Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Klasik Tıraş Kulüb'ü.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Traş konusunda her markayı tecrübe ettim lakin "gillette" markası kadar işininin hakkını veren ve ödenilen parayı sonuna kadar hakeden başka bir markaya tesadüf etmedim. Ödediğim her kuruş helal-ü hoş olsun.
    Eminim bunlardan biri cok daha iyidir: Taylor of Old Bond Street, DR Harris, Geo F Trumper, Art of Shaving, Mitchell's Woolfat, Proraso, Valobra, Tabac, Irisch Moos, vs.

Evet. Malesef. Hepsini denemis bulundum.
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim bunlardan biri cok daha iyidir: Taylor of Old Bond Street, DR Harris, Geo F Trumper, Art of Shaving, Mitchell's Woolfat, Proraso, Valobra, Tabac, Irisch Moos, vs.

İlk defa duyuyorum.

Oo bilirkişi bulundu , pekii Maca Root ? Tabac ve Dr harris yorum alayım (koku doku nufuz kaydırıcılık..?)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Maca Root hic kullanmadim.

Tabac'i sevdim. Sakali yumusatiyor. Koku fena degil. Iyi de kopuruyor.

DR Harris'in kokulari muhtesem. Kopuk harika. Ama sakali yumusatma hissi geride.

Genel olarak ta Ingiliz sabunlari ve kremlerinin kokulari harika, ancak sakal yumusatma gucleri geride. .

Buna karsin Italyan sabunlarinin kokulari cok daha geride, ama sakali guzel yumusatiyorlar.

Almanlar arada...

Sanirim Ingilizlerin killari cok sert degil, kokuya da duskunler

Sanirim Ingilizlerin killari cok sert degil, kokuya da duskunler
    Avrupa tümden dediğin gibi sanırım , bayılarak bizim yerli " ismi lazım değil jileti" beğeniyorlar , hayretler içinde kalıyorum..

Daha iki gün önce , bi dükkanda baktığımı fark eden ihtiyar , bu yenilendi artık çekinme al dedi ... 2.5 lira gitti yine şuan pişmanım. (wilkinson classic makina ile kombin edip , banyo sırasında... ımı tıraş edeceğim )

Proraso sandal kase , bayıldım akıcılık köpürme kayma, ilk günü bu ne biçim yağlı ağır kokuyor derken , artık keşke ucuz olsada keselenirken'de kullansam diyorum , ön yargı iyi değil..

Tabac çok meth ediliyor , kimi kokusunu eski tütün kolonya kokusu gibi irite edici buluyor , sıradaki listeye ekledim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    31 yaşındayım, 15 yaşından beri philips in bir aleti var onu kullanırım.

nasıl dayandı demeyin zira 2- 3 haftada bir traş olurum.

Sakal iyidir.

Dün artık yüzüm gözükmiyor diye mecbur 1 aylık sakalımı kestim.

konuya bakınca fark ettim ki sac sakal traşında bile klas ı olan arkadaşlar varmış.

haftaya yine fakir hissederek başladım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    31 yaşındayım, 15 yaşından beri philips in bir aleti var onu kullanırım.

nasıl dayandı demeyin zira 2- 3 haftada bir traş olurum.

Sakal iyidir.

Dün artık yüzüm gözükmiyor diye mecbur 1 aylık sakalımı kestim.

konuya bakınca fark ettim ki sac sakal traşında bile klas ı olan arkadaşlar varmış.

haftaya yine fakir hissederek başladım.
    Gel otur yanıma kardeş, beraber izleyek..
    Elalem kıl tüy gurmesi olmuş ya laaa..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa tümden dediğin gibi sanırım , bayılarak bizim yerli " ismi lazım değil jileti" beğeniyorlar , hayretler içinde kalıyorum..

Daha iki gün önce , bi dükkanda baktığımı fark eden ihtiyar , bu yenilendi artık çekinme al dedi ... 2.5 lira gitti yine şuan pişmanım. (wilkinson classic makina ile kombin edip , banyo sırasında... ımı tıraş edeceğim )

Proraso sandal kase , bayıldım akıcılık köpürme kayma, ilk günü bu ne biçim yağlı ağır kokuyor derken , artık keşke ucuz olsada keselenirken'de kullansam diyorum , ön yargı iyi değil..

Tabac çok meth ediliyor , kimi kokusunu eski tütün kolonya kokusu gibi irite edici buluyor , sıradaki listeye ekledim.
    Çok merak ettim o ismi lazım olmayan jilet markasını..

Uzun zaman jiletin 3 bıçaklı makinesi ve traş jeli ile traş olduktan sonra çok kullanımlık traş bicaklarinin sağlıksız olduğunu fark ettim (kullanan arkadaşlar varsa bırakmalarını tavsiye ederim ).
    Sonra tek kullanımlık 2 bıçaklı jilet ve traş jeli kullanmaya başladım ama bir süre sonra baktım ki haftada 3 traş çok pahalı oluyor.
    Ucuz tek kullanımlık traş bıçaklarını denemeye başladım; en iyi sonucu bim de satılan çift bıçaklı alet verdi (fiyatına göre ), aşırı gür sakalınız yoksa kesinlikle yeterli keskinlige sahip.
    Son 5 yıldır bu şekilde geçiniyorum, traş sayısını da haftada 1 e düşürdüm. Bu sayede traş malzemesini ne zaman aldığımı unutuyorum, senede birkaç defa alsam yetiyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya sizin ağzınız ne söylüyor feyzo kardaşlar? Ben bir bıçakla bir ay traş oluyorum yahu! Bir ay sonra yüz traşından ıskartaya çıkan bıçaklar erojen bölge ve koltukaltı bölgesini almaya başlar. Böylece bir bıçakla üç beş ay iş görürüm.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    "Fazla Traş Cildi bozar"ccılardanım ben. Traş olmayı sevmem, Seyrek ama sert sakalım var. Haftya bir traş olurum yeter. Gilitte in köpüğü ve bıçaklarını kullanıyorum. Sık traş olmadığım için konfor öncelikli tutuyorum. haftabir traş ekonomime zarar vermiyor. Mesela köpüğü ne zaman aldığımı unuttum. Mach 3 Sensitive le traş oluyorum ki onuda yılda 1 kere 2 yada 3 kartuş alıyorum sadece
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    çalıştığım firma sürekli sakal traşımıza karışmıyor. bundan mütevellit liseden sonra sadece 12 ay boyunca askerde sinek kaydı traş oldum. askeriyenin verdiği derby marka jiletleri hiç kullanmadım. sadece gilette mac3 turbo ve gilettenin jel traş köpüğünden kullandım. sanırım sürekli traş olmam gerekirse yine bu ikiliyi kullanırım. arkonun ve askeriyenin köpüğüde bi kaç defa merak edip denedim. bi cacık olmadığını anlayınca bot temizlemek ve birbirimizi köpüğe bulamak için kullanıyorduk

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nişanlanırken hazırlanan bohçanın içindeki sanırım nivea marka traş köpüğünü geçen sene bitirdim.
    Gerçi ilk 6-7 sene iyiydi ama son 3 senesinde köpük kıvamı bozulmaya başlamış gibiydi. Jilet olarak ne denk geldiyse onu kullandım hep. Şimdi hanım fakirin dandik traş makinası modellerinden birini a101 veya bimden. Aklıma estikçe kullanıyorum.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nişanlanırken hazırlanan bohçanın içindeki sanırım nivea marka traş köpüğünü geçen sene bitirdim.
    Gerçi ilk 6-7 sene iyiydi ama son 3 senesinde köpük kıvamı bozulmaya başlamış gibiydi. Jilet olarak ne denk geldiyse onu kullandım hep. Şimdi hanım fakirin dandik traş makinası modellerinden birini a101 veya bimden. Aklıma estikçe kullanıyorum.
    6-7 sene'mi iki üç ay dayandımı vayy iyi gitti diyorum.

Şunu belirtelim ben bi tıraş guru'su değilim , ama dediğim gibi seyrek fakat sert sakal yapısı yüzünden , en keskin jilet bile maalesef tek seferde işe yarıyor , defalarca denedim , ikinci güne yahut sonraki tıraşta yüzümü mahv ediyir , perde sayısı artıyor.

Ve evet her tıraş , aslında yüzden bi tabakanın soyulması gibi bir sonuç çıkarıyor ve tahriş tabii.

Askerlik örneğinde olduğu gibi , sürekli/günlük tıraşta , çift bıçaklılar harika iş görüyordu bendede , hatta bi çift bıçağı 2-3 hafta belki daha uzun kullanıyordum , zira kesilen sakal/bıyık mikro milimetre olduğundan olsa gerek uzun zaman idare edip tek perdede , okdukça yakın tıraş veriyordu.

Bir jileti defalarca kullanan forumdaşlar , imreniyorum size.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmire gelirsen sana sahilde deniz manzarası eşliğinde termosta cay ısmarlayacagım fakir ama gururlu Erdem bey kardeşim
    (kafelrde olmus 4.5 tl cay)

benim traş makinası 16 sene sonra bazen kesmek yerine epilasyon mantıgı yoluyor.

alam bende bi 50 60 liralık bişi bari.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmire gelirsen sana sahilde deniz manzarası eşliğinde termosta cay ısmarlayacagım fakir ama gururlu Erdem bey kardeşim
    (kafelrde olmus 4.5 tl cay)

benim traş makinası 16 sene sonra bazen kesmek yerine epilasyon mantıgı yoluyor.

alam bende bi 50 60 liralık bişi bari.
    İzmir'e gelirsem çay içmem. Ben arpa suyunu ısmarlarım, midyeler senden ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6-7 sene'mi iki üç ay dayandımı vayy iyi gitti diyorum.
    6-7 sene normaldi, sonraki 3 senede köpük kıvamı bozuldu. Takriben 9-10 sene sonra bitti. 10 günde bir falan makinayla traş oluyorum, köpüğü demekki 2-3 ayda bir sinek kaydı için kullanmışım. Senede 4, 10 senede 40 defa pek imkansız değil. Ama dediğim gibi yıllar geçtikçe köpük formu bozuluyor
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zaman jiletin 3 bıçaklı makinesi ve traş jeli ile traş olduktan sonra çok kullanımlık traş bicaklarinin sağlıksız olduğunu fark ettim (kullanan arkadaşlar varsa bırakmalarını tavsiye ederim ).
    ??? Niye?

Aslinda bu isin son noktasi yuksek karbonlu celikten ustura. Daha keskini yok.

Ne kadar duz ve keskin bicak (ya da jilet), o kadar rahat ve tahrissiz tras...

Bilakis ne kadar kor bicak (ya da jilet), o kadar acili, kanamali ve rahatsiz tras...

Ama usturayla acele tras cok mumkun degil... Baska bir avantaji da omur boyu bir daha jilet alma derdi masrafi olmamasi...

??? Niye?

Aslinda bu isin son noktasi yuksek karbonlu celikten ustura. Daha keskini yok.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/13...s/A93A2706.jpg

Ne kadar duz ve keskin bicak (ya da jilet), o kadar rahat ve tahrissiz tras...

Bilakis ne kadar kor bicak (ya da jilet), o kadar acili, kanamali ve rahatsiz tras...

Ama usturayla acele tras cok mumkun degil... Baska bir avantaji da omur boyu bir daha jilet alma derdi masrafi olmamasi...
    Yıllar evvel araştırıp caydım , deri'si , krom tozu , yağı vs derken sıkıcı olur deyip vaz geçtim.

Kesinlikle , keskin jilet ve mümkün mertebe tek perde yakın tıraş , buna uğraşıyorum zaten. güzel tespitler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Sakal erkeğin fıtratındandır. Son 10 senedir. Yüzüme jilet değmedi. Saç kesme makinası ile alıyorum. Sıfır kıl dönmesi ve tahriş. İnce uclu makineler candır. Ama traş olduğum zamanlarda porsuk kılı fırça ile bunun üstüne sabun tanımam.

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakal erkeğin fıtratındandır. Son 10 senedir. Yüzüme jilet değmedi. Saç kesme makinası ile alıyorum. Sıfır kıl dönmesi ve tahriş. İnce uclu makineler candır. Ama traş olduğum zamanlarda porsuk kılı fırça ile bunun üstüne sabun tanımam.
    https://migros-dali-storage-prod.glo...-gr-cfa252.jpg
    Olmaz'mı tabii fıtrat , hatta d..öt ve apış ve koltuk altı'larda fıtratımız , Afrika tip örgü ile ıslah ediyorum kendilerini.

Arko en iptidai ulaşılabilir sabun elbette , fiyat/performans ürünü , ama artık çok daha iyilerine layık olduğumuzu düşünuyorum.

Daha kurumayan/kurutmayan , daha yağlımsı tıraşa uygun , daha çeşit kokulu.. (kremleri biliyoruz elbette , sabun klasik unsur bu yüzden yazdım.)

Motosikleti
    MT-07
    Aga sen nie bu kadar kıllara taktın? Lazer epilasyona git ve rahatla. Kendini heder ettin köpürte köpürte...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)