Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Puro kullanan varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Arkadaşlar sigarayı bırakalı 4 ay filan oldu keyif amaçlı puro içmek istiyorum şöyle haftada 1 tane filan tavsiyesi olan varmı ne alabilirim
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Tecrübeyle sabit; şu an "Günde bir/iki puro içsem de olur. Hem bağımlılık olmaz hem de nefsimi doyururum" diye tahmin ettiğim iç sesinize kulak verirseniz, puroya başlamanızı takip eden 1 ayın sonunda sigaraya da kaldığınız yerden devam edersiniz. İkisi de tütün ürünü ve şu an tütün yani nikotin ihtiyacınız alarm veriyor:"hani bağımlıydın, neden beni bıraktın pis yeşilaycı" diyor.

Şahsi önerim hiç girmeyin bu yola şayet tütün ürünlerini kast ederek 4 ay oldu diyorsanız; bunun dışında tüketeceğiniz herhangi bir tütün ürünü yalnızca kişisel bir kandırmaca olur, kendimden biliyorum. Bir nefes ile yine başladığınız yere dönersiniz.
    tommygun, ogzcngdk ve bursalıali bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Ben keyfi içmek istiyorum aslında irademe güveniyorum ne olursa olsun sigara içmiycem tekrar

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    58 yaşındayım
    59 yıldır sigara içmiyorum..
    Carbondioxid bunu beğendi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben keyfi içmek istiyorum aslında irademe güveniyorum ne olursa olsun sigara içmiycem tekrar
    Backwoods markalı ıslak puro var, çeşitli de aromaları var. Öneririm. Bir dönem sigara yerine puro içeyim madem daha az içmiş olurum diye aldatmıştım kendimi ve çok beğenmiştim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiye vermeyeceğim cünkü ne kadar doğrudur bilmem ülke genelindeki puroların orjinalliği tartışılır.

X markanın vanilyalı purosundan 2 kere içmiştim (ankarada ve istanbulda) fena değildi ancak aynısını bosna da içtiğimde alakası bile yoktu.

Dipnot: sigara konusunda kendıne güvenmen iyi ancak bir puro emin ol cokca sigara yerine geciyor, vücudunun nikotin dengesi kendine gelemeden tekrar eski haline getireceksin ve hiç sigara bırakmamış gibi olacaksın.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ne güzel 4 ay önce bırakmışsın sigarayı, keşke puro,pipo,nargile ve türevi hiçbir zehri tekrardan vücuduna sokmasan.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Sigarayı bıraktın keyfine puro içeceksin yapma etme kendini kandırma bırakmışsın ne güzel devam et iradene güvenme o irade seni yanıltıp keyfine puro içirtiyor boş ver içme aslında paket paket iç derimde demedim :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sigara gibi rafine olmadığı için çok daha zararlı bileşikler oluşuyormuş puro dumanında. Dumanı içinize çekmesenizde ağız ve burun mukozasından kana karışıyor. Gırtlak ve boğaz kanser riski bilmemkaç küsür kat daha yüksek puro kullanıcılarında...
    Mallaca bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigara gibi rafine olmadığı için çok daha zararlı bileşikler oluşuyormuş puro dumanında. Dumanı içinize çekmesenizde ağız ve burun mukozasından kana karışıyor. Gırtlak ve boğaz kanser riski bilmemkaç küsür kat daha yüksek puro kullanıcılarında...
    Tamamen katılıyorum. Sadece içine çekmek gerekmiyor zararlarına maruz kalmak için. Başka bir zevk arayın kendinize. Ben 6 aydır sigara içmiyorum. Bırakamam diyordum. Denemediğim yol kalmadı. Champix, elektronik sigara, iqos neler neler. Şaşılacak şekilde bir kitap okudum ve 6 aydır tek nefes dahi çekmedim. Allen Carr ın kitabını tavsiye ettiler. Güldüm. Olum neler yaptım da bırakamadım bir kitap mı bıraktıracak dedim. Ama kitabı kapattım son sigaramı içtim 6 aydır temizim
    tommygun bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Kimse önermemiş ben önereyim.
    Kuru puroları pek içemiyorum. Islak puro iyidir.
    Backwoods-honey berry vardır. Ballı böğürtlenli. Duty free de oluyor. Ayıla bayıla, keyiflendiğimde içiyorum.
    Bakkalarda falan blackwoods var yanından geçmez.
    Pakette 5 tane var. Paket açıldıktan sonra kısa sürede içmek gerek. Nemini kaybediyor sonra.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    bende merak ettim şimdi he... Nerden alırıx bu blacwood u
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Eskilerden King Edward's içerdim. Kalın uzun komple tütünden.. Filitre deliği yoktur, kibritle tütünü delmek gerekirdi. Çoook uzun sürerdi bitmesi..
    Sonra Havana( ağızlıklı ) daha ince, daha yoğun dumanlı..
    Aralarda pek çok marka denedim ama ismini unuttuğum bir metal kutu içinde 5'li, sigara kalınlığı ve uzunluğunda bir marka vardı. Onu çok severdim ( clint eastwood içerken görüp meraklanmıştım )

Tütün namına şu anda ülkemizde olmayan onlarca markayı gemilerden direk alıp içerdim. ( luck strike, chesterfield -2 çeşidi vardı-blue ribbon, assos, davidoff mu neydi- saf wiskili- roket 40- adını unuttuğum dünyanın en swrt sigara markaları vs vs...
    Yıllaar yıllar oldu bırakalı..
    Şimdi, sokakta biri sigara içmişse kokusundan rahatsız olup karşı kaldırıma geçiyorum.
    4 aydır içmiyor muşsunuz.
    Dünyada bu sürede tütün içmemeyi başaramayan milyarlarca insan var.
    Bu başarınızın kıymetini bilin ve daha da içmeyerek kendinizi ödüllendirin.
    bursalıali bunu beğendi.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen katılıyorum. Sadece içine çekmek gerekmiyor zararlarına maruz kalmak için. Başka bir zevk arayın kendinize. Ben 6 aydır sigara içmiyorum. Bırakamam diyordum. Denemediğim yol kalmadı. Champix, elektronik sigara, iqos neler neler. Şaşılacak şekilde bir kitap okudum ve 6 aydır tek nefes dahi çekmedim. Allen Carr ın kitabını tavsiye ettiler. Güldüm. Olum neler yaptım da bırakamadım bir kitap mı bıraktıracak dedim. Ama kitabı kapattım son sigaramı içtim 6 aydır temizim
    Hocam, kitabın tam adı nedir, hatta link verirseniz çok makbule geçer...

Bırakmış iken , tekrar bulaşma şu lanete , 24 senedir kurtulamadım gitti , şimdide pil.bitti yok atomizer yok likit , uğraşıp duruyorum.

Bir dost.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben keyfi içmek istiyorum aslında irademe güveniyorum
    Her bağımlının söylediği klasik laf.

Naçizane tavsiyem tütünle alakalı hiç bir şeye hiç bir şekilde bir daha bulaşmayın.
    Ömrünün hiç bir döneminde bir sefer bile tütün mamullerine bulaşmamış milyonlar var bundan sonrası için bende niye onlardan biri olmuyorum diye kendinizi sorgulamanızı tavsiye ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Eroini bıraktım zevk için kokain kullanacağım, bu cümle ne kadar saçmaysa sizinki de öyle maalesef.

Madem bıraktınız, tütün dumanı olan yerde bile bulunmayın.
    bursalıali bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakmış iken , tekrar bulaşma şu lanete , 24 senedir kurtulamadım gitti , şimdide pil.bitti yok atomizer yok likit , uğraşıp duruyorum.

Bir dost.

2020 - 2013 = 7 sene olmuş, binlerce kez pil şarj ettim, binlerce kez atomizer sardım, litrelerce likit içtim.
    Bugün ortalama olarak 2 ay'a yaklaştı onu da bıraktım.

Benden sana tavsiye, git nikotin sakızı al 4 mg meyveli olanlardan. Günde 3-4 tane yetiyor. 3-4 gün sonra günde 2'ye 1 hafta sonra günde 1'e düşür.
    Sonra 2 günde 1 tane derken ben 15 gün olmadan sakızı da bıraktım.
    Kolay olmuyor evet ama çok da zorlanmıyorsun.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Toscanello. 5'li kutusu 5 Euro, 1 tanesini icmek yaklasik 45 dk surer. Eskiden sadece yurtdisindan gelirdi, artik Turkiye'de de var ancak ayni kalitede degiller. Yurtdisindan gelen varsa duty free dukkanlardan alinabilir.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    O kadar emin olma. Ha bunu kim söylüyor; 1973 de 2005 e, yani 32 sene ,hem de son on senesinde yaklaşık
    günde 3 paket sigara içmiş Bursalıali söylüyor . 14 senedir bir tek tane bile yakmadım. Tek seferde bıçakla kesilmiş gibi bıraktım. Dahası sigarayı bıraktıktan sonra arkadaşlarımdan ara sıra bir tek istedim, verdiler hepsi ,sonra yanmayan sigaranın filitresini ağzıma bilerek götürdüm ,bir iki kokladım ve ya bu sigara güzel değil ben beğenmedim diyerek iade ettim. Defalarca. Hani düşünsel mastürbasyon gibi. Biliyorum ki bir tek sigara yakıp dumanını ciğerime çektiğim anda , sanki hiç bırakmamış gibi olacağım. Madem 4 ay sigarasız durabilmişsin , en zor dönemini atlatmışsın.
    Hiç macera arama. Sevgilerle.
    bursevi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)