Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

İdlib'de durumumuz kötüye gidiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    lucas, senin dediğin senaryo gerçekleşti zaten.
    çözüm süreci sonrası arası bozulan iki grup çatıştı, olan yine halka oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taygır özür dilerim ama senin kadar hümanist olamayacağım.
    Farklı bir senaryo yazalım.
    Türkiye'de kürt vatandaşlar ayaklandı, özerklik veya kendi devletlerini kurmak için toprak istiyorlar. Bunu da amerika veya rusya pohpohluyor diyelim. Ülkede iç karışıklık çıkıyor, silahlı çatışmalar, bomba eylemleri vs. derken, mevcut hükümet işin önünü alamıyor ve iç savaşa sürükleniyoruz.
    Senaryo bu ya, biz ÇNRA'ları ateşleyip terörist unsurları bombalıyoruz. Çoğunluk vatan millet sakarya edasıyla toprak bütünlüğümüzü kimse bölemez, bu bayrak inmez, ezanlar dinmez vb. argümanlarla halk da destek veriyor. Dünya basını kendi ülke topraklarında kendi halkını bombalayan lider olarak Cumhurbaşkanını Dikdatör lider olarak manşetlerine taşıyor.
    Tüm dış güçlerin yardım ve yataklığına rağmen güçlü devletiz ya; kimseye ihtiyaç duymadan bu durumu bastıyoruz diyelim halkı bombalamak pahasına. Şimdi son şehir kalmış kendi vatan toprağım ama içinde her türlü ülkeden aşırı dinci terörist, farklı ülkelerin gözlem noktalarındaki askerler, bazı bölgelerde sivil halk, istihbarat ajanlari ne ararsan var.
    Şimdi bu durumda ne kadar hümanist olabiliriz?
    Esad'ı dikdatör olarak bize kim pazarladı ? Dikdatör olarak pazarlanan ve devrilen liderlerin ülkeleri şimdi ne durumda ?
    Bir gün bizim ülkenin başkanını da dikdatör olarak pazarlamayacaklarının garantisi var mı ?
    afedersin hümanistim
    dediğin senaryoyu mesajda laf arası anlattım
    ancak tarafları farklıydı ki (Allah muhafaza) geçerliliğini korumakta
    senin anlattığın senaryo zaten gerçekleşti ve o tezgahtan iyi-kötü başarıyla çıktık
    evet şehirler yıkıldı ama asker, canı pahasına ev ev adım adım ilerleyerek temizledi bölücü unsurları, sivil kayıp olmaması için azami dikkat edildi
    ve kimse bir tarafını kollamak için dışardan destek kuvvet çağırmadı ki esadın meşruiyetinin yittiği an odur

bahsettiğin senaryoda; velev ki o şekilde başarılamadı ve bir noktadan sonra insani hassasiyetler bir kenara itildi
    o zaman da ileri giden tarafı uyarmak olmalıdır tavrımız
    zaten tekamülün neresinde olduğumuz o esnada belli olur

esad zaten bir diktatördü(ama ılımlıydı babasına göre)
    ancak seçme hakkım olsa; bugünkü suriye yerine eski suriyeyi tercih ederim.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    afedersin hümanistim
    dediğin senaryoyu mesajda laf arası anlattım
    ancak tarafları farklıydı ki (Allah muhafaza) geçerliliğini korumakta
    senin anlattığın senaryo zaten gerçekleşti ve o tezgahtan iyi-kötü başarıyla çıktık
    evet şehirler yıkıldı ama asker, canı pahasına ev ev adım adım ilerleyerek temizledi bölücü unsurları, sivil kayıp olmaması için azami dikkat edildi
    ve kimse bir tarafını kollamak için dışardan destek kuvvet çağırmadı ki esadın meşruiyetinin yittiği an odur

bahsettiğin senaryoda; velev ki o şekilde başarılamadı ve bir noktadan sonra insani hassasiyetler bir kenara itildi
    o zaman da ileri giden tarafı uyarmak olmalıdır tavrımız
    zaten tekamülün neresinde olduğumuz o esnada belli olur

esad zaten bir diktatördü(ama ılımlıydı babasına göre)
    ancak seçme hakkım olsa; bugünkü suriye yerine eski suriyeyi tercih ederim.
    Biz o senaryoyu yaşamadık, sadece fragmanını izledik ve evet sana katılıyorum, sivillere zarar vermemek için azami özen gösterilerek kendi askerimizin canı pahasına işi kotardık.
    Lakin bu senaryoda bölge halkı pek destek vermedi bölücü unsurlara. Ve sadece bölgesel olarak kaldı, ülke geneline yayılmadı. Benim bahsettiğim senaryonun sonucunun çok daha farklı olacağının sende farkındasındır. O zaman kimsenin belirli bir süre sonra sivil, paltosuz çocuk falan gözeteceğini sanmıyorum.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Ducati 797
    Biz o senaryoyu yaşamadık, sadece fragmanını izledik ve evet sana katılıyorum, sivillere zarar vermemek için azami özen gösterilerek kendi askerimizin canı pahasına işi kotardık.
    Lakin bu senaryoda bölge halkı pek destek vermedi bölücü unsurlara. Ve sadece bölgesel olarak kaldı, ülke geneline yayılmadı. Benim bahsettiğim senaryonun sonucunun çok daha farklı olacağının sende farkındasındır. O zaman kimsenin belirli bir süre sonra sivil, paltosuz çocuk falan gözeteceğini sanmıyorum.
    elbet öyle olacaktır. mesele insan kalmak değil miydi? insanlıktan çıkacaksam, yaşamayayım derim

elbet öyle olacaktır. mesele insan kalmak değil miydi? insanlıktan çıkacaksam, yaşamayayım derim

İnsanlar varoluşlarından beri savaşıyorlar. Zaten insanlığımızdan çıkalı yüzbinlerce yıl olmuş. Hangi insanlık ?
    Evine hırsız girip senin veya ailenin canına kast ettiğinde ne kadar hümanist olabileceksin ? Köyüne kurt dadandığında ne kadar hayvansever olabilirsin ? Ülkeni teröristler, emperyalist güçler işgal ettiğinde ne kadar ben savaş karşıtıyım diyebilirsin?

Motosikleti
    Ducati 797
    İnsanlar varoluşlarından beri savaşıyorlar. Zaten insanlığımızdan çıkalı yüzbinlerce yıl olmuş. Hangi insanlık ?
    Evine hırsız girip senin veya ailenin canına kast ettiğinde ne kadar hümanist olabileceksin ? Köyüne kurt dadandığında ne kadar hayvansever olabilirsin ? Ülkeni teröristler, emperyalist güçler işgal ettiğinde ne kadar ben savaş karşıtıyım diyebilirsin?
    ben mi yanlış biliyorum hümanizmi? insan sevgisi değil miydi o?
    hiç suçum yokken canıma kastedeni, değil insan hayvan yerine koyacağımı da nerden çıkardın lucecu? taşa acırım da ona acımam
    çoluk çocuktan bahsediyorum, savaş kazanmak uğruna 1 milis uğruna 2 bebeğin katledilmesinden bahsediyorum yahu
    herhangi bir mesajımdan eli silahlı adamlara acıdığıma dair çıkarım yapılabiliyorsun da benim mi haberim yok

ben mi yanlış biliyorum hümanizmi? insan sevgisi değil miydi o?
    hiç suçum yokken canıma kastedeni, değil insan hayvan yerine koyacağımı da nerden çıkardın lucecu? taşa acırım da ona acımam
    çoluk çocuktan bahsediyorum, savaş kazanmak uğruna 1 milis uğruna 2 bebeğin katledilmesinden bahsediyorum yahu
    herhangi bir mesajımdan eli silahlı adamlara acıdığıma dair çıkarım yapılabiliyorsun da benim mi haberim yok
    İşte olay da bu zaten, olan sivil halka değil bebelere oluyor. Sivil halk kendi cehaletinin ceremesini çekiyor,başka ülkelerde başka insanlar huzurlu, mutlu ve ekonomik refah içinde yaşasın diye bebekler katlediliyor.
    Sen sınıra yığılmış montsuz üşüyen tiplerden bahsedince ben de yazdım sadece.

Motosikleti
    Ducati 797
    İşte olay da bu zaten, olan sivil halka değil bebelere oluyor. Sivil halk kendi cehaletinin ceremesini çekiyor,başka ülkelerde başka insanlar huzurlu, mutlu ve ekonomik refah içinde yaşasın diye bebekler katlediliyor.
    Sen sınıra yığılmış montsuz üşüyen tiplerden bahsedince ben de yazdım sadece.
    işte bunlar olmasın diye TSK gibi bir gücün duruma el koyması gerekiyor
    dünyayı verseler bir bebenin donarak ölmesine değer miydi? siz görmüyorsunuz sanırım resimleri, videoları
    sınırımıza gelirken donarak ölen bebekler var beyler, yemişim reel politiğini
    zamanı mıydı süpürme operasyonunun?
    kim dertleniyor dünyada bunlarla veya abd si rusyası umursuyor mu bunları? sebep oluyorlar aksine
    kaç ülkenin çocukları görüyor da ağlıyor bu manzaralara?
    davasında %100 haklı bile olsa (ki değil) sırf düşman güruhu sıkıştırmak adına bunlara sebep olanların gebermesini zevkle izlerim ki 50 şer 100 er geberiyorlar sokaklarda, daha çok geberecekler de
    aynı şeye muhalifler sebep olsaydı aynı dileklerim onlar içindi
    masumdandır tarafım, canını kim yakarsa düşmanımdır

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Boşuna yazmışsınız. Reis yarın çıkar "Ey Amerika, ey Rusya, ey Esed, ey PYD, ey Kılıçdar, oturun yerinize" der, ortalık süt liman olur. Endişeye mahal etmeyin. Asrın lideri bizde, gerisi vız gelir tırıs gider.

Motosikleti
    Ducati 797
    TSK devreye girdiğinden beri rejimin 3. helikopteri düştü
    bugün düşürülen helikopterin darat-azze de bulunan Türk gözlem noktasından atılan füzeyle vurulduğu iddia edildi ruslar tarafından
    o bölgede hawk sistemimizin bulunduğu söyleniyor
    tüm rus ve suriye hava araçlarının üslerine döndüğü açıklandı
    biz, uçak uçuramıyorduk; onlar da uçuramayacaklarsa iş, hangi tarafın daha erkek olduğuna kalacak
    dünden beri Türk gözlem noktalarının arası rejim ataklarıyla boşaltılıyor ve kuvvetlerimiz sarılıyordu
    bugün o noktalara giren rejim milislerinin çok ağır kayıplar verdiği rapor ediliyor (hilal taktiği?)
    tahkimat tamamlanmadı henüz, TSK yığınağı devam ediyor
    hareketli günler bekliyor bizi

Motosikleti
    speederbike
    Kaç bin yıl oldu, hala hilal taktiğini yemeye devam ediyorlar.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç bin yıl oldu, hala hilal taktiğini yemeye devam ediyorlar.
    savaşın doğası gereği, güçlüysen, her zaman işe yarar

rus s400 bataryalarının tahrip edildiği bilgisi dolaşıma girdi
    askeri endüstri bilgilendirmemize davam edelim

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Barış istiyorsan savaşa hazır ol, huzur istiyor isen korkularını yoksay. Bugün bir durumdan ötürürü gerekirse cinayet işlemeyi göze aldım, tabi can tatlı olduğu için gerek kalmadı.

Bizi dolandıracak kişilerin cesareti kadar bizde cesaret yok ise bize yazıklar olsun dedim ve adaleti yine tehdit ile tecelli ettik.

Sağolsun kendinden emin başka yakınlarımızın da desteği oldu tabi. Yaklaşık 100 bin liraya yakın zarar edecektik o kadarını söyleyeyim. Belaya girme meraklısımıyım ben? Tabi hayır hatta korkarım ama beni savunup koruyacak bir merci yok malesef.

Uzun lafın kısası kötü bir toplumda yaşıyoruz; o yüzden pek toz pembe konular konuşulmasından hazetmiyorum;

Bana sorunlarınızdan bahsedin, bana ters giden işlerinizi anlatın. Bana en gergin, stressli ve korkulu günlerinizde bahsedin. Onları okumakta bir nevi terapi olur bana

Motosikleti
    Ducati 797
    fatih, mafyalığa giriş 101 desin, birkaç seneye diploma alırsın
    ---

hamasın, terörist örgüt olarak tanınması karşılığında israil, birlikte askeri operasyon teklif etti, reddedildi
    aslanlar sahaya inince, çakallar da pay kapma yarışına girdi; işin onlarla ittifaka dönüşmesinden kaçınmalıyız
    israil şama hava bombardımanına devam ediyor, dün gece iranlı bir üst düzey yetkilinin öldürüldüğü rapor edildi
    rus hava bombardımanı gece devam etti
    rejim topçularının, cephe hattının oldukça gerisindeki (sınırımıza bir kaç kilometre) bir mülteci kampını vurduğu görüntüler yayınlandı
    yine rejimden bir grubun idlip cephe hattını bir noktadan yararak, sınırımıza ilerlediği iddia edildi
    dün gece 1 komando taburumuz idlibe giriş yaptı, bu sabah başka bir tabur hazırlık yapıyor
    içimde, uçaklar vurulmaya başlanacakmış hissi var
    bugün/ yarın kıyamet kopar gibi

Motosikleti
    speederbike
    Şu anki dış politikamız 2500 yıl önce anlatılmış:
    Başkasını ve kendini bilirsen, yüz kere savaşsan tehlikeye düşmezsin; başkasını bilmeyip kendini bilirsen bir kazanır bir kaybedersin; ne kendini ne de başkasını bilmezsen, her savaşta tehlikedesin.
    - Sun Tzu

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    fatih, mafyalığa giriş 101 desin, birkaç seneye diploma alırsın
    ---

hamasın, terörist örgüt olarak tanınması karşılığında israil, birlikte askeri operasyon teklif etti, reddedildi
    aslanlar sahaya inince, çakallar da pay kapma yarışına girdi; işin onlarla ittifaka dönüşmesinden kaçınmalıyız
    israil şama hava bombardımanına devam ediyor, dün gece iranlı bir üst düzey yetkilinin öldürüldüğü rapor edildi
    rus hava bombardımanı gece devam etti
    rejim topçularının, cephe hattının oldukça gerisindeki (sınırımıza bir kaç kilometre) bir mülteci kampını vurduğu görüntüler yayınlandı
    yine rejimden bir grubun idlip cephe hattını bir noktadan yararak, sınırımıza ilerlediği iddia edildi
    dün gece 1 komando taburumuz idlibe giriş yaptı, bu sabah başka bir tabur hazırlık yapıyor
    içimde, uçaklar vurulmaya başlanacakmış hissi var
    bugün/ yarın kıyamet kopar gibi
    yok daha neler, bize eşkiyalık yapmaya çalıştılar ve bizde en etkili yöntemlerden birini kullandık.

başım ağrıdı yine, akrabam ile tartıştık, elimizde telefon varmış, lüks yaşıyor muşuz, istesek anında kredi çekip ev alabilirmişiz... ben ona "eskiden de alıyorduk" dedim ama fayda etmedi, "akp öncesi eskiden ilk çıkan antensiz telefonu sen aldın, ilk kameralı telefonu da sen aldın, 14 yaşında honda arabanda vardı" dedim ama fayda etmedi.

bildiğiniz klasik tartışmaları yaşadık ama biraz şiddetli idi, aslına bakarsak ben bir daha muhattap olmak istemiyorum, abi-kardeş arası böyle olmamalı ama takım tutar gibi parti tutuyorlar ben ne yapayım? başım ağrıdı yine, ne olacak böyle? ne yapacağız? akp destekçileri ile konuşmama kararı almıştım zaten ama akrabağa bağı olduğu için konuşuyordum, artık olmuyor, mutlaka bir yerde patlak veriyor, köle gibi çalıştığımız halde elimizde taksit ile aldığımız kıytırık telefonu bile çok görüyorlar...

ne yapacağız? doğalgaz faturası yüzünden artık kombiyi kapatır oldular ama yinede eleştirmiyorlar, yine de körü körüne desteklemeye devam ediyorlar... her şeyin fiyatından yakınıyorlar ama yine de eleştirmiyorlar... yarın açlıktan ölseler yine eleştirmeyecekler belli ki.

- suriye idlip meselesi; şu anda suriye de ki operasyona vallahi kafam basmıyor benim, şu anda niye oradayız bilmiyorum, biz sınırımızı koruyalım, sınırın ötesinde ne yapıyorlarsa yapsınlar, biz sınırdan kuş uçurtmayalım bize yeter, içeri girmeye çalışanları engelleyelim tamam. niye gidip oralarda şehit veriyoruz? o kadar kolay mı? konuşanlar gidip orada canını vermeye hazır mı? ben gitmek istemem şahsen, tabi sınırı korumak için gönderseler seve seve giderim o mantıklı, elin topraklarında ne işimiz var?

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - suriye idlip meselesi; şu anda suriye de ki operasyona vallahi kafam basmıyor benim, şu anda niye oradayız bilmiyorum, biz sınırımızı koruyalım, sınırın ötesinde ne yapıyorlarsa yapsınlar, biz sınırdan kuş uçurtmayalım bize yeter, içeri girmeye çalışanları engelleyelim tamam. niye gidip oralarda şehit veriyoruz? o kadar kolay mı? konuşanlar gidip orada canını vermeye hazır mı? ben gitmek istemem şahsen, tabi sınırı korumak için gönderseler seve seve giderim o mantıklı, elin topraklarında ne işimiz var?
    esadın Türkiyeyi zora sokması mülteci akınları ile oluyor en çok
    savaşan tarafların ideolojileriyle çok ilgilenmiyorum; her iki taraf ta birbirini tekfir etmenin peşinde
    esadın savaşacak milisi pek kalmadığından, kara harekatları daha çok iranın temin ettiği milisler üzerinden yürüyor ve iran şii ideolojisi üzerinden konsolide ediliyorlar. arka planda iran-rus devletlerinin planları var
    muhalifler ise sünni ideoloji üzerinden hareket ediyor ve arkaplanlarında ab-d- israil planları var
    biz hangi taraftayız?
    süregelen bu vahşi savaş sivilleri ve masumları perişan etti; idlipte büyük vahşetler yaşanmak üzere ve 4 milyon mülteciden sonra 2 milyonu daha kapımıza dayandı/ dayanacak.
    esad, bu bölgeleri kontrol edip, oraya barış getirmeyecek; katledecek ya da sürecek bir çoğunu; halihazırda rus bombardımanıyla bunu yapıyor zaten
    büyük bir insani kriz daha geliyor
    işte biz, tavrımızı bu insanlardan yana koymalıyız; bir masumun kurtarılması yanında esamesi okunmaz ama çıkarlarımız da bununla örtüşüyor
    suriyede belli bir bölgenin, tarafımızdan kontrol edilmesi hem iranın/ şii yayı hem abd nin ypg ile alakalı planlarına sekte vuruyor
    dahası TSK kontrolünde olursa muhalif güçlü radikal gruplar kendini feshetmek ve bu güce tabi olmak durumunda kalacaklar
    böylece hem dayak zorunu gören esad, hem de canını kurtarmaya çalışan muhalifler durulacaktır
    bu da tam amaçladığımız şey, açıkçası uğruna savaşılacak bir şey varsa masumları korumaktır ve buna değer
    o cephede bulunmadan, gaz vermek, hariçten gazel okumaktır, bizim şuan yaptığımız da bu.
    o cephede bulunuyor olmamız ülke menfaati açısından elzem lakin
    bu mesele hakkında çok kafa yordum, belki 2 yıldır bu şekilde yapmamız gerektiğini de yer yer ifade ettim, belki hatırlayan olur

tabi daha büyük çaplı çatışmalara da gebedir bu ortam; abd' nin rus' un, iranın da başka planları ortaya konacaktır
    20 binin üstünde asker ve 500 ün üzerinde tankımız, idlip belgesine konuşlandı ve yığınak devam ediyor
    yoğun çatışma olan, yıllardır esadın alamadığı bölgelerden muhalifler çekiliyor (watercolours' un sorduğu sorunun cevabı burada mı gizli acep?) ve TSK tahkimatlarının arkasında toplanıyorlar
    büyük birşeyler yaklaşıyor

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    esadın Türkiyeyi zora sokması mülteci akınları ile oluyor en çok
    savaşan tarafların ideolojileriyle çok ilgilenmiyorum; her iki taraf ta birbirini tekfir etmenin peşinde
    esadın savaşacak milisi pek kalmadığından, kara harekatları daha çok iranın temin ettiği milisler üzerinden yürüyor ve iran şii ideolojisi üzerinden konsolide ediliyorlar. arka planda iran-rus devletlerinin planları var
    muhalifler ise sünni ideoloji üzerinden hareket ediyor ve arkaplanlarında ab-d- israil planları var
    biz hangi taraftayız?
    süregelen bu vahşi savaş sivilleri ve masumları perişan etti; idlipte büyük vahşetler yaşanmak üzere ve 4 milyon mülteciden sonra 2 milyonu daha kapımıza dayandı/ dayanacak.
    esad, bu bölgeleri kontrol edip, oraya barış getirmeyecek; katledecek ya da sürecek bir çoğunu; halihazırda rus bombardımanıyla bunu yapıyor zaten
    büyük bir insani kriz daha geliyor
    işte biz, tavrımızı bu insanlardan yana koymalıyız; bir masumun kurtarılması yanında esamesi okunmaz ama çıkarlarımız da bununla örtüşüyor
    suriyede belli bir bölgenin, tarafımızdan kontrol edilmesi hem iranın/ şii yayı hem abd nin ypg ile alakalı planlarına sekte vuruyor
    dahası TSK kontrolünde olursa muhalif güçlü radikal gruplar kendini feshetmek ve bu güce tabi olmak durumunda kalacaklar
    böylece hem dayak zorunu gören esad, hem de canını kurtarmaya çalışan muhalifler durulacaktır
    bu da tam amaçladığımız şey, açıkçası uğruna savaşılacak bir şey varsa masumları korumaktır ve buna değer
    o cephede bulunmadan, gaz vermek, hariçten gazel okumaktır, bizim şuan yaptığımız da bu.
    o cephede bulunuyor olmamız ülke menfaati açısından elzem lakin
    bu mesele hakkında çok kafa yordum, belki 2 yıldır bu şekilde yapmamız gerektiğini de yer yer ifade ettim, belki hatırlayan olur

tabi daha büyük çaplı çatışmalara da gebedir bu ortam; abd' nin rus' un, iranın da başka planları ortaya konacaktır
    20 binin üstünde asker ve 500 ün üzerinde tankımız, idlip belgesine konuşlandı ve yığınak devam ediyor
    yoğun çatışma olan, yıllardır esadın alamadığı bölgelerden muhalifler çekiliyor (watercolours' un sorduğu sorunun cevabı burada mı gizli acep?) ve TSK tahkimatlarının arkasında toplanıyorlar
    büyük birşeyler yaklaşıyor
    mülteci akını mı? sınırdan sokmadıktan sonra ne yapabilirler? sınırında bekleyen asker sayısını üç katına çıkar, termal kameralar koy ve sınırdan kimseyi geçirme.

masum insanlar geliyor burada canımızı okuyorlar, imanımızı gevretiyorlar, nasıl masum insanlar bunlar? sınırdan kimseyi almayacağız, zorla girmeye çalışanları vuracağız, her ülkenin sınırlarını koruma hakkı var, sığınmacı bahanesiyle tip tip insanlar geliyor... bunlar yanlış işler, kimse alınmamalı sınırdan ve bizimde gidip oralarda savaşmamıza şu anda gerek yok.

yani sizlerin böyle bir şeyi desteklemeniz beni hayrete düşürüyor, şu anda yanlış yapılıyor. ne bileyim yani daha sınırımızı bile koruyamayan tuhaf bir ülke olduk çıktık.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    1- Yüzbinlerce kişi sınıra gelip dayanırsa onlara engel olabilecek bir teşkilat dünyada yok.
    2- Suriye askerleri sınırımız kenarına kadar gelip güçlerimizi tamamiyle çembere almaya çalışıyor , sıcak çatışma için koşullar çok kötü.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Yüzbinlerce kişi sınıra gelip dayanırsa onlara engel olabilecek bir teşkilat dünyada yok.
    2- Suriye askerleri sınırımız kenarına kadar gelip güçlerimizi tamamiyle çembere almaya çalışıyor , sıcak çatışma için koşullar çok kötü.
    sınıra dayanan herkesi vurmak gerekmiyor, biraz daha detaylı düşünün, bunlar bombalardan kaçan insanlar, biz türkiye olarak sınırımızın bir miktar ötesine bomba yağdırırız, ateş açarız, yüz binlerce kişiyi vurmana gerek yok.... sen onları vur onlar gelmekten vazgeçecektir....

türkiye sınırlarını korumak zorunda, sivil masum ne oldukları türkiyenin problemi değil...

ama bakın şşimdi bunu dile getirmek tuhafıma gidiyor çünkü zaten bilinen bir şey; o "sivil-masum" denilenler ülke sınırından içeri girdiği an bizim problemimiz olmaya başlayacaklar... türkiyenin yüz binlerce kişiyi durduracak kadar gücü var...

sınırı korumak gibi bir eyleme girişsek sorun kalmayacak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)