Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun aslında inançsızların inançlılara bişey yapmaması,
    Sorun ne anlamadım ama neyse onlarda bir şeyler yapsın böylece bu konu tatlıya bağlansın.

Somutlaştıracaksak, kimse kızını Alevi'ye veren bir adama kalkıp senin dinin bok demiyor.
    Ama birisi Alevi olduğu için bir sünni kızla evlenmesine izin verilmeyince sövmeye başlıyor.
    Bu bireysel bir şey kişileri bağlar. Eden eder, etmeyen etmez falan filan.

İbrahimi din mensuplarının önce ateizme inanç diye yakıştırma yapmayı bırakması gerekiyor.
    Yakıştırsa ne olur yakıştırmasa ne olur? İki tarafında çok fifisindeydi.

politik doğruculuğa zelal vermemek için dan dan yazmak istememiştim ama..
    Ama yazdım diyorsun. Yaz baba yaz, milli birlik ve beraberliğe en muhtaç olduğumuz bu günlerde doğru söyleyeni dokuz köyden kovsalarda sen yine de yaz.
    killingroad bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Siz inanç saymayın, ben sayıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Akadaslar ,simdi bu sn bi sn ye..

Simdi bu forumda yakindan tanidinigiz iki guclu sahibi insaninin tartismasina sahit oldumm.
    Hadi isim de vereyim..biri atp,digeri de bronz madalyali.

Atp , ben kafirle yani ateist adamla dost olmam,is yapmam demisss..
    Bronz madalyali ise vayyy işte sen busun falan diyerek bunu alakasiz sekilde alintilayip bel alti daldi.

Sonra atp şaaak diye ayeti onune ativerdi bunun.
    Bronz madalyali ise herhalde inandigi dini bilmediği icin sapitti,sasirdi.

Allah sence iyi bir ateist insan icin bunu soyler mi falan diyerek sacma sapan konustu.

Bunu niye anlattim;

Şimdi temelinde kendinden olmayan insanlari otekilestirmeyi gectim,cook daha kotulerini yapan böyle bir inanca karsi durmayacak miyiz ?
    Birakin insanlar neye inanirlarsa inansinlar mi diyecegiz ?

Tabi son yillarda islerine geldigi gibi ayetleri evirip cevirip farkli farkli anlamlar cikariyolar.

Bu iyi mi kotu mu bilmiyorum.orjinalinin bozuyolar uyuz oluyorum,ama hic ellemeseler daha kotu olur galiba.
    Yavas yavas torpulenip çağa uyacak,sonra da yok olup gidecek..insallsh ;)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu niye anlattim;
    Dangalak bir trolsün çünkü. Doğan gereği.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dangalak bir trolsün çünkü. Doğan gereği.
    Hasmet dikkatini cekerim ben sana kufur etmedim.
    Bronz madalyali puşt demedim.Bronz madalyali dedim.

Bronz madalyali tarikatci pust deseydim bak o zaman dangalak deme hakkin olurdu.

Lutfen saygisizlik yapma ve bir daha allah kelamini o 90 iq luk aklinla modifiye etmeye calisma.
    Tamam mi bronz madalyali..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz inanç saymayın, ben sayıyorum.
    E say canım, benim için değişen bir şey yok, senin için de yok.
    Ama hem etimolojik açıdan hem de felsefi açıdan baktığımız zaman ateizm bir inanç değil.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet dikkatini cekerim ben sana kufur etmedim.
    Bronz madalyali puşt demedim.Bronz madalyali dedim.

Bronz madalyali tarikatci pust deseydim bak o zaman dangalak deme hakkin olurdu.

Lutfen saygisizlik yapma ve bir daha allah kelamini o 90 iq luk aklinla modifiye etmeye calisma.
    Tamam mi bronz madalyali..
    Dangalak dedik yahu, şerefsiz ipne değil. Bu kadar alınacaksan baştan sataşma yüzsüz herif.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Toplam 177 bin sipariş olmuş.. Anlaşılan üretim yetersiz gelecek.
    Deli bu millet italyan tasarım yerli ve milli olmayan bir aracı niye isterler. Oysa ne güzel Alman Kore japon....vs araçlar var

Motosikleti
    speederbike
    Şu arabayı CeHaPe'yi geçtim, apolitik iş adamları yapsa bu kadar sahiplenmezsiniz.

Motosikleti
    Şu arabayı CeHaPe'yi geçtim, apolitik iş adamları yapsa bu kadar sahiplenmezsiniz.
    Keşke yapsalar. Şimdiye kadar yapılan hiç bir işe yapmayın diyenler hep kazandı. Yapılan her işe karşı çıkanlar kaybetti

Sahi şu iyiki yapıldı dediğin bir şey var mı örnek versene ( çekirdek çıtlayan eşek heykeli dışında)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Keriz silkeleme.isteyen alsin

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke yapsalar. Şimdiye kadar yapılan hiç bir işe yapmayın diyenler hep kazandı. Yapılan her işe karşı çıkanlar kaybetti

Sahi şu iyiki yapıldı dediğin bir şey var mı örnek versene ( çekirdek çıtlayan eşek heykeli dışında)
    Çekirdek çıtlayan eşek heykeli. Bir de Ankara kedisi heykellerini beğeniyorum. Saat kuleleri başyapıt zaten. Bir de Samsun'da dev Amazon heykeli var, yanında da sfenksler var. Atatürk heykeli cücük kadar onların yanında. Konya'da da Nasrettin Hoca heykeli var. İşçilik süper hepsinde.

Bu cümle nasıl bir cümle? "Şimdiye kadar yapılan hiç bir işe yapmayın diyenler hep kazandı"

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Bir de örneği hangi partinin hangi iktidar döneminden istiyorsunuz. Siz AKPartili değilsiniz ya, ondan sordum.

Motosikleti
    SD 1290R
    Rakami sayin cumhurbaskanimiz aciklamis. Kesin dogrudur. Kimsenin suphesi olmasin.

https://www.ntv.com.tr/otomobil/togg...PkSvgKYH01kt3A

177 bin siparis ulkenin calisan nufusunun yuzde birine tekabul ediyor neredeyse. Forum uyemiz kac bin? Herhalde siparis veren vardir aramizda degil mi? Ses verebilirler mi? Hepiniz birden yazmayin ama. Forum serverlari cokmesin. Beser dakika arayla yazin

Motosikleti
    Çekirdek çıtlayan eşek heykeli. Bir de Ankara kedisi heykellerini beğeniyorum. Saat kuleleri başyapıt zaten. Bir de Samsun'da dev Amazon heykeli var, yanında da sfenksler var. Atatürk heykeli cücük kadar onların yanında. Konya'da da Nasrettin Hoca heykeli var. İşçilik süper hepsinde.

Bu cümle nasıl bir cümle? "Şimdiye kadar yapılan hiç bir işe yapmayın diyenler hep kazandı"

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Bir de örneği hangi partinin hangi iktidar döneminden istiyorsunuz. Siz AKPartili değilsiniz ya, ondan sordum.
    Mesela rahmetli Ecevit döneminden ver bir iki örnek. Kıbrıs harekatı dışında

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakami sayin cumhurbaskanimiz aciklamis. Kesin dogrudur. Kimsenin suphesi olmasin.

https://www.ntv.com.tr/otomobil/togg...PkSvgKYH01kt3A

177 bin siparis ulkenin calisan nufusunun yuzde birine tekabul ediyor neredeyse. Forum uyemiz kac bin? Herhalde siparis veren vardir aramizda degil mi? Ses verebilirler mi? Hepiniz birden yazmayin ama. Forum serverlari cokmesin. Beser dakika arayla yazin
    Keşke tarihe de baksaydın da belki bozuk saat e benzerdin onu bile yapmıyorsun

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Konu 2019 Aralıkta nasıl başlamış ve 3 yıl sonra nereye evrilmiş. İşte biz...😁Tıklamadığım tek topik buydu, meğer asıl aksiyon buradaymış...Popcorn elimde takipteyim...👍

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7.9 milyon dolara dinozor heykeli yapan bir eşek vardı mesela.

Dinozorlara 7,9 milyon dolar harcanmış

Ankapark için yapılan harcamalar ilk kez kalem kalem açıklandı. Listeye göre, dinozorlar için 7,9 milyon dolar, hiç kullanılmayan teleferik projesine de 50 milyon dolar aktarılmış.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek döneminde yapımına başlanan ve tartışmalara neden olan Ankapark projesine harcanan paranın miktarını ilk kez kalem kalem açıkladı. Belediyenin İsraf Sayfası olarak erişime açtığı listede Ankapark için yapılan harcamaların detayları yer aldı. 2012 ve 2018 yılları arasında yapılan ihalelerde Ankapark için belediyenin kasasından toplam 801 milyon 288 bin dolar çıktığı belirtildi.

Müzikli fıskiyeye 14 milyon 822 bin dolar

Proje kapsamında hayvanat bahçesi yenileme alanında kullanılması planlanan oyuncaklara harcanan miktar dikkat çekti. Farklı tarihlerde altı ayrı ihale ile satın alınan 70 kalem oyuncak için toplam 45 milyon 157 bin dolar ödeme yapıldı. Yine hayvanat bahçesi yenileme alanı için kullanılacak hayvan heykellerinin de hak ediş tutarı 1,3 milyon dolar olarak tespit edildi. Ankapark harcamalarında dikkat çeken diğer kalemlerden birisi de hız treni oldu. Hız treni eğlence üniteleri için 33 milyon 286 bin dolar ödeme yapılırken, 33 kalem aydınlatma malzemesi ve 202 metrelik müzikli görsel fıskiye için belediyenin kasasından 14 milyon 822 bin dolar çıktı.

Tanıtım filmine 3 milyon 152 bin dolar
    En maliyetli kalemlerden birisi ise Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nca gerçekleştirilen, Hayvanat Bahçesi Teleferik Yapım işi oldu. Bugüne kadar hiç kullanılmayan teleferiğin belediyeye maliyeti 50.4 milyon doları buldu. Maliyetli işlerden biri de "Roller Coster ve Küçük Türkiye" projesi oldu. Proje kapsamında müteahhitlere ödenen paranın toplam miktarı 14 milyon 545 bin dolar oldu. Harcama kalemleri arasında tanıtım filmlerine ilişkin veriler de yer aldı. Buna göre Temapark tanıtım filminin televizyonlarda yayınlanması için 3 milyon 152 bin dolar, 20 dakikalık 3 boyutlu Otorobot Stereoskopik Sinema Filmi için de 1 milyon 923 bin dolar harcandı. Lazerli oyun çadırının da belediyeye maliyeti 6 milyon 328 bin doları bulurken otorobot gösteri binası için de 6 milyon 166 bin dolar harcandı. Nuh'un Gemisi için de 698 bin dolar ödendi.

Ankapark’ın en tartışmalı harcamalarının başında gelen dinozorlar için yapılan ihaleler, tabloda daha ayrıntılı şekilde yer aldı. 2013 yılında yapılan üç ayrı ihale kapsamında dinozorlar için toplam 7 milyon 923 bin dolar harcandı. Buna göre 91 kalem dinozor ve kamuflaj malzemeleri alım işi için 4 milyon 762 bin dolar, hareketli, dinozor, yapay ağaç ve banklar için 2 milyon 466 bin dolar, dinozor iskeletleri ve fosiller için de 694 bin dolar harcama yapıldı.

Önce haciz geldi, sonra kapandı
    Ankapark’ın inşaatı 2013 yılında Melih Gökçek’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde tartışmalı bir şekilde başlamıştı. Danıştay’ın 2014 yılında parkın da içinde bulunduğu ana imar planı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararlarına rağmen Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerindeki inşaata devam edildi. İdare mahkemeleri, açılan davalarda imar planlarına ilişkin yürütmeyi durdurma kararları verirken, Büyükşehir Belediyesi, küçük değişiklikler yaparak yeni imar planlarıyla inşaatı sürdürdü. 2018 yılında yapılan ihalede parkın işletmesini GBM Ticaret-Çelik Ortak Girişim Grubu 26 yıllığına aldı. Ankapark, daha sonra 2019 yılında ziyarete açıldı. Ancak işletmeci şirketin borçlarından dolayı 2019 yılının Eylül ayında parkta haciz işlemi yapıldı. Aralık ayında da parkın elektriği kesildi. Park, beklenen ziyaretçi sayısına ulaşamaması nedeniyle 2020 yılının Şubat ayında kapandı.
    espresso, Cyan, yaşlıveacemi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    speederbike
    DSP+MSP hükümetini diyorsunuz? O zamanları yaşamadım. Kıbrıs harekatı yeter. Kıbrıs harekatı dışında diyemezsiniz, çünkü başta eşek heykeli dışında dediniz.
    Kıbrıs harekatını şimdiki Süleyman Şah türbesini gerisin geri kaçırma ile kıyaslamasını da size bırakıyorum.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    DSP+MSP hükümetini diyorsunuz? O zamanları yaşamadım. Kıbrıs harekatı yeter. Kıbrıs harekatı dışında diyemezsiniz, çünkü başta eşek heykeli dışında dediniz.
    Kıbrıs harekatını şimdiki Süleyman Şah türbesini gerisin geri kaçırma ile kıyaslamasını da size bırakıyorum.
    Sayamazsın niye acaba.. peki rahmetli Özal dan ver bir iki üç beş örnek desem zorlanmazsın.
    Ama kötü bir şeyler say desem hiiiiç zorlanmazsın.
    Eleştirilmeyecek hiç bir şey olmaz. İllaki bir şey bulunur- vardır. Ama yapılan dediğimde somut şeyler sayabiliyor isen mesele bitmiştir

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sabah yolda radyoyu dinliyorum.
    Ön sipariş verenlerin profilini çiziyorlar.

"Yaptığımız araştırmaya göre, genelde zaten 2-3 arabası olanlar ön sipariş verenler. Kar etmek amacıyla aldığını söylüyor ön sipariş verenlerin çoğu" diyor sunucu.

Bayan sunucu "ama aldığı günkü fiyattan ödeyecek" desede, erkek sunucu "ne olursa olsun %15 gibi bir fiyat ajantajı olacak".
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Kıbrıs haDSP+MSP hükümetini diyorsunuz? O zamanları yaşamadım. Kıbrıs harekatı yeter. Kıbrıs harekatı dışında diyemezsiniz, çünkü başta eşek heykeli dışında dediniz.
    rekatını şimdiki Süleyman Şah türbesini gerisin geri kaçırma ile kıyaslamasını da size bırakıyorum.
    Der o her seyi der... Mantik yurutuyormus gibi yaptigina bakmayin. Papagan gibi bisey o. Yandas medya ne derse o.

Birak dibimizdeki Turkleri silahla savunmayi; taa Cindeki Turkleri lafla bile savunmaktan aciziz... Rezil rusvayiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)