Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

corona virüsü güncel konu

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    arkadaşlar kimse bahsetmiyor ben baya tırsmaya başladım, 5km ilerinizde mimarsinan devlet hastanesi var ve giriş çıkışları kısıtlamışlar diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum. 2 tane çinli turistte corona virüsü tespit edilmiş çünkü...

kaynak bilgi

yarın yolumun üstünde, hastanenin önünden geçmeye bile tırstım şimdi, çinde durumlar baya vahim galiba, sosyal medyada gezen videolar baya korkutuyor. çinin "wuhan" bölgesi çevresi karantinaya mı alınıyormuş ne tam bilmiyorum da...

aliexpress gelecek ürünleriniz varsa valla ellemeyin bırakın kalsın, hatta uçaktan bile indirmesinler ptt ile görüşün. çok tehlikeli bir durum. bunu ciddiye alın.

wuhanda bir hastane, giriş çıkışlar yasak sanırım, bir personel ağlıyor

bir başka video, aynı hastane

buda twitter den paylaşılmış bir video, aynı hastane, bir hasta sanırım can çekişiyor +18

bu gece rüyama girer benim artık,

şuna bak yaa, zıkımın kökünü yiyin, kime sordunuz çoğalırken?
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ben de aynı sen gibiyim valla Allah sonumuzu hayır etsin.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kimse bahsetmiyor ben baya tırsmaya başladım, 5km ilerinizde mimarsinan devlet hastanesi var ve giriş çıkışları kısıtlamışlar diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum. 2 tane çinli turistte corona virüsü tespit edilmiş çünkü...

kaynak bilgi

yarın yolumun üstünde, hastanenin önünden geçmeye bile tırstım şimdi, çinde durumlar baya vahim galiba, sosyal medyada gezen videolar baya korkutuyor. çinin "wuhan" bölgesi çevresi karantinaya mı alınıyormuş ne tam bilmiyorum da...

aliexpress gelecek ürünleriniz varsa valla ellemeyin bırakın kalsın, hatta uçaktan bile indirmesinler ptt ile görüşün. çok tehlikeli bir durum. bunu ciddiye alın.

wuhanda bir hastane, giriş çıkışlar yasak sanırım, bir personel ağlıyor

bir başka video, aynı hastane

buda twitter den paylaşılmış bir video, aynı hastane, bir hasta sanırım can çekişiyor +18

bu gece rüyama girer benim artık,

şuna bak yaa, zıkımın kökünü yiyin, kime sordunuz çoğalırken?
    Kaynak bilgi olarak verdiğin linki tıkladım ve gerçekten çok sağlam bir kaynak olduğunu gördüm...açık söyleyim herşeye kolay kolay inanmam ben...ama buna inandim
    computeus, TarıkTekin ve stubborn bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak bilgi olarak verdiğin linki tıkladım ve gerçekten çok sağlam bir kaynak olduğunu gördüm...açık söyleyim herşeye kolay kolay inanmam ben...ama buna inandim
    işallah yalan dolandır, hani bizde çok meraklı değiliz felaket tellallığı yapmaya, rahat rahat yatıp uyumak varken böyle bir psikolojik manyak değilim...

ama gündem olmalı ciddiye alınmalı demeye çalışıyorum anlıyorsundur umarım?

hem o kaynak bilgiye ek bir tane daha var biri tanıdığını sokamışlar hastaneye,,, ben milleti inandırmaya çalışmadığım için onu yazmaya gerek görmedim.....

donanımhaber foruma gir orada konusu var zaten şimdiden 8 sayfa konuşulmuş orada fazladan kaynak var mimarsinan hastanesi ile ilgili... yarın önünden geçeceğim video çekeyimmi senin için?

işallah yalan dolandır, hani bizde çok meraklı değiliz felaket tellallığı yapmaya, rahat rahat yatıp uyumak varken böyle bir psikolojik manyak değilim...

ama gündem olmalı ciddiye alınmalı demeye çalışıyorum anlıyorsundur umarım?

hem o kaynak bilgiye ek bir tane daha var biri tanıdığını sokamışlar hastaneye,,, ben milleti inandırmaya çalışmadığım için onu yazmaya gerek görmedim.....

donanımhaber foruma gir orada konusu var zaten şimdiden 8 sayfa konuşulmuş orada fazladan kaynak var mimarsinan hastanesi ile ilgili... yarın önünden geçeceğim video çekeyimmi senin için?
    https://images.app.goo.gl/nqJtnubEM2rS5GXh9

Motosikleti
    TVS Apache
    Haberler dolaşıyor orada burada ama televizyonda bir şey yok

https://shiftdelete.net/apple-korona...harekete-gecti

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Paylaşılan ve internette dolanan görüntülerin tamamı fake bildiğim kadarıyla ciddi birşey değil. virüs kronik rahatsızlığı olanları ve yaşlıları öldürebiliyor normal yetişkin ve çocuklarda ağır veya uzun süreli grip olarak geçip gidiyor.
    drtayfun bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ulen tam da çin'den sipariş vermişken..
    Ama iyi hatırlattın Fatih..
    Bir de, şu videoda börtü böcük yiyen kız.
    Bu dünyadaki günahlardan ötürü tekrar çinde doğmak, gerçek azap olur!
    Ve sabırım çin'de fare, böcek, tarım ilacı kullanmıyorlardır. Bunlar ne varsa yiyor zaten.
    Daha laf edecem ama "nimet"e evrilmiş.
    Günah!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Bildiğim kadarıyla şişirilmiş bir mevzu.

Normal gribin diğer isminin başına başka bişi ekleyip haber yapılan grip türlerinden onlarca kat can aldığı günümüzde , haberciler olayı şişirmeyi cok seviyor.

Elbet vardır corona virüsü, ancak paniğe gerek yok. En fazla ölürüz

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Temizliğinize dikkat edin,sarımsak,soğan,acıbiberi eksik etmeyin yeter.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Yabancı kaynaklar biraz daha realist yaklasıyor mevzuya

https://www.nytimes.com/2020/01/26/w...ronavirus.html

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Olay daha çok ticaret savaşı - ekonomik propaganda. Diğer virüslerden daha tehlikeli değil , ayrıca yayınlanan videoların çoğu senaryo gibi görünüyor , panik yaratmak amacıyla kurgulanmış. Postayla falan bulaşmaz arkadaşlar , insandan insana havayoluyla veya yakın temasla bulaşır. Çok tedirginseniz kalabalık yerlere girmeyin , girecekseniz de maskeyle girin , elinizi sık sık yıkayın , paniğe gerek yok.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla şişirilmiş bir mevzu.

Normal gribin diğer isminin başına başka bişi ekleyip haber yapılan grip türlerinden onlarca kat can aldığı günümüzde , haberciler olayı şişirmeyi cok seviyor.

Elbet vardır corona virüsü, ancak paniğe gerek yok. En fazla ölürüz
    Sağlık örgütünün yazılarından anladığım kadarı ile grip virüsü değil. Sars ile Mers virüsünün karışımı gibi. Garip olan durum 2 RNA'sı var. Grip ile karıştırılmasının sebebi benzer etkilerinin olması.

2003 yılından bu yana SARS virüsüne aşı geliştirilmeye çalışılıyor ancak piyasada henüz bir ilaç yok.

@DR.Tayfun'un yorumlarını bekliyorum şahsen.

edit: ben yazarken yorum gelmiş

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    WHO henüz uluslararası salgın olarak değerlendirmedi. Bizim Sağlık Bakanlığı'ndan daha güvenilirdir.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT600
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hocam kahkaha attirdin aksam aksam
    baskentli1

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hocam kahkaha attirdin aksam aksam
    he aynen evet, bende baya güldüm şeyimle o yoruma ağzımla..... bugün hastanenin önünden geçtim, uğramadım transit geçtim ama öyle hiç karantina gibi bir mevzu yoktu, yalan iliklerine kadar işlemiş pislik insanlar ile aynı çatıda yaşamak çok güzel bir şey dimi... insanda böyle aşağılık pislik bir yaratık işte ne yapabilirsin ki?

böyle ciddi konular oyuncak edilmemeli hiç bir şekilde, al işte olayın boyutunu anlayamıyorsun, ciddiyetini çözemiyorsun.
    in progress

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT600
    he aynen evet, bende baya güldüm şeyimle o yoruma ağzımla..... bugün hastanenin önünden geçtim, uğramadım transit geçtim ama öyle hiç karantina gibi bir mevzu yoktu, yalan iliklerine kadar işlemiş pislik insanlar ile aynı çatıda yaşamak çok güzel bir şey dimi... insanda böyle aşağılık pislik bir yaratık işte ne yapabilirsin ki?

böyle ciddi konular oyuncak edilmemeli hiç bir şekilde, al işte olayın boyutunu anlayamıyorsun, ciddiyetini çözemiyorsun.
    Haklisin kardesim gercekten.. Cok saglam kaynak diye verdigin link bir pc ciktisi olunca ve insanlar bununla dalga gecince,hatta tabib bir arkadasimiz yorum falan yapinca birsey yok. Benim gulmem mi zoruna gitti?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben bu filmi 54 sefer izledim. 55 incisi pek sarmıyor.

Bu çağda millet ( hele gençler ) her sene izlediği filimden bu kadar nasıl etkileniyor anlamış değilim. Yaşlıları anlıyorum vakit zengini iş yok, güç yok, gelecekle ilgili meşgale yok, kendilerine konu ediniyorlar tabi birazda hastalıklar kalpti, şekerdi, romatizma, tansiyon, prostat derken onlar böyle konulara hassas.

Kuş gribi dediler milletin tavuğunu horozunu telef ettiler tavuk çiftlikleri sahipleri iki rekat şükür namazı kıldı. Sonra ki sezonda Müslümanlara ayıp olmasın deve gribi demeyelim daha etkili olur domuz virüsü dediler. Sars virüsünü de çinden vizyona koydular. Sonra ebola mebola virüsü falanda dediler ( bunu Afrika'dan vizyona koydular pek yavan oldu ) böyle her sene gidiyoruz işte.
    drtayfun ve bursalıali bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Öyle deme Fatih.

1. Adamlar senelerdir tek çocuk politikası uyguluyor. Kolay değil.

2. Bırak ıvır zıvır yesinler. Şu an Çinliler suşi yemek istese dünyada ton balığı ve somon kalmaz. Denizin dibinden çıkan abuk subuk mahlukat yerine dana eti yemeye kalksalar, dünyanın ayarı kayar. Bırak senin benim yiyemediğim şeyleri yesinler, hatta teşekkür edelim onları yedikleri için...

Bu arada bir anekdot:

Kore'ye ilk gidişim, iş için. Uçak sersemiyim. Ağırlayanlar nerede yiyelim deyince domuz falan olmasın diye deniz ürünü restoranı dedim. Abbboooooov. En az üç yeni tür yedim o gün. Zar zor. Adama yemeği işaret edip "bu ne" diyorum, adam cep telefonundan wikipedia'da bir mahlukat aratıp resmini bana gösteriyor, pişman oluyorum sorduğuma...
    drtayfun, espresso ve kurubuz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Dün TV'de bir muhabbet vardı , kadın 100 liraya 10 sandalye almış , bir süre sonra internette 2 tane daha görmüş , tanesi 1000 tl, hemen kocasını aramış , "şunları alalım da takım tamamlansın" , kocası demiş ki , "madem o kadar değerlenmiş bizimkileri satalım".
    Bakış açısı.

ANES MOTOR
    Hero Motosiklet
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (4 üye ve 3 misafir)