Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Hafta sonu sokağa çıkmak yasaklanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet abi'nin siniri, kendisi haşmet'e yüklenirken neden bizim de haşmet'e karşı tavır almıyor oluşumuzdan.

Ahmet abi dedim ya, haşmet fetö üyesi/sempatizanı olabilir ama bunu burada açıktan hiçbir zaman yapmadı.

Belki de korkudan yapamıyor, bilemiyoruz. Ama genel olarak siyasi yorumlar yaptığı doğrudur.

Sen de biz haşmet'e karşı tavır almıyoruz diye bizi suçlama lütfen.
    Yahu MİT miyiz? CIA mi? Herhangi bir yerden bağlanan Haşmet’in izini sürüp fetö bağlantısı arayacağız!?.

Keskin sirke küpüne zarar. Geçende telefonu biraz sert koydum masaya, arka camı tuzla buz oldu. Öyleki camlar dökülüyor ve arka kapak düşüyor die para bandıyla yapıştırdım. İçi beni, dışı seni yakar pozisyonunda.

Belkide Haşmet’in içi onu, dışı Ahmet abiyi yakıyordur? Fakat ben(kendim için konuşacağım), kimsenin tarafı değilim.

İlla taraf olunacaksa Haşmet ile ATP bir, ben tekim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yahu yasaklamama rağmen kurtulabilmiş değilim. Resmen kafayı bozmuş adam benle.

Kendisine en son yazdığım başlık burada:
    http://www.motosiklet.net/forum/gund...ma-yasagi.html

Israrla beni "fetöcü" ilan etme çabası karşısında kendisine en son yazdığım mesaj da bu:
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikir ozgurlugunu elinden alacak degilim. Istedigin fantaziye inanabilirsin. "Eger harbiden muslumansan sehadet getir" desen yine cevap alamazsin. Eger cevap verirsem, sen ve senin gibilere benim dinimi, inancimi, prensiplerimi, vatan sevgimi sorgulama hakki vermis olurum. Sahsen ikiyuzlulere, soytarilara, karaktersizlere, sefersizlere ne prim, ne de cevap veriyorum.

Yoldan gecen sarhosun teki kimligimi sorsa, gosterecek degilim. Istedigi kadar arkamdan aglasin bagirsin "senin kimligin yok" diye. Umrumda degil. Bakan herkes sarhos oldugunu goruyor, biliyor zaten. Kal saglicakla.
    Ek birşey yazmayacağım.
    Kendisiyle iletişim kurmak mümkün değil.
    Laf aramizda kendisi normal bir ruh haleti icerisinde de degil bence.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Ahmet abi'nin siniri, kendisi haşmet'e yüklenirken neden bizim de haşmet'e karşı tavır almıyor oluşumuzdan.

Ahmet abi dedim ya, haşmet fetö üyesi/sempatizanı olabilir ama bunu burada açıktan hiçbir zaman yapmadı.

Belki de korkudan yapamıyor, bilemiyoruz. Ama genel olarak siyasi yorumlar yaptığı doğrudur.

Sen de biz haşmet'e karşı tavır almıyoruz diye bizi suçlama lütfen.
    Haşmet e tavır almayın adil olun yeterli..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet e tavır almayın adil olun yeterli..
    Bugünlük siyasetimizi yaptık, enerjimizi attık. İyi geldi ama dağılalim artık. Bir dahaki münakaşaya kadar enerji toplayalım

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu MİT miyiz? CIA mi? Herhangi bir yerden bağlanan Haşmet’in izini sürüp fetö bağlantısı arayacağız!?.

Keskin sirke küpüne zarar. Geçende telefonu biraz sert koydum masaya, arka camı tuzla buz oldu. Öyleki camlar dökülüyor ve arka kapak düşüyor die para bandıyla yapıştırdım. İçi beni, dışı seni yakar pozisyonunda.

Belkide Haşmet’in içi onu, dışı Ahmet abiyi yakıyordur? Fakat ben(kendim için konuşacağım), kimsenin tarafı değilim.

İlla taraf olunacaksa Haşmet ile ATP bir, ben tekim
    Kimseyi araştırmaya gerek yok. Fetö terör örgütü mü Evet. Buna cevap vermeyip bu muhabbeti uzatmak neden olabilir..

Çünkü egolu forumda istediği gibi oynuyor. Evet dese olmayacak hayır dese olmayacak.
    Kimse o adama bir şey yaptıramaz. Öyle kibar ve nazik ki "Anne" kelimesinin değerini bile bilmiyor.
    En üzüldüğü şey de fetonun salonu çok mütevazi imiş. Yav bu paylaşıma bile sesiniz çıkmıyor. Sonra bana niye diye soruyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu @hasmet’e sorup, vereceği (yada vermeyeceği) cevaba görede, (hadi bu sefer böyle diyelim) öbürlerini kuklası ilan ediyorsun. Ben mi lafı çarpıtıyorum yoksa sen mi çarpık şekilde yazıyorsun ama niyetin aslında iyi yönde?
    Forumu ( bende içindeyim) kukla gibi oynatıyor. Bu aşikar. Bunu söyledim başka anlam çıkarmayın

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla zamanında zaman gazetelerini apartman önünden toplayıp çöpe attık, anne baba'ya stv izlemeyi yasakladık; etkin mücadele ettik. Gerçi anne baba şimdilerde paso a haber izliyor. Gizlice silmiştim ama servis çağırıp geri getirttirmişler..

Bugünlük siyasetimizi yaptık, enerjimizi attık. İyi geldi ama dağılalim artık. Bir dahaki münakaşaya kadar enerji toplayalım
    Pek öyle olmuyor bir taraf deli gömlegi giymiş , diger taraf elinde muştalar (parmak arası demir) ile ringe çıkıyor..

Biz sayın cumhur başkanımız a tayyiiip desek 8 ay yatarımız var AFFI DA YOK HAAA , Ama hırsız olsak recavüzcü olsak hemde çocuga ,onlara AF VAR.

Ama Ahmet ister istedigine ana avrat sövse bir şey olmaz bir de üstüne taltif ederler.

Bu tartışmanın neresinde adalet

İfade özgürlüğü,basın özgürlüğü olsun da o zaman münakaşa edelim ..

Bir haşmet eşit şartlarda laf söyle biliyor Ahmet yoksa neler neler söyleriz de , silvir şu fünler de tekin değil , mualif olmak yanlışlarını söylemek Silivri ye girmek için yeter sebep

Motosikleti
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek öyle olmuyor bir taraf deli gömlegi giymiş , diger taraf elinde muştalar (parmak arası demir) ile ringe çıkıyor..

Biz sayın cumhur başkanımız a tayyiiip desek 8 ay yatarımız var AFFI DA YOK HAAA , Ama hırsız olsak recavüzcü olsak hemde çocuga ,onlara AF VAR.

Ama Ahmet ister istedigine ana avrat sövse bir şey olmaz bir de üstüne taltif ederler.

Bu tartışmanın neresinde adalet

İfade özgürlüğü,basın özgürlüğü olsun da o zaman münakaşa edelim ..

Bir haşmet eşit şartlarda laf söyle biliyor Ahmet yoksa neler neler söyleriz de , silvir şu fünler de tekin değil , mualif olmak yanlışlarını söylemek Silivri ye girmek için yeter sebep
    Seninki aynen rahmetli menderesin hikayesine benziyor..
    Hanı bir gazeteci yakasına yapışmış özgürlük istiyoruz diye bağırmış.
    Yapmayın biraz samimi olun. Hakaret olmadığı sürece kimse kimsenin sözüne bir şey demiyor.
    Mevcut-yapı kanunlar yeni değil. 20 sene önce ne suç ise şimdide suç. Ha şunu söylemekte beis yok önceden belli kesim kanunlarla mağdur ediliyor idi şimdi de vardır illa ki.

Ama bunu bu kadar abartmak absürt olur.

Af işine kökten karşıyım. Ama hangi madde tecavüzcüye af getirdi. Söylermisin boşta kalmasın

Seninki aynen rahmetli menderesin hikayesine benziyor..
    Hanı bir gazeteci yakasına yapışmış özgürlük istiyoruz diye bağırmış.
    Yapmayın biraz samimi olun. Hakaret olmadığı sürece kimse kimsenin sözüne bir şey demiyor.
    Mevcut-yapı kanunlar yeni değil. 20 sene önce ne suç ise şimdide suç. Ha şunu söylemekte beis yok önceden belli kesim kanunlarla mağdur ediliyor idi şimdi de vardır illa ki.

Ama bunu bu kadar abartmak absürt olur.

Af işine kökten karşıyım. Ama hangi madde tecavüzcüye af getirdi. Söylermisin boşta kalmasın
    Bunları diyor isen pes ..

Rahmet li menderes demişsin ya bende sana ,ondan bir örnek vereyim.

Bu adam Kırşehir yada kırıkkalede mitinge çıkıyor diyor ki ey ahali var bu İsmet paşa , (rahmetli inönüden bahsediyor) bu adam İsmet paşa var ya ismet paşa asker kaçagıydı diyor ..
    Ahali yuhluyor menderde tutu bu iş diyor ..

Hem paşa diyor hem asker kaçagıydı diyor..halk yuhluyor

Sen seçmen olarak aynı o dönemin seçmeni gibi davranıyorsun öbürü de öyle , tecavüz aile içi olur ise suç ama 14 yaşında ki çocuga evlenme şartı olur ise şuç değil bu ülkede gerçi erkek çocuğa ensarcılar recacüz etmişti ya ...

Az önce bir haber paykştım .
    partili Cumhur başkanın danışmanı bogazda kamu arazisini kiralıyor oraya da Villa yapıyor şikayet üzerine villa yıkılıuor bunu haber yapan gazeteciye ( TERÖR SUÇUNDAN ) DAVA AÇILIYOR ,.. Sizin terörden anladıgınızın resmini ortaya koyuyor . BEn burda terör görmüyorum..

Samimi olarak sana soruyorum cevap verme merak da etmiyorum vermek ister sen de verebilirsin tabi..

Bunları yapanları savunuyorsun rahat uyuyabiliyor musun?( Mesela ben çalışan ekibime haddinden fazla kızdıgımda o.gece gözüme uyku gelmezde)
    Hani rahat rahat uyuyabiliyormusun ciddi merak ediyorum.. ben böyle bir şey i savunmak zorunda kalsam Allah göstermesin , öyle bir durumda kalacagıma Allah canımı alsın nefesimi kessin ...

Mahşer gününe inanıyormusun bir hesap günü olduguna ? ( Açıkcası inanmadığını düşünüyorum) tabiki beni ilgilendirmez. Her kesin inancı kendine.
    Öyle bir mahkemeye çıkacagız ki HAKİM KENDİSİ AYNI ZAMANDA TANIK OLACAK o gün dil lal olacak elimiz ayagımız gözümüz sahitlik edecek .

İnanıyor isen sana bunu hatırlatırım.
    gezginkral bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

Bu adam Kırşehir yada kırıkkalede mitinge çıkıyor diyor ki ey ahali var bu İsmet paşa , (rahmetli inönüden bahsediyor) bu adam İsmet paşa var ya ismet paşa asker kaçagıydı diyor ..

Sen seçmen olarak aynı o dönemin seçmeni gibi davranıyorsun öbürü de öyle , tecavüz aile içi olur ise suç ama 14 yaşında ki çocuga evlenme şartı olur ise şuç değil bu ülkede gerçi erkek çocuğa ensarcılar recacüz etmişti ya ...

partili Cumhur başkanın danışmanı bogazda kamu arazisini kiralıyor oraya da Villa yapıyor şikayet üzerine villa yıkılıuor bunu haber yapan gazeteciye ( TERÖR SUÇUNDAN ) DAVA AÇILIYOR ,.. Sizin terörden anladıgınızın resmini ortaya koyuyor . BEn burda terör görmüyorum..

Samimi olarak sana soruyorum cevap verme merak da etmiyorum vermek ister sen de verebilirsin tabi..

Bunları yapanları savunuyorsun rahat uyuyabiliyor musun?( Mesela ben çalışan ekibime haddinden fazla kızdıgımda o.gece gözüme uyku gelmezde)
    Hani rahat rahat uyuyabiliyormusun ciddi merak ediyorum.. ben böyle bir şey i savunmak zorunda kalsam Allah göstermesin , öyle bir durumda kalacagıma Allah canımı alsın nefesimi kessin ...

Mahşer gününe inanıyormusun bir hesap günü olduguna ? ( Açıkcası inanmadığını düşünüyorum) tabiki beni ilgilendirmez. Her kesin inancı kendine.
    Öyle bir mahkemeye çıkacagız ki HAKİM KENDİSİ AYNI ZAMANDA TANIK OLACAK o gün dil lal olacak elimiz ayagımız gözümüz sahitlik edecek .

bu kadar zor sorma azcık kolay sor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti

atma şaban... Menderes değil Hüsamettin cindoruğun söylediği sözler onlar

Sadece bir madde sordum af çıktı dediğin maddeyi. tecavüzcüyü affettiler dedin bunu ispatla.Çok lafa gerek yok..

Açtığın konu hakkında bilgim yoktu. baktım(villa değilmiş). Suç varsa kanunsuzluk var ise gereğinin kim olursa olsun yapılması gerekir. Suç ve suçluyu ben savunmam.

İfade özgürlüğüne gelince 2 tane video var (örnek)
    1--Cezası olmalı mı sence
    2- Hangi videodan dolayı ceza almıştır bu şahıs sence

https://www.youtube.com/watch?v=iRHE_hxlX1Y

https://www.youtube.com/watch?v=Kdr3WtrcHyg
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Olan binada oturmasini anliyorum ama bu devirde, hem de ekonomi can cekisirken, sifirdan yeni saray yaptirmasini nasil sindirecegiz? Hayir ustune bir de yazlik saray yapiliyor... Bakin o binanin bir de bakimi gorumu, isitmasi klimasi var... Her ay milyonlarca lira demek...

Bu arada asagidaki 60 minutes isimli haber videosunda Gulen'in yasadigi yeri ve icini gosteriyor:
    http://www.youtube.com/watch?v=ktl--IDnM7I

Sahsen evimin salonu daha luks...
    Biz de hemen inanıverdik zavallı Gülenin malikanesinin garibanlığına. Zaten Tayyip'de , bu 1000 odalı ,wc leri
    altın sarayı yeni C.B.na bırakmayacak,babasının evine götürecek. Kendi şahsı için yaptı bu sarayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:54 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmak güzeldir.
    Tartışmayı güzellikle yapabilmek daha da güzeldir.
    Buyurun sizlere tartışma hakkında bir vecize ; -- müsademei efkardan galebei hakikat tezahür eder.--
    bursevi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz de hemen inanıverdik zavallı Gülenin malikanesinin garibanlığına. Zaten Tayyip'de , bu 1000 odalı ,wc leri
    altın sarayı yeni C.B.na bırakmayacak,babasının evine götürecek. Kendi şahsı için yaptı bu sarayı.
    Kusura bakmayin da vatana millete hizmet icin mi yapildi?

Milletin parasini millet icin kullanmanin en etkili yolu, sirf aylik gideri birkac milyon TL olan devasa bir saray yapmak midir?

Haydi onu birakin, ekonominin can cekistigi 2018 yilinda, milletin yarim milyar dolarini, hic bir Avrupa ulkesinin liderinde olmayan buyuklukte bir ucagi, zaten emrinizde olan mevcut ozel ucaklar filonuza katmak icin mi kullanirsiniz?

Bazen oyle seyleri savunuyorsunuz ki anlamakta zorlaniyorum... Ama daha once dedigim gibi, siz bunu sindirebildikten sonra kime ne? Sonucta car cur edilen sizin paraniz, sizin geleceginiz...

Yasayarak hep birlikte gorecegiz bu tercihler hepimizi nereye goturecek?

Ama durumu bizden iyi ve bizden kotu ulkelere bakip biraz ders alabilsek keske... Hangi ulkelerin liderleri luks icinde yuzuyor, hangileri sorumlu yasiyor...

Ya da inandigimiz kitabin lafina, inanmiyorsak ta genel ahlaki ve etik kriterlere (kamu mali kullanimi, vs.) biraz onem versek...

Hadi o da olmadi; biraz aklimizi kullansak: Mesela calistirdigimiz kasiyere diyoruz ki "ogle yemegin icin bir miktar al kasadan, doyur karnini, ve gel calismaya devam et." Kasiyer gidip en luks restoranda yuzerce lirayi ogle yemegine harcasa n'aparsiniz o kasiyeri? "Yiyecek tabi, ne kadar iyi yerse o kadar iyi calisir" diye savunacak misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:32 ----------

Aklima geldi, eklemeden edemeyecegim:

Oglumuzu yolladigimiz ozel okula yeni idari bina yapilacakti, okul aile birligi engel olup bir suru tantana yapti... Devlet okulu degil, ozel okul yahu. Okul aile birligi mudure "Niye sinif, spor salonu falan degil de idari bina? Cok mu ihtiyac var? Cocuklarimizin egitimi icin verdigimiz para en iyi bu sekilde mi kullanilacak?" diye hesap sordu. Isteyen velilerden bir komite olusturuldu, eski bina gezildi, sorunlari tesbit edildi, herkese bilgi verildi, ondan sonra "evet, ihtiyac var, yapilmali" dendi. Kic kadar ozel okul icin yahu. Koskoca ulkeden bahsediyoruz... Anlasilir sey degil. Ikinci el motosiklet alirken pazarlik yapip, kendi parani luks icinde yuzup ona buna peskes cekene eyvallah etmeyi anlamiyorum bir turlu...
    gezginkral ve Alper_tim bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasmet cehalet ile savaşamazsın. Ugrasma.
    Alper_tim bunu beğendi.

atma şaban... Menderes değil Hüsamettin cindoruğun söylediği sözler onlar

Sadece bir madde sordum af çıktı dediğin maddeyi. tecavüzcüyü affettiler dedin bunu ispatla.Çok lafa gerek yok..

Açtığın konu hakkında bilgim yoktu. baktım(villa değilmiş). Suç varsa kanunsuzluk var ise gereğinin kim olursa olsun yapılması gerekir. Suç ve suçluyu ben savunmam.

İfade özgürlüğüne gelince 2 tane video var (örnek)
    1--Cezası olmalı mı sence
    2- Hangi videodan dolayı ceza almıştır bu şahıs sence

https://www.youtube.com/watch?v=iRHE_hxlX1Y

https://www.youtube.com/watch?v=Kdr3WtrcHyg
    Atma şaban diye sen istedigin gibi hakaret etme özgürlügüne sahipsin nede olsa değil mi AYIP AYIP edepsiz adam terbiye yoksunu ..Aleyhinizde bir görüş belirtik mi direk Sİlvir yolları ne olsa değil mi,
    Bak sizin yazarınız sizin adamınız diyor demokrat partililer çıkardıgını İNÖNÜ YE ASKER kaçagı dediğini ..
    O lafı da net biliyorum hangi mitingde oldugunu menderes dedi o dönemden canlı şahitler den duymuştum şimdi rahmetli oldular tabi..
    Sizin seçmen kitleniz bu(yani böyle abuk bir lafa inanacak kapasitede) Yöneticileriniz de bu (böyle bir lafı söylecek tiyiniyette) Ne bekliyeceksin bu insanlardan ne bekleyeceksin..Seviye bu

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ba...er_kacagi_oldu "" link verdim İnenüye

İkinci soruna geliyim ;
    Bİrazcık A haber seyreteyi bırak OKU OKU ,veya başka muhalif kanllara da bak kimler çıkıyor kimler çıkmıyor diye...Sana tek tek kanun maddesi göstersem de
    Bu modda olursun ""https://www.youtube.com/watch?v=jGizAi7Gefw"" Bİlmiyormuyuz sizi

Azıcık baksan görürsün AF kanunu için MHP full katıldı oylamaya AKP den 200 kişi kadar 60 kadar galiba katılmayan var.. ORDan bile görürsün MAFyanın , uyuşturucu baronlarının , sapıkların , hırızların , çıktıgını ...

Gerçekden samimi diyorum C.C allah beni senin gibi böyle bir şeyi savunma durumuna düşürecegine canımı alsın allah beni böyle bir şey ile imtihan etmesin..Çok zor çok..

Üçüncü konuya gelince bilgim yoktu Ohh ne güzel Sen bogaz da KAÇAK VİLLA yapacaksın sonra ona haber yapan , TERÖRÜST olacak öyle mi ... sizin GEÇMİŞİNİZDE biliyoruz villa değil , villa değil.... Gemi de değil onlar GEMİCİK ,GEMİCİK ... Şunu diye biliyormusun buna haber yapan gazetici terösist şuçu ile yargılanmasını isteyen kim olduğu belli ...................... ,ahh ahh aynı şartlarda olsak neler derim de ifade özgürlügü olsa yazamıyoruz elimiz kolumuz bağlı siz istediginiz hakareti edin bakalım ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

anlamiyorum bir turlu...
    HAşmet bak kardeş,
    Demokrat parti zamanında çıkıyor bunların rahmetli menderesi diyor ki kürsüde ""bu ismet paşa var ya bu ismet paşa"" asker kaçagıydı diyor ..Seçmeleri yuhhhh yuhh diye yuh çekiyor ..

Değişmedi bu ülkenin hali..
    Yöneticilerin tiyniyeti bu ahlakları bu ..
    Halkın kapasitesi bu

Adama hem paşa de hem asker kaçagı de hem yuh çek ...Ne bekliyorsun böyle bir toplumdan , neyi ni anlamıyorsun..

İnan okuyorum yazdıgını bende seni anlamıyorum...Bu seviyede ki toplumdan bende senin bekledigin reaksiyonu anlamıyorum ..SEviye ahlak bu olmasa zaten bunlar olur mu?
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sarayı bile normalleştirdiler ya pes diyorum.Çok paramız varda harcayacak yer bulamıyoruz sanki.Bu gün çalışana zorunlu izin kullandırıp aylık bin tl ile geçinmesini istiyorlar.Eeeee zamanında yenen hurmalar gün gelir bir yerini tırmalar derler.

Ben muhalefet ederken bana çemkiren iş yerindekilerede söylüyordum.Arkadaşım bu sistem senin zararına.Bak ülkeyi iyi yönetmiyorlar yarın bir gün zora düşersek ben gelir kaybına uğrarım ama sen işinden olur aç kalırsın diyordum.Bu gün günlerden geçiyoruz.Virüs olmasaydı süreç biraz daha uzayacaktı.Virüs bunu anında ortaya çıkaracak.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarayı bile normalleştirdiler ya pes diyorum.Çok paramız varda harcayacak yer bulamıyoruz sanki.Bu gün çalışana zorunlu izin kullandırıp aylık bin tl ile geçinmesini istiyorlar.Eeeee zamanında yenen hurmalar gün gelir bir yerini tırmalar derler.

Ben muhalefet ederken bana çemkiren iş yerindekilerede söylüyordum.Arkadaşım bu sistem senin zararına.Bak ülkeyi iyi yönetmiyorlar yarın bir gün zora düşersek ben gelir kaybına uğrarım ama sen işinden olur aç kalırsın diyordum.Bu gün günlerden geçiyoruz.Virüs olmasaydı süreç biraz daha uzayacaktı.Virüs bunu anında ortaya çıkaracak.
    Aga bu adamlar cumhuriyetin ilk ilanı sırasındaki yemeklere , balolara laf ederler. ANcak kimse bilmez o balolar yeni kurulan bir ülkenin tanıtımı için, dünya genelinde kabulu için yapıldığını.

ya da o balolarda yemeklerde bağlanan anlaşmalar ile son 20 yılda kapata kapata bitiremedikleri fabrikaların kurumların yapıldığını

1000 odalı saray yapılmış, birisi de cıkıp söylesin o saray ile bu ülkeye ne katkı sağlandı?

1000 odalı sarayı şahsına değil bu ülkeye yaptırdı, napacaz bi yerimize mi sokacağız altın VARRAKlı muslugu onlar gidince?

Sabah sabah sinirlendiriyorlar yeminle.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bir şey soracağım Bu Menderese niye sürekli güzellemeler yapılıyor.CHP liside sayın rahmetli Menderes diye bahsediyor.Menderesinde aynı şekilde Deniz Gezmişlerinde asılmasını kabul edemiyorum .Ona hürmetenmi böyle diyorlar.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Kendimce fikrimi söylemek isterim. Hükümetin sarayı ile ayasofya ve sultanahmet camilerini nasıl kıyaslıyabilirsiniz ya ? Bunu ciddi olarak kendi fikriniz olarak mı yapıyorsunuz yoksa sağdan soldan biyerlerden okuyarak duyarak mı ?

Yani halk için yapılan ibadethaneyle okulla bilmemneyle hükümet başkanı için yapılan sarayı nasıl bir tutabilirsiniz ? Hükümet sarayları tüm zamanlarda herzaman eleştiri konusu olmuştur. Bu rusyadada böyledir amerikadada osmanlıdada herzaman eleştirilir. Bu tüm halkların görevidir, devletine vergisini veren herkes devletin yaptığı her işi olumlu olumsuz eleştirme hakkına sahiptir. Eğer burada camlıca camine ne gerek var dağ başına uzay gemisi gibi cami yapıldığı tartışılsaydı evet eleştirenleri sopayla kovalayabilir ve eleştirebilirdiniz.

Fakat ankarada yapılan sarayı eleştirene zamanında yapılan ibadethane vb. şeylerle karşılık verirseniz kendi kendinize konuşmaktan öteye gidemessiniz.

İnsanları hayvanlardan ayıran en önemli özellik özegürce düşünebilmek ve istediği şekilde eleştiri yapabilmesidir. Bu özelliklerini kullanamayan bir insanın diğer canlılardan bir farkı yoktur.

Hergün işe gidip geliyorum. Haberlerde açıldığı ilk gün ptt ye başvuru yaptım, sonra e devlet denildi oraya yaptık, sonra eczane denildi hala maskeler yok. İşyeri maske vermiyor denetleyen bir kurum yok. Sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor ertesi gün kıracak yumurtası olmayan insanlara gerek yok ekmek yer doyarsınız denildi.

Hala utanmadan bunları eleştirenlere kafa tutan, eleştireni eleştiren varsa helal olsun. Allah kimseyi aç ve muhtaç duruma düşürmesin...

Ülke okadar sıkıntılı zamanlardaki anlatması çok zor. Resmi olarak kabul edilen ve yine resmi olarak seçimlere soktuğunuz adamlara terorist diyerek halkı kışkırtıyorsunuz. Peki yarın birgün seçimle o saraylara sizin terorist olarak adlandırdığınız fakat resmi olarak seçimlere girmesine izin verdikleriniz gelirse ne olacak ? Savaş çıkar. Bunu yapanlar bunu öngörmüyor mu sanıyorsunuz ? Umarım o sıkıntılı günleri görmeden tüm sevdiklerimiz bu dünyadan göçer gider.

Menderes olayını bende anlamadım.

10 yıllık yöneticilik hayatında kısıtlamalar ayrıştırmalar yapmış bir insan, hatta memurları zorunlu olarak yandaşı haline gelmeye mahkum ediyordu diye biliyorum.

İdam edilip havaalanına isminin verilmesi ayrı ironi.

var demek ki eksik bir bilgimiz.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)