Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

corona virüsü güncel konu

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI

%3 ailenizden biri olduğunda %100'dür.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TnT 250, Hyosung GT250-R
    dünya sağlık örgütü başta olmak üzere ingiltere, italya vesair ülke yönetimlerinin bu işe yaklaşım tarzının oldukça şüpheli olduğunu düşünüyorum
    kasıtlı gevşeklikler var bariz şekilde
    artık bunu konuşmanın zamanı da geliyor
    https://twitter.com/tygermbz

SlimShady1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünya sağlık örgütü başta olmak üzere ingiltere, italya vesair ülke yönetimlerinin bu işe yaklaşım tarzının oldukça şüpheli olduğunu düşünüyorum
    kasıtlı gevşeklikler var bariz şekilde
    artık bunu konuşmanın zamanı da geliyor
    Halk bağırmasa tedbir dahi almayacaktı İngiliz hükümeti ama tepki olunca geri vites yaptılar, hatta ingiliz uzmanlar sokağa çıkma yasağının boş iş olduğunu söylüyor, nedenini de şu şekilde açıklıyorlar "Zaten hastalık er yada geç herkese yayılacak karantina olsun olmasın, parayı karantinadan oluşacak ekonomik sıkıntılar için harcamaktansa sağlık kurumlarına basmak, tehdit altında ki bireyler için kullanmak çok daha iyi bir model" diyorlar. Bizim için en uygun model hangisi bilemiyorum.
    Weak are prey

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLİ TNT 25-CFMOTO 150 NK
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası bir kaç ülke dışında hiçbir liderin bu salgını tam olarak ciddiye aldığını zannetmiyorum.
    bunlar biraz ciddi gibiler.
    Ama son kişinin motoru çalışaydı iyiydi..
    Osm@n bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bu arada ben bugün işyerinde rahatsızlanınca, hastaneye gidip muayene oldum, evde dinlenmekteyim.
    Yarın kuru öksürük ve halsizlik devam eder ve ateşim yükselirse şehir hastanesine gitmem gerekecek.
    O kadar çok tedbir almıştım ki..
    Umarım sadece gribaldir...
    Dua edin...
    MeliksahMELO ve ozan1991 bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Geniz akıntısı ve ona bağlı öksürük bende 7 gündür var.Geçmiş olsun umarım bir şeyin yoktur.Ben kandimden çok tansiyon ilacı kullanan valide için endişeleniyorum.Muhtemelen zaten önlemlerini almışsındır.

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geniz akıntısı ve ona bağlı öksürük bende 7 gündür var.Geçmiş olsun umarım bir şeyin yoktur.Ben kandimden çok tansiyon ilacı kullanan valide için endişeleniyorum.Muhtemelen zaten önlemlerini almışsındır.
    Aynı, annem için endişelendim. Onu da abim aldı az önce. Hanım ve çocuk babasına yolladım.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ben bugün işyerinde rahatsızlanınca, hastaneye gidip muayene oldum, evde dinlenmekteyim.
    Yarın kuru öksürük ve halsizlik devam eder ve ateşim yükselirse şehir hastanesine gitmem gerekecek.
    O kadar çok tedbir almıştım ki..
    Umarım sadece gribaldir...
    Dua edin...
    Eşim bir devlet hastahanesinin acilinde çalışıyor ve haliyle aynı evi ve kaderi her zamanki gibi paylaşıcaz. Bu konuda çok yorum olabilir, kişisel tercihimdir, gerisi kimseyi bağlamaz şimdiden söylemek isterim.

Eşimde de bazı belirti şüpheleri baş gösterdi, bende de. Ne var ki sağlık kurumları ve çalışanları en büyük tehdit altında olan grubu paylaşıyorlar. Haliyle onların eşleri, çocukları, varsa aynı evi paylaştıkları akraba ve arkadaşları da öyle.

Hastahaneler ciddi tedbir almaya çalışıyor, ne var ki bunun için birçok birimin hemen her hastahanede kapatılması ve bu birimlerin malum tehdide karşı önlem olarak hazırlanması gerekti. Bilginiz olması açısından söylemek isterim ki üroloji ve cildiye gibi şu anda belirti içeriğine dahil edilmemiş tüm birimler kapalı durumda. Yani "-ay prostatım azdı, ne oturabiliyorum ne s.ç.biliyorum" veya "alerjim var, hazır fırsat varken şunun testini bir yaptırayım" gibi düşünceleriniz varsa bu nedenlerle hastahanelere gitmenizi önermiyorum. Çok büyük ihtimalle birimin kapalı olduğunu öğrenerek ve o yoğun riskli bölgeye girip çıkmış olarak evinize geri dönmek zorunda kalacaksınız.

Burada bilinen bilinmeyen çok önemli bir iki şeyi de (belki)tekrardan yazmak isterim;

- Kesinlikle ama kesinlikle çok mecbur kalınsa da özellikle boğaz ağrısı için sıklıkla kullandığınız iyi ilaçlardan birisi olan "Nurofen" gibi ilaçları almayın. Bu tip ağrı kesicilerde kullanılan iki aktif maddeden birinin bu virüsün etkileşimini arttırdığı özellikle belirtildi. Doktorunuzun size son 10 günden önce (16 Mart 2020) verdiği ağrı kesici veya ateş düşürücü ilaçları almanız gerekiyor ise Alo184 veya doktorunuz ile iletişime geçerek kullandığınız ilacın riskli grupta olmadığından emin olun.

- Hemen hiçbirimizin kullanmadığı bazı maskeler haricinde bu virüsten korunmak çok mümkün değil. Nedeni ise bu virüsün Aerosol ve belki de SuperAerosol sınıfında olması. Yani günlük hayatta kullandığımız maske ve filtreler ile polen filtreleri ve hatta uçakların havalandırma sistemlerindeki anti bakteriyel tutucu filtreler dahi bunu engelleyemeyebiliyor. Bu nedenlerle gerçek anlamda mecbur kalınmadıkça hiçbir toplu taşımayı önermiyorum.

- Bundan aylar önce Türkiye' de kırsal kesimlerde fare dışkısından havaya, oradan da sıcak kanlı memelilere bulaşan ve bulaştığı memelilerde de yine solunum, öksürük ve dışkıdan havaya karışarak yayılan, belirtileri ağır geçen bir gribe ve zatürreye benzeyen ancak ölümcül olan tehlikeli bir virüs keşvedildiği haberleri birkaç gün ortada dolaşmıştı. Bundan kısa süre sonra Çin' deki olaylar vukuu bulmaya başladı. Yine Çin' de tespit edilen yeni virüsün bulaşma yolunun da fare dışkısından havaya şeklinde olduğu doğrulandı ki şu anda uğraştığımız illetten daha hızlı öldürüyor ve daha sinsi bir viral. Bunu anlatma nedenim özellikle sokaktaki kedi ve köpekler ile hayvan leşlerinden mümkün olduğunca uzak durmanız. Malumunuz bu hayvanlar evcil olsun olmasın herşeyi koklayarak tanıyan canlılar. Sevdiğiniz bir kedi dahi risk teşkil edebilir. Evcillerimize ise çok daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini, onlara maske takmadığınızı ve sokakta kendiniz maskeli iken hayvanlarınızın maskesi olmadan dolaştırdığınızı hatırlatmak isterim. Evciliniz taşıyıcı veya konakçı olabilir, lütfen dikkatli olalım.

Daha yazılacak çok şey var ama yeterince uzattım sanırım.

Lütfen dikkat edin. Maksat virüse mümkün olduğunca geç yakalanmak ve hatta mümkünse hiç yakalanmamak olmalı. Sağlıkçı tanıdığım bir veri giriş elemanı ve bir hemşire ile bir doktorumuz şu anda malum nedenle hastahanede yatmaktalar. Kim bilir daha kaçı yatalak ve entübe durumda. Tanımadığım ancak kulaklarımla "nefes alamıyorum, beni entübe edin" dediğini duyduğum doktorun yaşı ise hiç de genç değildi, şu anki durumunu da açıkçası bilemiyorum.

Aşırı şekilde dezenfektan kullanımı nedeni ile elleriniz çatlayabilir ve bu çatlaklardan bulaş olması çok daha kolaylaşır. Bunu da düşünerek mümkün mertebe özellikle güvenli olmayan topluma açık alanlarda eldiven kullanın,ieldiven sizin için hem daha güvenli hem de daha ucuz bir seçenek olacaktır. Maske kullanımına da dikkat edin, size bulaşmasını önler/önlemez bilinmez ancak yayılma hızını düşürecektir. Yayılma hızı düştükçe hastahane yoğunluğu daha stabil kalır, vakti geldiğinde sizinle ilgilenecek doktor bulabilmeniz için maske kullanmalısınız.

Lütfen kendinize dikkat edin.
    Osm@n, Mallaca, levend84 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Aktif Kullanılan ve Mevcuttakiler: MSX125 + INNOVA125 + CBF150 Cafe Racer + MT-07ABS(x2 adet) + CB125ACE + Z-One180

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400
    hocam burun akıntısı varsa o corona olamaz demişlerdi normal gripte olmuş olabilirsiniz,hastane daha tehlikeli birazda bekleyelip emin olun geçmiş olsun

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geniz akıntısı yok ama 8-9 gündür devam eden kuru bir öksürük var (bugün sanki biraz daha fazla gibi) , hiç tanıdık bir öksürük değil ama.Ateş yok , halsizlik yok.Ciğerler keyifsiz olsa da çok rahatsız edici değil.Bunlarda olumsuz bir gelişme olursa artık doktora gitmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geniz akıntısı yok ama 8-9 gündür devam eden kuru bir öksürük var (bugün sanki biraz daha fazla gibi) , hiç tanıdık bir öksürük değil ama.Ateş yok , halsizlik yok.Ciğerler keyifsiz olsa da çok rahatsız edici değil.Bunlarda olumsuz bir gelişme olursa artık doktora gitmeyi düşünüyorum.
    Aynı...
    bir an önce aile hekiminize görünün..
    yaş kaç?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLİ TNT 25-CFMOTO 150 NK
    Hey yarabbi;
    nasıl kurtulacaz bu beladan.
    hastalık şüphesi olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.
    ihmal etmeyin.
    karamsarda olmayın.

diğer taraftan hastanelerden bazıları derme çatmada olsa bahçelerine vs ilave odalar inşa etmeye başladılar.
    iş sanılandan veya aktarılanlardan daha ciddi..

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Er yada geç illa yakalanacakmiyız biz bu virüse , yani her bireyi illa bulacakmı , birde yakalandık atlattık iyileştik diyelim , 3-5 gün sonra birdaha yakalanabilme ihtimalimiz varmı?
    Bu arada can kaybı 75 oldu

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er yada geç illa yakalanacakmiyız biz bu virüse , yani her bireyi illa bulacakmı , birde yakalandık atlattık iyileştik diyelim , 3-5 gün sonra birdaha yakalanabilme ihtimalimiz varmı?
    bir yandan ingiltere neden tedbir almak istemiyordu diye düşünüyordum acaba herkese bulaşıcağınımı düşünüyorlar çünkü tedbiride baskılardan dolayı aldılar,dün bir profosörde söyledi çoğu insan geçiricek bu hastalığı diye
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

gezginkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Bende 12 gün önce bir toplulukta idim. Açılış vardı. Ama kolonya falan dezenfekte vardı. yarım saatte bir, bir saatte bir kolonya veriyorlardı millete. Beyse fazla insan yoktu, dış mekan açılışı idi. Neyse o günden beri dışarı çıkmıyorum evdeyim. Ben, kışın bile tişört-şortla duran birisiyim. Neyse, hasta olmam hep doğal. Bu sene hasta olmadım falan dedim. İyi hissediyordum kendimi.

Birde hergün ellerimi, yüzümü yıkıyorum. Birde gargara yapıyorum. Kolonya zaten kullanıyorum arada bir.

Neyse Son 5 gündür falan, bir garibim, bir iyi hissediyorum bir kötü. Boğazlarım fazla şiş değil ama iltihaplanma var. Öksürük yok. Ateş 36.5-37.0 arası bişi. Ama ateş yok sürekli. Ama annem boğazın biraz daralmış dedi. hafiften orta kulağım acıyor. Zaten uzun zamandır diş iltihabım var.( Geçmek bilmiyor, ağzımın tadını bozuyor o kadar). Sonra göğsümde bir şey yok. Bazen hafif baş ağrısı var. Cumartesi kuluçka süresi doluyor en son temas ettiğim insanlardan sonra. O kadar çok bilgi kirliliği var ki, şunlar varsa kesin hastasın gibi söylemlerden dolayı psikolojik olarak çöküyorum. Mesela bu forum, Misal iyi hissediyorum kendimi turp gibiyim, forumdaki postları okuyunca hop ulan bende mi hastayım acaba krizine giriyorum. Hemen ateş çıkmaya başlıyor yavaş yavaş. bir kere öksürdüm, o mu falan diye panik yaptıracak. (Panik yapacağımdan değil de hani) Öyle saçma akrasyon işte.

Neyse, annem hasta oldu geçenlerde iyi gibi şuan. Şubat sonundan beri el/yüz yıkıyorum. Buna rağmen bulaşırsa artık!
    Gezgin Kral ® 👑 | 🌍 | ⛰️ | 🏍️
    KTM sever, Aydınlı gezgin. https://gezginkral.org | instagram : gezgin.kral

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dalgayı atlatırsak sonrası için bende endişeliyim. Virüse yakalandık ve atlattık diyelim.Bağışıklık sistemimizin bu virüse karşı ürettiği antikorları ne kadar süre ürettiği bilinmiyor.Vücut o antikoru üretmeyi bıraktığında ilk defa yakalanıyormuş gibi hasta olacağız diyorlar.

Genenle bu tür virüsler kişiden kişiye bulaştığında her yeni nesilde hem bulaşıcılığı hemde hasta etme gücü düşermiş.Bunda ne bulaşıcılığı nede hasta etme gücünde bir değişiklik olmuyormuş.

Peki biz her sene bu virüsle mücadelemi edeceğiz.Üç kere yensek beş kere yensen altıncıda o galip geldiğinde oyun biter.

Aklıma belli yaşa gelen insanların öldürüldüğü kapitalist sisteme hizmet edemeyeceklerin imha edildiği konulu filmler geliyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    bakan acıkladı sayıları.

günde cıkan hasta sayısı artık katlanarak gidiyor.

Boş beleşlerde "sokağa cıkma yasağı" diye ağlıyor.

sonumuz hayrolsun

Motosikleti
    SYM Cruism 250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşim bir devlet hastahanesinin acilinde çalışıyor ve haliyle aynı evi ve kaderi her zamanki gibi paylaşıcaz. Bu konuda çok yorum olabilir, kişisel tercihimdir, gerisi kimseyi bağlamaz şimdiden söylemek isterim.

Eşimde de bazı belirti şüpheleri baş gösterdi, bende de. Ne var ki sağlık kurumları ve çalışanları en büyük tehdit altında olan grubu paylaşıyorlar. Haliyle onların eşleri, çocukları, varsa aynı evi paylaştıkları akraba ve arkadaşları da öyle.

Hastahaneler ciddi tedbir almaya çalışıyor, ne var ki bunun için birçok birimin hemen her hastahanede kapatılması ve bu birimlerin malum tehdide karşı önlem olarak hazırlanması gerekti. Bilginiz olması açısından söylemek isterim ki üroloji ve cildiye gibi şu anda belirti içeriğine dahil edilmemiş tüm birimler kapalı durumda. Yani "-ay prostatım azdı, ne oturabiliyorum ne s.ç.biliyorum" veya "alerjim var, hazır fırsat varken şunun testini bir yaptırayım" gibi düşünceleriniz varsa bu nedenlerle hastahanelere gitmenizi önermiyorum. Çok büyük ihtimalle birimin kapalı olduğunu öğrenerek ve o yoğun riskli bölgeye girip çıkmış olarak evinize geri dönmek zorunda kalacaksınız.

Burada bilinen bilinmeyen çok önemli bir iki şeyi de (belki)tekrardan yazmak isterim;

- Kesinlikle ama kesinlikle çok mecbur kalınsa da özellikle boğaz ağrısı için sıklıkla kullandığınız iyi ilaçlardan birisi olan "Nurofen" gibi ilaçları almayın. Bu tip ağrı kesicilerde kullanılan iki aktif maddeden birinin bu virüsün etkileşimini arttırdığı özellikle belirtildi. Doktorunuzun size son 10 günden önce (16 Mart 2020) verdiği ağrı kesici veya ateş düşürücü ilaçları almanız gerekiyor ise Alo184 veya doktorunuz ile iletişime geçerek kullandığınız ilacın riskli grupta olmadığından emin olun.

- Hemen hiçbirimizin kullanmadığı bazı maskeler haricinde bu virüsten korunmak çok mümkün değil. Nedeni ise bu virüsün Aerosol ve belki de SuperAerosol sınıfında olması. Yani günlük hayatta kullandığımız maske ve filtreler ile polen filtreleri ve hatta uçakların havalandırma sistemlerindeki anti bakteriyel tutucu filtreler dahi bunu engelleyemeyebiliyor. Bu nedenlerle gerçek anlamda mecbur kalınmadıkça hiçbir toplu taşımayı önermiyorum.

- Bundan aylar önce Türkiye' de kırsal kesimlerde fare dışkısından havaya, oradan da sıcak kanlı memelilere bulaşan ve bulaştığı memelilerde de yine solunum, öksürük ve dışkıdan havaya karışarak yayılan, belirtileri ağır geçen bir gribe ve zatürreye benzeyen ancak ölümcül olan tehlikeli bir virüs keşvedildiği haberleri birkaç gün ortada dolaşmıştı. Bundan kısa süre sonra Çin' deki olaylar vukuu bulmaya başladı. Yine Çin' de tespit edilen yeni virüsün bulaşma yolunun da fare dışkısından havaya şeklinde olduğu doğrulandı ki şu anda uğraştığımız illetten daha hızlı öldürüyor ve daha sinsi bir viral. Bunu anlatma nedenim özellikle sokaktaki kedi ve köpekler ile hayvan leşlerinden mümkün olduğunca uzak durmanız. Malumunuz bu hayvanlar evcil olsun olmasın herşeyi koklayarak tanıyan canlılar. Sevdiğiniz bir kedi dahi risk teşkil edebilir. Evcillerimize ise çok daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini, onlara maske takmadığınızı ve sokakta kendiniz maskeli iken hayvanlarınızın maskesi olmadan dolaştırdığınızı hatırlatmak isterim. Evciliniz taşıyıcı veya konakçı olabilir, lütfen dikkatli olalım.

Daha yazılacak çok şey var ama yeterince uzattım sanırım.

Lütfen dikkat edin. Maksat virüse mümkün olduğunca geç yakalanmak ve hatta mümkünse hiç yakalanmamak olmalı. Sağlıkçı tanıdığım bir veri giriş elemanı ve bir hemşire ile bir doktorumuz şu anda malum nedenle hastahanede yatmaktalar. Kim bilir daha kaçı yatalak ve entübe durumda. Tanımadığım ancak kulaklarımla "nefes alamıyorum, beni entübe edin" dediğini duyduğum doktorun yaşı ise hiç de genç değildi, şu anki durumunu da açıkçası bilemiyorum.

Aşırı şekilde dezenfektan kullanımı nedeni ile elleriniz çatlayabilir ve bu çatlaklardan bulaş olması çok daha kolaylaşır. Bunu da düşünerek mümkün mertebe özellikle güvenli olmayan topluma açık alanlarda eldiven kullanın,ieldiven sizin için hem daha güvenli hem de daha ucuz bir seçenek olacaktır. Maske kullanımına da dikkat edin, size bulaşmasını önler/önlemez bilinmez ancak yayılma hızını düşürecektir. Yayılma hızı düştükçe hastahane yoğunluğu daha stabil kalır, vakti geldiğinde sizinle ilgilenecek doktor bulabilmeniz için maske kullanmalısınız.

Lütfen kendinize dikkat edin.
    Dostum eşimde hemşire olduğu için seni çok iyi anlıyorum. Bir gün eşime ve bize bulaşacak bunu biliyoruz. Fakat o günü beklemek çok sinir bozucu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doktorlar da golü yedi. Kamu personelinden maaşı 5000TL üstü olanların ki -doktorların hepsi bu gruba giriyor- maaşından %25 kesinti. Demek onun için ek ödeme vermişler.

gezginkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktorlar da golü yedi. Kamu personelinden maaşı 5000TL üstü olanların ki -doktorların hepsi bu gruba giriyor- maaşından %25 kesinti. Demek onun için ek ödeme vermişler.
    Yok artık! Bu habere baktımda kıbrısta diyorlar ?

BLUE MOTOR
    Hero Motosiklet
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (2 üye ve 2 misafir)