Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Casper yerli firma mı? Yerli. TOGG yerli firma mı? Yerli.
    Casper Nirvana ne kadar yerli ve milli ise TOGG da o kadar yerli ve milli.
    Ne meraklıymışsınız TOGG için yerli ve milli demeye.
    Lafa gelince yerli ve milli. Eleştirince "E herkes başka ülkelerden mal kullanıyor." O zaman yerli ve milli lafını bırakacaksınız. Nitekim o herkesin hiçbiri biz yerli ve milliyiz demiyor.
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yahu biz "Togg yerli mi? milli mi?" diye kendi içimizde tartışırken "Koyun, kurt" , "CcC" , "Bayrak inmez, ezan dinmez" diyen yancı, stepne partinin ilçe başkanının İstiklal'de bomba patlatan şerefsizi aradığı ve onunla konuştuğu ortaya çıktı. Her ne kadar "şantaj, montaj" diye kıvır kıvır kıvıracak olsa da bence ülkecek kendimizi reset atma zamanımız geldi.
    Cyan, fatih.met, GoGi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    47 sayfadır bu söyleniyor zaten. Bütün dünya böyle. Bu aracı yerli ve milli diye lanse etmek saçma.
    Ortaya çıkan ürünün kalitesinden ziyade "vay efendim niye yerli diye lanse edilmiş" e çok takılıyorlar 47 . sayfada bile hala sorgulanan şey değişmemiş ki sizde saçma diyorsunuz , bir Türk şirket bu topraklarda üretim yapıyorsa ve burada satış yapacaksa bu "milli" yada "yerli" sloganını kullanabilir , bu ilk defa olan birşey de degil , hatırlıyorum Mavi Jeans ve Cola Turca nın da çıkışında yerli milli vurgusu kullanıldı reklamlarda..
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kitapta da olsa araç yerli bence de.

Sırf bunu diyebilmek için milyarlarca lira harcandı, harcanacak...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaya çıkan ürünün kalitesinden ziyade "vay efendim niye yerli diye lanse edilmiş" e çok takılıyorlar 47 . sayfada bile hala sorgulanan şey değişmemiş ki sizde saçma diyorsunuz , bir Türk şirket bu topraklarda üretim yapıyorsa ve burada satış yapacaksa bu "milli" yada "yerli" sloganını kullanabilir , bu ilk defa olan birşey de degil , hatırlıyorum Mavi Jeans ve Cola Turca nın da çıkışında yerli milli vurgusu kullanıldı reklamlarda..
    Kaçırılan bir nokta var, Togg denildiğinde burun kıvıran insanlara dikkat ettiğimiz zaman onların derdi bu hükümet ile, onlar biliyorlar ki bu hükümet Türk milletini her daim kandırmıştır ve yoksulluğu kamufle etmek için habire bir şeyler üretiyormuş gibi tavırlara bürünmüşlerdir...

bir şey der iken yani uzun vadeli yatırımdan bahsediyorum, uzun vadeli yatırımlar başlangıçta ülkeye maddi olarak zarar verir ve orta vadede artık para kazandırmaya başlar ve uzun vadede ise bir dünya markası olmayı sağlar... işin kötü yanı ise orta vade başlıyorken mevcut partinin yönetim süresi dolmak üzeredir ve halkın gözünde o parti kötü olur çünkü para harcanmış ve bütçe açığı oluşmuştur ve böylece o parti seçimden düşebilir ve sonraki gelen parti ise ekmekleri bir güzel yer...

şimdi biz Türkiye Cumhuriyeti olarak yerli üretim konusunda avantajlıyız sanıyorum çünkü işgücü yüksek ve ucuz, Türk milletinin vergilerini adam gibi kullandığınız vakit bu ülke roket gibi uçmaz ise gelin benim yüzüme tükürün bu kadar net söylüyorum... Türkiye halkı kalifiye eleman bakımından iyi ve ucuz iş konusunda oldukça verimli ve tek ihtiyacımız olan şey DÜRÜSTLÜK.

DÜRÜSTLÜK olmadıkça çok afedersiniz bizden bir bok olmaz... Bu Togg meselesini bence yandaşlar dahil herkes biliyor ki hükümet seçim propagandası amacıyla şu günlerde çıkardı ve milletin gazını almak için yaptı...

Yani işin sonucunda bu milyon liralık aracın Euro Ncap gibi güvenlik testlerinden bahseden yok ve unutmayalım ki milyon liralık araçları bu test yapılmadan satmak pek kolay olmaz, kim alır? ben almam.

son söz: Dürüst olacağız, yalamalığı bırakacağız... Togg deyip bu kadar havalara uçmak bu millete yapılan bir hakarettir bence, biz bir Almanya'dan daha fazlası olabilirdik sanıyorum ve o potansiyeli ben insanımızda görüyorum ama bir yandan da milletimizdeki bu aşağılık kompleksine anlam veremiyorum, çalışkan bir milletiz ve yerli bir araba üretiyoruz diye bu kadar sevinmek bana normal gelmiyor, üretemeyecek kadar salak mı görüyorduk kendimizi?
    DickName bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu yerli otomobil mevzusu o kadar konuşulacka bir mevzu değil.
    Hadi diyelim en kalitelisini en iyisini yaptılar, dünya sıraya girdi alabilmek için, güzel de kar edebildiler, sana, bana ne faydası olacak? Ben motora binemeyecek kadar kötü hava olduğunda işe metrobüsle giden adamım, bana faydası ne özel şirketin. Sonuçta bir şirket. Ben yerli milli gibi şeylere bakmam, milliyetçilik bana göre zararlı bir şeydir, olaya sınıfsal bakıyorum, mensubu olduğum amele sınıfına ne faydası olacak ona bakarım.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Nubirayı, naranelloyu tasarlayanla italia yı tasarlayanın aynı firma olması ilginç.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Çarpışma testi de sonunda geldi. Gördüğünüz gibi far bile kırılmadı.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=htRHwvk0mkE

Çarpışma testi de sonunda geldi. Gördüğünüz gibi far bile kırılmadı.
    Abi sen bunu şakasına paylaştın ama bunu ciddi ciddi gerçek olduğunu zannedeler çıkabilir.

Merak edenler için;
    Oyun : Beamng Drive
    Mod : TOGG SUV modu
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen bunu şakasına paylaştın ama bunu ciddi ciddi gerçek olduğunu zannedeler çıkabilir.

Merak edenler için;
    Oyun : Beamng Drive
    Mod : TOGG SUV modu
    Olabilir.

Ortam çok gerilmiş. Belki biraz rahatlarız diye yolladım
    espresso, bursalıali ve Thracian bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Rahmetlinin lafıdır. Üretim, üretim, üretim. Bir şekilde başlayalım. Arkası gelirse ne ala. Yoksa Mualla. Bu kadar parça bir araya gelecek. Yazılımı, zartı zurtu bir katma değer mutlaka doğacaktır. Bize düşen köstek olmak değil, yapılanı takdir etmektir. Bize faydası yan sanayinin çarkları mutlaka dönecektir. Şimdi yapanı eleştirmek adına, yapılanı kötülememek lazım. Bu arada alt gelir grubuna da hitap edecek model yapmak lazım. 2cv gibi bile olsa halkın alım gücüne yönelik bir çalışma bekliyorum.
    bursalıali bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yerli otomobil mevzusu o kadar konuşulacka bir mevzu değil.
    Hadi diyelim en kalitelisini en iyisini yaptılar, dünya sıraya girdi alabilmek için, güzel de kar edebildiler, sana, bana ne faydası olacak? Ben motora binemeyecek kadar kötü hava olduğunda işe metrobüsle giden adamım, bana faydası ne özel şirketin. Sonuçta bir şirket. Ben yerli milli gibi şeylere bakmam, milliyetçilik bana göre zararlı bir şeydir, olaya sınıfsal bakıyorum, mensubu olduğum amele sınıfına ne faydası olacak ona bakarım.
    Milliyetçiliğin bir hastalık olduğunu düşünen biri olarak, gerçekten bir şeyler yapılsa ciddi katkıları olacağını düşünüyorum. Bireysel anlamda kısa vadede olmaz tabii, ama orta ve uzun vadede ülkeye ve üzerinde yaşayan bireylere de katkısı olacaktır. Bir kere içerisi için uygun maliyetli ürün geliştirme pratiği kazanılması bile başlı başına güzel bir gelişme.

Ama, mesela eskiden iç pazara uygun fiyatlı üretim yaparak yaşayan bir firma TOGG'a çok karlı şekilde satış yapabildiği için fiyatlarını yukarı da çekebilir, işin bu yönü de olabilir. Ekonomik hareketler çok çok tahmin edilmeyen kompleks sonuçlar doğurabiliyor. Zaten başımızdaki en büyük problem de bunun tırnağını anlamayan/göremeyen tipler tarafından idare ediliyor olmamız

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milliyetçiliğin bir hastalık olduğunu düşünen biri olarak, gerçekten bir şeyler yapılsa ciddi katkıları olacağını düşünüyorum. Bireysel anlamda kısa vadede olmaz tabii, ama orta ve uzun vadede ülkeye ve üzerinde yaşayan bireylere de katkısı olacaktır. Bir kere içerisi için uygun maliyetli ürün geliştirme pratiği kazanılması bile başlı başına güzel bir gelişme.

Ama, mesela eskiden iç pazara uygun fiyatlı üretim yaparak yaşayan bir firma TOGG'a çok karlı şekilde satış yapabildiği için fiyatlarını yukarı da çekebilir, işin bu yönü de olabilir. Ekonomik hareketler çok çok tahmin edilmeyen kompleks sonuçlar doğurabiliyor. Zaten başımızdaki en büyük problem de bunun tırnağını anlamayan/göremeyen tipler tarafından idare ediliyor olmamız
    Irkçılık boyutunda olmadıkça milliyetçilik toplumun temel taşıdır.
    Uygulanış şekline göre çok zararlı sonuçları da olmuştur. Ama kötü uygulamalar temele zarar vermez.
    Türkiye de "Türk milleti" kavramı kapsayıcı olarak oturmuştur. İstisnalar buna zarar vermez.

Projenin başlamadan başarılı olup olmayacağı dahi söz konusu olmaz. Türk milleti bu projenin başarılı olmasını ister..
    bursalıali bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Milliyetçilik nasıl hastalık oluyor ki? Bu ülke kuruluş amacı barış, huzur, güven, refah, adalet, demokrasi v.b. şeyler içerisinde yaşamak ve bu topraklar üzerindeki insanların yaşam kalitesini arttırmak değil miydi? Amaç bu iken bunun adı Milliyetçilik oluyor işte.

Biz bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak "Türküm" diyoruz, bakın mesela ben şahsen Düzce'liyim ve bunu söylediğinde "asıl memleketin neresi?" diye tekrar soranlar oluyor çünkü Düzce'nin yerlisi pek yokmuş ve doğruda biliyorlar çünkü bizim dedelerimiz Ordu'dan göçmüşler Düzce'ye.

Yani sen bir Ermeni yada Alman olabilirsin yada bir Kürt olabilirsin ama "ben Türküm" diyeceksin, tıpkı Fransa da yaşayan zenci insanların "ben Fransızım" dedikleri gibi...

Yani bazılarımız biliyordur ki Türkiye'de Alman Türkler var, zamanında göçmüşler buraya ve tiplerine bakınca bildiğin sarı renkli kuzeyli insanlar, onlar Alman ama Türkler artık... Yani halk olarak, millet olarak Türk, ırk olarak değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milliyetçilik nasıl hastalık oluyor ki? Bu ülke kuruluş amacı barış, huzur, güven, refah, adalet, demokrasi v.b. şeyler içerisinde yaşamak ve bu topraklar üzerindeki insanların yaşam kalitesini arttırmak değil miydi? Amaç bu iken bunun adı Milliyetçilik oluyor işte.

Biz bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak "Türküm" diyoruz, bakın mesela ben şahsen Düzce'liyim ve bunu söylediğinde "asıl memleketin neresi?" diye tekrar soranlar oluyor çünkü Düzce'nin yerlisi pek yokmuş ve doğruda biliyorlar çünkü bizim dedelerimiz Ordu'dan göçmüşler Düzce'ye.

Yani sen bir Ermeni yada Alman olabilirsin yada bir Kürt olabilirsin ama "ben Türküm" diyeceksin, tıpkı Fransa da yaşayan zenci insanların "ben Fransızım" dedikleri gibi...

Yani bazılarımız biliyordur ki Türkiye'de Alman Türkler var, zamanında göçmüşler buraya ve tiplerine bakınca bildiğin sarı renkli kuzeyli insanlar, onlar Alman ama Türkler artık... Yani halk olarak, millet olarak Türk, ırk olarak değil.

En milliyetçi adamı getir, al sana insan gibi bir iş, al sana bm vatandaşlığı, al sana demokrasi, al sana güzel bir ülke desin, 2 dakika sonra ben fransızım da der ben milliyetsizim de der. Bunu demesi veya söyletilmesi milliyetçilik demek olmuyor.

Afrika kökenli insanların geçmişte yaşamış olduğu ve hala devam eden ırkçılık sorunlarından dolayı insani yaşamak için her şeyi der. Yaşanılan zulüm karşısında kendisi ve ailesi için artık hangi milletten olduğunun önemi kalmıyor.
    Kaldı ki gerard depardieu milliyetçi bir fransızdı. Ama gitti rus vatandaşı oldu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irkçılık boyutunda olmadıkça milliyetçilik toplumun temel taşıdır.
    Uygulanış şekline göre çok zararlı sonuçları da olmuştur. Ama kötü uygulamalar temele zarar vermez.
    Türkiye de "Türk milleti" kavramı kapsayıcı olarak oturmuştur. İstisnalar buna zarar vermez.

Projenin başlamadan başarılı olup olmayacağı dahi söz konusu olmaz. Türk milleti bu projenin başarılı olmasını ister..
    Proje başladı ki başarı üstüne başarı hikayeleri veriyor haberci müsveddeleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En milliyetçi adamı getir, al sana insan gibi bir iş, al sana bm vatandaşlığı, al sana demokrasi, al sana güzel bir ülke desin, 2 dakika sonra ben fransızım da der ben milliyetsizim de der. Bunu demesi veya söyletilmesi milliyetçilik demek olmuyor.

Afrika kökenli insanların geçmişte yaşamış olduğu ve hala devam eden ırkçılık sorunlarından dolayı insani yaşamak için her şeyi der. Yaşanılan zulüm karşısında kendisi ve ailesi için artık hangi milletten olduğunun önemi kalmıyor.
    Kaldı ki gerard depardieu milliyetçi bir fransızdı. Ama gitti rus vatandaşı oldu.
    Doğru, bütün milliyetçilikleri ayaklarının altına almıştı birileri.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Proje başladı ki başarı üstüne başarı hikayeleri veriyor haberci müsveddeleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Doğru, bütün milliyetçilikleri ayaklarının altına almıştı birileri.
    Ne yaparsın bazı müsveddeler de devamlı olmaz diyor

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ülkenin kuruluş amacı "barış, huzur, güven, refah, adalet, demokrasi" içinde yaşamak ise temelde olan kavramlar da bunlardır. Milliyetçilik burada nerede?
    Hemen hemen hiç bir devletin kuruluş amacı da bu sayılanlar değildir de, neyse.

Bir toplumun temel taşı milliyetçilik ise, o toplum bizim gibi cendereler içinde kalır, başka bir tane farklı sonuçlanmış örneği yoktur.
    Fransızlar milliyetçiler diye Fransa'nın temel taşlarından birini milliyetçilik zannederseniz bu hatalı örneği kullanabilirsiniz elbette, ama hatalı olduğu gerçeği değişmez.

Milliyetçilik en fazla "kültüre sahip çıkma" disiplini olarak ele alındığında masum görülebilir ki o zaman da herkesin kültürüne sahip çıkma hakkı söz konusu oluyor. Ana dilini vatandaşı olduğu ülkenin okullarında öğrenemeyen birine anlatsanıza bu kültür milliyetçiliğini nasıl bir şeymiş?

Modern sayılabilecek insanlık 10bin yıla yaklaşan bir geçmişe sahip.
    Devlet denilen şey 2bin yılın üzerinde bir geçmişe sahip.
    Milliyetçilik denilen şey ise 250 yıllık. Hangi kavramı ne ile şekillendirmeye kalktığımızı veya ne ile ayakta tutmaya çalıştığımızı düşünmek lazım burada.
    espresso, haluk23 ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaparsın bazı müsveddeler de devamlı olmaz diyor
    Konuyu çevirmeyelim. Proje başladı asıl konu.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Oooo post banyo yapmış..

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)