Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buralar cok cirkinleşmiş.

eskiden tartışmanın da bir adabı vardı, artık küfürler havada ucusuyor.

yönetim uyuyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam Vestel kaka togg kaka....vs

Sence neler olmalı önerin ne var mı net birşeyler. Mesela sadece hisse mi alıp satalım.

Var ise niye yapıyoruz mu diyelim
    Sanki verilen cevap bir işine yarayacakmış gibi soru soruyor bir de... Soru soran insanları, düşünüp taşınıp mantık çerçevesinde bir sonuca ulaşan insanları taklit etmek yerine kendin ol. Ne derseniz deyin bu böyledir o kadar de, bu iyidir bunun dediği her şey doğrudur, bu kötüdür söylediği her şey yalandır de.

ATP bir de diyormuş ki "yanlış anladın Hasmet, sorduğum sorular retorikti"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, daha fazlasını beklemiyoruz zaten. Peki sen hangisine daha çok üzüldün? Türkiye'de olmamasına mı? Amerika da olmasına mı?

Şaka şaka...

Baksana, sana verilen kanser ilaçları da millete verdikleri diğer kanser ilaçları gibi sahte çıkarsa tepkin n'olur diye sorduydum geçenlerde... N'olur harbiden?
    Sen ne pis adammisin.Konuyu nasil kanser ilacina getirdin ?

Bir de sana verilen demis...aklinca karsi tarafi incitmeye calismis.Rezil kepaze adam.

Atp den ben de hoslaanmiyorum ama bu sekilde kanciklik yapmaya gerek yok.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660

Sence neler olmalı önerin ne var mı net birşeyler. Mesela sadece hisse mi alıp satalım.

Senin benim ne yapacağımla ne ilgisi var konunun?
    Soru nedir?
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin benim ne yapacağımla ne ilgisi var konunun?
    Soru nedir?
    Sizin yapacağınız la ilgisi yok tabi. Vestel iyi bir iş yapmıyor dediniz togg da öyle. Yapılabilecek iyi iş ne olabilir sizce.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sizin yapacağınız la ilgisi yok tabi. Vestel iyi bir iş yapmıyor dediniz togg da öyle. Yapılabilecek iyi iş ne olabilir sizce.
    Böyle ucu açık soru mu olur? Domates çorbasına kaşarı önceden atmamak iyi olur mesela gibi yanıtlayabilirim.

Vestel'in hangi konuda neyini eleştirdiğimi mi soruyorsun? Ben Vestel neden dedim? Vestel'in yaptığı işlerin Vestel hissedarlarının çıkarına olduğunu görmezden gelip "vatana millete bir hizmet" yapılıyor gibi anlaşılmasını sevmediğim için girdim öncelikle. Bunun dışında da Vestel'in yaptırdığı iş olan vergi sistemindeki değişikliği eleştirdim. Hangisini açıklamamı istiyorsun? Mesela yerli üretim olduğu iddia edilen telefonları teşvik için yaptıkları şeyi neden mi eleştiriyorum?
    espresso ve DickName bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Böyle ucu açık soru mu olur? Domates çorbasına kaşarı önceden atmamak iyi olur mesela gibi yanıtlayabilirim.

Vestel'in hangi konuda neyini eleştirdiğimi mi soruyorsun? Ben Vestel neden dedim? Vestel'in yaptığı işlerin Vestel hissedarlarının çıkarına olduğunu görmezden gelip "vatana millete bir hizmet" yapılıyor gibi anlaşılmasını sevmediğim için girdim öncelikle. Bunun dışında da Vestel'in yaptırdığı iş olan vergi sistemindeki değişikliği eleştirdim. Hangisini açıklamamı istiyorsun? Mesela yerli üretim olduğu iddia edilen telefonları teşvik için yaptıkları şeyi neden mi eleştiriyorum?
    Niye eleştiri oluyor diyemem. Ama eleştirecek birşey var ise demek ki yapılan bir iş de var. Benim genel düşüncem bu memlekette bir şey yapılması her şartta hayrımıza.

Bir kesim ne yapılırsa karşı gelmeyi muhalefet yapmakla eşdeğer tutuyor. Kimse mükemmeli başlayınca yakalayamaz. Toptan karşı olmak ile eleştiri çok farklı

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha piyasaya çıkmamış TOGG hakkında yorum yapamıyorum.Eğer anlatıldığı gibiyse kalite konusunda sıkıntıları var.Belki piyasa çıkmadan düzeltilebilir.

Ama Vestel dedin mi daha adını duymak bile midemi bulandırıyor.Vestel daha yandaş olmadan 90larda bile leş gibi markaydı.Her türlü ürünü sürekli sorun çıkartırdı.Gördüğüm kadarı ile şu anda da değişen bir şey yok.Hatta kalite çok daha kötüleşmiş.Vestel yada yan markası Axen TV alan arkadaşlarım garanti sonunda sağlam arıza çıkardı.Vestel telefon alan iş yerindeki arkadaşlarım küfür ede ede bitiremiyorlar.En sonunda Samsung yada Apple'a terfi edip Vestel belasından kurtuldular.Vestel'in her ürünü sıkıntı.Şimdi bir de Toshiba TVlerin isim hakkını almışlar Toshiba markasını da kirletecekler.

Ayrıca Vestel'in AKP iş birliği ile yabancı telefon markalarına ekstra gümrük vergisi koydurması çakallığını da unutmadık.Bu resmen rekabete ve kanunlara aykırı bir hareket.
    DickName bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Niye eleştiri oluyor diyemem. Ama eleştirecek birşey var ise demek ki yapılan bir iş de var. Benim genel düşüncem bu memlekette bir şey yapılması her şartta hayrımıza.

Bir kesim ne yapılırsa karşı gelmeyi muhalefet yapmakla eşdeğer tutuyor. Kimse mükemmeli başlayınca yakalayamaz. Toptan karşı olmak ile eleştiri çok farklı
    Yoo diyebilirsin, neyini beğenmiyorsun bunun diyebilirsin ben de neyini beğenmediğimi anlatırım.
    Ben çok fazla ne yapılsa muhalefet eden görmedim ama bu "ne yapsalar beğenmiyorsunuz" söylemini çokça duydum ve bunların hiçbirine yönettiğim sorulara cevap alamadım.

Evet kimse mükemmeli başlayınca yakalayamaz.
    Evet bir yerlerden başlamak lazım.
    Ama Uzay Ajansı kurdum diyip $5milyon bütçe veren adama "olsun bir yerden başlamak lazım" denmez. Sen bizimle eğleniyor musun lan diyip ağzına kürekle vurulur. (Elbette seni kastetmiyorum, bütçeyi belirleyen sen değilsen; öyle anlaşılmasın.)

Vestel özel bir iştirak, vatan millete sana bana faydası var mıdır varsa nedir falan saatlerce tartışılabilir. Vestel'in nasıl yaparsa yapsın yaptığı her iş senin için fayda anlamı taşıyor olabilir elbette, benim için böyle bir anlam ifade etmiyor. Anlam ifade edecek işler de yapılabilir, özel sermaye girişimlerinin ne bok yediği benim umrumda değli demiyorum, ama bu ne övünülecek bir şey olmaya bu kadar müsait, ne de zaten övünülecek bir halt ediyorlar.

Motosikleti
    Yoo diyebilirsin, neyini beğenmiyorsun bunun diyebilirsin ben de neyini beğenmediğimi anlatırım.
    Ben çok fazla ne yapılsa muhalefet eden görmedim ama bu "ne yapsalar beğenmiyorsunuz" söylemini çokça duydum ve bunların hiçbirine yönettiğim sorulara cevap alamadım.

Evet kimse mükemmeli başlayınca yakalayamaz.
    Evet bir yerlerden başlamak lazım.
    Ama Uzay Ajansı kurdum diyip $5milyon bütçe veren adama "olsun bir yerden başlamak lazım" denmez. Sen bizimle eğleniyor musun lan diyip ağzına kürekle vurulur. (Elbette seni kastetmiyorum, bütçeyi belirleyen sen değilsen; öyle anlaşılmasın.)

Vestel özel bir iştirak, vatan millete sana bana faydası var mıdır varsa nedir falan saatlerce tartışılabilir. Vestel'in nasıl yaparsa yapsın yaptığı her iş senin için fayda anlamı taşıyor olabilir elbette, benim için böyle bir anlam ifade etmiyor. Anlam ifade edecek işler de yapılabilir, özel sermaye girişimlerinin ne bok yediği benim umrumda değli demiyorum, ama bu ne övünülecek bir şey olmaya bu kadar müsait, ne de zaten övünülecek bir halt ediyorlar.
    Vestel olarak bir çamaşır makinası bir televizyon kullandım. Sorunsuz diyemem köfte ekmek misali. Ama tek telefon montajcısı Vestel değil galiba.

Benim telefon yapısı hakkında hiç fikrim yok. Muhtemelen 3-5 ülke hariç kimsenin de fikri yok. Ama Vestel herşeyi ile yapamasa da bir tecrübesi var. Orada çalışanların da fikirleri var. Bu altyapı dediğimiz şey. Türkiye de otomotiv yan sanayii bu kadar gelişmemiş olsa herhalde togg değil bogg bile hayal edilemezdi.

Onun için memlekette yapılan her şeyin. İlla ki katkısı var. Devletin bu gibi yatırımlara teşvik vermesi gerekir.

Bizim volta marka bir motosiklet montajcimiz var. Elektrik scuter kar falan yapıyorlar. Çok mu kaliteli bilmiyorum. Ama ilerde olur diye umuyorum...

Velhasıl ben kim yaparsa yapsın kim destek verirse versin imalat ve üretim konusunda tarafım

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türkiye'deki Siyasal İslam'ı özetleyeyim.

Dönemin şartları gereği muhafazakarı da, komünisti de, solcusu da, sağcısı da CHP milletvekili olmasına rağmen sanki tek partili dönemdeki CHP'yi tamamen solcu milletvekillerinden oluşuyor sanmaktır.

Tek partili dönemdeki valilere devletin değil, CHP'nin valisi derken -ki başka parti yoktu zaten, CHP=Devlet gibi bir şeydi ve CHP'de her görüşten mebus vardı- AKParti videoları oynatan, muhalefeti eleştiren günümüz valilerini görmemektir.

Zamanında asker kışlaya, askerin siyasette işi yok diye bağırırken, şimdi siyasi konuşmaları alkışlayan kuvvet komutanlarına sahip çıkmak, eleştirenleri TSK düşmanı addetmektir.

Tüp, gaz ve yağ kuyruklarının dünyayı karşımıza alarak gerçekleştirdiğimiz Kıbrıs Harekatı sonrasındaki ABD ambargosuna bağlı olduğunu unutup, üç beş tane teröriste dünyayı dar etmektense Süleyman Şah türbemizi gerisin geri kaçırmayı alkışlamaktır.

Şimdi ortaya çıkıp devlet kutsaldır, devlet ne derse doğrudur, devlete karşı gelinmez goygoyu yapıp, sonra sanki geçmişteki devlet, devlet değilmiş gibi eski iktidarların uygulamalarını eleştirmektir.

Üç beş gün önce edilen sözden 180 derece dönüşü konjonktür değişti diye savunurken, günümüz muhalefet partilerini 50 yıl önceki, tamamen farklı konjonktürdeki ve farklı insanlar tarafından ifa edilen faaliyetler nedeniyle eleştirmektir.

Türkiye'deki siyasal İslam için İslam 5 harfli bir kelimden ibarettir, ne ilkeleriyle ilgilenirler, ne İslam'a yakışır hareket ederler. Adaleti, liyakati, kul hakkı yememe gibi en büyük emirleri hariçten gazel sanırlar. İslam kişi ile Allah arasında değildir, dünya hayatını da düzenler deyip namaz ve başörtüsü dayatmaya çalışırken İslam'ın asıl sosyal yaşamda olmasını istediği dürüstlük, adalet, liyakati akıllarına getirmezler. İşte Türkiye'deki siyasal İslam budur.
    tommygun, espresso ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki Siyasal İslam'ı özetleyeyim.

Dönemin şartları gereği muhafazakarı da, komünisti de, solcusu da, sağcısı da CHP milletvekili olmasına rağmen sanki tek partili dönemdeki CHP'yi tamamen solcu milletvekillerinden oluşuyor sanmaktır.

Tek partili dönemdeki valilere devletin değil, CHP'nin valisi derken -ki başka parti yoktu zaten, CHP=Devlet gibi bir şeydi ve CHP'de her görüşten mebus vardı- AKParti videoları oynatan, muhalefeti eleştiren günümüz valilerini görmemektir.

Zamanında asker kışlaya, askerin siyasette işi yok diye bağırırken, şimdi siyasi konuşmaları alkışlayan kuvvet komutanlarına sahip çıkmak, eleştirenleri TSK düşmanı addetmektir.

Tüp, gaz ve yağ kuyruklarının dünyayı karşımıza alarak gerçekleştirdiğimiz Kıbrıs Harekatı sonrasındaki ABD ambargosuna bağlı olduğunu unutup, üç beş tane teröriste dünyayı dar etmektense Süleyman Şah türbemizi gerisin geri kaçırmayı alkışlamaktır.

Şimdi ortaya çıkıp devlet kutsaldır, devlet ne derse doğrudur, devlete karşı gelinmez goygoyu yapıp, sonra sanki geçmişteki devlet, devlet değilmiş gibi eski iktidarların uygulamalarını eleştirmektir.

Üç beş gün önce edilen sözden 180 derece dönüşü konjonktür değişti diye savunurken, günümüz muhalefet partilerini 50 yıl önceki, tamamen farklı konjonktürdeki ve farklı insanlar tarafından ifa edilen faaliyetler nedeniyle eleştirmektir.

Türkiye'deki siyasal İslam için İslam 5 harfli bir kelimden ibarettir, ne ilkeleriyle ilgilenirler, ne İslam'a yakışır hareket ederler. Adaleti, liyakati, kul hakkı yememe gibi en büyük emirleri hariçten gazel sanırlar. İslam kişi ile Allah arasında değildir, dünya hayatını da düzenler deyip namaz ve başörtüsü dayatmaya çalışırken İslam'ın asıl sosyal yaşamda olmasını istediği dürüstlük, adalet, liyakati akıllarına getirmezler. İşte Türkiye'deki siyasal İslam budur.
    Çok bilmiş abim.

Siyasal İslam diye bir şey İslam karşıtı görüşlerin ortaya çıkardığı bir safsata dan başka bir şey değildir. Siyasal İslam diye bir şey olamaz. İslam kuralları ile şahsına münhasır eğilmesi bükülmesi olmayan bir inançtır.

Siyasetin tek doğrusu olmaz
    İslâm dininin doğruları değişmez.
    Siyaset günün şartlarına göre davranır
    İslam'da 1400 sene önce ne var ise hala değişmeden durur...

Örnekler çok ama gerek yok...

Onun için kendine daha elle tutulur bir şeyler bul.

İslam karşıtı bir görüşe karşı olmak siyasetin değil inancın bir emridir.

Bu kadar uzun yazdığını ilk defa görüyorum. Duvara çivi çakmak lazım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Terbiyesiz herif hala utanmadan yaziyor.artik nasil bir kuyruk acisi varsa millet hastaligini alakasiz bir sekilde hatirlatip aklinca dalga geciyor..

Simdi buradaki insanlara soruyum,bu serefsizlik degil midir ?

Ya tamam,burda herkes herkese bol bol kufur/hakaret ettigi olmustur ama bu yapilan nedir ya ?

Mesela,hasmetin annesi ve babasini cocuk yasta kaybettigini bildigimizi dusunelim.
    "Motorlu cift kazada öldü, 8 yasindaki cocuklari cenazede gozyasi doktu" diye bir haber yapildiginda,

Kanli bicakli oldugum bu hasmet denem artiğa, "Coz uzucu bir durum,hasmette annesiz babasiz,bu çocugu en iyi hasmet anlar" diye yorum yapsam,ne dusunursunuz?

Kiiiii,bu haber ve yorum birbiriyle ilgili oldugu halde son derece serefsizce olurdu.

Ama suc bu adamda degil,bu serefsizligi gormezden gelen sizlerde.

Yazikkk.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çok bilmiş abim.

Siyasal İslam diye bir şey İslam karşıtı görüşlerin ortaya çıkardığı bir safsata dan başka bir şey değildir. Siyasal İslam diye bir şey olamaz. İslam kuralları ile şahsına münhasır eğilmesi bükülmesi olmayan bir inançtır.

Siyasetin tek doğrusu olmaz
    İslâm dininin doğruları değişmez.
    Siyaset günün şartlarına göre davranır
    İslam'da 1400 sene önce ne var ise hala değişmeden durur...

Örnekler çok ama gerek yok...

Onun için kendine daha elle tutulur bir şeyler bul.

Bu kadar uzun yazdığını ilk defa görüyorum. Duvara çivi çakmak lazım..
    ATP hocam çok anlamsız bir cevap olmuş.
    Watercolours Siyasal islamı anlatmış sen İslamdan örenek vermişsin.Zaten ikisi aynı şey değilki.
    İnanmak ayrı İslamı siyasal olarak kullanmak farklı.

Kendi fikrimi söylemek gerekirsede.İslamın ilk dönemleri belki özünde samimidir ama devlet kurup yönetmeye kalktığında özünü kaybetmiştir.
    Özünü kaybeden islam değildir o hala orada duruyordurda uygulamalarda pratik karşılığı yok malesef.

Benim itikatım zaten öyle güçlü değil ama ben bile İsamı siyasete alet edenleri eleştiriyorken.
    İşin özünü burada dillendiren itikati muhtemelen benden kuvvetli birinin inandığı değerleri yozlaştıranlara karşı benden daha çok tepkili olması gerekir diye düşünüyorum.
    Haksızmıyım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Siyasal İslamcı veya değil, genel toplumsal ortalamamız kötü. Ha zırtçı ol ha pırtçı ha zortçu ol ha fısçı, osuruk osuruktur, pis kokar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ATP hocam çok anlamsız bir cevap olmuş.
    Watercolours Siyasal islamı anlatmış sen İslamdan örenek vermişsin.Zaten ikisi aynı şey değilki.
    İnanmak ayrı İslamı siyasal olarak kullanmak farklı.

Kendi fikrimi söylemek gerekirsede.İslamın ilk dönemleri belki özünde samimidir ama devlet kurup yönetmeye kalktığında özünü kaybetmiştir.
    Özünü kaybeden islam değildir o hala orada duruyordurda uygulamalarda pratik karşılığı yok malesef.

Benim itikatım zaten öyle güçlü değil ama ben bile İsamı siyasete alet edenleri eleştiriyorken.
    İşin özünü burada dillendiren itikati muhtemelen benden kuvvetli birinin inandığı değerleri yozlaştıranlara karşı benden daha çok tepkili olması gerekir diye düşünüyorum.
    Haksızmıyım.
    Siyasal İslam diye bir tanım olamaz onu söyledim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aşağıdaki iki ifade aslında aynı şey.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haksızmıyım.
    Haklısınız. Lakin bunu görebilmek siyasi islam'a terstir. Çünkü siyasal islamın doğruyla yanlışla işi olmaz. Tek önemli kriter fayda ve çıkardır.

Kentucky Fried Chicken KFC için tavuk neyse, siyasal İslam için de İslam odur. Çıkarı için besler, öldürür, yolar, kızartır ve satar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Üzdün be Hırbocuk. Onlarca kez kovulduğun forumdan bir süre uzak kalmayı becerebilmiştin. Anlaşılan kuyruk acın fena nüksetti yine... Tüh.

İnan bu kadar derin bir yara açtığımı bilmiyordum. Keşke çok daha önce, ortaokulda ya da lisede ağzının payını veren birine denk geleydin. Bu yaşta ve internet ortamında birdenbire olunca travma derin oldu, kaldıramadın bir türlü. Neredeyse bir yıl olacak yahu.

Daha çok yazmıyorum, nasıl olsa silinecek hepsi. Biraz da meşgulüm bugün.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki iki ifade aslında aynı şey.

Haklısınız. Lakin bunu görebilmek siyasi islam'a terstir. Çünkü siyasal islamın doğruyla yanlışla işi olmaz. Tek önemli kriter fayda ve çıkardır.

Kentucky Fried Chicken KFC için tavuk neyse, siyasal İslam için de İslam odur. Çıkarı için besler, öldürür, yolar, kızartır ve satar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Üzdün be Hırbocuk. Onlarca kez kovulduğun forumdan bir süre uzak kalmayı becerebilmiştin. Anlaşılan kuyruk acın fena nüksetti yine... Tüh.

İnan bu kadar derin bir yara açtığımı bilmiyordum. Keşke çok daha önce, ortaokulda ya da lisede ağzının payını veren birine denk geleydin. Bu yaşta ve internet ortamında birdenbire olunca travma derin oldu, kaldıramadın bir türlü. Neredeyse bir yıl olacak yahu.

Daha çok yazmıyorum, nasıl olsa silinecek hepsi. Biraz da meşgulüm bugün.
    Ulen Haşmet sen bu hirbo ya kötü dediğine göre kesin iyi biri. Yamuk biri olsa sen asla kötü demezsin.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim volta marka bir motosiklet montajcimiz var. Elektrik scuter kar falan yapıyorlar. Çok mu kaliteli bilmiyorum. Ama ilerde olur diye umuyorum...
    Velhasıl ben kim yaparsa yapsın kim destek verirse versin imalat ve üretim konusunda tarafım
    Muhteşem ötesi kazık pardon volta atıyorlar millete. Oku oku doyamazsın. Bir yılda 36 sayfa dert. Hem de sadece bu forumda.. Darısı TOGG'un başına.

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)