Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet ile bilgisayar kasası taşımak

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Merhabalar pazar günü biri ile anlaştım ve karşıya kasayı almaya gideceğim ancak toplu taşıma ile gitmek istemiyorum motorumda topcase yok
    [IMG][/IMG]

kancalı iplerden alıp bağlasam yavaş yavaş düşürmeden gelebilir miyim ? Tabiki köprüden geçeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar pazar günü biri ile anlaştım ve karşıya kasayı almaya gideceğim ancak toplu taşıma ile gitmek istemiyorum motorumda topcase yok
    http://<a href="https://hizliresim.c...X8.png</a></a>

kancalı iplerden alıp bağlasam yavaş yavaş düşürmeden gelebilir miyim ? Tabiki köprüden geçeceğim.
    Her yerinden sıkıca bağlaman lazım her köşesinden fln yani.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıkıca bağlarsan hiçbirşey olmaz.

ben ne valizler taşıdım , kasa ne ki :D
    istanbuls34 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Sade kasa mı? Ben güvenlik kamerası için bir cihaz taşıdım içinde harddisk vardı, adam 1 saat sonra aradı "hocam cihaz harddiski görmüyor" diye.

Motosikleti
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yerinden sıkıca bağlaman lazım her köşesinden fln yani.
    Teşekkürler örnek bir kasa bulayım deneceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sade kasa mı? Ben güvenlik kamerası için bir cihaz taşıdım içinde harddisk vardı, adam 1 saat sonra aradı "hocam cihaz harddiski görmüyor" diye.
    Vallaha siz dvr cihazını direkt top case içine attıysanız disk kafayı vurmuştur çoktan :D alacağım kasada ssd var sadece ekran kartını sırt çantama atıp geleceğim becerebilirsem.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha siz dvr cihazını direkt top case içine attıysanız disk kafayı vurmuştur çoktan :D alacağım kasada ssd var sadece ekran kartını sırt çantama atıp geleceğim becerebilirsem.
    Hard disk çalışmıyorken, yani kafa park halindeyken diske vuramaz. Eski tip (SSD olmayan) hard disk'li laptop'umu defalarca naked motosikletin selesine lastikli kancalarla takip götürdüm, en az 30 kez. Eskidiği için kullanmayı bıraktığımda hâlâ çalışıyordu laptop. Milspec IBM'di gerçi laptop.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hard disk çalışmıyorken, yani kafa park halindeyken diske vuramaz. Eski tip (SSD olmayan) hard disk'li laptop'umu defalarca naked motosikletin selesine lastikli kancalarla takip götürdüm, en az 30 kez. Eskidiği için kullanmayı bıraktığımda hâlâ çalışıyordu laptop. Milspec IBM'di gerçi laptop.
    Doğrudur ben de bilgisayar işi yapıyorum çoğu yavaş sorunla gelen makinaların mekanik diskinde sağlığı düşüyor badsector oluşuyor sizinki iyi bir markanın diski olabilir benim değiştirdiğim çoğu diskler western digital birde hgst. Birde dvr cihazlarda hdd laptop kadar sağlam kasaya oturmadığından çok sarsılıyor.

Motosikleti
    MT-07
    Dost tavsiyesi:

Toplu taşımaya bin!..
    espresso bunu beğendi.

bilgisayar kasası bile taşıyamıyorsak atalım çöpe bu aleti, böyle sacmalık olmaz.

sarsmamaya bak sürerken yeter, taşırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valiz tipi spor çantalar var. Kasa içine sığar. Ona koyup sırtına takabilirsin. Biraz geriye doğru oturup herhangi bir çantanın içinde depo üstü gibi taşıyabilirsin. Taşınır yani her türlü. Toplu taşımaya bu aralar binme. Kasa önde arka da her yerde taşınır. Neler, neler taşıdık biz.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    kasayı arkaya koli bandı ile sıkıca bantla tamam yav amma devlet meselesi yaptınız ben bu şekilde 70 km yol gittim hiç bir şey olmadı.

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasayı arkaya koli bandı ile sıkıca bantla tamam yav amma devlet meselesi yaptınız ben bu şekilde 70 km yol gittim hiç bir şey olmadı.
    katılıyorum, altıüstü bilgisayar kasası.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Yahu bu tip başlıkları hayretle ( evet hâlâ ) okuyorum. Millet üst üste aşı, tüp, su, dolap, koyun taşıyor.. Piyasada biblerce pc tamircisi var, benim gördüğüm ve bildiğim en az 5-6 tane var ve her yere motosikletle gidiyorlar ve cihazları yine bu araçlarla taşıyorlar.
    Az bi etrafı okuyun!
    Doğa size gereken cevabı verecektir

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kancalı iple veya kancasız iple bağlayabilirsin. İçin rahat etmeyecekse bir artçı alıp aranızda taşıyabilirsiniz.
    Benim de benzer bir sorunum var. İstanbul'dan İzmir'e orgumu götürmem gerekiyor. Boyu 105 cm. Burgman 200 ile gideceğim. Uzun olduğu için dikey veya yatay arkaya bağlama şansım yok. Nasıl taşıyacağıma hala karar veremedim. Taşıma cantasının askılarından omuzuma bağlamayı düşünüyorum. Omuzumda uyuşma yapar mı bilemiyorum.

Bir tane büyük poşet al,içine de havlu koy,kasayı almaya gidince kasayı havluya sar,poşete koy.İki tane kancalı lastikle ya da ahtapot lastikle bağla hiç bir şey olmaz.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v

Bursalı Ali abi İstanbuldan Bursaya dönerken Feribotta evonun hali.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ataşehir ile Bursa arası yaklaşık 140 km. Koli içi tamamen kırılabilir cam mutfak malzemesi. Ağırlık yaklaşık 30 kg. Köşeleri daha düz ve ağır olduğu için koliyi alta, tapkeyzi de onun üzerine bağladım. Eh eski meslek nakliye
    olunca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Koli ölçüleri 40 x 50 x 60 cm . Ferry deki elemanlar, ağızları hayretten bir karış açık,(( Abi sen motoru kamyon
    sandın herhalde )) dediler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ağırlk sorun olmaz da kasann içndeki hard disk geberebilir titreşimden.
    Hard diske bir şey olmasa bile cpu soğutucusu titreşim yüzünden cpu ile arasındaki macunda çatlak oluşabilir, bu da ısınma sorunlarına neden olur.

Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/5mpeNb.jpg

Bursalı Ali abi İstanbuldan Bursaya dönerken Feribotta evonun hali.

https://i.hizliresim.com/4G3Blp.jpg
    bu da b.kunu cıkarmış yav

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)