Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
72. sayfa BirinciBirinci ... 22627071727374 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektronikler sayesinde lastik fazla bocalamaz yani patinaja düşmez sanırım , en azından temiz asfaltta , daha çok kullanıcılar böyle bir akselerasyona hazırmı soru işareti , videodaki şahsın Ferrari si var ama 0-100 denemesinde hakimiyeti bir an kaybedecekmiş gibi hissettiğini söylüyor , yahu yazılanlar siyaset bile değil , saçma sapan seccade mevzusu nedir birader :D
    İşte bütün o eğlenceyi elektronikler verecek; iyi de para yapacaklar, yeni sanal vites dişli setleri, tps mapping'ler, motor sesi paketleri vs vs. Paracıklarımızı almanın yeni değişik değişik yollarını bulacaklar. Yalnız bu kadar torklu motorlarla artık lastikçilerin işi çok daha zor.
    Jeo ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yeter birader baydınız yahu konuyu siyasete kurban ettiniz yine alın şunu seyredin yorumlayın bi silkelenin konu elentirinkli otomobil

https://youtu.be/OkBIhvSPb24

vay arkadaş 1,9 sn 0-100 6,2 sn 0-200 mü olur ? peki elektrikli motosikletler gelince 0-100 ü ne olacak 0,7 sn falan mı :D
    Bizim incelemelerimiz bile yamuk...

1.9 sn değil. Tesla'nın açıkladığı rakam 1.98. Ama o rakamın üzerindeki yıldıza bakarsanız yalan olduğunu göreceksiniz (first foot roll out excluded) Asıl rakam 2.32. Olay Tesla'nin "2 saniye altında hızlanan araba yaptık" şeklinde yalan reklam yapmak istemesi.

Lakin laf açılmışken, buyrun: Hyundai İoniq 5.

Yıllardır araba üreten, yerleşmiş servis ağı olan köklü bir firmanın ürünü. Menzili az daha iyi. Dört çeker versiyonu mevcut. Dizaynı çok daha iyi. Fiyatı $40000'dan başlıyor...

Peki TOGG nasıl rekabet edecek bu ürünle?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bütün o eğlenceyi elektronikler verecek; iyi de para yapacaklar, yeni sanal vites dişli setleri, tps mapping'ler, motor sesi paketleri vs vs. Paracıklarımızı almanın yeni değişik değişik yollarını bulacaklar. Yalnız bu kadar torklu motorlarla artık lastikçilerin işi çok daha zor.
    En çok merak ettiğim konu ağırlık , elektrikli motosikletlerin ağırlıkları muhakkak artacak ee biz hafif motor seviyoruz nasıl olacak ? pilleri iyice aşağı mı monte edecekler ?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yeter birader baydınız yahu konuyu siyasete kurban ettiniz yine alın şunu seyredin yorumlayın bi silkelenin konu elentirinkli otomobil
    ................

yahu yazılanlar siyaset bile değil , saçma sapan seccade mevzusu nedir birader :D
    Aziz ve muhterem kardeşim, hepimiz din kardeşiyiz aramızda ayrılık ve gayrılık yok.

Din iman olmayınca bir batarya, dört tekerlek neye yarar? Ne iş yapar adamı günaha götürmekten başka?

Anlı seccadeye değenle, seccadeye ayakkabı ile basanı bir mi tutalım? Bunlar da konuşulsun ki ak koyun, kara koyun belli olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    En çok merak ettiğim konu ağırlık , elektrikli motosikletlerin ağırlıkları muhakkak artacak ee biz hafif motor seviyoruz nasıl olacak ? pilleri iyice aşağı mı monte edecekler ?
    Zero'nun modellerinin ağırlıkları normal motosikletlerden çok farklı değil.

Elektrikli motor içten yanmalıdan çok daha küçük ve hafif. Benzin dolu depo da o kadar hafif değil. Motosikletin araba kadar büyük pile ihtiyacı yok.

Uzun yol dışında motosiklet için ideal seçenek elektrik, fiyatı dışında...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim incelemelerimiz bile yamuk...

1.9 sn değil. Tesla'nın açıkladığı rakam 1.98. Ama o rakamın üzerindeki yıldıza bakarsanız yalan olduğunu göreceksiniz (first foot roll out excluded) Asıl rakam 2.32. Olay Tesla'nin "2 saniye altında hızlanan araba yaptık" şeklinde yalan reklam yapmak istemesi.

Lakin laf açılmışken, buyrun: Hyundai İoniq 5.

https://www.youtube.com/watch?v=BReRIxqO_Lg

Yıllardır araba üreten, yerleşmiş servis ağı olan köklü bir firmanın ürünü. Menzili az daha iyi. Dört çeker versiyonu mevcut. Dizaynı çok daha iyi. Fiyatı $40000'dan başlıyor...

Peki TOGG nasıl rekabet edecek bu ürünle?
    Merak edip yabancı videolara baktım 2,2 sn altına inen yok ama geneli standart yol ve standart sürücü , gerçi drag modunda sürücü icin direksiyonu sabit tutmaktan başka bir kabiliyet gerekmiyor geriye süreyi etkileyebilecek asfalt kalitesi kalıyor , 0-200 de ise rahatlıkla 6,3 sn yakalayanlar var , Togg un Hyundai Ionic ile rekabet edebilmesi zor daha öncede yazmıştım Çinli üreticilerle (Seres , Mg vs) Türkiye , Rusya , Azerbeycan gibi ülkelerde rekabet edecektir..
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Balkanlara ve Orta Asya'ya açılırız. Almanya korktuğu için bizi Avrupa pazarına sokmadı deriz.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ben T10X modelini inceleme ve içine binme fırsatım oldu, şahsen beğenmedim kalite olarak Fiat Egea'nın elektrikli versiyonu gibi (Teşhir aracında koltuk kaplamasında şimdiden deformeler ve hatalar vardı uzun kullanımda yıpranamsı olası) tabi ne kadar ekmek o kadar köfte ama bana hitap eden bir araç değil, ben bu kafayla gider BMW E92 kasa alıp fıtı fıtı takılırım. Benim için nerede üretildiği önemli değil önemli olan bana ne hissettirdiğidir. Bahsettiklerimden bağımsızdır ama yinede ülkemizin adına böyle bir şey çıkması sevindirici tabi bu kalite ve hissiyat mevzusu firmaların senelerce tecrübe ettiği bir konu.

Motosikleti
    speederbike
    Haberi kaçırdınız.
    Erdoğan çiftine ilk arabalar teslim edilmiş.
    Yapılamaz diyormuşuz, mosmor olduk.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberi kaçırdınız.
    Erdoğan çiftine ilk arabalar teslim edilmiş.
    Yapılamaz diyormuşuz, mosmor olduk.
    İlerleme kaydediyorsun
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Darısı başınıza
    ero__ bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonunda.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...fiyati-2067888

Tesla türkiyeye geliyormuş. Bu fiyatlara gelirse kim togg alır ki?
    Haa, şu an param olsa da elektrikli araç alamam, apartman önünde nasıl şarj edicem onu. hızlı şarj istasyonu falan bunlar sürekli kullanım için pahalı kalır, elektrikli araç gece evinde şarj edebilenler için ucuz.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ablama bir tane hediye etmişler bakalım binecek mi?

Mercedes'e alışınca TOGG biraz yavan kalır kesmez.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...fiyati-2067888

Tesla türkiyeye geliyormuş. Bu fiyatlara gelirse kim togg alır ki?
    Haa, şu an param olsa da elektrikli araç alamam, apartman önünde nasıl şarj edicem onu. hızlı şarj istasyonu falan bunlar sürekli kullanım için pahalı kalır, elektrikli araç gece evinde şarj edebilenler için ucuz.
    Valla siparişi oluşturdum,bir sigara yaktım bakıyorum şu an Tesla'nın sitesine.. (vermedim siparişi oluşturdum duruyor)
    Geldiğinde fiyatın netleşecek olması bir riziko, ama 1.900'e FSD'si falan eklenmiş LongRange Model Y var. Herhangi başka bir araba alınmaz moduna sokuyor insanı.

Şarj konusu evet biraz problemli bir konu. Ben öyle bir şey yaparsam site yönetimine kablolama masrafı bana ait, benim park yerine çekelim bir kablo falan demeyi düşünüyorum. Öte yandan bu D*ğan'ın getirdiği Silence'ın da Citroen ami benzeri bir aracı gelecek, ami'nin aksine hızı 45kmh değil 90kmh, menzili 75km değil 150km. O da kafamı acayip kurcalıyor. Araba ne lan diyerek o Silence'a çullanmak çok mantıklı gelmeye başladı. Üstelik Silence'ın motosikletlerdeki gibi bataryası bavul gibi sökülüp eve çıkarılabiliyor.
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla siparişi oluşturdum,bir sigara yaktım bakıyorum şu an Tesla'nın sitesine.. (vermedim siparişi oluşturdum duruyor)
    Geldiğinde fiyatın netleşecek olması bir riziko, ama 1.900'e FSD'si falan eklenmiş LongRange Model Y var. Herhangi başka bir araba alınmaz moduna sokuyor insanı.

Şarj konusu evet biraz problemli bir konu. Ben öyle bir şey yaparsam site yönetimine kablolama masrafı bana ait, benim park yerine çekelim bir kablo falan demeyi düşünüyorum. Öte yandan bu D*ğan'ın getirdiği Silence'ın da Citroen ami benzeri bir aracı gelecek, ami'nin aksine hızı 45kmh değil 90kmh, menzili 75km değil 150km. O da kafamı acayip kurcalıyor. Araba ne lan diyerek o Silence'a çullanmak çok mantıklı gelmeye başladı. Üstelik Silence'ın motosikletlerdeki gibi bataryası bavul gibi sökülüp eve çıkarılabiliyor.
    Sitede oturanlar sabit park yerleri varsa kendi elektrik sayaçlarından sonrasına park yerlerine şarj cihazı çektirebilirler, bu mümkün, çok da kullanışlı olur. şarj istasyonlarındaki tarife evlerdekinden yüksek çünkü. normal şehir içi ulaşım için akşam eve gelince ev elektriğinden sabaha kadar uzun uzun yavaş yavaş şarj etse de hem daha ucuz olur hem yavaş olması sorun da olmaz.
    İstanbulda park yeri olmayan sokağa parkedenler için hala sorun ama ileride ona da çözüm bulacaklardır.
    killingroad bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tesla' nın Türkiye ye gelmesi güzel oldu. Uzun zamandır P85 modeli var bizde, peder bey için almıştık ama sevemedi kullanmıyor. Bende iki sefer uzun yol niyeti ile git gel yaptım ve o dönemde tek yaygın ağ zes olması nedeniyle daral gelmişti beklemekten. Şimdi şarj istasyonu alternatifleri var lakin yine yaygınlık olarak zes önde. Tesle kendi istasyonlarını kuruyor, zamanla zes ten tesla istasyonlarına döneriz diye düşünüyorum. Son iki sene içinde inanılmaz saçma zamlar yapıldı, evden doldurmazsam 3.0 Audi ile ayna rakamlara geliyor. Ami' nin Buggy modeli çok tatlıydı, standart modeli bana itici geliyor. Xev'in Yoyo modeline bakmıştım o dönem 250.000 TL' nin altında bir fiyat veriyorlardı, çok şirin bir araç. Silence de S04 modeline muhtemelen 350.000 TL veya biraz üstünde fiyatlandırma yapacak, bataryanın taşınıyor olması hoş, avantaj ama fiyat bana mantıklı gelmiyor. Avrupa yakasında yoğun bir bölgede yaşanmıyorsa doğru tercih bu konuda bana göre tartışmasız Renault Zoe. Hatta Tesla almaya bile gerek yok. Zoe çok kullanışlı ve yeterli bir araç. Zamlardan önce de 330.000 TL 360.000 TL arasında alınabiliyordu.
    Sitelerde oturan bir çok insan site yönetimi izni sonrası kişisel şarj istasyonunu garaja kurduruyor. Hatta şarj istasyonu kurdurma dan sayaç ile direk bağlantı alan kişilerde var. Hybrid modeller bence şuan Türkiye de kullanmak için elektrikli modellere oranla daha avantajlı ve pratik. Özellikle Toyota markasını bu konuda çok beğeniyorum. Müstakil bir eviniz yok ise kişisel enerjinizi ges veya res şeklinde temin edemiyorsanız şuan en mantıklı araçlar hybrid modeller. Elektrikli modellerin hem satışları çok pahalandı, hemde şarj maliyetleri yüksek.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Togg un satışını durduracak tek şey şarj maliyeti. Şu anki aracım Vitara 1,4 LPG ile zaten 1 TL den az yakıyor. Niye alayım. Evde şarj olayı ayarlanacak işin standart olack ..vs Bana uymaz

Ama geleceğin elektrikli araçlar olduğu konusunda herkes hemfikir( forum hariç)
    Şarj konusunda rekabet başlayınca muhtemelen ucuzlayacakfır diye düşünüyorum. Zaten kılışdar gelirse bedava şarj verecekmiş. O zaman alınır

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hayır geleceğin elektrikli araçlar olduğunda herkes hem fikir değil, sen yine forumdaki teröristlere lafını çakıyorsun sadece.

Motosikleti
    speederbike
    TOGG'un en büyük savunucusu TOGG almıyor. Aman Allahım.

REKLAM ALANI
72. sayfa BirinciBirinci ... 22627071727374 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)