Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Memur Maaşıyla geçinilebilecek yerler?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Arkadaşlar hepinize cevaplar için teşekkür ederim. Öncelikle memur maaşı diye sızlanmayı nerden çıkardınız bilmiyorum. Asla sızlanmam, Allaha bin şükrediyorum. Bu milletin sorunu, biri bir şey danıştığında hemen gereksiz yorum ve yargılamalara girişmesi diyerek geçiyorum onu. Şimdi cevaplarda zaten yazılmış çizilmiş aylık gelirin yarısını veya 3te 1ini mülk sahiplerini daha çok zengin etmeye vermek mülk sahipleri haricinde kimsenin işine gelmez. Kaldıki 1000 lirayı asgari ücretli nasıl versin? Hadi verdi ne yiyip ne içecek? Örneğin Biraz araştırayım dedim Antalya merkezde kiralar 1200lerden başlayıp uçuk kaçık rakamlara çıkıyor o yüzden bilenler ve bununla başa çıkanlar yazsın diye açtım konuyu yoksa açım diye gezen milletvekilide var, fukaraya sadaka verip çok şükür diyen asgari ücretlide. Mesele geliri en makul şekilde kullanmak zaten yoksa tüketimin ve hırsın sonu yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çifte şans diyorsanız Çankırı yazın derim. Doğasıyla, İnsanıyla muhteşem bir yerdir. Kendinizi avrupanın göbeğinde hissedersiniz. Muhakkak kuponunuzda bulunsun.

Ha ben risk almayı seviyorum diyorsanız Erzincan yazın, Ardahan yazın.

Yok ben çılgın gibi gecelere akacağım, gece hayatını dibine kadar yaşamak istiyorum diyorsanız Yozgat yazın derim. Yozgat sizi ziyadesiyle tatmin edecektir.

yozgat hayalimdeki memleket. O ışıltılı hayat başka nerde var
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende at yarışı bilgisi o kadar. Çifte şans imiş. Bak onu bile bilmiyorum

Aga çek kurtar beni bu hayattan. Sessiz bir Ege sahil kasabasında bir yaşlı amca ile sebepsiz sohbetler edip de geri dönmemek istiyorum
    Kanka iyi diyorsun da, iş olanakları çok zayıf buralarda. 6 ay turizm dışında pek bir faaliyet yok.

Eğer yerlisi iseniz ve de sabit bir işiniz varsa tadından yenmiyor buralar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Ayrıca bugün çocuğun özel okul sınavı vardı. Çocuklar sınava girince okul açık büfe kahvaltı verdi. Yaklaşık bin kişiyiz. Ulan zerre kadar izdiham çıkmadı be. Herkes sıraya girdi, efendi gibi aperatifini aldı gitti. Eminönü'deki baklava izdihamını seyretmiş birisi olarak bir kere daha memleketimle gurur duydum.

Motosikleti
    MT-07
    Kuşadasında 120000₺’ye topraktan 1+1 eve girecektim. Çok niyetli idim. 1ay kalsam bile bana yeter die geziyordum. İzin vermediler. Sadece her ay tatil içim kendimi yediğimde bile bana ziyadesi ile yetecekti orası. 15gün tatil yaptım desen ve otel 300₺ desen 4500₺. 10 senede 45000₺. Gelecek zamları falan katmıyorum. Ara ara kaçamaklarda çoluğu, çocuğu, anayı, babayı, danayı yollasan bile kafi.

Abi asgari ücrete bir göz ev, standart bir yaşam sunuyorsa; İstanbul’da yaşamamak için bir sebeptir bu. Bir yerden sonra e5’te giden metrobüse bile tahammül edemiyor insan!..

Motosikleti
    Kuşadasında 120000₺’ye topraktan 1+1 eve girecektim. Çok niyetli idim. 1ay kalsam bile bana yeter die geziyordum. İzin vermediler. Sadece her ay tatil içim kendimi yediğimde bile bana ziyadesi ile yetecekti orası. 15gün tatil yaptım desen ve otel 300₺ desen 4500₺. 10 senede 45000₺. Gelecek zamları falan katmıyorum. Ara ara kaçamaklarda çoluğu, çocuğu, anayı, babayı, danayı yollasan bile kafi.

Abi asgari ücrete bir göz ev, standart bir yaşam sunuyorsa; İstanbul’da yaşamamak için bir sebeptir bu. Bir yerden sonra e5’te giden metrobüse bile tahammül edemiyor insan!..
    on numara mantıklı olay. Her kapitalizm mağdurunun vardır öyle bir hayali.

Motosikleti
    MT-07
    Ciddi diyorum Kuşadası biçilmiş kaftan. Heryer ortalama 1-1.5 saat uzaklıkta. Nereye istersen git. Bu saçma sapan metropol’de insanların %65-70’i asgari ücretle çalışıp, geçinmeye çalışıyor. Sonuç olarak herşey kaosa dönüyor ve herkes mutsuz.

İstanbul’da mutlu olan tek kişi Ali Ağaoğlu’dur. O da mutluluğu satın alıyor. Satın alamaz ise mutlu insanı satın alıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Kinetic DX ABS
    Ciddi diyorum Kuşadası biçilmiş kaftan. Heryer ortalama 1-1.5 saat uzaklıkta. Nereye istersen git. Bu saçma sapan metropol’de insanların %65-70’i asgari ücretle çalışıp, geçinmeye çalışıyor. Sonuç olarak herşey kaosa dönüyor ve herkes mutsuz.

İstanbul’da mutlu olan tek kişi Ali Ağaoğlu’dur. O da mutluluğu satın alıyor. Satın alamaz ise mutlu insanı satın alıyor
    Ali krediyle zor dönüyor son 4 senedir.

Varını yoğunu hem malum kişiye hem yabancı bankalara kaptırdı.

He senden benden iyi mi durumu yinede? Elbette.

Ama şuan pek mutlu olduğunu sanmıyorum.

Üç beş kişi toplanıp yerleşme kararı alsak bi konuma.

Kendimize özel kasaba bile kurarız orada.

Varım diyorsanız, bende varım.

Giderken beni almayı unutmayın.

Adresim:

Zuhuratbaba, Doktor Tevfik Sağlam Caddesi 25/2 Bakırköy İstanbul

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ErdalBakkal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adresim:

Allah belanı vermesin senin ahahahaha
    ErdalBakkal bunu beğendi.

Ali krediyle zor dönüyor son 4 senedir.

Varını yoğunu hem malum kişiye hem yabancı bankalara kaptırdı.

He senden benden iyi mi durumu yinede? Elbette.

Ama şuan pek mutlu olduğunu sanmıyorum.

Üç beş kişi toplanıp yerleşme kararı alsak bi konuma.

Kendimize özel kasaba bile kurarız orada.

Varım diyorsanız, bende varım.

Giderken beni almayı unutmayın.

Adresim:

Gelirken yanına sadece huni al. Huni önemli.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Allah belanı vermesin senin ahahahaha
    Başka bir mesajda da Kadıköydeki hastane idi

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Anadoluda illerde dahi kira çok yüksek. Heryer suri dolu. İlçeler hala ucuz. Mesela ben olsam Aksaray Güzelyurtta yaşarım. Eski taş binalarda kalırım. Doğası da çok güzel. Kapadokyanın başladığı yerde.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir mesajda da Kadıköydeki hastane idi
    Logonun altında da kireç burnu yazıyor.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Didim ve Kuşadasında kiralar nispeten düşük. Özellikle Didim'de İngilizlere satmak için habire ev yaptılar. 15 Temmuzdan sonra yeni İngiliz pek gelmez oldu. Eskilerinde epey bir kısmı evleri sattılar.

Motosikletle her yer elinin altında. Özellikle motorla tarlalara gidip köylüden çok uygun fiyata mevsimlik sebze meyve alma şansı var.

Bodrumun içi olmamak kaydıyla kenarlarda ucuz ev bulmak mümkün.

İşini iyi bilen su tesisatçısı bir arkadaşım, 3 yıl önce 52 yaşındayken cebindeki ordan burdan borç topladığı 2 bin lirayla, takımları, kedileri ve köpeğiyle beraber İstanbulu terk edip Turgutreise yerleşti.

3 yılda çoğu borçlarını ödedi. Şimdi en son tek bir bankaya 8-9 bin lira gibi bir borcu kaldı.

Zorluk çekmedi dersem yalan olur. Ama o borçların ödenmesinde en büyük etkenin verdiği 500 lira kira ve sebze-meyvenin ucuz olduğunu söyler durur.
    Tabi birde ulaşım amacıyla kullandığı elektrikli bisiklet.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muğla"da bi yığın "zeytinlik" ilanı görüyorum , size sorayım ; neden ?

Yani neden bukadar çok ? , aklıma "Yatağan termik" ve kömür havzaları geliyor acaba hava kirliliği yoğunlaştı , verim düştü diyemi satış ilanları bu kadar çok ?
    Gençler tarlada çalışmak istemiyor ondan. Gürcüler, Afganlar, Suriyeliler, Özbekler, Şanlıurfalılar olmasa ne yerli cay içebiliriz ne fındık toplanır ne domates ekilir ne de süt sağılır.
    ErdalBakkal, ufoz, Carbondioxid ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Horoz'umun dedigi gibi Bursa ve ilçeleri diyorum. Hatta nokta atisi yapip İznik https://www.sahibinden.com/ilan/emla...66325357/detay diyorum, her memlekete gidip geldigimde gectigim yer, dogasi tarihiyle yasanacak yer!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Kinetic DX ABS
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Logonun altında da kireç burnu yazıyor.
    Sen hala Maltepe'de misin İsmet abi?

Var mı bi arzun isteğin?

Geçerken bırakayım.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler tarlada çalışmak istemiyor ondan. Gürcüler, Afganlar, Suriyeliler, Özbekler, Şanlıurfalılar olmasa ne yerli cay içebiliriz ne fındık toplanır ne domates ekilir ne de süt sağılır.
    Hazıra alıştırıldık ondan ismet abi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sen hala Maltepe'de misin İsmet abi?

Var mı bi arzun isteğin?

Geçerken bırakayım.
    Yok yok ben uzaklardayım Zonguldak merkez falan olmadı Kırşehir. Şakası bir yana hafiften tırsmaya başladım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ankara da rahat geçinilebilir. Keçiören, Pursaklar civarında 600-800 tl arası 3+1 içi yapılı, ortalama semtlerde ev kiralanabiiyor.

Kendimden örnek vermem gerekirse ev kendimin 1350tl kredi ödüyorum 3600tl maaşla tek başıma çalışarak, 2 çocukla rahat geçiniyorum Ankara'da.
    Çocuklar ufak daha okul masrafları yok, okul masrafı olsa zorlanabilirim belki.
    sheriff87 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ev kirası dışında genelde bütün masraflar aynıdır. Sinop, seferihisar Çanakkale mersin, Aydın tavsiye edilir

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev kirası dışında genelde bütün masraflar aynıdır. Sinop, seferihisar Çanakkale mersin, Aydın tavsiye edilir
    aynen ev kirası dengeleri bozuyor gerisi zaten hemen heryerde standart.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)