Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ek İş Fırsatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes Merhaba,

Motorlu taşıt alım satımı ile ilgili bir proje için tüm Türkiye' de gün içinde destek alabileceğimiz arkadaşlara ihtiyacımız var. Bu nedenle, vereceğim link ve mail adreslerinden yapılacak direk başvurular değerlendirilecektir.

info@otoadam.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak, işin ne olduğuna dair bilgi edinmek isteyenler www.otoadam.com adresini ziyaret ederek konu ile ilgili bilgi alabilirler.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vergi ödemeden alım satım yapmak için alım satım başına cüzi miktar vererek insanlarin senelik alım satım haklarını kullanacağınızı düşünüyorum.

Ne diyim? hiç aklıma gelmemişti.
    Belli ki vergi kaçırma konularında bildikleriniz var.
    Ancak, bahsettiğim siteyi ziyaret ederek detayları öğrenebilirdiniz.
    Elinizin altında internet olduğu aşikar. Ön yargılı davranmak yerine inceleme yapma zahmetinde bulunsaydınız keşke.
    Ama bu bize ithaf ettiğiniz fikri birileri hayata geçirecektir mutlaka. Etik olmayan ama akla yatkın bir iş fikri.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    mücahit_89 bunu beğendi.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hayırlı olsun Sadık.
    Özlettin kendini
    Sadık1453 bunu beğendi.

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinizin altında internet olduğu aşikar. Ön yargılı davranmak yerine inceleme yapma zahmetinde bulunsaydınız keşke.
    Ama bu bize ithaf ettiğiniz fikri birileri hayata geçirecektir mutlaka. Etik olmayan ama akla yatkın bir iş fikri.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Ziyaret edip etmemek benim tekelimde olup zaten ziyaret ettim. Ayrıca işin tanımına dair en ufak bir bilgi kırıntısı olmayan açıklamanıza benim YORUM yapmamın sizi rahatsız etmekten ziyade açıklama ile iş hakkında daha fazla fikir verme zarureti görmenizi beklerdim zira sitede bu bahsettiğiniz (daha doğrusu bahsetmediğiniz) iş hakkında en ufak bir fikir edinemedim.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Hoşgeldin Sadık,
    Sitede belirttiğin iş ile ilgili detayları göremedim, iş şeklini az çok anladım fakat, işin tanımını anlayamadım.
    Sadık1453 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Abicim böyle iş ilanı mı olur allahaşkına bir satıra yazsaydın işin ne olduğunu. Şahsen şuanda iş arıyororum ama böyle daha işin ne olduğunu bilmeden başvuru yapılmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kafamda oluşan iş şekli, İzmir'den bi arkadaş Kars'dan araç almak istediğinde oto adam yetkilisi onun adına gidip aracı inceleyip expertize vs sokucak gibi oldu. Gayet mantıklı bi uygulama olur böyle ise.
    Sadık1453 bunu beğendi.

Demek ki neymiş? Karşınızdakini vergi kaçırma uzmanı ilan etmeden önce ne yazdığına bakmak lazımmış değil mi?

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ziyaret edip etmemek benim tekelimde olup zaten ziyaret ettim. Ayrıca işin tanımına dair en ufak bir bilgi kırıntısı olmayan açıklamanıza benim YORUM yapmamın sizi rahatsız etmekten ziyade açıklama ile iş hakkında daha fazla fikir verme zarureti görmenizi beklerdim zira sitede bu bahsettiğiniz (daha doğrusu bahsetmediğiniz) iş hakkında en ufak bir fikir edinemedim.
    Bilginiz yok, fikriniz var.

Neye dayanarak şu fikre sahip oldunuz: "Vergi ödemeden alım satım yapmak için alım satım başına cüzi miktar vererek insanlarin senelik alım satım haklarını kullanacağınızı düşünüyorum."

Demişsiniz ki: "Ayrıca işin tanımına dair en ufak bir bilgi kırıntısı olmayan". Okuduğunuzu söylediğinize göre (size inanırsak), yalan söylüyorsunuz.
    Kanıtı da burada:

O halde üç olasılık var:
    1- Bakmayı bilmiyorsunuz.
    2- Okuduğunuzu anlamıyorsunuz.
    3- Kötü niyetlisiniz.

Lütfen yersiz şekilde, emin olmadığınız karayı kimseye çalmayın.
    Bu ayıptır, yazıktır, günahtır.
    Size yakıştığını düşünmüyorum ama siz, şüphesiz, daha iyi bilirsiniz.
    Sadık1453 bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neye dayanarak şu fikre sahip oldunuz: "Vergi ödemeden alım satım yapmak için alım satım başına cüzi miktar vererek insanlarin senelik alım satım haklarını kullanacağınızı düşünüyorum."

Demişsiniz ki: "Ayrıca işin tanımına dair en ufak bir bilgi kırıntısı olmayan". Okuduğunuzu söylediğinize göre (size inanırsak), yalan söylüyorsunuz.
    Kanıtı da burada:
    https://www.motorhikayesi.com/wp-con...1/oto-adam.png

O halde üç olasılık var:
    3- Kötü niyetlisiniz.

Sitede işle ilgili hiçbir şey yazmıyor bende baktım. Sizin koyduğunuz fotoğraf da gözükmüyor.

Kanıtı da burada:
    https://www.motorhikayesi.com/wp-con...1/oto-adam.png

O halde üç olasılık var:
    3- Kötü niyetlisiniz.

Bilgim var! Bilgim olsun diye girdim okudum baktım siteye, diğer ANLAYAMAMIŞ VE FİKRİ OLUŞAMAMIŞ arkadaşlar gibi.

Tek olmadığımı bu hususta gördüğünüz halde zırvalıyorsunuz.

Bilgim olduğu ama fikrim olamadığı ve paylaşılan iş başvuru bilgisinden de bir sonuca varılamadığı için YORUMUM var. Yoruma da karışıyorsanız yuh artık!

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Edit:

Yazdığımı bir daha okumanız ve anlamanız umuduyla tekrar koyayım şu köşeye...

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi ödemeden alım satım yapmak için alım satım başına cüzi miktar vererek insanlarin senelik alım satım haklarını kullanacağınızı düşünüyorum.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Siteyi falan boşverinde adam akıllı bir ilan paylaşın

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Farkında olmadığınız şey şu: "ANLAYAMAMIŞ VE FİKRİ OLUŞAMAMIŞ" kısmı sizin sorununuz.
    Tek ya da kalabalık olmak da anlamsız zira yanlış, kalabalık yapsa da yanlıştır.

Karşı çıktığım ise yorum yapmanız değil. Neye karşı çıktığımı izninizle bir daha anlatayım:
    - "Sitede bilgi var denmiş."
    - Sitede iş hakkında bilgi var, kanıtı da benim paylaştığım görsel.
    - "Bilgim var!" demişsiniz.
    - Bilginiz yok, olsaydı vergi kaçırma yorumunu yapmazdınız (görselimde yeşil renk ile çizdiğim bölümler).

Yukarıdaki maddeler ışığında Sadık1453'e, hak etmediği şekilde, vergi kaçırma suçlaması yaptınız. Yanlış bulduğum, eleştirdiğim tavrınız birisini haksız yere, yanlış/kötü bir şey yapmakla itham etmeniz; bunu yapmamalıyız.

"Ben böyle düşünüyorum." Hayır, açık ve ortada olan için, olgular için yorum yapılamaz, "öyle düşünemezsiniz".
    İki kere ikinin beş ettiğini düşünemezsiniz, dörttür. Elinizde beş ettiğine dair kanıt var mı? Yok. Kanıt yoksa yorum da yapamazsınız.
    Sonuç: Sadık1453'ün vergi kaçırmak için kurulmuş bir şirkete eleman aradığını söyleyemezsiniz.

Web sitesinde iş modeli anlatılmamış olsaydı yorum yapabilirdiniz ama anlatılmış.

"Ben orayı görmemişim, pardon." dememek için yorum hakkınızı öne çıkarıyorsunuz fakat konu sizin hakkınız değil, karşıdaki kişinin hakkı; onu anlatmaya çalışıyorum.

Arkadaşlar; ağır suçlamaları yaparken bir daha düşünelim. Memlekette herkes herkesi kolayca itham ediyor, yanlıştır.
    Bu tür suçlamalar onurlu gururlu insanın ağırına gider, bir başkasına olumsuz yorumda bulunmadan önce emin olmaya, kesinliğe özen göstermemiz hepimizin faydasına.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    FACE'DE GEZENADAM var tr nin neresinde olursa olsun gidip arabaya bakıp expere götürüyorlar detaylı fotolarını çekip sana yolluyorlar
    expertiz parası içinde 250 tl verdim 2019 şubatta arabayı alıp geldim
    bu da muhtemelen öyledir güzel fikir güzel hizmet
    adama para yolayıp sevgilisine çiçek gönderen mi ararsın düğüne oynamaya adam topla gel diyenmi arasın evrak işi ile ilgili işini gördüren mi ararsın
    motosiklet e baktıran mı ararsın adamlar da her türlü hizmet var gerçekten işini iyi yapıyorlar müşteriler çok memnun

Farkında olmadığınız şey şu: "ANLAYAMAMIŞ VE FİKRİ OLUŞAMAMIŞ" kısmı sizin sorununuz.
    Tek ya da kalabalık olmak da anlamsız zira yanlış, kalabalık yapsa da yanlıştır.

Karşı çıktığım ise yorum yapmanız değil. Neye karşı çıktığımı izninizle bir daha anlatayım:
    - "Sitede bilgi var denmiş."
    - Sitede iş hakkında bilgi var, kanıtı da benim paylaştığım görsel.
    - "Bilgim var!" demişsiniz.
    - Bilginiz yok, olsaydı vergi kaçırma yorumunu yapmazdınız (görselimde yeşil renk ile çizdiğim bölümler).

Yukarıdaki maddeler ışığında Sadık1453'e, hak etmediği şekilde, vergi kaçırma suçlaması yaptınız. Yanlış bulduğum, eleştirdiğim tavrınız birisini haksız yere, yanlış/kötü bir şey yapmakla itham etmeniz; bunu yapmamalıyız.

"Ben böyle düşünüyorum." Hayır, açık ve ortada olan için, olgular için yorum yapılamaz, "öyle düşünemezsiniz".
    İki kere ikinin beş ettiğini düşünemezsiniz, dörttür. Elinizde beş ettiğine dair kanıt var mı? Yok. Kanıt yoksa yorum da yapamazsınız.
    Sonuç: Sadık1453'ün vergi kaçırmak için kurulmuş bir şirkete eleman aradığını söyleyemezsiniz.

Web sitesinde iş modeli anlatılmamış olsaydı yorum yapabilirdiniz ama anlatılmış.

"Ben orayı görmemişim, pardon." dememek için yorum hakkınızı öne çıkarıyorsunuz fakat konu sizin hakkınız değil, karşıdaki kişinin hakkı; onu anlatmaya çalışıyorum.

Arkadaşlar; ağır suçlamaları yaparken bir daha düşünelim. Memlekette herkes herkesi kolayca itham ediyor, yanlıştır.
    Bu tür suçlamalar onurlu gururlu insanın ağırına gider, bir başkasına olumsuz yorumda bulunmadan önce emin olmaya, kesinliğe özen göstermemiz hepimizin faydasına.
    Sizin ise anlamamakta ısrar ettiğiniz şey şu; ben böyle yapıyorsunuz demedim. Böyle yapmak için bu iş ilanı diye düşünüyorum dedim. Oradaki amacım ise bu forumda olan genç kardeşlerimin her hangi bir hukuksuz durum içine düşmesine mani olmaktır.

Ha bu arada yukarıda yazdıklarınızın hepsini de pek ala yaparım. Eğer foruma başlık açılıyorsa yorum yaparım engelleyemezsiniz. Baskıcı zihniyeti bir kenara bırakıp işini doğru düzgün yapmayana açık açık iş ilanının ne için ne amaçla olduğunu yazmayana söyleyeceğinize takıldığınız şeye bakınız. Takılmaya da devam edin isterseniz. Bu şekilde açılmış bir başlıkta bu kadarcık bilgi ile ben bu sonucu çıkarıyorum var mı itirazınız?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben arabalardan nefret ederim, imkanın varsa köstek olmaya hazırım...

mümkünse istanbulda araba aldırmayın sattırmayın, hali hazırda var olanları da bir şekilde ortadan kaldırın, çekilmiyor istanbul artık..
    Sadık1453 bunu beğendi.

Herkese selam,

@COQ & @LUKAS hoş buldum doğrudur iş güç v.s. derken bayağı uzak kaldım. İnşallah daha fazla vakit ayırabileceğim artık.

Gelelim işin detayına.

Uzun yazıları ve okumayı sevmeyen bir millet olmamız nedeni ile burada kimsenin vaktini fazla almamak adına detay yazmamıştım. Zaten mail ile geri dönenlere gereken cevapları verdim. Hafta içinde de bu mail atan arkadaşları arayarak konuyu iyice detaylandıracağım.

Gelelim işin içeriğine.

Hepimiz motosiklet veya otomobil alırken, zaman zaman uzak mesafelerde tanıdıklar arıyoruz. Bu nedenle de aslında buralarda gezinip aslında hiç tanışmadığımız ama motosiklet.net aracılığı ile sanal ortamda tanıdığımız arkadaşlarımızdan destek almaya çalışıyoruz. Tıpkı yıllar önce sahibinden.com üzerindeki ilandan aldığım motorun Mersin İl Temsilcisi Yürekçe' nin olduğunu öğrenip tamam artık sorgulamaya gerek yok diyerek aldığım gibi.

Bu eş, dost, ahbap ile motorlu taşıt sorgulama sürecini kurumsal ve daha detaylı bir platforma taşıdım. Oto Adam, tam olarak bu işi yapıyor.

X kişi Türkiye' nin herhangi bir yerinde bir motorlu taşıt buldu. İlanları inceledi ama maalesef sözlü yada yazılı beyanların pekte geçerli olmadığı bir zamanda yaşadığımızdan teyit etmek istiyor. Ama ulaşmak zor, iş güç, bazen hava şartları, yada boşa gitmek var işin ucunda. En önemlisi de bu kapora dolandırıcılığı var. Kaporayı gönderdikten sonra ara ki bulasın satıcıyı.

Oto Adam şunu yapacak. Bulduğunuz aracın ilan bilgilerini Oto Adam ile paylaştıktan sonra. Firmamız daki arkadaşlar önce aracın, rehin, MTV, TPC v.s. gibi satışa engel evrak problemi olup olmadığının kontrollerini yapacak. Bu kontroller sonrasında aracın detayları ilandaki ile uyumlu ise, alıcıya bunu teyit edecek. Alıcı ekstra olarak resmi bir ekspertiz raporu ister ise satıcıya refakat ederek aracın ekspertiz raporlarını alacak. Ve bunları Oto Adam merkezi ile paylaşacak.

Böylece, alıcı almak istediği taşıtın niteliklerini aracın başındaymış gibi öğrenecek. Parası boşa gitmeyecek, zamanı harcanmayacak. Dolandırılma riski olmayacak.

Bizim ihtiyacımız olan, tam zamanlı olmayan. Bu tip vakalar da bize destek olabilecek ve bu desteğinin karşılığını alabilecek arkadaşlar bulmak. Hem vaktini değerlendirecek, hemde kazanç sağlamış olacaklar.

Bu arada, herhangi bir uzmanlık yada araçlardan çok iyi anlaması da gerekmiyor. Bir check list imiz var. Ona uygun kontrollerini yapması. Çok ince detaylara girerek dahi baksa 15 dakika sürmüyor bile. En kötü ihtimalle resmi ekspertiz ile birlikte bir araca ayırması gereken vakit maksimum 1 saat kadar olacaktır.

Umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir.

Daha detaylı bilgi almak isteyen olur ise, konuda verdiğim internet sayfasında bulunan telefon numarasından bana ulaşabilir. (Lütfen makul saatlerde )

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)