Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
82. sayfa BirinciBirinci ... 3272808182

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak gözden kaçırdığımız konu , Togg projesinde otomobil üretiminden daha önemli pil ve sonrasında hücre üretimininde Türkiye'de yapılacak olması , pil üretimi otomobil üretmekten çok daha büyük bir proje hücre üretimi ise çok çok daha büyük ölçekli bir iş , otomobilin kar zarar hesabından çok Farasis'le kurulan pil fabrikasındaki ortaklığa bakmak lazım ama otomobil tarafı şova dönüştüğü için Togg sorgulanıyor , köprü ile Togg gibi bir projeyi karşılaştırmak yanlış olur ama ikiside devlet desteği olmadan özel sektörün cesaret edeceği işler değil çünkü kar edebilmesi için uzun yıllar gerekiyor , yıllarca zarar edecek diye bu tip büyük ölçekli projelerden vaz geçmekte farklı kazanımları engelleyebilir , mesela köprüler , tüneller yapılmazsa seyahat süresi artan taşıt sayısıyla daha çok uzayabilir , trafik kazaları çoğalabilir yani birçok iş saati ve iş gücü heba olabilir , konuyu bu açıdanda irdelersek bunlar faydalı işler olarak karşımıza çıkacaktır , elbette şu an köprülerin maliyeti kullanana değil tüm vergi ödeyenlerin üzerine binmiş vaziyette , artı eksi ince hesap etmek lazım..
    Niye ben soruma yanıt alamadım ama
    Sonucu boşverelim diyorum, otomobilden daha iyi/önemli bir sonuç var diyorsun.
    Fabrikayı falan boşver, mesela Farasis'i piyasa fiyatının 23 katına TVF'ye kazandırsak, memleket için hayırlı bir iştir diyebilir miyiz?

Karşılaştırmak için değil tabi, bir örnek olarak söyledim. Köprüler otoyollar gayet şirketlerin yapabilecekleri büyüklükte işler neden yapamasınlar? Osmangazi köprüsünü özel sektör yaptı, ki yapılmasın da diyorum. Örneği verme sebebim 3 liraya mal edilecek şeyi 7 liraya mal etmenin memlekete faydasının olmayacağı düşüncemi desteklemek içindi. Yol yapılmasın köprü yapılmasın diye bir talebim yok tabii ki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Elbette şu an köprülerin maliyeti kullanana değil tüm vergi ödeyenlerin üzerine binmiş vaziyette derken hükümetin öyle bir niyeti yoktu da sonradan böyle gelişti mi diyorsunuz?
    espresso bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette şu an köprülerin maliyeti kullanana değil tüm vergi ödeyenlerin üzerine binmiş vaziyette derken hükümetin öyle bir niyeti yoktu da sonradan böyle gelişti mi diyorsunuz?
    aslında köprüler bedava olmalı. çünkü geçenler 2 kez ödemiş oluyor. geçilmeyen payını zaten devlet veriyor. geçenler aslında cezalandırılıyo

REKLAM ALANI
82. sayfa BirinciBirinci ... 3272808182

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)