Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun yolda ucuza konaklama

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    arkadaşlar konaklamayı ucuza yapmak istiyorum kamp ile uğraşmakta istemiyorum, bu airbnb isimli siteden bakıcam başka tavsiyesi olan varmı her şehirden günlük ev bulabilirim sanırım burdan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farklı 2 secenek aklıma geliyor,

-Bizim malum siteden günlük kiralık evler (ki mecbur olmadıkca tercih etmemek lazım cogu adam düdüklemeye calısıyor)

- Pansiyon. Relax mod ve ucuz. Hangi gün hangi şehirde olacağın belli ise google'dan pansiyonlara bak adamları ara, zaten ön ödemesiz rezervasyon yapıyorlar.

Ben İstanbul'a giderken Mugla ve Balıkesere ugramıstım, bu yöntem ile konakladım.
    ozan1991 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    booking.com da uygunmuş diyorlar.

bir de couchsurfing olayı var ama türkiye içinde var mı bilemiyorum.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Pansiyonlar fiyat performansta iyidir. Hatta Paylaşılabilir oda sorabilirsin ( Dormitory Room ) Ayak kokusu ve horlama seni rahatsiz etmezse askeriye gidi ranzalı bi odada sadece yatak kiralıyorsun ve gayet ucuza geliyor.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Öğretmen evlerinden bilgi alabilirsin

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    rota nedir?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar uzun yol?
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Motosikleti
    istanbuldan kapadokyaya kadar gidip akdenizden geri dönücem farklı şehirlerden tam bir rota çizmiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Uzun yolda en ucuz konaklama,

TRT Belgesel kartı çıkartıyorsun. Google da örnekleri var bulamazsan bende var atarım fotoğrafını.

Rota üzerinde ki köylere girip muhtara uğruyor, iki lak, lak yapıp misafir hanede kalıyorsun.

Konaklama yeme içme bedava.

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda en ucuz konaklama,

TRT Belgesel kartı çıkartıyorsun. Google da örnekleri var bulamazsan bende var atarım fotoğrafını.

Rota üzerinde ki köylere girip muhtara uğruyor, iki lak, lak yapıp misafir hanede kalıyorsun.

Konaklama yeme içme bedava.

espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olum ben evde ki interneti bile nasıl kullanıyorum biliyor musun? Aradım superonline'ı 109 TL dedi. 109 TL duyunca aylık ki benim aylık gelirim 30 TL nin altında. Bizim yan tarafta veteriner var. Bahçeden kaptım bir kedi gittim ona. Ona baktırırken çok pardon dedim ya acaba internetin şifresini öğrenebilir miyim, bir mail atmam lazım. Kadın verdi şifreyi kediye bakmaya devam etti. 70 TL verdim kedi için aylardır internete para ödemiyorum.
    espresso ve inzell bunu beğendiler.

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olum ben evde ki interneti bile nasıl kullanıyorum biliyor musun? Aradım superonline'ı 109 TL dedi. 109 TL duyunca aylık ki benim aylık gelirim 30 TL nin altında. Bizim yan tarafta veteriner var. Bahçeden kaptım bir kedi gittim ona. Ona baktırırken çok pardon dedim ya acaba internetin şifresini öğrenebilir miyim, bir mail atmam lazım. Kadın verdi şifreyi kediye bakmaya devam etti. 70 TL verdim kedi için aylardır internete para ödemiyorum.

zekice ama cok pis yanacaksın
    U.KALKAVAN bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Öğretmen evleri, karayolları, köy hizmetleri gibi kurumların misafirhaneleri ve uygulama otellerini tavsiye ederim.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

1837 km'lik trio rotam bitti az evvel eve döndüm. (Göbekli tepe , Nemrut , Kapadokya )

Garajı olan "Otel" bulmaya bak ! , tek kişilik oda sıcak su miss.

(Adıyaman White Star otel , tek kişi oda 135-145 arası idi iki gün konakladım , Kapadokya Göreme Royal stone house , çift kişilik oda 165 idi fena değil , bu hafta için güncel fiyatlardı , "otelz" "trivago" vb bi kaç siteden bakındım , kamp vs çoklu kişi değilseniz , hatta çok kişi isenizde bu zamanda kaçınılması gereken konaklama şekilleri."bence!")

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar uzun yol?
    Bu arada "Uzun yol"'un Sensei'si olur kendileri , bence "inzell"'in tavsiyelerini al.
    U.KALKAVAN ve inzell bunu beğendiler.

Hosteller ucuz oluyor ama Türkiye'de pek yok. Eskişehir, Ankara, Kapadokya, Antalya ve İzmir'de bulailirsin sanırım.

Ama ben seyahatte konaklamaya para vermekten nefret ederim. Son seyahatimde (25 bin km / 5 ay) konaklama masrafım sıfır TL idi. (:
    Yaban kampı ve couchsurfing yaptım. Hem nefis yerlerde doğada kaldım, hem de bir sürü insan ve kültür tanıdım. Para verip bir yerde kalsaydım ikisinden de mahrum kalır eksik bir yolculuk yapmış olurdum. Kamp işini sevmiyorsan ekipmanların pratik olmayabilir ya da gerçekten sevmiyorsundur ama şans ver derim. Couchsurfing Türkiye'de işe yarıyor ama referansın yoksa zor. Genelde Tinder kafası ile kullanmaya çalıştıkları için konaklayacak yer bulamıyorlar. Ben Türkiye'de epey bi evde kaldım, referanslarım güzel, kalacak bir ev bulmam çok kolay. Eğer ilgini çekerse, yola çıkmadan önce evine couchsurfing'den misafir kabul et, referansların olursa senin de yatacak bir kanepe bulma şansın artar. Otellerin konforu güzeldir ama otelden kar ettiğin parayı seyahatte zevklerine ayırmak şahanedir. Bir nevi ödül gibi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    bide motoru park konusu var hep kapalı garajda sakladığım için dışarda bırakınca rahat uyuyamam gibime geliyor

Abus alarmlı disk kilidi ile göze batmayan yerlere parkedersin. İstanbul dışında pek hırsızlık yok bence. Benim Antep'te soft çantayı çalmışlar, sonra geri getirmişler işlerine yaramıyor diye. :D İçinde de Marmot uyku tulumu, yağmurluk falan vardı yani. Kamp yaparsan da direkt başında beklemiş oluyorsun ki dağın başında kim gelecek çalmaya.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Üç dört senedir motosiklet festivallerine katılıyoruz malum çadırda kalındığı için alıştık merete , artık uzun yolda da yorulduğumuzda bazı benzin istasyonlarında yeşil alanlar oluyor , valla otel motel nerdedir falan uğraşmadan 10 dk da çadırı kurup uyumak gibisi yok , şimdiye kadar hiçbiri buraya çadır kuramazsınız demedi hatta altımıza extra karton koli vs verdiler , birçok büyük benzin istasyonunda dinlenme tesisi , duş , çay kahve çorba herşey var , güvenlik anlamında da hiçbir negatif olayla karşılaşmadık zaten 24 saat sirkülasyon var istasyonlarda , çalışanlar da hiçbir sıkıntı olmaz abi biz hep burdayız dediler , tavsiye ederim ;)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2 tane alarmlı disk kilidim var kaliteli bişey değil olmadı göz önünde Bi yere o şekilde bırakıcam

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Airbnb bakabilirsin. Uygun seçenekler oluyor arada sırada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)