokağa çıkma yasağı uygulaması tekrarlanacak olup geçen hafta sonu ve bu hafta sonu kaybedilecek sürelerin telafisine yönelik yarından itibaren gün içi saha çalışma sürelerinizin arttırılmasını rica ederiz.
    Saygılarımızla"

bu sabah gelen kutumuzu şenlendiren mail. şantiyesini kurduğumuz şirketten geldi (öyle ufak biyer değil, devlet destekli vs.) hafta içi virüs uyurken siz çalışmaya devam edin diyollaa. hafta sonu geziyomuş bu virüs ondan koruyolar bizi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta sonu yasak meselesini anlamış değilim. Zaten her yer kapalı her gün artık hafta sonu. Ziyaretler bitmiş kimse kimseyi görmüyor. Maden iki gün yasak olacak salı, çarşambayı teklif ediyorum.
    Durum net. Malaesef bizimkilerin, doğru düzgün işleyen her devlet gibi vatandaşa "bir süre çalışma ama yaşa, o arada ben sana bakarım" demeye niyeti ya da imkanı yok. İsraf ve yolsuzluğun ülkeyi getirdiği nokta... Lafa gelince "durumumuz iyi, diğer ülkeler kötü" ama işleyiş ortada.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Önce iğneyi kendimize, sonra çuvaldızı başkasına... Pek hükümeti sevmem ama bu haftasonu sokağa çıkma yasağı bence iyi oldu. Halk cahil babuşlar, halk cahil. İnsanlar toplu halde ölürken "Haftasonu oldu haydi biyerlere gidelim, akrabalara uğrayalım, gezelim" diyen büyük bir kesim vardı. O kesimi bile evde tutmaya yarasa faydalı.

Gönül ister ki en az 2 hafta genel tatil ve sokağa çıkma yasağı da olsun ama buna da şükür diyorum ben. Uzun yıllar sonunda pazar günü camı açtığımda kuş sesleriyle karşıladı doğa beni. Ne korna, ne araba gürültüsü, ne başka bir ses, sadece kuş sesleri.

İnsanoğlu doğadan elini çekince aslında doğa ne kadar hızlı kendini yeniliyor ve güzel bir yer oluyor...

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yazımızda da belirttiğimiz üzere bu akşam Cumhurbaşkanımızca açıklanan karar ile bu hafta sonunda da sokağa çıkma yasağı uygulaması tekrarlanacak olup geçen hafta sonu ve bu hafta sonu kaybedilecek sürelerin telafisine yönelik yarından itibaren gün içi saha çalışma sürelerinizin arttırılmasını rica ederiz.
    Saygılarımızla"

bu sabah gelen kutumuzu şenlendiren mail. şantiyesini kurduğumuz şirketten geldi (öyle ufak biyer değil, devlet destekli vs.) hafta içi virüs uyurken siz çalışmaya devam edin diyollaa. hafta sonu geziyomuş bu virüs ondan koruyolar bizi.
    benim ekip 15 gündür yatışta. Ne kadar dayanırım 1-2 ay sonrası ne olur belki değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durum net. Malaesef bizimkilerin, doğru düzgün işleyen her devlet gibi vatandaşa "bir süre çalışma ama yaşa, o arada ben sana bakarım" demeye niyeti ya da imkanı yok. İsraf ve yolsuzluğun ülkeyi getirdiği nokta... Lafa gelince "durumumuz iyi, diğer ülkeler kötü" ama işleyiş ortada.

Haşmet size orda neler verdiler. Somut birkaç örnek verirmisin.

Mesela tedavi test...vs ücretli mi. Mesela bir test için kaç asgarî ücret ödeniyor. Yada bedeva mı.

Orda iyi yapılan neler var mesela. Şöyle iddianın altını doldur biraz
    ekremcelik00, izzmarit ve bursalıali bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce iğneyi kendimize, sonra çuvaldızı başkasına... Pek hükümeti sevmem ama bu haftasonu sokağa çıkma yasağı bence iyi oldu. Halk cahil babuşlar, halk cahil. İnsanlar toplu halde ölürken "Haftasonu oldu haydi biyerlere gidelim, akrabalara uğrayalım, gezelim" diyen büyük bir kesim vardı. O kesimi bile evde tutmaya yarasa faydalı.

Gönül ister ki en az 2 hafta genel tatil ve sokağa çıkma yasağı da olsun ama buna da şükür diyorum ben. Uzun yıllar sonunda pazar günü camı açtığımda kuş sesleriyle karşıladı doğa beni. Ne korna, ne araba gürültüsü, ne başka bir ses, sadece kuş sesleri.

İnsanoğlu doğadan elini çekince aslında doğa ne kadar hızlı kendini yeniliyor ve güzel bir yer oluyor...
    Ben bu haftasonu yasaginin sizin dediginiz gibi dusunuldugunden dolayi yapildigini sanmiyorum. Bence, hukumetten birileri sokaga cikma yasagini kabul ettiremedi malum kisiye, niye cunku ekonomi etkilenecek. Iscilerin calismasi gerekli sonucta. E haftasonu nasil olsa calismiyorlar bari o zaman yasak koyalim diye oneri getirmislerdir, o da kabul etmistir.

Haftaici olsunler oleceklerse ama calissinlar gibi bir sey. Yine de bence.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Virüs Harranlı mı? Yoksa sendikalı mı?

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    benim ekip 15 gündür yatışta. Ne kadar dayanırım 1-2 ay sonrası ne olur belki değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Haşmet size orda neler verdiler. Somut birkaç örnek verirmisin.

Mesela tedavi test...vs ücretli mi. Mesela bir test için kaç asgarî ücret ödeniyor. Yada bedeva mı.

Orda iyi yapılan neler var mesela. Şöyle iddianın altını doldur biraz

ABD her vatandaşına sağlık ve geçim için bu salgın boyunca her şeyi ücretsiz yapmış haberin yok mu? O parasızlıktan tedavi olamayanlar-silah satışının 800 kat artması vs haberleri falan onlara inanma hepsi tiyatro.
    Ülkemizde elbette bi çok sıkıntı var ama israf yolsuzluk vs geç bunları Haşmet,israf ve yolsuzluklara girersek 300 sene öncesinden başlamak lazım bu meseleye.300 seneden bu güne arada boşluk yok!
    bursalıali bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Sabah 08:00 akşam 08:00 düzenine geçilmesine karar verildi bizim şantiyelerde. Büyük patronların işçiye acıma gibi bir durumları yok malesef.
    Yatışta olmak kimsenin işine gelemez şuanda borçlar ötelenmedikçe.

azönce elektrik faturasını gelip yazmışlar eve, çalışmazsak nasıl ödenecek bunlar. bu konuları konuşmuyor yüksek mertebedeki kişiler
    ekremcelik00 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)