Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ufak Sütlerde Gramajın Düşürülmesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bir tanıdığa bebesi için meyveli süt alırdım bu hafta baktım hepsi 200 ml'den 180e düşürülmüş.. Yine dikkatimi çeken süperfreshin 4lü pizzaları vardı 3e düşürmüşler bildiğin birisi yok.. Bir zaman ayranlar 250 ml idi 230 oldu 220 oldu 200 oldu 180 oldu geçen baktım 150 ml olmuş.Ya çoluk çocuğun sütüne bari dokunmayın..

https://eksisozluk.com/2-tllik-tadim...1186?a=popular

Buda başka bir örnek ve sayısız örnekler var tabi kaşar peynirler sıvı sabunlar liptonun 1000 gramlık çayları artık 900 gram olmuş vs..Ama süt konusuna çok kızdım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    gramaj düşüyor üstüne bir de kullanılan malzemelerin kalitesi de düşüyor. eskiden yediğim abur cuburlardaki tadı artık alamıyorum hiçbir şeyin eski tadı yok. markette ki ürünlerin tamamında palm yağı var. bebe bisküvilerinde bile ne olduğu belirsiz bir sürü madde var. çilekli süt çilekli değil. kakaolu süt alıyorsun içinde kakako %0.1 kadar var. markette paketli olarak aldığınız her şey gıda endüstrisinin bir illüzyonu. her ürünün kimyasal bir formülü var kek diye yediğiniz şey kek değil cips diye yediğiniz şeyin patatesle alakası yok. bu zamanda marketten hiçbir şey alınıp yenmez zehirden farkı yok.
    levend84 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiziki olarak baktıgım birşey değil ama gramaj kücüldüğünde paket boyutları aynı mı kalıyor?

1-2 üründe denk gelmiştim, paketi yine dolgun / şişkin gösterip gramaja bakmayanlara itelemeye calısıyorlardı

cips sektörünü örnek alıyorlar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ürünler küçüle küçüle bitecekler yakında. Boş paketi alıp çıkacağız.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Du bakalım daha neler göreceğiz yakında suya da su katar bunlar.
    espresso bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    "Ufak sürtmede grenajın düşmesi" diye okudum başlığı. Konuya girdim baktım bebek falan diyor bir anda kafam karıştı

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünler küçüle küçüle bitecekler yakında. Boş paketi alıp çıkacağız.
    Yok boş olmaz o,boş olsa duramazsin

İçine hava basarlar..

Ahanda balon kimin..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    malesef bu kadar bilinçsiz bi toplum ve firmaların yaptığı böyle çakallıklara ses çıkarmayan yetkiili bakanlık olduğu sürece daha bizi çokk öperler
    bakanız sakarya da yakalanan at sucuk ları yaw 30 senedir aynı firmalar aynı işi yapıyor kimse bi yaptırım uygulamıyor ve yapmaya devam edebiliyorlar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok boş olmaz o,boş olsa duramazsin

İçine hava basarlar..

Ahanda balon kimin..
    Cips paketlerinini 3/4'ü hava. Açıyorsun böyle içinden bir avuç bir şey çıkıyor. Zihehehe.

Hükümet buna müdahale etmiyor çünkü onların da işine geliyor. Fiyat artırmadan ürün küçültme prensibi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cips paketlerinini 3/4'ü hava. Açıyorsun böyle içinden bir avuç bir şey çıkıyor. Zihehehe.

Hükümet buna müdahale etmiyor çünkü onların da işine geliyor. Fiyat artırmadan ürün küçültme prensibi.
    cipsten ötesi de var

https://www.haberturk.com/gundem/hab...stanbul-havasi
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Palmiye yağı kaliteli bir yağdır. İşlemlerle trans yağa döndüğü için zararlı oluyor. O ürünü zeytinyağı ile yapsanız o da trans yağa döner ve zararlı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Topyekûn enflasyonla mücadele vardı. Elektrik, doğalgaz, tünel zamlarından sonra adını anan yok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Gizli zam yapıyorlar.

Meyveli süt gibi şeyleri zaten küçük çocuklara içirmeyin, içindekileri okusanız koladan pek farkı yok. Çocuklara zararlı, zaten zararlı olan bol miktarda şeker içeriyor, yani içinde en masum bilinen madde bile zararlı aslında. alışmasın çocuklar. Onun yerine ayran içsinler.
    drtayfun ve yamtareroglu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ayran da da yoğurt yok.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayran da da yoğurt yok.
    En azından bu boş şekerli boyalı içeceklere göre daha az zararsız.
    levend84 ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Çalışma saatlerinin gramajını da düşürseler maaşa zam yapılmış olur mu?

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışma saatlerinin gramajını da düşürseler maaşa zam yapılmış olur mu?
    Biz çalışma saatlerine gramaj düşürmesi istersen tatil günlerimize güncelleme gelmesin de... Bi' bakmışız yıllık izin 5+2 gün, bir de bayramlar işte...
    espresso bunu beğendi.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Palmiye yağı kaliteli bir yağdır. İşlemlerle trans yağa döndüğü için zararlı oluyor. O ürünü zeytinyağı ile yapsanız o da trans yağa döner ve zararlı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Topyekûn enflasyonla mücadele vardı. Elektrik, doğalgaz, tünel zamlarından sonra adını anan yok.
    Palmiye yağı yağlar içerisinde en kalitesizlerden birisi ve en ucuz olanı. Her yerde ve çok sık kullanılma sebebi ucuz olması. Ufak bir araştırmayla bu bilgilere ulaşılabiliyor. Siz neye dayanarak kaliteli bir yağdır dediniz?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    En berbat yağ palmiye yağıdır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Palmiye yağı dedikleri yağı çıkarmak için bir sürü ormanları yokedip zavallı havnalcıkları evsiz bırakıp ölmelerine neden oluyorlar. Palm yağı endüstrisi en kötüsüdür, nedeni de sırf daha ucuza elde edildiği için çok talep görmesi. içinde palm yağı olan şeylerden almamak lazım.

Bazı uyanık üreticiler de palm yağına karşı bilinçlü tüketicilerden gelen tepkilerden çekinip hurma yağı diye yazıyorlar etikete, bunlar daha da kötü, kötü bir şey yaptıklarını bilip gizlemeye çalışanlar.

Motosikleti
    speederbike
    Tekrar baktım, yanlış hatırlıyormuşum. Kaliteli olmamakla beraber zararı konusunda da henüz konsensüs oluşmamış (yarıdan fazlası zararlı diyor ama). Öte yandan şunu buldum. Gıda endüstrisinde kullanıldığında trans yağa dönmeyen tek yağmış. Ve trans yağ bundan daha tehlikeli (Belki bu kalmıştı aklımda).

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)