Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Selâm,

Şuan Gebze'de Yerli Otomobil Tanıtım Töreninde bulunuyorum.

Mustafa Varank kürsüde konuşma yapıyor.

Birazdan Recep Tayyip Erdoğan beyfendi kürsüye geçecek.

Tanıtımdan sonra araç ile alakalı düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende merakla bekliyorum.Bu sefer ilginç bir şekilde düzgün bir şey olacak diye umutluyum.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Elle tutulur tanıtılan bir şey yok şuan için.

Üretim tesisi Bursa Gemlikte olacakmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Haklarını yemeyeyim şuan araçlar sahnede ve ben açıkçası beğendim. Görsel olarak umduğumdan çok daha güzeller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Vay anasını şuan şoktayım.

Valla güzel yapmışlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Utandım açıkçası prototip olarak araçlar çok başarılı.

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Araçlar görsel olarak cidden başarılı. Umarım fiyatlar can alıcı olmaz, servis ağı yaygınlaşır. Daha da önemlisi, şarj istasyonları umarım yaygınlaşır.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    hadi bakalım. bu sefer gerçekten üretime geçeceklermi zamanla göreceğiz... nedense benim pek umudum yok bu konuda. umarım yanılırım. umarım bu satırları yazdığım için pişman olurum.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana geçen yıl Pininfarina'nın tasarladığı Hybrid Kinetik'in modellerin biraz anımsattı.Pininfarina tasarımının kötü olmasına zaten imkan yok.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Jet Fadıl Otomobile İMZA attı.
    Jet Fadıl Siirt'ten milletvekili seçildi.
    kurubuz, fatih.met, satoyama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Ben gerçekten prototip olarak bile bu kadar başarılı araçlar beklemiyordum sahnede.

Malum orta sınıf markalar bu araçları bizim ülkemizde satışa sunsalar minimum 75.000 € olurdu başlangıç fiyatları.

Sanıyorum ki 25.000 € bandında satılacak araçlar bu yüzden demem, demem derdim ama taktir ettim şuan yapanları.

Ön satış süreci konuşuluyor, teslim tarihi 2022 civarı olacakmış. 2022 gibi alt yapı hızlı şarj istasyonları da bitecek diyorlar.

Herşey dedikleri gibi olursa, alkışa şayan bir başarı olduğu gerçeği ortada.

Tayyip bey kullansın sonra bizede gösterecekler diye umuyor, bekliyorum.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Seri üretim olacak mı bu araç ? prototip olarak mı kalacak diğerleri gibi ? şarj istasyonu , yedek parça ve servis nasıl olacak ? ve fiyat ? tesla ile aynı fiyat olmasın ?
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)

Bir yerden başlamak lazım,1961 yılında o dönemin koşulları ve imkanları dahilinde 4.5 ayda yapılan ve yine o döneme göre çok çok iyi bir tasarımla oluşturulan devrim arabasının akibeti gibi olmamalı bu yerli otomobilde.Model tasarımları konusunda benzerlikler gözlemlenebilir belki ama tamamen yerli bir olan ve tüm lisansları ile hiçbir ambargoyla karşı karşıya kalmaksızın böylesi bir aracın üretilmesi ülke çıkarları için önemli bir adım olacak.

BU noktada siyasi düşünceleri bir kenara bırakmak gerekiyor zira bu projeye dahil olan 5 ortak kuruluş elbette belli bir kazanç elde edecek ancak yerli bir otomobil üretmenin dışında yerli bir otomobil markası yaratmak öyle kolay bir iş değil.O kadar çok teknik konu varki hepsi bir anda olmuyor.Hem yerli bir otomobil üreteceksin ve tamamen elektirkli olacak hemde avrupa normlarında güvenlik ve kalite standartlarını da otomobilde uygulayacaksın..bunlar kolay işler değil.Hep ithal eden bir ülke olarak önemli bir sektörün bir ürününü kendimizin üretme hırsını ve azmini yitirmemek gerek.1961 yılında sadece benzini bittiği için afaroz edilen devrim aracı gibi olmamalı bu ürün.

Geneli itibariyle araçları beğendim,teknik özellikleride kendi klansmanına göre bir elektirikli araç için çok çok güzel.Hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seri üretim olacak mı bu araç ? prototip olarak mı kalacak diğerleri gibi ? şarj istasyonu , yedek parça ve servis nasıl olacak ? ve fiyat ? tesla ile aynı fiyat olmasın ?
    SUV araç fiyatı şuan için 35-40 bin euro gibi bir fiyat düşünülüyormuş ama seri üretim sürecinde daha farklı ve cazip fiyatlar verilir diye düşünüyorum.Özellikle bankacılık sektöründe bu araca özel krediler verilebilir teşvik için.SUV aracın muadil başka markaların modelleri yaklaşık 100 bin euro civarında ,buna istinaden bu araç daha uygun fiyatla satışta olacak.

2021 yılında bursada fabrikası kurulacak ve ilk araç 2022 yılında piyasaya olacak.Yılda 175 bin araç üretilmesi öngörülüyor (5 farklı model olarak toplamda öngörülen üretme miktarı) ilk yıllarda teşvik amaçlı aracın fiyatı ve alınabilirliğinin artması için uygun fiyatlandırmalar olacakdır.

Sarj istasyonlarıda araç fabrikasının inşaatı ile birlikte kurulmaya başlanacak,zaten sarj istasyonları kurulması çok kolay,stadart benzin istasyonlarında olan yüksek güvenlik normları olmayacağı için sarj istasyonları sektörüde canlanacak zira tehlikesi yok sarj istasyonlarının benzin istasyonlarına göre.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kaç yıldır aynı terane her yıl yerli arabayla alakalı bir gelişme oluyor sonra da unutulup gidiyor 5-6 senedir bu böyle boş vaatlerden ibaret
    pinkcrow7 ve fatih.met bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    2022 fabrika hala yoksa piyasada o zaman sağlam eleştiririz şimdi söz verdiler bakalım ne olacak :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cahilliğime verin, yerli aracın neresi yerli?

Bu prototipte yerli olarak yapılan şey nedir?

Bildiğim kadarıyla italyan tasarımı ve ithal malzeme ile üretilmiş.
    fatih.met ve perisipis bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Söylentiye göre üst segment satış fiyatı 350.000 TL olması bekleniyormuş.
    O fiyata alınabilecek avrupa araçlar varken,
    Piyasaya yeni girmiş, akıbeti belli olmayan, yedek parça stoğu olmayan, servis ağı ve kalitesi belirsiz bir araca kim o kadar para verir ayrı bi konu.
    2022'de fabrikanın açılacağı söylentiler arasında, 2023 seçimleri için güzel bi yatırım.

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img1.aksam.com.tr/fotogaleri/...4564943666.jpg

Bir yerden başlamak lazım,1961 yılında o dönemin koşulları ve imkanları dahilinde 4.5 ayda yapılan ve yine o döneme göre çok çok iyi bir tasarımla oluşturulan devrim arabasının akibeti gibi olmamalı bu yerli otomobilde.Model tasarımları konusunda benzerlikler gözlemlenebilir belki ama tamamen yerli bir olan ve tüm lisansları ile hiçbir ambargoyla karşı karşıya kalmaksızın böylesi bir aracın üretilmesi ülke çıkarları için önemli bir adım olacak.

BU noktada siyasi düşünceleri bir kenara bırakmak gerekiyor zira bu projeye dahil olan 5 ortak kuruluş elbette belli bir kazanç elde edecek ancak yerli bir otomobil üretmenin dışında yerli bir otomobil markası yaratmak öyle kolay bir iş değil.O kadar çok teknik konu varki hepsi bir anda olmuyor.Hem yerli bir otomobil üreteceksin ve tamamen elektirkli olacak hemde avrupa normlarında güvenlik ve kalite standartlarını da otomobilde uygulayacaksın..bunlar kolay işler değil.Hep ithal eden bir ülke olarak önemli bir sektörün bir ürününü kendimizin üretme hırsını ve azmini yitirmemek gerek.1961 yılında sadece benzini bittiği için afaroz edilen devrim aracı gibi olmamalı bu ürün.

Geneli itibariyle araçları beğendim,teknik özellikleride kendi klansmanına göre bir elektirikli araç için çok çok güzel.Hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

SUV araç fiyatı şuan için 35-40 bin euro gibi bir fiyat düşünülüyormuş ama seri üretim sürecinde daha farklı ve cazip fiyatlar verilir diye düşünüyorum.Özellikle bankacılık sektöründe bu araca özel krediler verilebilir teşvik için.SUV aracın muadil başka markaların modelleri yaklaşık 100 bin euro civarında ,buna istinaden bu araç daha uygun fiyatla satışta olacak.

2021 yılında bursada fabrikası kurulacak ve ilk araç 2022 yılında piyasaya olacak.Yılda 175 bin araç üretilmesi öngörülüyor (5 farklı model olarak toplamda öngörülen üretme miktarı) ilk yıllarda teşvik amaçlı aracın fiyatı ve alınabilirliğinin artması için uygun fiyatlandırmalar olacakdır.

Sarj istasyonlarıda araç fabrikasının inşaatı ile birlikte kurulmaya başlanacak,zaten sarj istasyonları kurulması çok kolay,stadart benzin istasyonlarında olan yüksek güvenlik normları olmayacağı için sarj istasyonları sektörüde canlanacak zira tehlikesi yok sarj istasyonlarının benzin istasyonlarına göre.
    Ben seçim yatırımı olarak düşünüyorum, 35 - 40 bin euro ya ötv , kdv, trt vs vs vs vergileri binince tesla ile aynı fiyata gelir. devletin sonradan yaptığı köprü ve yol projeleri ortada, eski yol ve körprülerden nedense çok daha pahalı, bu yerli otomobilde aynı olur kanaatindeyim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahilliğime verin, yerli aracın neresi yerli?

Bu prototipte yerli olarak yapılan şey nedir?

Bildiğim kadarıyla italyan tasarımı ve ithal malzeme ile üretilmiş.
    Türkiyede araç tasarımı yapan var mıydı :D Varsa büyük ayıp etmişler ki avrupada çoğu markanın tasarım yaptırdığı bir firmaya yaptırılmış iş :D ithal malzeme olayına gelince elbette olacak elektronik aksam vs de ayrıca yeniden amerikayı keşfetmeye gerek yok. Avrupada hangi araç yerli :D Türkiyede üretilen araçlar avrupalı mı :D Neyse ben bekliyorum 2022 yi o fabrika açılmasın o zaman gör sen nasıl eleştiriliyor :D

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede araç tasarımı yapan var mıydı :D Varsa büyük ayıp etmişler ki avrupada çoğu markanın tasarım yaptırdığı bir firmaya yaptırılmış iş :D ithal malzeme olayına gelince elbette olacak elektronik aksam vs de ayrıca yeniden amerikayı keşfetmeye gerek yok. Avrupada hangi araç yerli :D Türkiyede üretilen araçlar avrupalı mı :D Neyse ben bekliyorum 2022 yi o fabrika açılmasın o zaman gör sen nasıl eleştiriliyor :D
    Türk tasarımcı yok mu ? Murat Günak kimdir, hangi araçları tasarlamıştır bir araştırın derim. Ama geri kalan konularda haklısınız. Dışarıya sıfır bağımsız hiç kimse araç yapmıyor. mantıklıda değil zaten, ekonomik olmaz. katma değer olacak şeyler Türkiye de mi üretiliyor ona bakmalı, yani teknoloji ve yazılım... zaten sizinde söylediğiniz gibi, seçim yatırımı olacak bu proje... 2022 de 1 prototip daha çıkarılıp seçime aha yerli arabayı yaptık, seçerseniz fabrika yolda denecek
    fazil bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam dediğim gibi cahilliğimden soruyorum, yerli arabanın yerli kısmı nedir?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı K.Kalkavan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gerçekten prototip olarak bile bu kadar başarılı araçlar beklemiyordum sahnede.

Malum orta sınıf markalar bu araçları bizim ülkemizde satışa sunsalar minimum 75.000 € olurdu başlangıç fiyatları.

Sanıyorum ki 25.000 € bandında satılacak araçlar bu yüzden demem, demem derdim ama taktir ettim şuan yapanları.

Ön satış süreci konuşuluyor, teslim tarihi 2022 civarı olacakmış. 2022 gibi alt yapı hızlı şarj istasyonları da bitecek diyorlar.

Herşey dedikleri gibi olursa, alkışa şayan bir başarı olduğu gerçeği ortada.

Tayyip bey kullansın sonra bizede gösterecekler diye umuyor, bekliyorum.
    Atladığınız bir nokta var,
    Prototip olarak üretilen araçlar görsellik ve kalite açısında zaten başarılı olur.
    Çünkü adı üzerinde prototip, yani bir tane üretilmiş.
    Bu araçlar genellikle prototip, kişiye özel üretim yapan fabrikalardan, konu hakkında uzmanlaşmış, mühendis ve teknik ekibin elinden geçer.
    Bizler kullanıcı olarak Seri üretim bandından çıkan bir araçla, prototip aracı karşılaştırma şansımız maalesef yok.
    Fakat ikisi arasında ciddi kalite farkı olacağından adım gibi eminim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ben bu sefer olacağına inanıyorum.
    Gerçi bu toprağın insanlarına hep inandım.
    Toplum olarak bazı şeylerin geridönüşlerine ihtitacımız var.
    Dilerim ki; her şeyi üretelim...
    Bizden öncekiler bize borcunu ödedi.
    Ama ya bizim yeni nesillere olan borcumuz?!
    Siyasi parti, lider vs gözetmek anlamsız.
    Gemi tek, akyanus çalkantılı!
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)