Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Cevap veremeyeceği durumlarda ortada görünmeyen, azıcık elle tutulur birşey olduğunda aslanlar gibi ortaya atılan ATP arkadaşımıza çok da emek sarf etmemek lazım.
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Herkes ülkemizde yerli üretim olsun ister, olsun ki ithal mallara göre BENZER KALİTEDE, DAHA DÜŞÜK FİYATA bir şeylere sahip olabilelim.( Matematik bu; bu olmuyorsa zaten yerli unsurda/tabirde bir sıkıntı vardır.)

Bir doktora gidip burnunu estetik yaptırınca
    Başka bir doktora gidip yüzünü gerdirince
    Daha başka bir doktora gidip elmacık kemiği dolgusu yaptırınca
    Alakasız daha başka bir doktora gidip çene ucu dolgusu yaptırınca ... maalesef ne Angelina Jolie olursun, ne de Scarlett Johansson ..

Sahte bir şey olursun.

Ha tabii bu sahteliğe kanacak enayileri HER DAİM piyasada bulursun, bu da gayet güzel bir strateji
    ero__ bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Turkiye ucak/araba/helikopter birlestirebilir bunda sorun yok. Olay satma, pazar bulma, pazarda tutunabilmek icin gercekci adimlari atmak. Havada harmandali oynattigin helikopteri kime satacagiz artik bilmiyorum. Cunku motor kismini satin aldigimiz ABD, baska ulkeye satmamizi engelliyor. Urettik dunya lideri olacagiz laflari o kadar kolay degil yani.

Kaynaga cok guvenemedim, sozcu diyor ama arastirin iste.

https://onedio.com/haber/pakistan-tu...l-etti-1032526

"Pakistan, 2018'de 30 adet T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri satın almak için Türkiye'yle 1,5 milyar dolarlık bir anlaşma imzalamıştı. Ancak helikopterlerin teslimatı ABD'nin engeline takılmıştı.

ABD yapımı motor kullanılan ATAK helikopterinin başka bir ülkeye ihracatı için ABD’den izin alınması gerekiyor.

ABD merkezli Voice of America sitesinin haberine göre, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 alması nedeniyle ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlar sonucu ihracat izni gelmeyince Pakistan'la anlaşma da suya düştü.

"

Motosikleti
    speederbike
    Bu yerli otomobil olayı baştan sona saçma siyasi açıdan. Şimdi İHA olsun, tank olsun, uçak olsun, otoyol olsun, köprü olsun, hepsinde devletin bir dahli var. Siyasi iktidar bunlardan kendilerine pay çıkarabilir. Otomobile bakıyorum, tamamen özel teşebbüs (bildiğim kadarıyla). E siyasi iktidarın bununla ilişkisi yok ki. Yapılırsa iktidar sayesinde olmaz, yapılmazsa iktidar yüzünden olmaz. Ama buradaki bir takım arkadaşlar sanki siyasi iktidar yapıyormuş gibi bir destek ve savunma içinde.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yerli otomobil olayı baştan sona saçma siyasi açıdan. Şimdi İHA olsun, tank olsun, uçak olsun, otoyol olsun, köprü olsun, hepsinde devletin bir dahli var. Siyasi iktidar bunlardan kendilerine pay çıkarabilir. Otomobile bakıyorum, tamamen özel teşebbüs (bildiğim kadarıyla). E siyasi iktidarın bununla ilişkisi yok ki. Yapılırsa iktidar sayesinde olmaz, yapılmazsa iktidar yüzünden olmaz. Ama buradaki bir takım arkadaşlar sanki siyasi iktidar yapıyormuş gibi bir destek ve savunma içinde.
    Suru psikolojisi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Cevap veremeyeceği durumlarda ortada görünmeyen, azıcık elle tutulur birşey olduğunda aslanlar gibi ortaya atılan ATP arkadaşımıza çok da emek sarf etmemek lazım.
    Tartışmaya girmek istemediğimi yazmıştım. Hayırdır hafıza kaybı falan mı yaşıyorsun. Her söze verilecek.....😆😆😆

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmaya girmek istemediğimi yazmıştım. Hayırdır hafıza kaybı falan mı yaşıyorsun. Her söze verilecek.....������
    2014 yılında Müslüman ülkelerin aldığı toplam patent sayısı yaklaşık 47 bin adet. Bu sayı Kore'nin aldığı patent toplamının %22,2'si kadar.

Ahmet ne diyosun bu ise ? Hic mi sansimiz yok diyosun ya bir daha dusun.

Ahh ahmet ahh,imamhatip acarak bu isler olmuyor ahmet..

Motosikleti
    speederbike
    Tartışmaya girmek istemediğimi yazmıştım. Hayırdır hafıza kaybı falan mı yaşıyorsun. Her söze verilecek.....������
    Size hitap etmedim ki. Ayrıca tartışamazsınız zaten. Ancak laf söylemenize olanak sağlayacak azıcık bir şey olduğunda gelir konuşursunuz. Tipik.
    alp_tunay bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi mal üretmek kimsenin tekelinde değil. Herkes her ülke üretebilir. Tabi ki gerekli deneyim ve diğer şartlar sağlanınca.

Bizde otomobil ile ilgili deneyim var mı? Otomobil ile ilgili bir tarihimiz var mı? Gerekli teknolojiye ve donanıma sahip miyiz?

Konuya gelince iki sene önce yazdığım yazı burada duruyor. İki yıl önce sorduğum soruların hepsinin cevabını öğrenmiş bulunuyoruz.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya şu vatandaşa vergi bindirecekler kısmını atlayalım artık orası boş tantana. Mercedes'e binince, korumaların altına audi çekince, konvoya helikopter eşlik edince sanki vergi bindirmiyorlar. Adam evlenmeyenlere bile göz dikti. 2 senede bir araçları yeniliyorlar. 5 sene bindikleri yok.

Araca gelirsek gelecek için de batarya konusunda AR-GE faaliyeti yürütmek gerekli. Bunla ilgili bir gelişme yok. Yüksek ihtimalle geleceğin hatta bugünün en katma değer katacak ürünü batarya olacaktır. Sadece araç konusunda değil enerji depolama konusunda her sektörde ihtiyaç.

Yerli elektrikli motor üreticileri var. Gamak, Volt gibi üreticilerimizden mi tedarik edilecek yoksa Panasonic, Siemens gibi firmalardan mı tedarik edecekler?

En basiti cam konusunda olimpia, doraglass vs ile mi çalışılacak yoksa ithal mi olacak.

Kurulacak fabrika entegre bir tesis mi yoksa montaj bandı mı olacak? Elektrik kontrol üniteleri kim tasarlıyor?

Bakın Sony'nin teknoloji konsept tanıtımına,

Qualcomm, Nvidia gibi firmaları açık açık söylediler. Bizde şuan her şey anonim.
    Yerli olabilecek parçalar dahi ithal olacağı açıklandı. Togg projesi ile ilgili olumlu bir yan göremiyorum. Tek bir pazar deneyimin, marka bilinirliğin yokken, ülke imajın yerlerdeyken Premium sınıf araç *üretebileceğini* ve üzerine satabileceğini düşünmek hayalcilik tamamen. Ki maliyet olarak rekabet etme şansın da her haltı ithal etmekten dolayı kalmamış. Tehdit sonucu yapılan bir iş. Oradaki firmaların hiç biri gönüllü bu topa girmedi. Girilecek bir top olsaydı yıllar önce girmişlerdi.

Motosikleti
    Hah işte arada cevap kaynamış özel sektör yapıyor. Bunun hükümet ile alakası yok ve özel sektör para kazanmayacağı ise para yatırmaz Buna karşı çıkmak ile inşallah yapacaklar demekle de siyasetin alakası yok Türkiye yapıyor bunu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi mal üretmek kimsenin tekelinde değil. Herkes her ülke üretebilir. Tabi ki gerekli deneyim ve diğer şartlar sağlanınca.

Bizde otomobil ile ilgili deneyim var mı? Otomobil ile ilgili bir tarihimiz var mı? Gerekli teknolojiye ve donanıma sahip miyiz?

Konuya gelince iki sene önce yazdığım yazı burada duruyor. İki yıl önce sorduğum soruların hepsinin cevabını öğrenmiş bulunuyoruz.

Yerli olabilecek parçalar dahi ithal olacağı açıklandı. Togg projesi ile ilgili olumlu bir yan göremiyorum. Tek bir pazar deneyimin, marka bilinirliğin yokken, ülke imajın yerlerdeyken Premium sınıf araç *üretebileceğini* ve üzerine satabileceğini düşünmek hayalcilik tamamen. Ki maliyet olarak rekabet etme şansın da her haltı ithal etmekten dolayı kalmamış. Tehdit sonucu yapılan bir iş. Oradaki firmaların hiç biri gönüllü bu topa girmedi. Girilecek bir top olsaydı yıllar önce girmişlerdi.
    Deneyiminiz yok demek haksızlık olur. Unutmayın ki en büyük ihraç kalemimizden otomotiv ve yan sanayi.
    Ama Türkiye tescilli yok..

Peki hiç olmasın mı. Olsun diyor herkes bu ol deyince mi oluyor.....bir yerden başlamak lazım eee başladılar. Bunu toptan istememek neyin nesi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Siyasetle alakasi yok mu?

Tanitim toreninde baskin figur kimdi?

Siz hic Tesla urun tanitim toreninde siyasi bir figur gordugunuz mu?
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hah işte arada cevap kaynamış özel sektör yapıyor. Bunun hükümet ile alakası yok ve özel sektör para kazanmayacağı ise para yatırmaz Buna karşı çıkmak ile inşallah yapacaklar demekle de siyasetin alakası yok Türkiye yapıyor bunu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Deneyiminiz yok demek haksızlık olur. Unutmayın ki en büyük ihraç kalemimizden otomotiv ve yan sanayi.
    Ama Türkiye tescilli yok..

Peki hiç olmasın mı. Olsun diyor herkes bu ol deyince mi oluyor.....bir yerden başlamak lazım eee başladılar. Bunu toptan istememek neyin nesi.
    Acik konusmayi severim.Projeye karsi cikma nedenim kiskanclik.

https://www.takvim.com.tr/video/habe...zaya-cikacagiz

Akp doneminde uzaya cikarsak diye de cok korkuyorum.

Hele projeyi Ethem Sancak ve 5 li cete alirsa cok rahat uzaya cikilir.ins basaramazlar :(
    DickName bunu beğendi.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Tutmaz. Otomobil üretilse de almam, burda atıp tutanlardan da anca bikaçı alır. Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim. En basitinden hepimiz motorcuyuz, tercih ettiğiniz yakıt markası nedir? Opet'i saymazsak yabancı markalar değil mi hepsi? Halbuki hepsi akaryakıt değil mi? Neden yerel akaryakıt markaları tercih edilmiyor? Cevabı aynı zamanda Togg'un neden tutmayacak olması sorusunun da cevabıdır aynı zamanda.

Tekstile bi bakalım mesela, bugün bi motosiklet ceketi almak isterseniz neleri araştırıyorsunuz? Alpinestar, Dainese, Revit vb değil mi? Yok mu yerli üretim, veya yurtdışında üretim yapan yerli marka. Var elbet, ama ilk tercih değil. Motosiklet ekipmanını geçersek, ayakkabıyı düşünelim mesela. Ömrünüz boyunca aldığınız ayakkabıların kaç tanesi yerli malı? 100 ayakkabı aldınız diyelim, kaçı Nike, kaçı Adidas, kaçı yerli marka? Olay yerlilikse, herkes bu hassasiyetle davranıyor veya davranacak olsa, tüm sokakların Fiat, Ford, Toyota, Renault gibi Türkiye'de üretilen markalarla dolması gerekirdi değil mi? E bu Vwler, Mercedesler, Bmwler nerden geldi? Demek ki vatandaşta öyle yerli malı hassasiyeti falan yok.

Şahsen ben, bi otomobil almak istediğimde 100 yıllık devlerin milyarlarca lira arge harcamasıyla ürettiği, bayii ve servis ağını kurduğu, yedek parçasını yıllarca bulabilmeyi taahhüt ettiği modelleri almak yerine neden Togg alayım.

Togg'un piyasada talep edilebilmesinin şartları belli. Daha düşük fiyata daha çok özellik vermesi lazım. Örneğin Bajaj nasıl girdi piyasaya? Japonlar 125lik satarken o fiyata 150lik sattı, 200lük sattı. Örneğin ben, Dominar kullanıcısıyım. Neden aldım? O tarihte o paraya Absli, enjeksiyonlu, kaydırmalı debriyajlı, tipini beğendiğim 400lük motosikletti de o yüzden.
    Tekrar Togg'a gelecek olursak; Onlarca marka ve model varken Togg yarı fiyatına olmayacaksa, neden alayım? Şimdi Togg seri üretime başladı varsayalım. Zararına mı satacak da piyasada tutunacak? Hadi zararına sattı diyelim, ne kadar dayanabilir? Dayanamadığı yerde bu firmaya kim kredi verir? Hükümet yap-işlet-devret modeliyle yaptığı yatırımlardaki gibi mi yapacak? "Yıllık 20000 araç satacaksın kardeşim. Satamazsan ben senin zararını karşılarım." Nerden? Hazineden

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    ATP özel sektör para kazanamayacağı işe girmez demişte Zaten kimse girmek istemedi.Reis siyasi anlamda kullanmak için baskı yaptı.
    Aynı şekilde hatırlarsak yandaş medya oluşturmak içinde baskı yaptı.Hatta kendi aralarında konuşurken bu zorlamadan kasıt alalım ama bu milletinde orasına koruz demişlerdi.Togg için bir telefon kaydı düşmedi ama muhtemelen onlarda bir yerimize koyacaklar.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynaga cok guvenemedim, sozcu diyor ama arastirin iste.
    Çok güvenilir bi kaynak AK-İT'in haberine göre Pakistan "sekerim sizin yapcaanız halikopteri" demiş.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    İktidar yandaşlarına sakız malzemesi bunlar. İki ay sonra da kazığın bize girdiğini bile bile Çanakkale köprüsü ile gurur duyacak, sanki sizin itirazınız köprü yapılmasıymış gibi, gelişmeye karşı olmakla, Türkiye düşmanlığı ile falan suçlayacaklar.
    Böyle bu işler...
    espresso ve DickName bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İktidar yandaşlarına sakız malzemesi bunlar. İki ay sonra da kazığın bize girdiğini bile bile Çanakkale köprüsü ile gurur duyacak, sanki sizin itirazınız köprü yapılmasıymış gibi, gelişmeye karşı olmakla, Türkiye düşmanlığı ile falan suçlayacaklar.
    Böyle bu işler...
    Çanakkale köprüsü de ayrı bir olay. Oraya ne şekilde olursa olsun köprü yapılmasına karşıyım çünkü doğası bozulacak. İstanbul'da 2. köprü yapılmadan önce yerleşim olmayan yerler şimdi betona gömüldü. Oralar da öyle olacak.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.youtube.com/watch?v=2F6RSYJxb6E

KANAL İSTANBUL'U SAVUNAN ERDOĞAN 25 YIL ÖNCE 3.KÖPRÜYE ''AKCİĞERLERİMİZİ YOK EDER ,RANT YARATIR .

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    TOGG özel sektör yatırımı mı dedi birisi ? Mesela memleketin en değerli arsalarından birini kaç lira vererek satın almış bu özel sektör ? Hani koskoca fabrika ve çevresi ? Arsa sahibi ne köşe olmuştur yaa ?? Örneğin şu anda değil ama iyi bir gazeteci yarın çıksa da bu ortak görünen özel şirketlerin bu iş için devletten kaç para aldığını, karşılığında kaç paralık iş yaptığını bir araştırsa mesela ? Merak etmeyin, nasıl ki yap-işlet-devret işlerinde yürüdüyse işler burada da aynısı olmuştur. Sonuçta büyük bir kazık halkın münasip yerine girmiştir. Ha bunlar şu anda konuşulmuyor ama onun da zamanı gelecek.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TOGG özel sektör yatırımı mı dedi birisi ? Mesela memleketin en değerli arsalarından birini kaç lira vererek satın almış bu özel sektör ? Hani koskoca fabrika ve çevresi ? Arsa sahibi ne köşe olmuştur yaa??
    Arsasına para verip almış bir tane otomobil fabrikası olduğunu kanıtla artık idolüm sen olacaksın...haydi hodri meydan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)