Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yılda 170.000 araba üreteceğiz dendi yani ayda yaklaşık 15.000 eder.

Neredeyse bir ay geçti ilk araba banttan çıkalı. Nerde kaldı 14.999 tanesi?

Hem kutlu doğum haftasına kadar bir tane alabilecek miyiz bakalım?
    ufoz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yılda 170.000 araba üreteceğiz dendi yani ayda yaklaşık 15.000 eder.

Neredeyse bir ay geçti ilk araba banttan çıkalı. Nerde kaldı 14.999 tanesi?

Hem kutlu doğum haftasına kadar bir tane alabilecek miyiz bakalım?
    Abim bu arabalar A101 de mi satılacak yapma gözünü seveyim Şubat 2023 dediler satış tarihini , hem öyle şov yapmadan sessiz sakin olurmu bu işler , seçimde yaklaşıyor hani ;)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İktidara yaranmaya çalışan 170 bin iş adamı vardır. İlk sene hedefini tuttururlar.
    ufoz bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu başlık 53 sayfa olmuş. Üşenmeyip iyi niyetle buraya yazanlara satılık bir köprü var satayım sana demek istiyorum.
    DickName, Cyan, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlık 53 sayfa olmuş. Üşenmeyip iyi niyetle buraya yazanlara satılık bir köprü var satayım sana demek istiyorum.
    Kaç para istiyorsunuz? Kredi kartı geçerli mi? Vade olur mu?
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç para istiyorsunuz? Kredi kartı geçerli mi? Vade olur mu?
    Kredi kartı geçemiyor ama kredi çekebilirsiniz sanırım. Vade de yaparız.
    DickName ve GoGi bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kredi kartı geçemiyor ama kredi çekebilirsiniz sanırım. Vade de yaparız.
    Biz Fadıl Ağbi ile anlaştık. Kendileri bu konularda oldukça tecrübeli ve becerikli zamanında bu işe İMZA'sını atmış bir abimizdir.

espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Almanca bilenler el atsın lütfen

Motosikleti
    merhaba elektrikli otomobiller hakkında güzel gelişmeler yaşanıyor , Togg ile Çinli Farasis'in ortaklığından sonra Ford ve Lg de Türkiye de devasa bir yatırımla pil üretimine başlayacak, sadece elektrikli otomobiller için degil telefon, laptop gibi cihazlar içinde üretim yapacaklarına dair haberler var , fabrika Eskişehir de kurulacakmış , memlekete hayırlı olsun..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba elektrikli otomobiller hakkında güzel gelişmeler yaşanıyor , Togg ile Çinli Farasis'in ortaklığından sonra Ford ve Lg de Türkiye de devasa bir yatırımla pil üretimine başlayacak, sadece elektrikli otomobiller için degil telefon, laptop gibi cihazlar içinde üretim yapacaklarına dair haberler var , fabrika Eskişehir de kurulacakmış , memlekete hayırlı olsun..
    Dünya elektrikli otomobile doğru gidiyor. Batarya da bunun vaz geçilmez parçası firmalarda bu işin peşinde.

Bu kapsamda Ford ( koç holding ) Güney Koreli SK On firması ile Ankara'da batarya fabrikası ile kurabilir miyiz diye bağlayıcı olmayan niyet mektubu imzalamış.

Güney Koreli düşünmüş taşınmış yok ağa bu bize uymaz demiş. Bunun üzerine Ford ( koç holding ) yine Güney Koreli LG ye demiş ki beraber batarya fabrikası kurabilir miyiz.

Sonuçta Ford 2026 yılına kadar globalde 2 milyon elektrikli araç üretmek istiyor. Buda yedekleri ile birlikte milyonlarca batarya demek. Bunun içinde arayışta olmaları ve Koç Holding'de ortakları olduğu için adının geçmesi normal bir şey.

Olay bundan ibaret. Olayı 2023 te marsa yerleşiyoruz gibi lanse etmenin anlam ve manası yok.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu konu (ve benzer konularda) üreteceğiz, yapacağız, edeceğiz gibi hep içinde "biz" geçen şekilde cümleler kuruyor bir çoğunuz. Buradaki "biz" kim ve ne oluyor? Fabrikanın ortağı mısınız? "Biz" derken neyi kastediyorsunuz? Kimsiniz siz?
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya elektrikli otomobile doğru gidiyor. Batarya da bunun vaz geçilmez parçası firmalarda bu işin peşinde.

Bu kapsamda Ford ( koç holding ) Güney Koreli SK On firması ile Ankara'da batarya fabrikası ile kurabilir miyiz diye bağlayıcı olmayan niyet mektubu imzalamış.

Güney Koreli düşünmüş taşınmış yok ağa bu bize uymaz demiş. Bunun üzerine Ford ( koç holding ) yine Güney Koreli LG ye demiş ki beraber batarya fabrikası kurabilir miyiz.

Sonuçta Ford 2026 yılına kadar globalde 2 milyon elektrikli araç üretmek istiyor. Buda yedekleri ile birlikte milyonlarca batarya demek. Bunun içinde arayışta olmaları ve Koç Holding'de ortakları olduğu için adının geçmesi normal bir şey.

Olay bundan ibaret. Olayı 2023 te marsa yerleşiyoruz gibi lanse etmenin anlam ve manası yok.
    üstad kusura bakma ama benim yazdıklarıma siyasi bir üslupla cevap vermeni anlayamadım, 2023 den banane , sence bu yatırımlar birkaç senelik göz boyamamıdır bunumu kasteddin , hadi Togg dedigin gibi siyasi şov olsun yahu koskaca Ford tayyibe kıyak olsun diyemi milyar dolar sermaye dökecek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Bu konu (ve benzer konularda) üreteceğiz, yapacağız, edeceğiz gibi hep içinde "biz" geçen şekilde cümleler kuruyor bir çoğunuz. Buradaki "biz" kim ve ne oluyor? Fabrikanın ortağı mısınız? "Biz" derken neyi kastediyorsunuz? Kimsiniz siz?
    konuya ilgim olduğundan biraz internette gezindim , doğru mu yalan haber mi bilgim yok ama Eskisehir taraflarında bu yeni nesil pillerin üretiminde kullanılan bir çeşit hammadde bulunmuş, ne olduğu da açıklanmıyor asparagasda olabilir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

konuya ilgim olduğundan biraz internette gezindim , doğru mu yalan haber mi bilgim yok ama Eskisehir taraflarında bu yeni nesil pillerin üretiminde kullanılan bir çeşit hammadde bulunmuş, ne olduğu da açıklanmıyor asparagasda olabilir..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üstad kusura bakma ama benim yazdıklarıma siyasi bir üslupla cevap vermeni anlayamadım, 2023 den banane , sence bu yatırımlar birkaç senelik göz boyamamıdır bunumu kasteddin , hadi Togg dedigin gibi siyasi şov olsun yahu koskaca Ford tayyibe kıyak olsun diyemi milyar dolar sermaye dökecek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Siyasetten bağımsız olarak yazayım ; Firmaların birden bire ülkemizde pil fabrikası açma çalışmalarının iki sebebi var.

1-Artık batık bir ekonomiz olduğundan dolayı ucuz iş gücü konusunda Çin ile yarışıyoruz.Yani bizi ucuza çalıştaracak köle olarak görüyorlar.
    2-Pil üretimi içerdiği maddelerden dolayı,çalışanların sağlığını tehlikeye atan bir proses.Çoğu modern ülke bu tarz üretimleri kendi vatandaşlarının sağlığını tehlikleye atmamak için daha ilkel bilinçsiz ülkelere verir.Dolayısı ile bu da aynı kapıya çıkıyor ; Adamlar bizi köle olarak görüyor.

Yanlış bilmiyorsam Eskişehir civarında lityum madeni var.Lityum gerekli doğru şekilde çıkarılıp,doğru şekilde işlenmezse hem çevreye hem insan sağlığına son derece zararlı bir madde.Bu pil fabrikalarında çalışan insanlarda büyük ihtimal türlü türlü meslek hastalıkları olacak.

Bu pil fabrikaları tabii ki ülkemize katma değer sağlayacak.Tabii ki bu konuda teknoloji öğrenmeli ve geliştirmeliyiz.Ama bu olayda sanki bir şeyler ters gibi yada ben çok paranoyaklaştım.Eğer elimzide pil üretecek bilgi,teknoloji ve hammadde varsa neden yabancı şirketlerle ortaklık yapıyoruz.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haber Mart ayından. Aşağıdaki güncel haber:

Koreli firma bu iş birliğinden çekilmeye karar vermiş (Korea Economic Daily'de yer alan bir habere göre), sebep Covid ve Ukrayna savaşının oluşturduğu ekonomik baskı, EV piyasasının güçlü olduğu Amerika'ya yönelme kararı almışlar. Dahası aynı firma geçen aylarda Kentucky'de büyük bir pil fabrikası kurmuş, yüzde elli ortağı da Ford.

https://www.webtekno.com/ford-turkiy...r-h131265.html

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Aslında pil konusunda bir geçmişimiz var. Son dönemde de epeyce yatırım yapıldı. Belki biraz teknoloji takviyesi lazım olabilir..

Aspilsan hikayesi çok da boş değil

https://www.aspilsan.com/kurumsal/tarihcemiz/

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haber Mart ayından. Aşağıdaki güncel haber:

Koreli firma bu iş birliğinden çekilmeye karar vermiş (Korea Economic Daily'de yer alan bir habere göre), sebep Covid ve Ukrayna savaşının oluşturduğu ekonomik baskı, EV piyasasının güçlü olduğu Amerika'ya yönelme kararı almışlar. Dahası aynı firma geçen aylarda Kentucky'de büyük bir pil fabrikası kurmuş, yüzde elli ortağı da Ford.

https://www.webtekno.com/ford-turkiy...r-h131265.html
    Hangisine daha çok sevindin.Türkiye'de olmamasına mı?Amerika da olmasına mı. meraktan soruyorum cevaplamazsın biliyorum ama bosboğazlık yapayım dedim

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangisine daha çok sevindin.Türkiye'de olmamasına mı?Amerika da olmasına mı. meraktan soruyorum cevaplamazsın biliyorum ama bosboğazlık yapayım dedim
    Rica ederim, daha fazlasını beklemiyoruz zaten. Peki sen hangisine daha çok üzüldün? Türkiye'de olmamasına mı? Amerika da olmasına mı?

Şaka şaka...

Baksana, sana verilen kanser ilaçları da millete verdikleri diğer kanser ilaçları gibi sahte çıkarsa tepkin n'olur diye sorduydum geçenlerde... N'olur harbiden?

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, daha fazlasını beklemiyoruz zaten. Peki sen hangisine daha çok üzüldün? Türkiye'de olmamasına mı? Amerika da olmasına mı?

Şaka şaka...

Baksana, sana verilen kanser ilaçları da millete verdikleri diğer kanser ilaçları gibi sahte çıkarsa tepkin n'olur diye sorduydum geçenlerde... N'olur harbiden?
    Devletimiz ne verirse kabul ederiz tabiki. Anlamaya çalışma la he he de geç .

Aradaki nüans şu devlet vatandaşına sahte ilaç vermez. Bu nu da anlamaya çalışma ona da he de geç

Motosikleti
    SD 1290R
    Aradaki nüans şu devlet vatandaşına sahte ilaç vermez. Bu nu da anlamaya çalışma ona da he de geç
    Hiç sorun değil, alışığım ben. Mesela bizim kediler de miyavlayınca "acep ne diyor" diye düşünüp anlamaya çalışıyorum hep, ister istemez.

Gördüğüm kadarıyla gayet basit bir hayatları var. Hani bir gün biri zehirli yem verse ölüp giderler zavallılar, ama biri de kalkıp "ulan hain herif niye zehirledin bizi" diyemezler gariplerim.
    xtrafrozen bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Süper mantık. Devlet sahte ilaç vermez (Buna ben de katılıyorum), ama diyelim ki verdi, kabul ederiz. Aynı mantığı AKParti öncesi uygulamalar için de söylüyor musunuz? Mesela devlet karne verdi, öyle uygun görmüştür diyor musunuz (Hem de bunun ambargo yüzünden olduğunu bilmenize rağmen)? Yok. İşinize gelince devlet kutsal, ne yapıyorsa kabul. İşinize gelmeyince bunlar şöyle şöyle yaptı. E o da devletti, bu da devlet.
    Cenk Ayvaz bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sahte ilacı devlet vermiyor zaten.SGK'nın çalışanları veriyor.Hatta yanlış bilmiyorsam bir müfettiş(yani devlet) soruşturma açmış ilaçların sahte olduğunu belgeleri ile kanıtlamış.Üstünede ilacın orjinalini üreten firma SGK'yı uyarmış ama sallayan olmamış.Çok merak ediyorum yarın öbür gün çocuğunuz kan kanseri olsa ilaçlarını kullanıp tedavisini olduğu halde kan kusa kusa yavaş yavaş gözünüzün önününde eriyip gitse yine "Amo Dövlöt nö vörürse kabol edörüz" diyebilecek misiniz?Devlet ile hükumetin farkını öğrenin baştan.Devlet,AKP örgütü tarafından etkinsizleştirildi.Zaten devletin etkinliğinin olduğu yerde hiç kimse sahte kanser ilacı satmaya cesaret bile edemez.
    Metehan07-70 bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)