Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

müjdeler olsun, uzun zamandır duyulmayan sevinilecek bir haber

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- çinden ürün almayın.

2- kızılay üzerinden alın, vergiden muaf olursunuz.

3- çinden ürün almayın.
    İnce görmüşsün dude üzerine eklerdim ama Silivri bugün yağışlı gösteriyor soğuktur
    The Dude ve Osm@n bunu beğendiler.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hayınlar. Ararun 155'i.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi yatırım devlet kurmak sanırım. İlk başta düşük vergi ile insanları çek sonra daya gitsin. Üretimmiş vs boş işler gerek yok.

Koy her ürüne %50 vergi yattığın yerden para gelsin. Çok zengin olursam şeş kaza bir ada alıp devlet kuracağım.

Şaka bir tarafa damat yakında sokağa çıkıp elindeki kırbacı savurarak çalışın fakirler diyecek..
    Tarla sulanan köyün tarlasına su sayacı koyup, mahalle evindeki suyla aynı parayı çiftçiden isteyen memlekette yaşadığınızı unutmayınız. Lütfen yani!
    ...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence burada asıl amaçlanan vergi geliri değil, cari açığı kontrol altına almak.

Şöyle bir gerçek var ki, cari açığı kontrol altına almak, sadece vergi koyarak engellenecek bir mevzu değil. Yurtiçinde ikame olarak yerli malı üretmeliyiz ki, insanlar dışarıdan mal almak yerine yerli malı kullansınlar.

Böylece cari açığı kontrol etmiş oluruz.

Fakat gel gör ki, içeride de işler anlattığımız gibi olumlu gitmiyor. Üretim yapmak isteyen girişimcilerin önünde birsürü engel var. Yüksek vergiler var.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence burada asıl amaçlanan vergi geliri değil, cari açığı kontrol altına almak.

Şöyle bir gerçek var ki, cari açığı kontrol altına almak, sadece vergi koyarak engellenecek bir mevzu değil. Yurtiçinde ikame olarak yerli malı üretmeliyiz ki, insanlar dışarıdan mal almak yerine yerli malı kullansınlar.

Böylece cari açığı kontrol etmiş oluruz.

Fakat gel gör ki, içeride de işler anlattığımız gibi olumlu gitmiyor. Üretim yapmak isteyen girişimcilerin önünde birsürü engel var. Yüksek vergiler var.
    Buradan da anlıyoruz ki asıl amaçlanan; cari açığı kapatmak değil, vergi geliri.
    ...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan da anlıyoruz ki asıl amaçlanan; cari açığı kapatmak değil, vergi geliri.
    Üstat ne kadar vergi geliri koyarsan koy cari açığı kapatmadıktan sonra bir şey ifade etmiyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Vergi cari açığı kapatmak için değil, millete saray yapmak için.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücevherin vergisi hala %0 mı?
    Onlar felekten torpilli 10 kilo elmasın bile olsa zekatı 0 ( sıfır ) yani yok. Vergisi olmamış çok mu?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkede vergi halka hizmet için kullanılır.

Bizim ülkemizde vergi nerede dediğinizde soruşturma acıyorlar.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 dolara al 15 lirada vergi ver.Yazık bu millete.Bize vestel telefon kullanın diyorlar kendileri ipad pro kullanıyor.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.İşin kötü yanı bunlara rakip diye gelenlerde sıçıp batırıyor.Paran yoksa değerin yok bu memlekette.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dün bizim elektrikli odun motorunu tamir ettim, normalde biz onu tamir ettirirdik ve fix tamir fiyatı 120 lira, içine çöp sıkışsa 120 lira. bilya dağılsa yine 120 lira....

dün biraz daha farklı oldu tabi, göbek bilyası dağılmış, yaklaşık 10 km ötede bir yer buldum sora sora. "öncü teknik" 5 liraya bir tane bilya aldım iç çapı 1 cm ve dış çapı 2,5 cm..

bilyayı bir şekilde oturttum odun motoruna ve motor canavar gibi şimdi, hatta dün kocaman 2 tane dut ağacından birini devirdim, onun yerine rezidans dikiyorum... şaka yaptım motosikletime kapalı park alanı yapıyorum ağaç katlettim dün hemde meyve ağacı...

odun motoru için tamir maliyeti 5 lira + 5 lira yakıt, 10 lira servis bedeli toplamda 20 lira + 30 lira vergi tahsis ettim babamdan. 50 liraya verginin vergisinin vergisini koyarak hallettim...

edit: arkadaşlar ben önlem alıyorum peki siz? motosiklet evin içinde duruyordu benim ama artık bahçeye kapalı park alanı yapıyorum, ola ki deprem olur da ev yıkılırsa motosikletim göçük altında kalmasın diye uğraşıyorum.. hatta odamı da evin en üst katına taşıdım, bir miktar bilgisayarımı da sağlama aldım diyebilirim...

yarın bir gün afet gelir çatarsa sonra "çalışıp yeniden alırız" cümlesi para etmez.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)