Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Hafta sonu sokağa çıkmak yasaklanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burda tartıştığınız ayet Kuran'ı taklaya getirebilir.
    O yüzden girmeyin o tartışmaya.
    İnsan gerçeği kalbiyle kavrayıp anlamaz.
    Bunun için kullandığı organ beyindir.
    Bu bilimsel bir geçektir.

Fakat benim mim koymak istediğim ve ilginizi çekeceğini umduğum kavram ateizmdir.
    Ateizm kelime olarak sandığınız gibi kesin bir Allahsızlığı ifade etmez.
    Teizmin karşıtıdır.
    Yani teizmin bahsettiği ya da tarif ettiği Allah'ı reddeder.
    Her ne kadar içeriğindeki bünyeler bunu Allahsızlık olarak algılasa da kelime anlamı olarak mevzu öyle değil.

Şimdi bu evreni Alah yaratmış olabilir.
    Kendi kendine var olmuş olabilir.
    Allah var ama evreni yaratmamış olabilir.
    Yani niye yaratsın? Böyle bir şeye ihtiyacı mı var?
    Ya da Allah var ve evreni yaratmış ama boşvermiş akışına bırakmış da olabilir.
    Bunların hepsi olasılık.

Mesela ben size desem ki;
    siz dinlere inananlar
    Allah'ı küçümsüyorsunuz,
    o sizin bahsettiğinizden çok daha yüce bir varlıktır.
    Ona yüklediğiniz insani değerlerden münezzehtir.
    Bu durumda;
    Deist mi olurum, ateist mi?
    Kur'an kuş mu ki taklaya gelsin bu nasıl bakış açısı. İnsanların değerleri ile oynama istersen. Kastını aşan bir kelime olmuş. Duzeltmeni rica ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivas olayları....ateizm ne alaka anlamadım doğrusu. Biraz aç da konuyu anlamaya çalışayım. Ben de Sivaslı yım bu arada
    Olur mu ya müslümanlar barbardır bilmiyor musun bunu sen?
    Biz kendimizden başkasına yaşam hakkı tanımayız
    zaten her türlü kötülüğünde sebebi biziz,
    aa pardon islam iyi ama müslümanlar biraz ne bileyim işte şey..

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Kur'an kuş mu ki taklaya gelsin bu nasıl bakış açısı. İnsanların değerleri ile oynama istersen. Kastını aşan bir kelime olmuş. Duzeltmeni rica ederim
    Kuran'ı büyük harfle yazıp kesme işatreti bile kullanmış. Evet belki diğer kalıp hoş değil ama demek ki jargonu böyle. Ben yazdığı topluma olan saygısını takdir ettim. Forumda bu kadarcık saygı gösteremeyen de olduğunu düşününce dena değil.

@COQ
    ekremcelik00 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet diyoruz ama artık isminde neyse
    Haşmet göbek ismim.

Bir müslüman olarak AKP'nin dine ciddi zarar verdiğini düşünüyorum.

Bir vatansever olarak ta ülkeme ciddi zarar verdiğini düşünüyorum.

Bu demek değil ki AKP yasaklanmalı, ya da oy verenler suçlu... Sonuçta benim böyle düşünüyor olmam, gerçeğin öyle olduğu anlamına gelmiyor.

Herkes gibi benim de yapabileceğimin en iyisi, samimi olarak doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazmak. Yaptığım da bu.

İnsanlar habire klasifiye etmek çalışıyorlar ama anlamsız, hem gereksiz, hem de zor. Bir yandan başörtüsüyle eğitimi, bir yandan da Fazıl Say'ın fikir özgürlüğünü savunan insanı nereye koyacaksınız?

Ama insanlar yazdıklarımın saçma ve yanlış olduğunu düşünseler bile en azından tahammüllüler. Daha fazlasını da kim isteyebilir zaten? Ama tahammül dahi gösteremeyip linç ettirmeye çalışanlar, daha doğrusu çalışan, ciddi problemli insanlar bence...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Atp'nin postu okuyunca kendimi Salman Rüşdi gibi hissettim.
    Yahu yanlış şeyler üzerinden dine zarar veriyorsunuz cümlesini kendi jargonumla akılda kalacak şekilde ifade ettim.
    Yıllardır bu forumda inançları konuştuğumuz bir başlığımız var.
    Orada yazdıklarım duruyor.
    Bakın bakalım hiç bir inanca en ufak bir saygısızlığım olmuş mu?

Burada bir saygı gösterilecekse, ben itham eden atp'ye mı saygı göstereyim yoksa incelikleri farkedip ne dediğimi kavrayan ve gayet nazik fikrini yazan emenyasin'e mi?

Boğazına kadar gıybete batmış birinin burada islam savunuculuğu yapması zaten yeterince saçma.
    Üstüne mum dikmeyin sayın atp!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen ayette vurgu, tahmin ettiğim gibi ateist ya da kafir olmak değil, gerçeği örtmek:

"onların kalpleri vardır, bununla (gerçeği) kavrayıp anlayamazlar. Gözleri vardır, onlarla (ibret alarak) görüp bakamazlar. Kulakları vardır bununla işitip (hakikati) duyamazlar."

Zaten "kafir" de kelime itibariyle inançsız ya da ateist demek değil, "gerçeği örten" demektir. Yani İslamin hak din olduğunu vicdanen kavradıktan sonra, gurur, kibir, çıkar türü sebeplerle kavradığınız bu gerçeği reddetmeniz, kendinize yalan söylemeniz, çıkarınız uğruna kendi vicdanınızı baskı altına almanızdır.

Dolayısıyla samimi bir ateist, bu anlamda kafir olamaz. Çünkü üzerini örttüğü bir gerçek yok, kendine söylediği bir yalan yok.

...

Amerika'da çok meşhur, başarılı ve bir sürü ödül sahibi bir komedyen var, Dave Chapelle. Bu adam 1998'den beri müslüman. Çocuklarının ismi Süleyman, İbrahim, Sena.

Bu adama Time dergisi dini hakkında sorduğunda "açıktan dinim hakkında çok konuşmuyorum, çünkü insanların şahsi kusurlarımı, bu güzel din ile bağdaştırmasından çekiniyorum. İslam'ın, olması gerektiği gibi öğrenildiğinde, güzel bir din olduğunu düşünüyorum." dedi...

...
    Selamlar,

Bence evirip çevirmeye ve yumuşatmaya gerek yok; inançlı insan için Allah'ın varlığı ve tekliği Kur'an'ın bozulmamışlığı ve doğruluğu "matematikteki 1+1=2 kesinliğinde apaçık bir gerçektir"(?) Dolayısıyla zihni melekelerinde bir sorun olmayan herkesin bu "apaçık doğruyu"(?) kabul etmesi gerekir. Etmiyorsa bu onun (sizin kelimelerinizle) kibirli, "gerçeği"(?) reddeden, çıkarı için kendine yalan söyleyen ve vicdanını baskı altına alan biri olduğunu gösterir. Ne kadar yumuşatırsak yumuşatalım, dibine çizgi çektiğimizde vardığımız sonuç bu olacaktır; zihni melekeleri ve bilgisi yeterli olduğu halde inanmayan/reddeden kişi kâfirdir. Kur'an'ın kâfirler ile ilgili yazdıkları da bellidir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bence evirip çevirmeye ve yumuşatmaya gerek yok; inançlı insan için Allah'ın varlığı ve tekliği Kur'an'ın bozulmamışlığı ve doğruluğu "matematikteki 1+1=2 kesinliğinde apaçık bir gerçektir"(?) Dolayısıyla zihni melekelerinde bir sorun olmayan herkesin bu "apaçık doğruyu"(?) kabul etmesi gerekir. Etmiyorsa bu onun (sizin kelimelerinizle) kibirli, "gerçeği"(?) reddeden, çıkarı için kendine yalan söyleyen ve vicdanını baskı altına alan biri olduğunu gösterir. Ne kadar yumuşatırsak yumuşatalım, dibine çizgi çektiğimizde vardığımız sonuç bu olacaktır; zihni melekeleri ve bilgisi yeterli olduğu halde inanmayan/reddeden kişi kâfirdir. Kur'an'ın kâfirler ile ilgili yazdıkları da bellidir...
    Ya oyle soyluyorsunuz ama, su an bulundugum yerde ortalama bir vatandasin Islam'a olumlu bakma ihtimali cok dusuk... Bu kibirli oldugu icin falan degil, dupeduz temsilin rezalet olmasindan. Turkiye'de bile rezalet baksaniza. Insanlar Kur'an'dan once muslumanlara bakiyorlar haliyle... Oncelikle insanlara islam mesajinin dogru duzgun gitmesi lazim, ki reddeden ve kabul eden ayrissin... Soru sorulmadan dogru cevap beklenmesi makul degil.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

İnançlı birisi için ^^Neden Allah'ın varlığı^^ tektir ve inanması gerekir? İnanan birisi illaki ''İslamiyet''e mi inanması gerekiyor? Size göre budistler, hristiyanlar, yahudiler, şamanlar, druidler ıvırlar zıvırlar... Kısaca teistler ve ateistler diyelim...

Bunların hepsi kafir midir? Kafirliğin tam sözlük manasını yazar mısınız?

Müslümanlığı kullanıp kimleri aldatıyorlar?

Müslümanlığı zorla empoze ettirmeye çalışmıyor muyuz? İnanmıyorsa zihni melekaleri eksiktir demek ne kadar doğrudur?

Dinimizi nie kendi kendimize yaşamıyoruz da orada bile saldırganlaşıyoruz? Arkadaş evde namaz kılmak isteyen adama neden camiye gitmiyorsun die taşla sopa ile dalacak konuma gelmişiz gibi hissetmeye başladım...

Vel hasıl bu evde kalmak, Korona virüs karantinası falan bize iyi gelmedi. Saracak, cozutacak yer arıyor olmuşuz.

Bırakın insanlar neye inanmak istiyorlarsa ona inansınlar veya inanmak istemiyorlarsa inanmasınlar.

Gidip marketten luppo alın ve düşen kan şekerinizi düzenleyip, biraz daha sakin düşünmeye başlamakta fayda görüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Not 1: @cyan sözüm sana değil

Not 2: Daha önce kitabı okumayan insanların burada kalkıp okumuş gibi ahkam kesmeleri ve kendi bildiklerinin doğruluğunu savunmaları gerçekten sinir bozuyor. Eğerki öğrenmek isteyenler varsa benim gibi, ona buna sormaktan ziyade oturup okusunlar.

Not 3: İlk denileyn neydi? Oku!!!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ya oyle soyluyorsunuz ama, su an bulundugum yerde ortalama bir vatandasin Islam'a olumlu bakma ihtimali cok dusuk... Bu kibirli oldugu icin falan degil, dupeduz temsilin rezalet olmasindan. Turkiye'de bile rezalet baksaniza. Insanlar Kur'an'dan once muslumanlara bakiyorlar haliyle... Oncelikle insanlara islam mesajinin dogru duzgun gitmesi lazim, ki reddeden ve kabul eden ayrissin... Soru sorulmadan dogru cevap beklenmesi makul degil.
    Ben "kâfir" veya gayrimüslimlerin tarafından İslâm'ın veya müslümanların nasıl göründüğünden (nasıl temsil edildiklerinden) hiç bahsetmedim. Bilâkis diğer taraftan, yani inançlı insan gözünden inaçsızların nasıl göründüğünü (veya Kur'an'a göre nasıl görünmesi gerektiğini - bakın burası çok incelikli / derinlikli ve gidebileceği yerler çok sıkıntılı bir lâf...) tarif ettim.

Motosikleti
    MT-07
    https://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%A2fir

Kelime, gizlemek, saklamak anlamlarına gelen (ك ف ر) kökünden gelir. Sözlük anlamıyla, tohumları toprağın altına gizlemesi sebebiyle çiftçi için de kullanılmıştır.[2] Müslüman olmayanlara bu isim "İslam inancının getirdiği gerçekleri gizledikleri veya inkar ettikleri″ düşünülerek verilmiştir.

Ayrıca bulduğum kaynağa göre:

Kâfir (Arapça: كافر - kāfir, çoğulu: كفّار - kuffār, kadın için kâfire kullanılır, çoğulu: kevâfir[1]), İslam dini terminolojisinde küfür işleyerek dinden çıktığı düşünülen veya hiç Müslüman olmamış kişiye denir.

Demekki inanmayan herkesi biz küfür etmiş sayıp, bunu normal olarak nitelendiriyormuşuz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%A2fir

Kelime, gizlemek, saklamak anlamlarına gelen (ك ف ر) kökünden gelir. Sözlük anlamıyla, tohumları toprağın altına gizlemesi sebebiyle çiftçi için de kullanılmıştır.[2] Müslüman olmayanlara bu isim "İslam inancının getirdiği gerçekleri gizledikleri veya inkar ettikleri″ düşünülerek verilmiştir.

Ayrıca bulduğum kaynağa göre:

Kâfir (Arapça: كافر - kāfir, çoğulu: كفّار - kuffār, kadın için kâfire kullanılır, çoğulu: kevâfir[1]), İslam dini terminolojisinde küfür işleyerek dinden çıktığı düşünülen veya hiç Müslüman olmamış kişiye denir.

Demekki inanmayan herkesi biz küfür etmiş sayıp, bunu normal olarak nitelendiriyormuşuz
    Onu anlatmaya çalışıyorum epeyidir...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kur'an'da kâfir terimi var mı?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar burda tartıştığınız ayet Kuran'ı taklaya getirebilir.
    O yüzden girmeyin o tartışmaya.
    İnsan gerçeği kalbiyle kavrayıp anlamaz.
    Bunun için kullandığı organ beyindir.
    Bu bilimsel bir geçektir.
    bu konularda felsefe okumalarım pek yok, ancak entüisyonizm (sezgicilik) dedikleri akıma yakın hissederim kendimi
    ilahiyat kürsüsünde de bahsi geçmişti, tohtur bey itiraz etse de bağırsaklarımızın da kendine has bir sinir sistemi (beyinciği) olduğuna dair çalışmalar yayınlandı; sufiler, nefsin vücuttaki yeri bağırsaklardır derlermiş
    ben ise kernel kodumuz(hayatta kalma içgüdüsü/ nefs) beyin sapındandır diye düşünüyorum
    ancak kalbin de böyle bağırsaklar gibi kendine has bir özelliği olduğunu düşünüyorum (haberdar olduğum bilimsel veri olmasa da)
    niye anlattım? bilginin kaynağı sezgidir der gazali ve bergson
    bilgi, bizde hep var olan bir şey de bilincin onu hatırlaması gerekiyor gibi
    işte burada kalp, bir anahtar konumunda olabilir

Çok uzun başlangıcı nı oku yeterli.

Uyuşturucu ticareti ve cinsel istismar suçlarıyla, terör suçlarının 3/4 olan koşullu salıverilme oranları aynen muhafaza edildi. Bu suçların çocuklar tarafından işlenmesi halinde 2/3 olan koşullu salıverilme oranı değişmedi.

Kasten öldürme, yüzün sürekli değişikliğine sebebiyet veren kasten yaralama suçu, özel hayata ve hayatın gizli alanına karşı suçlar ve devlet sırlarına karşı suçlar ile işkence ve eziyet suçları bakımından herhangi bir indirim yapılmadı.

Denetimli serbestlikte düzenleme

Denetimli serbestlik uygulamasındaki mevcut 1 yıllık maktu uygulama aynen muhafaza edilecek.

Açık ceza infaz kurumunda bulunup da koşullu salıverilmesine 1 yıl kalan iyi halli hükümlülerin cezalarının denetimli serbestlik altında infaz edilebileceğine ilişkin hüküm aynen korunacak.

Hükümlü, denetimli serbestlik uygulaması kapsamında yükümlülüklerini yerine getirmez veya denetimli serbestlik müdürlüğüne müracaat etmez ise cezasını açık ceza infaz kurumunda infaz edecek.

Denetimli serbestlik tedbiri uygulanmaya başlandıktan sonra hükümlü hakkında alt sınırı 1 yıl veya daha fazla hapis cezasını gerektiren kasıtlı bir suçtan dolayı kamu davası açılmışsa infaz hakimi tarafından hükümlünün açık ceza infaz kurumuna gönderilmesine karar verilebilecek.
    Okudum sana madde koydum hala neyin savunmasını yapıyorsun ...C.C Allah ıslah etsin seni ;

Af kapsamında ki Şuçlar;
    --Tehdit
    --Şantaj
    --Cebir
    --kişiyi hüriyetinden yoksun bırakma
    --egitim/ögenin hakkına engel olma
    --kamu hizmetini yararlanmadan engel olm
    -siyasi hkkı kulanıma engel olma
    -inançdüşünce kanaaat hüreyitine engel olma
    --konut dokunulmazlıgı
    --hırsızlık
    --kapkaç
    --hırısızlık
    -yağmalama
    -gasp
    --mala zarar verme
    iabdet maezarlıklara zarar verme
    -hakkı olmayan yere tecaüz
    -Dolandırıcılık....... böyle gidiyor

Kim yararlanamıyor;
    Her kim ki partili cumhur başkanına hakareket etiyse
    Mesela Askeri ögrenciler
    MEsala 15 temuz günü er olmuşlar
    Mesela AKP nin hırısızlıklarını yayın ypan gazeteciler,
    Devletin bankasına Para yatırmış kişiler
    Devletin parasını ödedigi sendikaya üye olmuş kişiler,

ATP Sen bilirisin sana bir sorum var bunu cevaplar isen memnun olurum ..
    Seçimlerde bahçeli çıkdı dedi ki benim mayfalarım var şantaj ,milletden haraç kesen, böyle demedi de miletine göya hizmet etmiş ama şimdi içerdeymiş (suçları kadaın öldürmek, haraç kesmek ollan ) bunlar salı verilsin dedi ..

RTE dedi bende altına imza atarım dediği lafın ,Devlete karşı işlenmiş suçları devlet af edebilir halka vatadaşa karşı işlenmiş şuçları ise DEVLET AF EDEMEZ dedi..Bu cümlesini yazsın getirsin altına imza atmayan namert ..Çok dogru bir sözdü..

Ama geldiğimiz noktada bahçeli istedigini aldı ..RTE dediğinin tam tersini yaptı bahçelinin istedigini yapmak zorunda kaldı..
    Tiyatronun ücreti bu yoksa neyin bedelini ödüyor.. Soylunun istifa tiyatrosuda bir yaz günü oynanmış büyük tiyatronun bedeli miydi yoksa ..

Ah ah özgürlükler geldigi gün bunları o kdar güzel herkes yazacak ki...

Gerçek yaşamımın da da böyle isen burada gelip TROLLÜK yapmıyor isen şayet ...Çünkü var senin gibiler tanıyorum böyle insanlar ,gerçekten iyi insanlar akıllı insanlar , üçüncü bir ülkeden örnek veriyorum anlatıyorum yanlış yapmışlar diyor sonra bu orda olmamış burda olmuş diyorum , haaa o zaman bir bildikleri vardır deyip dediklerinin tam terisini söylüyorlar , öyle saçma şeyleri savunmaya kalkıyorlar ki pes diyorsun..

Sana ve senin gibi olara da acıyorum vallahi de billahi de tallahi de acıyorum üzülüyorum gün gelecek gerçekler ortaya çıkınca gözünüzün önünde ki perde kalkınca nasıl bakacaksın insanların suratına diye .... Savundugun şeyler e bak...

Bazan sen ve senin gibilerin yerine koyuyorum kendimi sonra dua ediyorum "ey yüce allahım beni böyle bir zillet duruma koyacagına al canımı diyorum"" Sonrada allahım sen bizim aklımıza muhayet ol , basiretimizi bağlama , gözümüze böyle perde indirme diye dua ediyorum....Akıl saglıgı çok önemli

İnan ben seni diger arkadaşlar gibi eleştirmiyorum tenkit etmiyorum senin ve senin gibiler için kalpten üzülüyorum, iyiliginiz için gözünüzün önünde ki perde kalksın diye dua ediyorum..Sizler evsunlan mışınız büyülen mişsiniz kör olmuşsunuz...

Allahım tez zamanda sizlerin gözünüz önün deki perdeyi de kaldırsın.. Demekten de başka bir şey gelmiyor elimden
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    niye anlattım? bilginin kaynağı sezgidir der gazali ve bergson
    bilgi, bizde hep var olan bir şey de bilincin onu hatırlaması gerekiyor gibi
    işte burada kalp, bir anahtar konumunda olabilir
    Bu kısma azıcık daha değinme şansınız var mı?

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atp'nin postu okuyunca kendimi Salman Rüşdi gibi hissettim.
    Yahu yanlış şeyler üzerinden dine zarar veriyorsunuz cümlesini kendi jargonumla akılda kalacak şekilde ifade ettim.
    Yıllardır bu forumda inançları konuştuğumuz bir başlığımız var.
    Orada yazdıklarım duruyor.
    Bakın bakalım hiç bir inanca en ufak bir saygısızlığım olmuş mu?

Burada bir saygı gösterilecekse, ben itham eden atp'ye mı saygı göstereyim yoksa incelikleri farkedip ne dediğimi kavrayan ve gayet nazik fikrini yazan emenyasin'e mi?

Boğazına kadar gıybete batmış birinin burada islam savunuculuğu yapması zaten yeterince saçma.
    Üstüne mum dikmeyin sayın atp!
    Kast ını aşan sözü bir şey ifade ediyor mu senin için... Öyle değil bunu kasdettim diyorsan başka. Yok öyleyse niye savunmaya geçiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum sana madde koydum hala neyin savunmasını yapıyorsun ...C.C Allah ıslah etsin seni ;

Af kapsamında ki Şuçlar;
    --Tehdit
    --Şantaj
    --Cebir
    --kişiyi hüriyetinden yoksun bırakma
    --egitim/ögenin hakkına engel olma
    --kamu hizmetini yararlanmadan engel olm
    -siyasi hkkı kulanıma engel olma
    -inançdüşünce kanaaat hüreyitine engel olma
    --konut dokunulmazlıgı
    --hırsızlık
    --kapkaç
    --hırısızlık
    -yağmalama
    -gasp
    --mala zarar verme
    iabdet maezarlıklara zarar verme
    -hakkı olmayan yere tecaüz
    -Dolandırıcılık....... böyle gidiyor

Kim yararlanamıyor;
    Her kim ki partili cumhur başkanına hakareket etiyse
    Mesela Askeri ögrenciler
    MEsala 15 temuz günü er olmuşlar
    Mesela AKP nin hırısızlıklarını yayın ypan gazeteciler,
    Devletin bankasına Para yatırmış kişiler
    Devletin parasını ödedigi sendikaya üye olmuş kişiler,

ATP Sen bilirisin sana bir sorum var bunu cevaplar isen memnun olurum ..
    Seçimlerde bahçeli çıkdı dedi ki benim mayfalarım var şantaj ,milletden haraç kesen, böyle demedi de miletine göya hizmet etmiş ama şimdi içerdeymiş (suçları kadaın öldürmek, haraç kesmek ollan ) bunlar salı verilsin dedi ..

RTE dedi bende altına imza atarım dediği lafın ,Devlete karşı işlenmiş suçları devlet af edebilir halka vatadaşa karşı işlenmiş şuçları ise DEVLET AF EDEMEZ dedi..Bu cümlesini yazsın getirsin altına imza atmayan namert ..Çok dogru bir sözdü..

Ama geldiğimiz noktada bahçeli istedigini aldı ..RTE dediğinin tam tersini yaptı bahçelinin istedigini yapmak zorunda kaldı..
    Tiyatronun ücreti bu yoksa neyin bedelini ödüyor.. Soylunun istifa tiyatrosuda bir yaz günü oynanmış büyük tiyatronun bedeli miydi yoksa ..

Ah ah özgürlükler geldigi gün bunları o kdar güzel herkes yazacak ki...

Gerçek yaşamımın da da böyle isen burada gelip TROLLÜK yapmıyor isen şayet ...Çünkü var senin gibiler tanıyorum böyle insanlar ,gerçekten iyi insanlar akıllı insanlar , üçüncü bir ülkeden örnek veriyorum anlatıyorum yanlış yapmışlar diyor sonra bu orda olmamış burda olmuş diyorum , haaa o zaman bir bildikleri vardır deyip dediklerinin tam terisini söylüyorlar , öyle saçma şeyleri savunmaya kalkıyorlar ki pes diyorsun..

Sana ve senin gibi olara da acıyorum vallahi de billahi de tallahi de acıyorum üzülüyorum gün gelecek gerçekler ortaya çıkınca gözünüzün önünde ki perde kalkınca nasıl bakacaksın insanların suratına diye .... Savundugun şeyler e bak...

Bazan sen ve senin gibilerin yerine koyuyorum kendimi sonra dua ediyorum "ey yüce allahım beni böyle bir zillet duruma koyacagına al canımı diyorum"" Sonrada allahım sen bizim aklımıza muhayet ol , basiretimizi bağlama , gözümüze böyle perde indirme diye dua ediyorum....Akıl saglıgı çok önemli

İnan ben seni diger arkadaşlar gibi eleştirmiyorum tenkit etmiyorum senin ve senin gibiler için kalpten üzülüyorum, iyiliginiz için gözünüzün önünde ki perde kalksın diye dua ediyorum..Sizler evsunlan mışınız büyülen mişsiniz kör olmuşsunuz...

Allahım tez zamanda sizlerin gözünüz önün deki perdeyi de kaldırsın.. Demekten de başka bir şey gelmiyor elimden
    Ben gidip bir deve bir de hendek bulayım. Af işine karşıyım diye yazıyorum hala bana destekden bahsediyorsun.
    ....Sen tecavüzcü affediliyor dedin tartışma bu konu üzerinden başladı.
    Başka birşey var mı yok
    Tecavüzcü ye af var mı yok
    Açık maddeyi yazıyorum ....neyse çok korku dan senin psikolojin bozulmuş...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kısma azıcık daha değinme şansınız var mı?
    uzun yazmak icap edecek, fırsat buldukça hazırlamaya çalışırım
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Haşmet göbek ismim.

Bir müslüman olarak AKP'nin dine ciddi zarar verdiğini düşünüyorum.

Bir vatansever olarak ta ülkeme ciddi zarar verdiğini düşünüyorum.

Bu demek değil ki AKP yasaklanmalı, ya da oy verenler suçlu... Sonuçta benim böyle düşünüyor olmam, gerçeğin öyle olduğu anlamına gelmiyor.

Herkes gibi benim de yapabileceğimin en iyisi, samimi olarak doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazmak. Yaptığım da bu.

İnsanlar habire klasifiye etmek çalışıyorlar ama anlamsız, hem gereksiz, hem de zor. Bir yandan başörtüsüyle eğitimi, bir yandan da Fazıl Say'ın fikir özgürlüğünü savunan insanı nereye koyacaksınız?

Ama insanlar yazdıklarımın saçma ve yanlış olduğunu düşünseler bile en azından tahammüllüler. Daha fazlasını da kim isteyebilir zaten? Ama tahammül dahi gösteremeyip linç ettirmeye çalışanlar, daha doğrusu çalışan, ciddi problemli insanlar bence...
    Haşmet senin fikirlerin seni bağlar elbette ama şu şöyle yaptığı için böyle dememelisin,hedef göstererek fikir adamı olunmaz ki.

Amerika'ya geleceğim şu koronalı zamanlar bi geçsin,buluşup kahve içer miyiz?

Kast ını aşan sözü bir şey ifade ediyor mu senin için... Öyle değil bunu kasdettim diyorsan başka. Yok öyleyse niye savunmaya geçiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Ben gidip bir deve bir de hendek bulayım. Af işine karşıyım diye yazıyorum hala bana destekden bahsediyorsun.
    ....Sen tecavüzcü affediliyor dedin tartışma bu konu üzerinden başladı.
    Başka birşey var mı yok
    Tecavüzcü ye af var mı yok
    Açık maddeyi yazıyorum ....neyse çok korku dan senin psikolojin bozulmuş...
    Ahmet
    sana tek bir soru
    TCK 227 nedir neler ile ilgi suçlar ?Buna af var mı yok mu ?

Bunun bana cevabına ver bitsin ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

birde sordugum soruların hiç birinin cevabını vermiyorsun ,
    Sürekli kaçak güreşiyorsun. Sadece bana değil herkese karşı..

Parti başkanınız ne değiştide , devlete karşı işlenen şuçları devlet afeder halka karşı işlenmiş suçları devlet afedemez der iken tam tersini yaptı...

Bahçeliye ne borçlu ne sırını biliyor da sürekli geri vites halinde bu akp ?şunu açıklayın merak ediyoruz .. Gerçi biliyoruz da senin ağzından duymak istiyoruz...

MEsela bu adam bu mektubundan dolayı (birkaç kelime söyleyim yahudi , yezit...Oku AHMET OKU AHMET , IGRA IGRA mektubu oku..

Bundan dolayı bile ceza alması lazım ama ALMIYOR !!!!! bana video gönderiyordun yok ceza bu diyordun...okudun mu çakıcının mektubunu ..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Önümüzdeki hafta 23 - 26 Nisan arası dört gün sokağa çıkma yasağı geliyor..

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)