Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İdlib'de durumumuz kötüye gidiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendisi ile aynı fikirde olmayan herkesi terörist hain ilan eden AKPli yandaşlar şu görüşme ile ilgili ne düşünüyor çok merak ediyorum.Gidip savaşalım demiyorum ama en azından 40 a yakın askerimizi bilerek yada bilmeyerek şehit eden bir ülke ile ilişkilerimizin bir süre dondurulması lazımdı diye düşünüyorum.

Bir kaç gün önce "savaşa hayır" mitingleri yasaklandı şimdi kendileri barış yapıyorlar.Geçen hafta barış isteyen herkesi vatan,haini terörist ilan ederken şimdi kendileri ateş kes ilan ettiler.Başından beri bende barış istiyorum buna bir itirazım yok ama birazcık kararlı ve istikrarlı olun,dakkika başı fikir ve politika değiştirmeyim.Ve en önemlisi milleti bölmeyin önünüze geleni sırf sizden farklı düşünüyor diye vatan haini ilan etmeyin artık.Açık açık ta yazıyorum buraya yarın öbür gün ciddi bir savaş durumu olursa kendi gibi düşünmeyen herkesi haksız yere vatan haini terörist ilan eden AKPlilerle kimse omuz omuza SAVAŞMAZ.

Şu fotolar sanırım her şeyi açıklıyor.Bizim heyet Putin'in karşısında el pençe divan,hazır olda beklerken,Rus heyeti AKP genel başkanı karşısında gayet rahat eller cepte,bitse de gitsek modunda takılıyorlar.Vücut dilinden birazcık anlayan şu duruşların ne manaya geldiğini az buçuk bilir.

mavellen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    öyle demeyin, büyük zafer kazandılar; hatay hala elimizde, bir de 50 ton domates fazla satacakmışız
    aziz Türk milleti, bu ekibin başarılarını anlasa, havalimanında karşılardı. ben uzak olduğumdan gitmedim; o kadar büyük maharet
    muhalifler ateşkese uymayabilir, rus ayısı Türkiyeye -sahadaki ağırlığını kullandırarak- radikalleri temizletmeye çalışabilir
    önümüzdeki dönemlerde htş Türk askerine saldırırsa(!) bu dediklerimi hatırlayın
    gelecek olanlar ve mevcut mülteciler ve halkımız için sancılı bir süreç
    ancak saha, tüm bu fırıldaklara ne kadar izin verecek?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisi ile aynı fikirde olmayan herkesi terörist hain ilan eden AKPli yandaşlar şu görüşme ile ilgili ne düşünüyor çok merak ediyorum.Gidip savaşalım demiyorum ama en azından 40 a yakın askerimizi bilerek yada bilmeyerek şehit eden bir ülke ile ilişkilerimizin bir süre dondurulması lazımdı diye düşünüyorum.
    Onlar deve kuşu misali kafayı çalıya falan sokuyorlar bu durumlarda.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu başlığını değiştirip sadece "durumumuz kötüye gidiyor" olarak değiştirmemiz gerekiyor bence.

Tarih bilgisizliğimden dolayı yanlış bir bilgi paylaşıyor olabilirim ancak görüşme alanında Kırım ile ilgili olarak kasıtlı II. Katerina heykeli konulduğu, boğazdan geçirdiği 2 geminin de tarihi olarak bir laf sokma olduğunu yazıyorlar.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    putinin türk heyetini bayram harçlığı sırasına dizip reyizin lavrova doğru seğirtmesinden evvel onlarca askerin ölümünden sonra ısrarla putinin kapısının çalınması, ayağına gidilmesi idlibdeki durumu güzelce, a.k. partisinin dış politikasını ve omurgasını gayet net özetliyor.

a.k. partisi mensubu olanların ise bu durumu nasıl yorumlayacağı daha büyü merak konusu.
    zira "beka", "idlib vatan toprağıdır" mottosu ile şekillenirken fetih suresi ile harekat başlatanların geldiği noktaya geleceklerini anlamak için uzman olmaya gerek yok.

bu işler çoğunca iç siyasette ağırlıklı olarak ekonomik yıkımın gölgelenmesi amacı güdüyor.
    her gün icat edilen yeni vergiler ya da diğerlerinin düzenlenmesi ile tabana yayılan çöküş saklanma özelliğini yitirdi.
    üstüne bir de onlarca askerin ölümünün ardından ilkin damat akabinde reyizin bu konuları neredeyse es geçip kendi aralarında eğlenmeleri, meclis başkanının "cukka" hareketi niyeti açık ediyor.

anlaşılan o ki iç politikada daha da sertleşilecek.
    idlib ise türkiyenin sorunu olacak.

elif can yetim ismini duydunuz mu?
    damadın arkadaşı, babası raif yetim reyiz ile akbil davasında yargılanmış.
    bu kişi yüzlerce mail ile damada kendisini yönetici yapmasını istiyor ve thy'da müdür oluyor.
    memleketin özeti budur. geri kalan ise sadece teferruat ve erki kaybetmeme dürtüleridir.

selam ve dua ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

ek: nadire kadirova soruşturması da kapatıldı.
    COQ bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elif can yetim ismini duydunuz mu?
    damadın arkadaşı, babası raif yetim reyiz ile akbil davasında yargılanmış.
    bu kişi yüzlerce mail ile damada kendisini yönetici yapmasını istiyor ve thy'da müdür oluyor.
    memleketin özeti budur. geri kalan ise sadece teferruat ve erki kaybetmeme dürtüleridir.

selam ve dua ile.
    Soyisimlerimiz aynı olmakla birlikte, bahsi geçen şahıs ile herhangi bir soy bağım yoktur. Fakat keşke olsaymış dedirtmiştir, belki bizde THY'de biyerlere atardık kapağı.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    sym joymax
    bu arada sınırda da garip işler oluyor.
    mahallenin delisi gibi herkese salça oluyoruz, anlamıyorum.

lucas,
    hayırlı cumalar karşim.

konuyu biraz dağıttım ama kusura bakmayın.

ne'se.
    bundan sonrası hakkında fikirleri alalım.

Motosikleti
    Ducati 797
    TSK ya ait büyük bir konvoy daha idlibe girdi

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tiger kardeş , teşekkürler. Ordumuzun kazandığı her başarıyı senden duyuyoruz. Ateşkes de neymiş ? Yok öyle şey , dağıtırız ortalığı evvelallah.
    Suriye ordusunu öyle bir dağıttık ki , geri gitmeyi bile akıl edemeyip ileri gitmişler. Akılları başlarından gitti adamların , yön duygusunu kaybettiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rusların ipi ile kuyuya inilmez.Ben olsam rusyaya gitmez ateşkes isteyeni ayağıma çağırırdım.Rusyaya gittik ne oldu.Şimdi üttükmü?Bu sürecin sonunda rusya ve rejim idlibden ve kara yollarından tamamen çekilmeliydi.Sahada zayıf olsak masada kaybetsek anlarımda.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Savaş falan olmayacağını, başımızdakilere hööyt denince kuyruğu kıstırıp geri adım atacaklarını geçen hafta yazmıştım.
    Düşünün ben kasap adamım bi de okuyup kapıcı falan olsam ne derin siyasi analizler yapabilecekmişim!
    Anlayın bu ülkeyi yönetenlerin seviyesini!
    tigermbz ve drtayfun bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TSK ya ait büyük bir konvoy daha idlibe girdi
    neden?
    şu an için çatışma görünmüyor.
    belli ki muhatabımız da rusya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

reyizin son açıklaması:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak "Olay Rusya ile Türkiye arasındaki olay değil. Bizim burada karşımızda Rusya yok, rejim var" dedi. Erdoğan ayrıca Rusya ile birlikte atılan adımlara değinerek "Bizim şu anda Rusya ile olan ikili ilişkilerimiz hiçbir şeye benzemez" ifadesini kullandı.

herkesi bilal zannediyorlar.
    ne'se.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden?
    şu an için çatışma görünmüyor.
    belli ki muhatabımız da rusya.[COLOR="Silver"]
    1- yapıldığı söylenen anlaşma, sahanın umurunda değil
    2- htş ihalesi bize kaldı
    3- ?

Böylesi bir geri vitesin kaynağı nedir?
    Bizim şu anda Rusya ile olan ikili ilişkilerimiz hiçbir şeye benzemez

Böylesi bir geri vitesin kaynağı nedir?
    Nükleer santral, boru hatları, parası verilen ama eksik teslim edilen ve aktif hale getirilemeyen s400 ve en önemlisi Libya ve Mavi Vatan.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet forumu olarak elimize 1 günlük iktidar gücü geçse yeminle ülkeyi havaya ucururuz
    U.KALKAVAN ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nükleer santral, boru hatları, parası verilen ama eksik teslim edilen ve aktif hale getirilemeyen s400 ve en önemlisi Libya ve Mavi Vatan.
    bunlar, rusyanın masaya sürüp, netice alabileceği kartlar değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş falan olmayacağını, başımızdakilere hööyt denince kuyruğu kıstırıp geri adım atacaklarını geçen hafta yazmıştım.
    Düşünün ben kasap adamım bi de okuyup kapıcı falan olsam ne derin siyasi analizler yapabilecekmişim!
    Anlayın bu ülkeyi yönetenlerin seviyesini!
    COQ dayı sen emekli bürokrat değil miydin?

bunlar, rusyanın masaya sürüp, netice alabileceği kartlar değil
    Aynı fikirdeyim. Aynı zamanda açılacak koridordaki devriye de asıl amaçları istihbarat sağlamaktan başka bir şey değil.

Bizimkinin yamağı da konuşmuş masada da kazandık diye. Bu da konuştuysa kesin kaybetmişizdir. Kasetimi çıktı nedir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    COQ dayı sen emekli bürokrat değil miydin?
    Canım benim burası sanal alem.
    Burada sadece bürokrat değil, birleşmiş milletler daimi temsilcisi, emekli büyükelçi, savaş stratejisti, hukukçu, yarı zamanlı doktor, part time film eleştirmeni ve en önemlisi siyaset bilimciyim.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mavi Marmara da öyle olmuştu. Birkaç yıl atarlanmadan sonra İsrail'in ta en başta verdiği tavizlerden 1gr fazla alamamış, sonra da istediğimizi aldık demiştik. Öyle hatırlıyorum.
    Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek Müslüman'a farzdır ama bu iktidara oy verenler iki günde 180 derece çark yapıyorlar. Allah beni onlar gibi etmesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)