Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bakkalın ürünlere istediği fiyatı koyması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Newlight 125 Pro - Rks Rk 150
    Bu yasal bir durum mu arkadaşlar mesela şöyle her yerde aynı olan ürün bir bakkalda 2 katı fiyatına satılıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı Roland-Kane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yasal bir durum mu arkadaşlar mesela şöyle her yerde aynı olan ürün bir bakkalda 2 katı fiyatına satılıyor
    Sanırım yasak o iş. Bir araştır istersen.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Zabıtaya şikayet edebilirsiniz.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Tam bilgim yok ama daha önce konuştuğum bir yerel bilgisayar parçası vs satan yerde bu mükelleflik durumuna göre kar oranları belli gibi o oranın üstünde satış yapamıyorlar gibi bir şey söylemişti ama dediğim gibi tam bilgim yok.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekel ürünleri hariç herhangi bir kısıt oldugunu zannetmiyorum.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Bakkal 100 makarna alıyordur atıyorum 1 tl den migros milyon makarna alıyordur 0.60 tl den migros 1.5 tl den satar bakkal 2 tl den gibi düşünebilirsin. Bebek maması eczanede 154 tl ben internetten 100 tl ye alıyorum fazla mal çeken ucuza satabilir (tekel vb hariç tabi )

Serbest piyasa değil mi ya isteyen istediği fiyattan satar

Motosikleti
    falcon flash 100
    Büyük marketler tır ile alıyor. Bakkal koli ile alıyor. Taşıma maliyeti bile fazla.
    Markete üretici mal satmak için takla atıyor her vadeye şarta razı şartları market belirliyor. Bakkal üreticinin gözünde küsürat üstü kalsın usta misali. Mal alım şartları bile farklı.
    Millet ihtiyacını büyük marketlerden alıyor poşetler dolusu. Eksik kalanı veya markete gitmeye üşendiği malı bakkaldan alıyor. Sürüm meselesi.
    Marketin kredi ayağına geliyor. Bakkalı bankaya sokmuyorlar.

Her şeyin bakkalın aleyhine olduğu bir dünyada adam bide kazıkçı damgası yiyor. Fırsatçı esnaf muamelesi görüyor. .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ben gıda sektöründeyim, büyük marketlerde de fiyat farkı olur sebebi nakit alan her zaman daha ucuza alır vadeli alıp kısa vadeli alan bi tık pahalı vadesi uzun olanda ondan bi tık pahalı alır.

süt ürünlerinde dünya çapında ünlü bi firmada çalışıyorum, migrosun deposuna direk tır gider 30 palet sütü yıkar faturanın altında % bilmem kaç iskonto olur, Şakir bakkal 2 koli alır iskonto miskonto olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)