Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok büyük sıkıntılara hazır olun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Artık nasıl hazırlık yapılır ben de bilmiyorum.Bana göre ülke olarak 3-4 sene içinde bir varoluş mücadelesi verecegiz.

Bugün verilen şehitler,sınırımıza yürüyen bir milyon Suriyeli ile artik durum vahim ötesi bir hal alıyor.Bu kişiler maalesef Bosna veya Bulgaristan dan gelen insanlar gibi değil.İclerinde bol miktarda El Nusra,El kaide,IŞİD militanı içeriyor..İyi eğitimli teröristler..Halı hazırda ülke içinde olan suriyelileri de düşününce...

Ülkeye sürekli Pakistan,Afganistanli mülteciler doluyor ve bir Allah'ın kulu da sormuyor bunlar ne ayak ,ne oluyoruz ?

Giren çıkan belli değil,kimin ne olduğunu inanın kimse bilmiyor..fakat günü geldiginde ortak bir akılla hareket edecekler..

Yazık oldu,vallahi de billahi de inanılmaz üzülüyorum..siyasi partiyi veya kişileri suçlama amacım yok..sadece içimdekileri dökmek istedim ve durum umarım düşündüğüm gibi değildir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kendimiz kaşındık ama..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Ne güzel işte böyle güzel uyuyan halk good morning saksosu ile uyanacakkkk o gün inşallah hemen gelirde ülke olarak buluruz anamızın nikahını
    uzay gemisi bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    olan yine fıkaraya olacak. yandaşı zengini ülkeden kaçıp gidecek olası bir senaryoda suriye v2.0 oluruz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu an yüksek zihinsel faaliyet gerektirmeyen birçok emek yoğun işte Suriyeli, Türkmen, Arap, Afgan vs çalışıyor. Önümüzdeki yıllarda kendi vatandaşımız bu işlerde hiç iş bulamayacak. Ardından bu yabancılar mali yönden kuvvetlenecek, sayıları artacak, lobileşecek, mafyalaşacak. Şu an değil ama 15-20 sene sonra çok farklı bir Türkiye bekliyor bizi, ha biz görürüz göremeyiz o ayrı ama çocuklarımız, torunlarımız daha berbat bir Türkiye'de yaşayacak. Kimse kusura bakmasın ama din kardeşi, soydaş vs ayağına ne kadar dandik adam varsa bize iltica etti. Öyle ya da böyle zamanında s.ktiri çektiğimiz Osmanlı vatandaşı Rum,Ermeni,Yahudilerin bu topluma daha fazla faydası vardı.
    drtayfun, oluroyle, yolakoyul ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Top yere düşmeden zıplamaz. Umarım kabak değilizdir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maalesef yazık oldu. Kaçacak olan kaçtı zaten. Bize de beş on milyon ne idüğü belirsiz mülteci ile başbaşa kalmak düştü. Yarın bunlar örgütleşip mafyalaşınca kendi memleketimizde parya haline geleceğiz.

Fetö mevzusunda da yapmayın etmeyin, bunlar tehlikeli gruplar, yüz vermeyin denildi; tehlike kapıyı çalınca önlem alınmaya başlandı.

Mülteci olayında da yapmayın etmeyin diyoruz, her gün daha çok mülteci akın akın geliyor. Hayır, bunların başımıza bela olacağı ayın öndördü gibi, tabak gibi ortada.

Neyse. Her şey olacağına varacak sonuçta..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav söyle konular acmayın sonra millet geliyor "ekonomi yok iyi" "provokatörler" falan diyor bize. (gurbetci üyelerimiz özellikle)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    30 yaş üstü olanlar belki hatırlar 90 ların başında Turgut Özel denen şahsiyet aynı şekilde Irak'tan milyonlarca Kürt mülteciyi ülkeye aldı.Sonrasında PKK gücüne güç kattı 90 larda en güçlü zamanlarına ulaştı,Türkiye'nin etnik yapısı bir daha geri dönülmeyecek şekilde bozuldu.Beni yanlış anlamayın ırkçı falan değilim ama bir ülkeye farklı kültürden çok fazla insan ile doldurursanız o ülkenin yapısını bozarsınız.Aynı şeyi bugün malum şahıs Suriyelilerle yapıyor.Hep dış güçler dış güçler diye yırtınıyorlar ya.İşte dış güçlerin gönderdiği adamlar bu ülkeyi yönetiyor.Hani belli bir kesimin "astınız,zehirlediniz,yedirmeyiz" diye propaganda yaptığı 3 adet yönetici açık ve net şekilde bu ülkeyi içten çökertmek için gönderilmiş ajanlardan başka bir şey değil.

Bu sebeplerden dolayı Suriyelilerin acilen ülkesini gönderilmesi gerekli.Eğer yöneticiler hala inatla Suriyelileri geri göndermek yerine başka Suriyelileri ülkeye almakta ısrar ediyorsa ben bunda kötü niyet ararım.Hem de planlı programlı bu ülkeye düşman dış kaynaklı bir kötü niyet.
    The Dude ve oktay33 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olaylar olaylar...
    Ajanlar ajanlar...
    Terorler terorler...
    Komplolar komplolar...

Eskiden daha umutluydum...
    Hala bir miktar umudum mevcut...
    Da nasil olacak hic bir fikrim yok...
    Bazi kaliplasmis dusuncelerin asilmasi, ozelestiri yapabilme aliskanliginin yayginlasmasi, ve uzlasi kulturunun benimsenmesi lazim...
    En zoru da gercek manasiyla ozgurluk ve adalet istememiz lazim... Nasil olacak? Cok zor geliyor bana.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niçe dayının "umut eziyetin süresini arttırır" gibi bir sözü vardı. Cehalet doğurdu bugünleri.
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umut bu diyarları terk edeli çok oldu...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu mültecilerle ilgili sorunlar çıktığında "Ey Kılıçdar, sen çağırdın bunları, sen" denilecek ve meydanlar alkışlarla inleyecek.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mültecilerle ilgili sorunlar çıktığında "Ey Kılıçdar, sen çağırdın bunları, sen" denilecek ve meydanlar alkışlarla inleyecek.
    Halk bebek gibidir. Nasıl yönlendirirsen o hale gelir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Prolaktin 45.5 referans aralığı 4.79 - 23.3
    Süt hormonu da diyorlar, kendini yeni doğum yapmış lohusa anne gibi hissediyorsun. Doğal olarak yolda brazzers yıldızları tören geçidi yapsa dönüp bakmak aklının ucundan bile geçmiyor. Ayrıca aşırı sinirlilik ve ruhsal çöküntü yapıyor
    Kortizol 22.73 normal değerler 0.25 - 0.60
    Stress hormonu olarak geçiyor, stress anında vücudun kendini korumaya alması için olan bir hormon. Fazlası göbekte yağlanma, uykusuzluk, halsizlik, baş ağrısı, depresif ruh hali, cinsel isteksizlik, kardiyolojik sıkıntılara yol açıyor.

İşte bunlar hep kafaya takmaktan. Daha ne kadar takalım ?
    oluroyle bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prolaktin 45.5 referans aralığı 4.79 - 23.3
    Süt hormonu da diyorlar, kendini yeni doğum yapmış lohusa anne gibi hissediyorsun. Doğal olarak yolda brazzers yıldızları tören geçidi yapsa dönüp bakmak aklının ucundan bile geçmiyor. Ayrıca aşırı sinirlilik ve ruhsal çöküntü yapıyor
    Kortizol 22.73 normal değerler 0.25 - 0.60
    Stress hormonu olarak geçiyor, stress anında vücudun kendini korumaya alması için olan bir hormon. Fazlası göbekte yağlanma, uykusuzluk, halsizlik, baş ağrısı, depresif ruh hali, cinsel isteksizlik, kardiyolojik sıkıntılara yol açıyor.

İşte bunlar hep kafaya takmaktan. Daha ne kadar takalım ?
    gelecekte rahat etmek için şimdi stress çekmemiz gerekiyor, ama işie yaramıyor çünkü kimseye bir şey öğretemiyoruz.... bugün abimle tartıştım, "deprem vergilerini ne yaptı tayyip erdoğan" diye sordum ve "van 'a 80 bin tane ev yapmış" cevabını aldım...

ortalama bir ev maliyeti 50 bin lira olarak hesaplayınca 4 milyar lira gibi bir rakam çıkıyor ortaya...

2001 yılından bu güne toplanan vergi 4 milyar liraymış demek ki, keşke ülkeye pay edeydi, sadece Van 'a ev yapmasaydı keşke, sanırım bende balataları sıyırmaya başladım kendi dediklerimin hiç birine inanmadığım halde yazdım...

gerçi yadırgamazsınız sanıyorum çünkü ak partililer hep böyle, ben sinirim geçince düzelirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halk bebek gibidir. Nasıl yönlendirirsen o hale gelir.
    Akıllı lider, halkının zaaflarını kullanıp istediğini elde eder.

Ne bizim zaaflarımız bitiyor, ne de yukarının aklı.

Yanlış anlaşılmasın, sadece malum partiyi destekleyen kesime yıkmıyorum olayı. Muhalif kesim de seçilmesine ve otoriteliğine ciddi katkıda bulundu... Perinçek neredeyse en yakın ortağı yahu.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üzerinde yaşadığımız topraklarda bir çok medeniyet gelmiş-geçmiş. Savaşlar yaşanmış. En son olarak Kurtuluş savaşı ile anadolunun parsel parsel paylaşılması engellenmiş. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş.
    Tarihsel olaylara baktığımızda hırsların yıkımı, aklın huzur ve esenliği getirmiş olduğunu görürüz.
    Gelecekte karşılaşabileceğimiz tehlikelerden uzak durmanın yolu akla değer vermek, akılcı davranmaktır.

Akıl ve Hırs ile ilgili dersler çıkarılacak tarihsel bir olay vardır.

Lidya Kralı Krezüs Pers istilasından sonra gurur ve kibirini kaybetmiş, yakılmak üzere odunların üzerine bağlanmıştır. O zaman hukukçu ve filozof Solon'un kendisine söylediği sözleri hatırlar. Ama artık çok geçtir.
    http://www.arkeorehberim.com/2014/12...e-kroisos.html
    Kazasız belasız ve hırstan uzak günler dilerim...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Musul'u Kerkük'ü alma hayali kurarken Karadeniz'i Araplar'a verdi bu millet.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sınıra dayanan 1 milyon insanı gördünüz mü bilmiyorum ama manzarayı görünce ben korktum anasını satayım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)