Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ero az sakin konuş. yine banlanma.

zaten surada kaç kişiyiz fetoculara direnen :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ero az sakin konuş. yine banlanma.

zaten surada kaç kişiyiz fetoculara direnen :D
    Beni banlayan fetocudur

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Traktör konusunda ne deseniz azdir. Sadece traktör değil üretim ekipmanları da aynı şekilde. Evlerin önü ekipman yığılı.

Bu problemin özü şu: çiftçi kolektif düşünce yapısına sahip değil. Hepsi bireysel düşünen dar dünya görüşlü vizyonsuz insanlar. Birlik olamadıkları için tüccar ayrı tokatlıyor, esnaf ayrı tokatlıyor, önüne gelen bunları tokat içinde bırakıyor.

Arkadaşların dediği gibi hava atmak için traktör alıyorlar, ekipman alıyorlar. Halbuki her köye üç traktör yeter. Birer yedekli ekipman yeter. Her bölgeye bir kooperatif yeter.

Amma olmuyor işte. Bu işler vizyon meselesi, iq meselesi.
    ufoz, espresso, YasinC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim emekli oran arkadaşım Babaeskiye memleketine gitti.Köyde 3 kardeşler bir tane traktörleri var üçü ortak kullanıyormularmış.Geçen aradım kendine ikinci el bi traktör almış.Neden dedim ortak mal anlaşamıyoruz dedi.Daha kardeşlerin birbirinle anlaşamayıp uzlaşamadığı yerde kooperatif kurup nasıl organize olacak bu çiftçi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet kabahat çiftçiye yüklendiyse ben bir keyif sigarası yakacağım.
    İşe gitmek için araba kullanan arkadaşlar, sırada siz varsınız. Hazır mısınız?
    Ayrıca motosikletler de iki kişilik. Güya ben ekonomik taşıt kullanıyorum kisvesi altında tek başına motora binen hainler, sizler de hazır mısınız?

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kabahat çiftçiye yüklendiyse ben bir keyif sigarası yakacağım.
    İşe gitmek için araba kullanan arkadaşlar, sırada siz varsınız. Hazır mısınız?
    Ayrıca motosikletler de iki kişilik. Güya ben ekonomik taşıt kullanıyorum kisvesi altında tek başına motora binen hainler, sizler de hazır mısınız?
    Evet güzel kardeşim, kabahatin ÇOĞU çiftçide. Ben olayın içindeyim. Oradan biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim emekli oran arkadaşım Babaeskiye memleketine gitti.Köyde 3 kardeşler bir tane traktörleri var üçü ortak kullanıyormularmış.Geçen aradım kendine ikinci el bi traktör almış.Neden dedim ortak mal anlaşamıyoruz dedi.Daha kardeşlerin birbirinle anlaşamayıp uzlaşamadığı yerde kooperatif kurup nasıl organize olacak bu çiftçi.
    Bir demir parça için (pim) taş sopa kavga eden adamlar bunlar hacı abi.

Her daim birbirlerini zkmeye çalışırlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet güzel kardeşim, kabahatin ÇOĞU çiftçide. Ben olayın içindeyim. Oradan biliyorum.[COLOR="Silver"]
    Çiftçi eğer verimli bir operasyon yönetemiyorsa, bunun sorumlusu çiftçiye modern tarım tekniklerini ve imkanlarını anlatamayan, sunamayanlardadır.
    Otun bokun sorumluluğu bireylerde olacaksa toplumsal hayatın her noktasına karışan yönetim neyin sorumluluğunu alıyor da bu vergileri topluyor? Bana versinler o zaman çiftçilerin vergisini, ben anlatırım onlara. Ciddiyim?

İşin içinden gelen birinin Türkiye'de tarımı yok etmek için yapılan onca politikalara değil de çiftçinin verimlilik alanında cahil olmasına suç bulması da gerçekten, ne diyeyim, müthiş.
    haluk23, gurcanozturk, ero__ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Çiftçi eğer verimli bir operasyon yönetemiyorsa, bunun sorumlusu çiftçiye modern tarım tekniklerini ve imkanlarını anlatamayan, sunamayanlardadır.
    Otun bokun sorumluluğu bireylerde olacaksa toplumsal hayatın her noktasına karışan yönetim neyin sorumluluğunu alıyor da bu vergileri topluyor? Bana versinler o zaman çiftçilerin vergisini, ben anlatırım onlara. Ciddiyim?

İşin içinden gelen birinin Türkiye'de tarımı yok etmek için yapılan onca politikalara değil de çiftçinin verimlilik alanında cahil olmasına suç bulması da gerçekten, ne diyeyim, müthiş.
    Elbette dediğin gibi yönetimsel olarak büyük sıkıntılar mevcut. Farkındayım fakat bazı şeyleri yazmaya büzzüğüm yemiyor sayın killingroad bey.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Traktör konusunda ne deseniz azdir. Sadece traktör değil üretim ekipmanları da aynı şekilde. Evlerin önü ekipman yığılı.

Bu problemin özü şu: çiftçi kolektif düşünce yapısına sahip değil. Hepsi bireysel düşünen dar dünya görüşlü vizyonsuz insanlar. Birlik olamadıkları için tüccar ayrı tokatlıyor, esnaf ayrı tokatlıyor, önüne gelen bunları tokat içinde bırakıyor.

Arkadaşların dediği gibi hava atmak için traktör alıyorlar, ekipman alıyorlar. Halbuki her köye üç traktör yeter. Birer yedekli ekipman yeter. Her bölgeye bir kooperatif yeter.

Amma olmuyor işte. Bu işler vizyon meselesi, iq meselesi.
    İsrail Kibbutz'larını anlatmak lazım bu arkadaşlara. Necef çölünde nasıl domates falan yetiştirip salça yaptıklarını ve kutularca ihraç ettiklerini falan... (Ama bunları yapanlar hep Allah'sız Kitap'sız komünistler, örnek alamayız.)
    gurcanozturk, espresso ve DickName bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Çiftçilik ile alakalı konuya çok uzaksınız, oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz kooperatifmiş üç traktör yetermiş, daha fazlasını yazmayacağım çünkü vakit kaybı olur.

Evet güzel kardeşim, kabahatin ÇOĞU çiftçide. Ben olayın içindeyim. Oradan biliyorum.[COLOR="Silver"]
    Tarım kredi koop başkanı falan mısınız merak ettim. Hani bir bölgede işin içinde olunca tüm ülkeyi mi çözümlüyoruz?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yöneticileri üç beş müteahhit, üç beş gıda toptancısı değil binlerce çiftçi, binlerce işçi seçiyor. Kahvede herşeyi bilen adam iki kademe düz mantık kuramıyorsa, daha doğrusu kurmuyorsa suçu onda bulurum, yöneticide değil.
    İşçi aç mı? Acımam, üzülürüm. Çiftçi ekemiyor mu? Acımam, üzülürüm.
    DickName bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsrail Kibbutz'larını anlatmak lazım bu arkadaşlara. Necef çölünde nasıl domates falan yetiştirip salça yaptıklarını ve kutularca ihraç ettiklerini falan... (Ama bunları yapanlar hep Allah'sız Kitap'sız komünistler, örnek alamayız.)
    Bu kibbutzlardan birinde kalan bir arkadasim var, inanilmaz guzel seyler anlatiyordu gercekten de
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu sarıklı cübbeli tiplerde öyle bir algı var. Camiler cemaatsiz, dinden uzaklaştık diye böyle kötüymüşüz. Yahudi İsrail'de işler tıkır, Hristiyan batıda işler tıkır, neye inandığını bilmediğim Japonya'da işler tıkır. Eee, Allah bunlara niye bela vermiyor da hak dine inanan milletlerle uğraşıyor?
    Buna da cevapları var da alt alta koyunca tutarsız olan cevaplardan.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sarıklı cübbeli tiplerde öyle bir algı var. Camiler cemaatsiz, dinden uzaklaştık diye böyle kötüymüşüz. Yahudi İsrail'de işler tıkır, Hristiyan batıda işler tıkır, neye inandığını bilmediğim Japonya'da işler tıkır. Eee, Allah bunlara niye bela vermiyor da hak dine inanan milletlerle uğraşıyor?
    Sınanıyoruz ya hani. Onlar sınıfı geçmişler ondan beele
    gurcanozturk, espresso ve Italian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Musevilerde ve Hristiyanlarda da var "sinaniyoruz, tanri bizi artik sevmiyor, dinden uzaklastik" diyenler de akli basinda kimse bunlari dinlemiyor. Cunku dinlerini bir devlet meselesi haline getirmiyorlar, devleti dinle yonetmiyorlar.
    espresso, Cyan ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Musevilerde ve Hristiyanlarda da var "sinaniyoruz, tanri bizi artik sevmiyor, dinden uzaklastik" diyenler de akli basinda kimse bunlari dinlemiyor. Cunku dinlerini bir devlet meselesi haline getirmiyorlar, devleti dinle yonetmiyorlar.
    Başka bir konuda da yazmıştım, uygar ülkeler dinden özgürleşme aşamasında ilerlemişler, hayatlarını din yönetmiyor, inananlar da bunu kültürel olarak yaşıyorlar, dini konular normal hayatın işleyişini etkilemiyor, haliyle de ileriler.
    gurcanozturk, Thracian, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Budur.

Bu işlerin araştırma yapan üniversite çalışanları, sonuçların paylaşıldığı uluslararası konferansları var. Üniversite ve çiftçi arasındaki iletişimi oluşturan, fonlayan, uluslararası konferanslara katılıp stratejiler üreten devlet kurumları olmalı. Yoksa işleri ne? Bunu çiftçi kendi yapamaz ki.

Bir de ayrı bir nokta: cevap kalitemiz o kadar düşük ki: Çiftçi suçlu, Çiftçi aptal, Din yüzünden.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Budur.

Bu işlerin araştırma yapan üniversite çalışanları, sonuçların paylaşıldığı uluslararası konferansları var. Üniversite ve çiftçi arasındaki iletişimi oluşturan, fonlayan, uluslararası konferanslara katılıp stratejiler üreten devlet kurumları olmalı. Yoksa işleri ne? Bunu çiftçi kendi yapamaz ki.

Bir de ayrı bir nokta: cevap kalitemiz o kadar düşük ki: Çiftçi suçlu, Çiftçi aptal, Din yüzünden.
    Ciftciler din yuzunden aptal demedi kimse, nereden cikardiniz ?

Turkiye'de ciftciler kollektif kafada degil yazilmis, bunun sebeplerinden bir tanesinin de hukumetlerin tarim politikalari sebebiyle oldugu soylenmis.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciftciler din yuzunden aptal demedi kimse, nereden cikardiniz ?

Turkiye'de ciftciler kollektif kafada degil yazilmis, bunun sebeplerinden bir tanesinin de hukumetlerin tarim politikalari sebebiyle oldugu soylenmis.
    Fetöcü o, okuduğunu anlayamaz, anlarsa işine geldiği gibi yontar. Boşuna meram anlatmaya çalışmayın.

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)