Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

emekliliği iptal edilen gurbetçilerin tepkileri

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkaç ay çalışıp nasıl emekli olabilir?
    ben bunu anlamış değilim. sen nasıl prim gün sayısını doldurmak zorundaysa o da aynı gün kadar prim yatırması lazım.
    ha asgari ücrtteen her ay 1000 tl sigorta yatıran bi kişi şu anda zaten emekli olsa sen ben almancı fark emez 1200 tl maksimum maaş alıyor. sadaka gibi.
    yani burda nsıl bi üçkağıt var anlamdım.
    Yine baya prim ödüyorlar. Yaptıkları üçkağıt çalışma yerleri Türkiye'de paravan şirkette gösterip bağkur yerine sskdan emekli olmak. Paravan şirketi ayarlayan aracılara da 2000-3000 vermişler bu arada.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Özel bir kanun çıkartıldı , parayı çalışmış gibi topluca aldı Devlet onlardan , işyeri olayı da işin kılıfı. Devlet üçkağıt yaparsa vatandaş neler yapmaz ? Hadi temizle bakalım şimdi.
    COQ bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şimdi bu müslümanlar tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeye mi çalışmış?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kanal istanbul güzergahından arsa alan bir hükumet yani normaldir, her türlü üç kağıdın arkasında ben tayyip erdoğan ve hükumeti görürüm, ekranlarda 100 liraya 8 kavanoz bal satanlardan tutunda bu ülkeyi dolandıran tosuncuğa kadar ben hep arkasında hükumet olduğunu düşünüyorum...

öyle düşünüyorum yani televizyonlar, rütük, cemaat, dernekler falan bunlar örgüt örgüt, cahil bir milleti bulmuş sömürüyorlar. aksini kanıtlayın birader. bir kanalda haber yapan bir muhabiri spikeri dakikasında indirebiliyorlar ama yıllarca ekranlarda millete sahte telefon satanları engellemiyorlar..

10 liraya 20 kilo bal satanları engellemiyorlar, biz biliyoruz salak değiliz ama işte mesele şu aslında, hani sülün osman bir şey söylemiş, "ben masumları dolandırmadım, beni dolandırmak isteyenleri dolandırdım" evet mesele bu.

dürüst, aklı başında bir halkı zaten dolandıramazsın, kandıramazsın ama halkımız belliki kolay yoldan kazanmak isteyen bencillerin çoğunluğundan ibaret...

malesef bizde arada yaş odun olarak gidiyoruz... mevzu bu.

edit: tüyü bitmemiş yetimi düşünen kim allah aşkına karşında aklının alamayacağı kadar karanlık düşüncelere sahip bir örgüt var ateş olsa cürmüm kadar yer yakarlar canları cehenneme.

Motosikleti
    speederbike
    Öyle demeyin. Mesela Fadıl'ın büyük bir hayran kitlesi var. Her projesine oluk oluk destek akıyor. Dolandırılıyorlar mı? Hayır, tamamen gönüllü.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dediğin organizasyonun türevleri cıktı, muhtemel dolandırıcı olanlarda vardır ancak eminevim den alan tanıdıklarım var.
    hepsi aynı değil organizasyonların.
    Bu organizasyonların yaşaması için en önemli şart enflasyon olmaması. Eski zamanda idare etseler bile artık batmaktan başka yol yok önlerinde. Uyarmadı demesin kimse.
    espresso bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin sonu Gurbetçilerin oy kullanmaması için yeni bir kanun çıkarmaya kadar gidecek o halde. Son 5 yıldır yurtdışında ikamet edip, Türkiye'de tek seferde 6 aydan az bulunanlar genel seçimlerde oy kullanamaz bitti gitti.
    Gurbetçinin oy kullanması en başta yanlıştı.
    Yurtdışında yaşayan Türklerin genellikle milliyetçi muhafazakar çizgide olmaları ve uzun yıllardır çok faal olan milli görüş etkisi nedeniyle oy deposu olarak görüldüler.
    Eğer gurbetçi ilk seçimde burada yaptığı gibi sola oy verseydi kanun aynı gün iptal edilirdi.
    Fakat yerel yönetimlerin seçiminde gurbetçinin oy kullanma hakkı olduğunu düşünüyorum.
    Hepimizin Türkiye'de taşınmazı var ve vergi ödüyoruz.
    Evimin olduğu şehirin yönetiminde söz sahibi olmam normal diye düşünüyorum.
    Fakat genel seçimlerde oy hakkımızın olması Türkiye lehine bir durum değil.
    Bunun dışında açık konuşayım.
    Akp,Anap,Doğruyol gibi partilerin yönettiği bir Türkiye doğal olarak gurbetçinin işine geliyor.
    Global ekonomi denilen ya da serbest piyasa ekonomisi denilen sistem ve dövizin serbest olması ile birlikte ülkeyi yöneten partiler Türk lirasının perişan olmasına sebep oldu.
    Bu da gurbetçiye yaradı.
    Neden değiştirsinler?

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel bir kanun çıkartıldı , parayı çalışmış gibi topluca aldı Devlet onlardan , işyeri olayı da işin kılıfı. Devlet üçkağıt yaparsa vatandaş neler yapmaz ? Hadi temizle bakalım şimdi.
    İşte bu!
    Devlet gurbetçiyi çalışmış gösterip(hem de senelerce) sigorta parası alıyor ve üstüne emekli ediyor.
    Özel şirket yapınca çok ayıp oluyor.
    Oysa yapılan şey temelde aynı.
    Hatta özel şirket en fazla 80-90 günlük üçkağıt yapmış oysa devlet 5-6bin gün çalışmış gösteriyor.
    Hangisi daha büyük suç?

Bir de benim durumumda olanlar var.
    Acaba bir konu açıp anket mi düzenlesem?
    Benim emeklilik süresi doldu.
    1985 yılından itibaren Türkiye'de sigortalı çalıştım.
    Fransa'ya gelmeden 3 yıl kadar önce şirket ortağı olduğum için bağkur pirimi ödedim.
    Fakat sigortalılığımın büyük bölümü ssk'da.
    Şimdi ben bağkurdan mı emekli olayım yoksa sskdan mı?
    Hangisi adil?
    drtayfun bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    speederbike
    Farklı illerde gayrimenkulü olanlar var. Birkaç ilde belediye oyu mu kullanacak kişi?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı illerde gayrimenkulü olanlar var. Birkaç ilde belediye oyu mu kullanacak kişi?
    Türkiye'de yok mu?
    Kişi bir ikamet tercih eder orada kullanır oyunu.
    Fakat biz iktidar olursak kişinin birden fazla evi olmayacak.
    Oyunuzu bizim partiye verin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de yok mu?
    Kişi bir ikamet tercih eder orada kullanır oyunu.
    Fakat biz iktidar olursak kişinin birden fazla evi olmayacak.
    Oyunuzu bizim partiye verin.
    Yerel yönetimlerde de neler döndüğünü iyi kötü biliyoruz.
    Bizim Yalova Belediyesindeki yolsuzluk miktarının 22 milyon TL üzerinde olduğu söyleniyor. Başkan CHPsporlu ama işin içinde gözükmüyor, en kıdemli yardımcısı ve muhasebe şefi tutuklandı.
    Velhasıl, yerel yönetimlerde de oy kullanmayın siz ağabey. Orada sarı yelekli ol ne yaparsan yap ama buraya kesin dönüş yapmadan oy falan kullanma
    COQ bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

PsychOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beklemede
    5'te işe gidiyormuş da Türkiye'de 9'da 10'da işe gidiliyormuş. Bir Türk vatandaşı Türkiye'de çift vardiya çalışsa senin bir aylık alım gücüne yetişemiyor ama, o ne olacak? Şark kurnazlığı bunlarınki.

Motosikleti
    speederbike
    Gitmeyeymiş de Türkiye'de çalışsaymış rahat rahat. Yoksa, yoksa "Ya sev ya terket" felsefesinden hareketle mi gitmiş?

Motosikleti
    falcon flash 100
    İşte bu!
    Devlet gurbetçiyi çalışmış gösterip(hem de senelerce) sigorta parası alıyor ve üstüne emekli ediyor.
    Temelde aynı olabilir ama çatıda aynı değil. Millet olarak kemirmeyi çok seviyoruz. Fırsat buldum mu hiç af etmiyoruz.

Olayı yurt dışı borçlanması olarak tekrar inceleyip bir yorum yaparsanız daha isabetli olur.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gurbetcileri bizden cok seviyor hükümet.

İşin özüne ve şahsi fikrime gelir isek !

Yurtdısında yaşayan vatandaşların da bizler ile aynı şeye tabi tutulmalı. 5600 günden emekli olunuyor ise 5600 arkadaş !
    yok borçlanma , yok toplu para ne alaka !

Madem ülkeden emekli olacak ülkeye hizmet etsin.

Diyeceksiniz ki 20 yıl prim yatırmış yurtdısına taşınmış heba mı olsun bu.

Taşınmasın arkadaş.

Taşınacaksa da buradaki bağlarını koparsın. (ekonomik olarak)

Zaten ülke şartlarından memnun olunmadıgı için gidiliyor gurbete, emekli maaşı önemli ise kalsınlar.

Gurbetçinin oy kullanması en başta yanlıştı.
    Yurtdışında yaşayan Türklerin genellikle milliyetçi muhafazakar çizgide olmaları ve uzun yıllardır çok faal olan milli görüş etkisi nedeniyle oy deposu olarak görüldüler.
    Eğer gurbetçi ilk seçimde burada yaptığı gibi sola oy verseydi kanun aynı gün iptal edilirdi.
    Fakat yerel yönetimlerin seçiminde gurbetçinin oy kullanma hakkı olduğunu düşünüyorum.
    Hepimizin Türkiye'de taşınmazı var ve vergi ödüyoruz.
    Evimin olduğu şehirin yönetiminde söz sahibi olmam normal diye düşünüyorum.
    Fakat genel seçimlerde oy hakkımızın olması Türkiye lehine bir durum değil.
    Bunun dışında açık konuşayım.
    Akp,Anap,Doğruyol gibi partilerin yönettiği bir Türkiye doğal olarak gurbetçinin işine geliyor.
    Global ekonomi denilen ya da serbest piyasa ekonomisi denilen sistem ve dövizin serbest olması ile birlikte ülkeyi yöneten partiler Türk lirasının perişan olmasına sebep oldu.
    Bu da gurbetçiye yaradı.
    Neden değiştirsinler?

İşte bu!
    Hatta özel şirket en fazla 80-90 günlük üçkağıt yapmış oysa devlet 5-6bin gün çalışmış gösteriyor.
    Hangisi daha büyük suç?

Bir de benim durumumda olanlar var.
    Acaba bir konu açıp anket mi düzenlesem?
    Benim emeklilik süresi doldu.
    1985 yılından itibaren Türkiye'de sigortalı çalıştım.
    Fransa'ya gelmeden 3 yıl kadar önce şirket ortağı olduğum için bağkur pirimi ödedim.
    Fakat sigortalılığımın büyük bölümü ssk'da.
    Şimdi ben bağkurdan mı emekli olayım yoksa sskdan mı?
    Hangisi adil?
    İyi de kardeş ,sorularına yanıt vereyim;
    Şimdi evinin oldugu şehir de oy kullanmanın hakkın oldugunu düşünmüşüsün .
    Ben burada zulüm görüyoruz rezillik çekiyorum bir çogu gibi siz refah güzel bir ortam da yaşıyorsunuz , refah olmasa bile özgür ,ki refah o da ayrı konu ..

Benimde aileden kalan bir ankara da bir maraş da mersinde taşınmazım var bir de yaşadıgım yer olan trakya bölgesinde bende senin mantıgın ile dördünde oy vereyim ,hatta sen bana PAristen bir taşınmaz hediye et oranın yerelinde OY vereyim senin GENELDE DE YEREL DE oy vermen yanlış.... Hala SAÇMA SAPAN DÜŞÜNÜYORSUNUZ MEDENİYETİN ÖZGÜR ORTAMIN GÖBEGİNDE YAŞIYORSUNUZ AMA BİR GRAM ilerlememişsiniz ,KENDİZİ GELİŞTİRMEMİŞSİNİZ , Hani bir de SEN EĞTİMLİSİN ANLAŞILAN,, ORADA OLUP BİZE TAHAKÜM ETME ,bizi HOR GÖRME huyunuzdan vaz geçmiyorsunuz .. Ne aşagılık bir zihniyete sahip oldugunuzun farkında bile değilsiniz ..Bunu istemsizce kendize hak görüyorsunuz... Size oy verdiren sistemin ben içine , 1/3 HDP ye 2/3 nüzde akpye oy veriyorsunuz ..Sizin yüzünüzden biz maduruz bize zulüm yapmaya ne hakkınız VAR ..
    Bize Zulüm yaparken ZEVK Mİ alıyorsunuz merak ediyorum ..
    Normal de hümanist birisiyim ne insanın dini ne ırkı ne rengine bakmam benim için insan iki tiptir AHLAKLI ,AHLAKSIZ , malesef gurbetçiler in çogu ikinci sınıfta benim gözüm de AHLAKSIZ (kürt,türk,alevi,müslüman,ateist ) hiç farkı yok

Ben 5400 gün prim ile emekli oluyor isem sen de 5400 gün prim ile emekli olman lazım 5400 SSK var ise SSK yoksa ..Senin dönemin de 1985 de 3600 gün yasası vardı ,Sen 3600 gün bir fiil çalışıp pirim ödediysen SSK yoksa bağkur adil olanı bu ..

Gurbetçi çok meftun ise türkiye den emekli olmaya o zaman bağkurdan emekli olacak , uyanıksınız değil mi ben köpek gibi 60 yaşına kadar çalışayım sonra sen gel havdan üç kuruş yatır emekli ol ..

Ülkenizden kaçmışsınız rahat yaşamak için sonra da oradan ahkam kesiyorsunuz . Ya kapayın çenenizi yada gelin burada bizim ile bir yaşayın o zaman konuşun o zaman istediğiniz partiye oy verin bizim açımızdan sorun yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

COQ ADLI GURBETÇİ YAZDIKLARINI OKUDUKDAN SONRA ŞU FIKRA AKLIMA GELDİ.

Bir gün bir çift cezayirden fransa ya taşınıyor küçük de birde çocukları var ..
    Çocugun okul vakit gelince okula gönderiyorlar ,

Çocuk görüdügü eğitimden şartlardan etkileniyor , zeki de bir çocuk hocasına ona hristiyan ol diyor çocuk da tamam diyor..
    Akşam eve gidince çocuk anasına babasına baba ana ben fransız hristiyan oldum diyor , Haliyele patagı yiyor ne diyorsun diye..

Sabah okula geliyor hocası bakıyor çocuk hırpalanmış dayak yemiş belli ,Soruyor evladım ne oldu diye çocuk boş ver hocam diyor , yaw söyle söyle çocuk boş ver hocam önemli değil sonra tekrar souyor hoca ne oldu diye ..
    Çocuk diyor ki hiç sorma hocam iki BARBAR BAGNAZ müslüman arabın şidetine maruz kaldım diyor ..

Baksana eğitimlisi bile bu gözle bakıyor bize TAHAKKUM ETME ,BİZİ hakir görme , yav çok seviyor iseniz gelin kardeşim ne işiniz var sizi kovduk mu GELİN ..

Avrupa da yaşayıp da avrupayı kötüleyen GRUBETÇİLERİN ağzının üstüne moklu tuvalet terligi ile yapıştırasım geliyor , öyle gıcık oluyorum ..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    COQ sizin söylediklerinizin hiçbirini yapmıyor , neden bu kanıya vardığınızı anlamadım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerel yönetimlerde de neler döndüğünü iyi kötü biliyoruz.
    Bizim Yalova Belediyesindeki yolsuzluk miktarının 22 milyon TL üzerinde olduğu söyleniyor. Başkan CHPsporlu ama işin içinde gözükmüyor, en kıdemli yardımcısı ve muhasebe şefi tutuklandı.
    Öyle oldu evet. Bir sürü soru işaretiyle ? O kadar parayı çalan muhasebeci Denizli'de bir otele girip kayıt yaptırıyor mesela , orda yakalanıyor. Otellerin müşterilerin kimlik bilgilerine polise aynı gün vermek zorunda olduğunu bilmeyen mi var ? Ayrıca belediyede sürekli müfettiş var , hesapları didik didik ediyorlar , biri giriyor öbürü çıkıyor, şehrin özel durumu nedeniyle sürekli baskı var. Nasıl oluyor bu kadar büyük para ortadan kayboluyor ? Benim aklıma yatmayan şeyler bunlar. Diğer suçlamalar mantıklı , yok tanıdıklara ihale vermiş , parayı önce onlara ödemiş falan , onları yapmışlardır.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bence de COQ ya çok yüklenmişsiniz.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de COQ ya çok yüklenmişsiniz.
    Abicigim Genel seçim için oy hakkı olmazmış ama yerel için olurmuş ne alakası var oy verecek isen gel yaşa burada kime istiyor isen ver o zaman. Gel muhtarı da seç belediye encümenini de ...Şimdi ben buradan fransa için oy versem onların iyiligine mi oy veririm kötülügüne mi ? Tabi ki kötü olsun ki ben toplam pastadan daha çok pay alayım diye , salakmıyım onların iyiligini isteyim onlar beter olsun ki benim param kıymetlensin , orada gezmeye gitigimde Tr kazandıgım üç kuruş ile orada BEY olurum Paşa oluyum isterim ....

Burada form ortamı olsa sanalda olsa 2 -3 yıllık hukkumuz var ,COQ ile yazılarından istifade ettik hakkı vardır üzerimizide bizim de onda yüz yüze bakmasakda yazılarını karşılıklı okuyoruz , hukkumuz oluyor ondan dolayı AZ BİLE söyledim ne çok yüklenmesi ,yoksa daha neler neler söylemek geliyor içimden.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tamam yerelde de kullanmasınlar diye düşünüyorsan saygı duyarım.Zaten COQ da illa yerelde kullanayım dememiş.Tabi oturmuş demokrasilerde yerel yönetimlerin durumu farklı.Bizde öyle olmadığı için fikir ayrılığı oluyor.
    Yoksa kiraya verdiğin dire içinde yönetici seçerken ev sahibi oy veriyor.İdeali bulmak zor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    En çok ikamet ettiği yerde oy kullanması mantıklı , ya da vergisini verdiği yerde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)