Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir zaman kuantum tartışacak kişi gelmedi ki foruma.
    kuantum konusacak olsa bile konu 2. sayfada ezana bayraga baglanırdı eminim :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İki sayfa iddialı oldu

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli otomobil'de şoke eden gelişme
    https://www.cumhuriyet.com.tr/Archiv...pak_150715.jpg
    Togg'un adı da Fransa'dan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (Togg) isim hakkı nedeniyle Fransız mahkemelerinde görülen patent davasına ilişkin şok eden bir gelişme yaşandı

Fransa'da yaşayan Muhittin Şahin'in henüz yerli otomobil markası Togg'un ortada olmadığı süreçte 2019 yılında kurduğu aynı isimli TOGG Tekstil markasının isim hakkını almasının ardından yerli otomobil firması başvurduğu mahkemelerden olumsuz yanıt aldı. Mahkemeden olumsuz yanıt alan otomobil firması, marka patentinin sahibi Muhittin Şahin ile anlaşma yoluna gidecek. Faik Erdemli'nin Fransa'daki patent krizine ilişkin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"2019 yılının başlarında Fransa’da yaşayan Muhittin Şahin isimli tekstilci bir marka kuruyor. Markanın adını da TOGG yapıyor. 3 - 18 ve 25 no'lu maddelerden TOGG markası Fransa’da tescil alıyor. Buna göre Fransa’da TOGG markası, 3. maddede tekstil ürünleri, 18. maddede deri ürünleri, 25. madde için de çanta ve aksesuar üretmek için tescil belgesine kavuşuyor.

O tarihlerde ortada ne yerli otomobil var ne de TOGG.

Muhittin Şahin, Türkiye’de tekstil ürünleri yaptırıp Fransa’da toptan olarak satmaya başlıyor. O zamana kadar TOGG markası altında hiçbir ürün üretilmiyor. Kısa bir süre sonra otomobil markamız TOGG doğuyor ve görücüye çıkıyor. Bunu üzerine Muhittin Şahin, 'Madem TOGG tescilli markam, bu marka adıyla ürün satayım' diyor. Bir de internetten üzerinden toggstore.fr adresinden satış yapmaya da başlıyor. Muhittin Şahin, TOGG markası için ünlülerle de çalışmaya başlıyor. İlk olarak ünlü manken Adriana Lima ile anlaşma yapıp TOGG logolu ürünleri ilk olarak onun üzerinde tanıtıyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/Archiv...creenshot1.jpg

Bu arada TOGG grubu da marka olarak bütün dünyada tescil başvurusunda bulunuyor. TOGG markası olarak bütün dünyada tescil alırken bir tek Fransa ve Avrupa ülkelerinde tescili 3 - 18 - 25 maddelerinde onaylanmıyor ve marka tescili alamıyor. TOGG avukatları itirazda bulunup mahkemeye başvuruyorlar. İtirazları inceleniyor ve mahkeme tarafından reddediliyor. Mahkeme 'Ancak bu kişiyle anlaşma yoluna giderseniz markanızı tescil edebiliriz' diyor. Mahkemeden ret cevabı alan TOGG yöneticileri bu sefer Muhittin Şahin ile irtibata geçmeye karar veriyorlar. Muhittin Şahin'in TOGG yetkililerinden tek istediği, TOGG markalı tekstil ve aksesuarları kendi üretip satmak."

Haber
    Koskoca Japon markası nissan da benzer hatayı yapmış zamanında. Amerika'da nissan.com alanadını alamadılar çünkü çok daha önce başka biri almış ve mahmeke ilk alan adamı haklı bulmuş çünkü alan kişinin soyadı nissan'mış.
    Merak eden buradan bakabilir: http://nissan.com/

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuantum konusacak olsa bile konu 2. sayfada ezana bayraga baglanırdı eminim :D
    Kuantum zaten o kadar ileri bir fizik konusu ki doktoralı fizikçilerden oluşan bir forumda bile 2. sayfada aynısı olurdu. Neyse bizde en azından arada Adriana Lima da geçiyor konuda.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç bir zaman kuantum tartışacak kişi gelmedi ki foruma.
    "memleket"in kuantum bükücüsü. Küstürmüş olabiliriz.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "memleket"in kuantum bükücüsü. Küstürmüş olabiliriz.
    "Biz bakkaldan quantum aldık" demesin de sonra..
    Cyan, espresso ve DickName bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakat konular: Sanırım quantum fiziğindeki bazı yaklaşımlar evrenin deterministik olmadığını / olamayacağını söylüyor. Deterministik olmayan bir evren bazı anlayışlar için son derece sıkıntılı bir konu... Bence İnce Efendi girmesin o konulara, hatta adaylığını da geri çekse çok Calgon Finish "Quantum" tertemiz iş olur...
    espresso, DickName ve killingroad bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "bizden önce kuantum yoktu, atom altı parçacıkları biz getirdik"

RTE
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tanrı parçacığı şirktir.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tanrı parçacığı şirktir.
    Haha.. Gariban bozona TANRI sıfatı yapıştırıyorlar ya, saf katıksız şirk işte aslında :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakat konular: Sanırım quantum fiziğindeki bazı yaklaşımlar evrenin deterministik olmadığını / olamayacağını söylüyor. Deterministik olmayan bir evren bazı anlayışlar için son derece sıkıntılı bir konu... Bence İnce Efendi girmesin o konulara, hatta adaylığını da geri çekse çok Calgon Finish "Quantum" tertemiz iş olur...
    "Bunlara" laf anlatmak zor. Zamanın büyük bir gazetesinde proje yapıyoruz, xaten günlerce saçma sapan muhabbetler dinlemekten her gün binadan daha da düşük IQ ile çıkıyordum.. Bir gün yine kulağıma çalındı, çift yarık deneyini mi okumuşlar ne yapmışlar artık.. Müthiş bir cümle ile açtılar konuyu..
    "Fizikçiler artık tanrıtanımaz olamayacak!"

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    "Bunlara" laf anlatmak zor. Zamanın büyük bir gazetesinde proje yapıyoruz, xaten günlerce saçma sapan muhabbetler dinlemekten her gün binadan daha da düşük IQ ile çıkıyordum.. Bir gün yine kulağıma çalındı, çift yarık deneyini mi okumuşlar ne yapmışlar artık.. Müthiş bir cümle ile açtılar konuyu..
    "Fizikçiler artık tanrıtanımaz olamayacak!"
    Puahahah, iyi güldüm. Halbuki tam tersi; bir sonraki adım olan tek fotonlu çift yarık deneyinde de girişim deseni oluşunca buna da Tanrının mucizesi diyeceklerdir. Dünyaya belli bir şekilde bakmak isteyince öyle görülebiliyor tabi, yapacak bir şey yok. Bu konuda da (iki kutuplu olmak üzere) güzel örnekleri var
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puahahah, iyi güldüm. Halbuki tam tersi; bir sonraki adım olan tek fotonlu çift yarık deneyinde de girişim deseni oluşunca buna da Tanrının mucizesi diyeceklerdir. Dünyaya belli bir şekilde bakmak isteyince öyle görülebiliyor tabi, yapacak bir şey yok. Bu konuda da (iki kutuplu olmak üzere) güzel örnekleri var
    Eee, zaten bu pastafaryanlıkta böyle geçiyor. Yani Uçan Spagetti Canavarı makarnamsı uzuvları ile dokunup sonucu değiştiriyor gözlemciye göre. Kendisi çok şakacı bir yaratıcı olduğu için böyle deneylere müdahale ediyor. Zaten kafamız karışsın diye de dünyayı içinde milyon yıllık dinozor fosilleri ile yarattı ki kafirler evrim diye bir şeyle uğraşsınlar.
    Cyan ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten kafamız karışsın diye de dünyayı içinde milyon yıllık dinozor fosilleri ile yarattı ki kafirler evrim diye bir şeyle uğraşsınlar.
    İftira atma, fosilleri oraya şeytan koydu.

Motosikleti
    speederbike
    Evrimle dinin çeliştiğini düşünmüyorum ben.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Evrimle dinin çeliştiğini düşünmüyorum ben.
    Ama evrimciler le çeliştiği kesin. İnanmak ya da inanmamak için her zaman sebep bulunur. Allah nasip etmez ise kimi evrim der kimi devrim der kimi de cebim der

Motosikleti
    speederbike
    Dincilerle de çelişiyor.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Dincilerle de çelişiyor.
    Dinci ne demek ki
    Elektrikci,kuyumcu, motorcu gibi mi

Motosikleti
    speederbike
    Aynen öyle.
    ero__ bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen öyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinci ne demek ki
    Elektrikci,kuyumcu, motorcu gibi mi
    Değil. Senin gibi.
    killingroad bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)