Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

İdlib'de durumumuz kötüye gidiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Biz diktatörlük değiliz , yapamayız. Başımızda bir diktatör olsa mesela , bir emriyle o dedikleriniz olurdu. Ya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    göçmenleri durdurma gerekliliği ile durdurma iradesi farklı kavramlardır.
    idlib, suriyedeki teröristlerin suriye devleti ve destekçileri tarafından bir araya getirildiği yerdir. bir çok yerde bu taşımaya türkiye aracılık etmiş ya da yardımcı olmuştur.
    sebebi de teröristlerin dar-ül harp kafasındaki orta çağ kafalı, evrensel insanlık değerlerinden uzak olmalarıdır.
    esasında suriye devleti ve diğerlerinin teröristleri bir yere göndermekten ziyade oldukları yerde itlaf etmek gibi bir amaçları var.
    türkiye buna ayak diretiyor, sebebini de libyaya gönderilenlerden anlayabilirsiniz.

olayın insani boyutu konusunda, savaşın olduğu yerde ne olmasını bekliyorsunuz?
    suriye, parçalanırken "cuma namazı" temalı ıslak düşler görenlerin, ellerinde kan yok mu? hangisi en günahsız olan?

keskin bıçak sahibini keser, yakın zamanda reyiz "göçmenleri almalıyız, bizim de öyle olmayacağımızın bir garantisi yok" minvalinde laflar etmişti.
    bu zihniyet ile yönetilmeye devam edersek sonumuzun aynı olacağını söylemek zor değil.

zamanında bu forumda, ekonominin kötü olduğunu ve daha kötü olacağını söylemiştik.
    öyle oldu.
    siyasal islamın ülkeyi bataklığa götüreceğini söylemiştik.
    öyle oldu.
    elif can yetim olayını duydunuz mu?
    rabia naz vatan?
    işte bu zihniyetin dış politikası, sizi götürür, sınırınız olan ülkenin toprağında, o ülke ile savaşa sürüklemeye çalışır.
    bu arada iran - türkiye ilişkilerine de dikkat edin.
    en büyük tehlikelerden bir tanesi oradadır.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mülteci akını mı? sınırdan sokmadıktan sonra ne yapabilirler? sınırında bekleyen asker sayısını üç katına çıkar, termal kameralar koy ve sınırdan kimseyi geçirme.

masum insanlar geliyor burada canımızı okuyorlar, imanımızı gevretiyorlar, nasıl masum insanlar bunlar? sınırdan kimseyi almayacağız, zorla girmeye çalışanları vuracağız, her ülkenin sınırlarını koruma hakkı var, sığınmacı bahanesiyle tip tip insanlar geliyor... bunlar yanlış işler, kimse alınmamalı sınırdan ve bizimde gidip oralarda savaşmamıza şu anda gerek yok.

yani sizlerin böyle bir şeyi desteklemeniz beni hayrete düşürüyor, şu anda yanlış yapılıyor. ne bileyim yani daha sınırımızı bile koruyamayan tuhaf bir ülke olduk çıktık.
    O mayınlar boşuna temizletilmedi...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    anlamıyorum sizi arkadaşlar
    meselenin evrildiği noktayı anlatmak adına tane tane yazdım
    dün bildiklerinizde takılıp kalmazsanız, daha sağlıklı yorumlarsınız diye uğraştım
    suriyede kim terörist?
    babasından yönetimi devralan esad meşru mudur? hiç meşru olmuş muydu?
    ülke halkının yarısı ya ölmüş ya topraklarından sürülmüş, kalan kısmının nerdeyse yarısı muhalif unsurların tarafında, kendi yandaşlarıyla kazanamadığı bir iç savaş için irandan milis getirip rus ayısına ülkesini bombalattıran, diktası yıkılmasın diye ülkesinde bu kadar büyük bir yangının çıkmasını göze alan esad değil mi buradaki en büyük terörist?
    başka kimlerdir?
    ülkede iç savaş çıkaranlardır başta tabi?
    ancak esad, bu getirilen cia destekli militanları bastırmak adına çoluk çocuğu katlederek, belki bu meselede muhalif kanatta kalmayacak bir çok insanı da karşısına almış, gelen dip dalgasından da kıçını iran ve rus desteğiyle kurtarmıştır. çünkü ülkesinde arkasındaki silah gücüyle ayaktaydı, onu da ingilizlerden miras aldı.
    şimdi arkasına aldığı güçle, belki kazara karşı tarafta kalan masumlara zerre acımadan hareket edendir asıl terörist (zamanında isyancılar da biraz böyleydi)
    peki savaşın ilk zamanlarından bu yana kimler kaldı? kimler ne yaptı? kimlerin başına neler geldi? milyon değişkenli denklem bu
    bunun ayırdında olmadan, kestirme yoldan, ideolojik telkinlerle acımasızca sözler sarf etmenizden hoşnut değilim; yakıştıramıyorum
    iti kopuğu memlekete doldurmak hataydı, yine doldurursak yine hata yaparız
    bu savaş keşke çıkmasaydı; eski haliyle suriye bu günküne yeğdir elbet
    peki abd karşıtlığı üzerinden rusyayı, iranı, esadı aklayabilir misiniz?
    masumların tarafında olamayan ideolojiler batsın

bugün tam ihtiyaç bulunan şey: TSK hakimiyetindeki güvenli bölgedir

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamıyorum sizi arkadaşlar
    meselenin evrildiği noktayı anlatmak adına tane tane yazdım
    dün bildiklerinizde takılıp kalmazsanız, daha sağlıklı yorumlarsınız diye uğraştım
    suriyede kim terörist?
    babasından yönetimi devralan esad meşru mudur? hiç meşru olmuş muydu?
    ülke halkının yarısı ya ölmüş ya topraklarından sürülmüş, kalan kısmının nerdeyse yarısı muhalif unsurların tarafında, kendi yandaşlarıyla kazanamadığı bir iç savaş için irandan milis getirip rus ayısına ülkesini bombalattıran, diktası yıkılmasın diye ülkesinde bu kadar büyük bir yangının çıkmasını göze alan esad değil mi buradaki en büyük terörist?
    başka kimlerdir?
    ülkede iç savaş çıkaranlardır başta tabi?
    ancak esad, bu getirilen cia destekli militanları bastırmak adına çoluk çocuğu katlederek, belki bu meselede muhalif kanatta kalmayacak bir çok insanı da karşısına almış, gelen dip dalgasından da kıçını iran ve rus desteğiyle kurtarmıştır. çünkü ülkesinde arkasındaki silah gücüyle ayaktaydı, onu da ingilizlerden miras aldı.
    şimdi arkasına aldığı güçle, belki kazara karşı tarafta kalan masumlara zerre acımadan hareket edendir asıl terörist (zamanında isyancılar da biraz böyleydi)
    peki savaşın ilk zamanlarından bu yana kimler kaldı? kimler ne yaptı? kimlerin başına neler geldi? milyon değişkenli denklem bu
    bunun ayırdında olmadan, kestirme yoldan, ideolojik telkinlerle acımasızca sözler sarf etmenizden hoşnut değilim; yakıştıramıyorum
    iti kopuğu memlekete doldurmak hataydı, yine doldurursak yine hata yaparız
    bu savaş keşke çıkmasaydı; eski haliyle suriye bu günküne yeğdir elbet
    peki abd karşıtlığı üzerinden rusyayı, iranı, esadı aklayabilir misiniz?
    masumların tarafında olamayan ideolojiler batsın

bugün tam ihtiyaç bulunan şey: TSK hakimiyetindeki güvenli bölgedir
    Yazmayayım diyorum ama... ULAN BİZENE ELİN SURİYESİNDEKİ İÇ SAVAŞTAN. Biz sınırımızı koruyalım yeter. Müslümanlıkmış kardeşlikmiş diyen çıkarsa daha ağır söverim. Kardeşim falan değil benim. Her haltı işine geldiğinde referanduma taşıyanlar bir zahmet bunu da sorsalardı ya? Deselerdi siz işsiz kalacaksınız ama müslüman kardeşleriniz ülkenizde keyif çatacak. Ananıza bacınıza sarkacak. Yediğiniz yemeğe ortak olacak ve siz ses çıkarmayacaksınız. Kabul mü ey halk? şeklinde bir soru göremedim ben.

Bu belayı başımıza saranların Allah'ta belasını versin.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİZENE ELİN SURİYESİNDEKİ İÇ SAVAŞTAN.
    bize mi ne?
    durumu realize etmende ve insanlığında biraz problem var; açayım
    türlü hatalarla -zaten karışmaya müsait olan- bir ülke karıştırıldı ve bu ülkenin sınır komşusuyuz; orada pişince bize de düşecek. kaçınılmaz mesele
    bu zamana kadar ülkece yaptığımız hataları defalarca yazdım, tekrarlayarak zaman kaybetmeyelim
    ancak olan oldu, geri almak ve şu saatten sonra tüm çatışmaları kesip, başa sarmak mümkün değil. yani çözümleriniz mevcut zeminle uyumlu değil, hayal aleminde yaşıyorsunuz
    ikincisi, ortada bir insanlık krizi var
    suriyede muhalif kanatın terörist, esad yönetiminin de meşru addedilmesine ilişkin sınırlar çoktan aşıldı
    bunları da tekrar tekrar yazdım; varsa başka veriler, getirin, hakkaniyetle değerlendirelim
    üçüncüsü konuyu ideolojiler ekseninde ele almıyorum, zarar gören masumlardan ve bu masumların kurtarılmasından bahsediyorum
    tüm bunları, o bölgeyi karıştırmak isteyen güçlerin psikolojik done olarak kullanmak isteyeceğinin farkında olarak tekrar ediyorum
    bir gerçek var; rusya, benzerini çeçenistanda yaprak çeçen direnişini kırdığı gibi; muhaliflerin direnişini kırmak adına, bölgeyi istikrarsızlaştırarak, masumları yok etmek, acı çektirmek, yerinden yurdundan etmek pahasına muhaliflere hucum ediyor ve karadan da esad ve iran milisleri bastırıyor
    4 milyon mülteciyi, detaylı bir araştırmaya tabi tutmadan ülke sınırlarından içeriye aldık, hataydı; tampon bölge baştan kurulmalıydı
    2 milyon daha yolda, 2 milyonu da başka ülkelerde
    bakın suriye ölçeğindeki bir ülkede 8 milyon insana terörist demek teknik olarak imkansızdır
    esad, artık eli kanlı bir katildir
    hepsini geçelim; tam tersi esad ve taraftarlarına yapılyor olsaydı, bu da zulümdü ve buna da karşı çıkacaktım (hatırlayan varsa başlarda böyle konuşuyordum)
    veya müslümanlar atıyorum yahudilere zulmetseydi, aynı tavrı gösterecektim

çözüm olarak sunulan sınıra makineli tüfek kurarak geleni taramak fikrini (aslında tam olarak bunu demek istiyorsunuz) insani bulmuyorum
    ancak ne idüğü belirsiz insanların ülkeye doldurulmasına da karşıyım
    biz bu zulmü, o topraklarda kuracağımız tampon bölgelerle engelleyebiliriz

tüm bunlarla birlikte emperyalistlerin planlarını da boşa çıkaracak şekilde hareket etmek gerek

Hay emperyalistler kovalasın sizi emi...

Ben ülkemde, vatanımda ve toprağımda SURİYELİ İSTEMİYORUM. BENİM VERGİMDEN BU YAVŞ.KLARA PARA AKSIN İSTEMİYORUM. BUNU ANLAMAK BU KADAR ZOR MU? Biz kendimizi koruyacağız diye bu ne idüğü belirsiz mahlukatlara yert yurt yapacağız onları savunacağız... eee? benim ülkemde açlıktan ölenleri ne yapalım? Daha geçen gün adam kamyonuna astı kendini. Hiç mi ders almıyorsunuz? Bu kadar mı gözünüz kör. Ülke sınırından içeriye aldık derken ben almadım. Bana sormadı. Girmesini uygun görenlerin de Allah belasını versin. Benim paramdan 1 krş. onlar için harcayanın, harcatanın ve buna göz yumanın da Allah belasını versin.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay emperyalistler kovalasın sizi emi...

Ben ülkemde, vatanımda ve toprağımda SURİYELİ İSTEMİYORUM. BENİM VERGİMDEN BU YAVŞ.KLARA PARA AKSIN İSTEMİYORUM. BUNU ANLAMAK BU KADAR ZOR MU? Biz kendimizi koruyacağız diye bu ne idüğü belirsiz mahlukatlara yert yurt yapacağız onları savunacağız... eee? benim ülkemde açlıktan ölenleri ne yapalım? Daha geçen gün adam kamyonuna astı kendini. Hiç mi ders almıyorsunuz? Bu kadar mı gözünüz kör. Ülke sınırından içeriye aldık derken ben almadım. Bana sormadı. Girmesini uygun görenlerin de Allah belasını versin. Benim paramdan 1 krş. onlar için harcayanın, harcatanın ve buna göz yumanın da Allah belasını versin.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
    ülkedeki fakirliğin sebebini bilmiyorsun, matematikten de anlamıyorsun
    suriyelilere harcanan paranın, başka suretle hiç edilenlerin yanında esamesi okunmaz
    kaldı ki bu kaynağın bir kısmı da dışardan geliyor
    fakir, fakirliğinin sebebini öteki fakirlerden bilirse, nasıl düzelteceğiz bu işleri?

hem baştan beri suriyenin bir kısmında hüküm kurarak mültecileri oraya yerleştirelim fikrini savunuyordum
    demek okumadan cevaplamak veya okuduğunu anlamamak sorunun da var

başka ülkenin toprağı derseniz, esattan veya ruslardan çok daha fazla hak sahibiyiz şu durumda

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    başka ülkenin toprağı derseniz, esattan veya ruslardan çok daha fazla hak sahibiyiz şu durumda
    Nasıl anlamadım ? Bizim mi oldu artık oraları ?

ülkedeki fakirliğin sebebini bilmiyorsun, matematikten de anlamıyorsun
    suriyelilere harcanan paranın, başka suretle hiç edilenlerin yanında esamesi okunmaz
    kaldı ki bu kaynağın bir kısmı da dışardan geliyor
    fakir, fakirliğinin sebebini öteki fakirlerden bilirse, nasıl düzelteceğiz bu işleri?

hem baştan beri suriyenin bir kısmında hüküm kurarak mültecileri oraya yerleştirelim fikrini savunuyordum
    demek okumadan cevaplamak veya okuduğunu anlamamak sorunun da var

Osmanlı kafasından kurtulunuz. Orası bizim değil. Benim değil. Senin de değil. Türkiye toprağı değil. Osmanlı kafasındaysan yallah Osmanlı topraklarına.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl anlamadım ? Bizim mi oldu artık oraları ?
    vermiyorlar da teknik olarak öyle olmak durumunda
    henüz bunları konuşmak için erken olmakla birlikte şahsi görüşüm ve olması hususunda duacı olduğum yöntem tam olarak şöyledir
    hatay güneyinden fırata uygun bir hat çekilir
    tsk koordinesinde bir savunma gücü oluşturulur, diğerleri feshedilir
    bölgenin inşası için avrupadan destek alınır, 2 büyük şehir inşa edilir
    türkiyedeki mültecilerin büyük kısmı da oraya gönderilir
    bölgede bulunan tüm kaynaklardan faydalanılır (Türkiye adına da), tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle (topraklar uygun ve fırat havzası yeterli sulama sağlıyor) oradaki yerleşimcilerin kendilerini geçindirmeleri sağlanır
    yapılabilir mi? çok zor

ancak hem insani hem bizim durumumuzda en faydalı yöntem
    yalnız ruslara ne kadar ciddi olduğumuzu sahada göstermemiz gerekecek, gerisi tırı vırı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------
    Alıntı ero___ adlı üyeden alıntı
    Osmanlı kafasından kurtulunuz. Orası bizim değil. Benim değil. Senin de değil. Türkiye toprağı değil. Osmanlı kafasındaysan yallah Osmanlı topraklarına.
    osmanlı kafasında değilim, sen okumaktan veya anlamaktan acizsin; oradaki radikal unsurları da bertaraf edecek ve çatışmayı azaltacak çözümü anlatıyorum
    hem madem birilerini bir yerlere kovabilme haddin olduğu fikrine kapıldın ve edebinle tartışmayı bilmiyorsun, ulaş bana da işi reele dökelim; bakalım kim kimi nereye kovalıyor

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    vermiyorlar da teknik olarak öyle olmak durumunda
    henüz bunları konuşmak için erken olmakla birlikte şahsi görüşüm ve olması hususunda duacı olduğum yöntem tam olarak şöyledir
    hatay güneyinden fırata uygun bir hat çekilir
    tsk koordinesinde bir savunma gücü oluşturulur, diğerleri feshedilir
    bölgenin inşası için avrupadan destek alınır, 2 büyük şehir inşa edilir
    türkiyedeki mültecilerin büyük kısmı da oraya gönderilir
    bölgede bulunan tüm kaynaklardan faydalanılır (Türkiye adına da), tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle (topraklar uygun ve fırat havzası yeterli sulama sağlıyor) oradaki yerleşimcilerin kendilerini geçindirmeleri sağlanır
    yapılabilir mi?
    Bu hayaller emevi camiinde namaz kılanların hayalleriyle aynı kategoride , bize sadece zararı dokunur. Kimse geri gitmez artık oraya. Yeni gelenleri engelleyebilsek büyük başarıdır , belki kuzey ırak taraflarına yollanabilirler ?

Motosikleti
    Ducati 797
    Bu hayaller emevi camiinde namaz kılanların hayalleriyle aynı kategoride , bize sadece zararı dokunur. Kimse geri gitmez artık oraya. Yeni gelenleri engelleyebilsek büyük başarıdır , belki kuzey ırak taraflarına yollanabilirler ?
    değil, insani bir hayal; masum canı pahasına bir ideolojik körlük üzerinden yürütülen emperyal planlarla aynı kategoride tutmayınız fikirlerimi
    fıratın doğusu da uygun olmakla birlikte abd varlığıyla değerlendirildiğinde daha büyük bir hayal oluyor
    ancak buna yönelik girişimlerimizin de olduğunu söyleyebilirim

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Adını siz koydunuz zaten , bir hayal. Dünyada işler öyle yürümüyor , reel politik diye bir şey var ve bunu kimin yürüteceği de belli , zamanında "monşer" diye aşağılanan diplomatlarımızın fikirleri dinlenseydi bunlar olmayacaktı. Yol yakınken onlar tekrar göreve gelmeli.

Motosikleti
    Ducati 797
    Adını siz koydunuz zaten , bir hayal. Dünyada işler öyle yürümüyor , reel politik diye bir şey var ve bunu kimin yürüteceği de belli , zamanında "monşer" diye aşağılanan diplomatlarımızın fikirleri dinlenseydi bunlar olmayacaktı. Yol yakınken onlar tekrar göreve gelmeli.
    bölgeye 1 kolordu gücünde tahkimat yapılmış, gereken yerlere gerekli ciddiyet ifade edilmişse ve bu ciddiyet önüüzdeki günlerde sahada ortaya konmaya başlanırsa, zaten zeminin de dediğim yere gelmekte olduğunu farkedeceksiniz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Karşı tarafın ciddileşeceğini de düşünsek mi acaba ? Neyse , olacak olan olacak , kaderimiz kötü yazılmış , çekeceğiz.

"Kremlin’den yapılan açıklamada, “Türkiye’nin İdlib’deki Suriye hükûmet güçlerine karşı askeri operasyonu en kötü senaryo olur” denildi."

Motosikleti
    Ducati 797
    Karşı tarafın ciddileşeceğini de düşünsek mi acaba ? Neyse , olacak olan olacak , kaderimiz kötü yazılmış , çekeceğiz.

"Kremlin’den yapılan açıklamada, “Türkiye’nin İdlib’deki Suriye hükûmet güçlerine karşı askeri operasyonu en kötü senaryo olur” denildi."
    peşrev faslı

lütfen şu resmi putine iletsin biriniz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Rus sitelerinde böyle haberler var. Belki bir çeşit gözdağı , belki gerçek bilemem. Ama gözükaralık yanlış , gerçekçilik zamanı.
    http://avia-pro.net/news/rossiyskie-...nx4ajX5XRFZESM

Motosikleti
    Ducati 797
    Rus sitelerinde böyle haberler var. Belki bir çeşit gözdağı , belki gerçek bilemem. Ama gözükaralık yanlış , gerçekçilik zamanı.
    esip gürleyecekler de uçak kaldıramadıkları zaman göreceğiz kaç paralık erkek olduklarını
    egemenlikle alakalı hususlarda gözükaralık icap eder, (doğru ya da yanlış) bir tavır göstermişsen, arkasında duramazsan maskara ederler.
    artık bu noktadan sonra olay (senin sınırlarının dışında da) olsa egemenliğin konusu haline gelir
    o kadar ileri gidemeyecek olsalar da yarın "hatayı da ver" dediklerini farzedin, ne diyeceğiz? "aman tadımız bozulmasın" mı?
    bu işler böyledir
    bizler büyük savaş ve burhanlar atlatmadık; bu işlerin esas doğasından uzak kaldık, bilmiyoruz
    mesele osmanlıcılık değil, varolma meselesi

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ya millet , 1989 da , Todor Jivkof Bulgaristan Türklerini trenlere doldurup doldurup Türkiye'ye gönderirken, bu sınırlarımızdan
    içeriye hiç bir Suriyeliyi almayalım diyen arkadaşlar nerelerdeydiler acaba? 1989 - 90 - 91 - 92 de ülkemdeki çok hayırsever işverenler
    asgari ücretin neredeyse yarısı parasına Bulgaristan göçmenlerini çalıştırırken sizler nerelerdeydiniz acabası? Bir tane eski Türk işçiyi
    kovup yerine sigortasız vergisiz 2 tane Bulgarya göçmeni alınırken niyçün hiç kimseden ses seda çıkmamıştı ? Evvelce çalıştığımız iş yeri fazla mesailerimizi ikramiyelerimizi hakkıyla öderken ,89 sonrası hepsinin üzerine bizlere birer bardak su ikram edildiğinde bu
    anti surist arkadaşlarımız sanıyorum okey oynamakla meşgul idiler.
    Koca Akif merhum tam da bu günleri anlatıyordu ;
    Yumuşak başlı isem , kim dedi uysal koyunum
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
    Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,
    Onu dindirmek için kamçı yerim , çifte yerim!
    Adam aldırma geç git , diyemem aldırırım,
    çiğnerim , çiğnenirim , hakkı tutar kaldırırım.
    Mekanın cennet olsun Akif.
    Beyler siz sıcacık yataklarınızda rahat rahat uyurken Suriyeli x bebek soğuktan donarak ölüyor ve gözleri kapanmıyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)