Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle.
    Mesela inanmayan birinin cuma namazına gitmesi sadece secimler de namaz , Kur'an okuması falan dinci olur mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil. Senin gibi.
    Lan haşmetli sen git villa da otur havuz kenarında viskini iç .seni gidi amerigan CI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Mesajı almış tüm ezikler

Bu arada $50K çok yahu... Baktım Togg'dan umut yok, 17 yaşındaki aracımı her şey dahil $36.5K'lık sıfır bir araçla değiştirdim... Yine Japon, yine 4 silindir... Ama en azından 230 beygir, arkadan çekişli, 2.4 litre, vs... Bir TOGG değil ama n'apalım, durumumuz buna müsait etti bu ara. Amerika Türkiye kadar zengin değil anlaşılan.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela inanmayan birinin cuma namazına gitmesi sadece secimler de namaz , Kur'an okuması falan dinci olur mu[COLOR="Silver"]
    -Dışarıdan bakıp insanların inanıp inanamadığına karar vermek.
    -Kendini yöneteceklere yaptıklarına,icraatlerine göre değil inançlarına göre karar verme.

Bunlar da dincilerin önemli özelliklerinden.

Motosikleti
    SD 1290R
    "Dinci" belli açılardan bayağı uygun bir tabir aslında. Dini satan, pazarlayan, şahsi çıkarı için kullanan, değiş tokuş eden anlamında cuk oturuyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mesela inanmayan birinin cuma namazına gitmesi sadece secimler de namaz , Kur'an okuması falan dinci olur mu[COLOR="Silver"]
    Tabii ki olur. Ama sorun şu ki kişi inanmadığını söylemedikçe sen ben inanmadığını bilemeyiz. İnanıyorum diyenin de gerçekten inandığını bilemeyiz.
    Öte yandan sabah akşam din deyip bakara makara diyene ses çıkarmayana dinci diyebilirim rahatlıkla.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Öte yandan sabah akşam din deyip bakara makara diyene ses çıkarmayana dinci diyebilirim rahatlıkla.

25 inci saniyede ilk teşhis de olayı özetlemiş.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evrimle dinin çeliştiğini düşünmüyorum ben.

İslam ülkelerinde yaşayan modernlerin bir kısmı "evrim karşıtlığı islamda yoktur, bunu yurtdışından ithal ettiler" diyor şimdilerde.
    Tespit olarak doğru, islam dünyasında böyle bir akım yoktu 20 sene öncesine kadar çünkü islam dünyasında insanlığın kaynağı/yolculuğu ile ilgili bilimsel araştırma ve bu araştırmaların halk arasında yayıldığı bir ortam yoktu.
    Modern bilim batıda çıktığı için daha doğrusu evrimin keşfi batıda gerçekleştiği için, evrimle kavga eden ilk yaradışçılar da Hristiyanlar oldu burası çok normal.

"Dinle çelişmek" dediğin zaman teknik olarak bütün dinlerden bahsediyorsun. E evet, dinin birinde bir Tanrı anlatımı vardır ve diyordur ki "Tanrı denizdeki bir tane hücreyi yarattı ve çekildi" falan diyordur, ok o zaman dinle evrim çelışmemiş olur elbette. Amma velakin, İbrahimi dinler için böyle bir şey söz konusu değil. İbrahimi dinlere göre Dünya'nın ve insanlığın yaşı üç aşağı beş yukarı 6-8bin yıl civarında. Yurdum Müslümanları bunu istedikleri kadar inkar etsinler, çok bir şey değişmiyor, İbrahimi dinlerin ortak öğretisi bunu anlatır. Kendisini Yahudi'den ayrı zannetitği için Tevrat'a burun kıvıran Müslümanlara Hz. Muhammed'in Yahudi olduğunu anlatamazsın. Ama mensubu oldukları dinin temellerinden biri budur.

Dinle evrim çelişiyor mu?
    Bilemem, dinin problemi. Bir doğa yasası ile çelişmek hoşlarına gidiyorsa çelişsinler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    SD 1290R
    Kuran bir bilim kitabı olmadığı gibi bilim de bir din değildir. Bilimi kendi inancına göre yontmaya yeltenen inançlılar da, benzer şeylermiş gibi dinle bilimi çatışmaya zorlayan inançsızlar da yobazdır. Bilim, her iki grubun da umrunda değil aslında. Birinin derdi "ahanda siz aptalsınız", diğerinin derdi "yok değiliz". İkisinin de yaptığı bilimi kendi keyiflerine göre kullanmak, yani bilimin suistimali.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Dışarıdan bakıp insanların inanıp inanamadığına karar vermek.
    -Kendini yöneteceklere yaptıklarına,icraatlerine göre değil inançlarına göre karar verme.

Bunlar da dincilerin önemli özelliklerinden.
    Bir insanın neye inanıp inanmadığı yaptıkları ile bellidir. Yoksa kimse kimsenin beynine girip düşünce okuyamaz. ( Forum hariç burda hücrelere bile girilip etiket yapıştırılabiliyor.

Olayı somutlaştıralım o zaman. Hayatı boyunca ve inancı gereği cumaya gitmeyen biri çumhurbaşkan adayı olunca dinci mi olur . Yoksa ermiş mi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Din'i nasıl ki siyasete alet edenler yüzünden dinden de nefret ettim. Sizin şu konulara siyaset ve din karıştırmanız dan kaynaklı, yazılanları dahi okuyasım gelmiyor. Bırakın artık bu işleri. Siz ne siyasetçisiniz nede ermiş. Boşuna birbirinizi kırıp, olay yaratmaktan başka bir işe yaramıyor yazdıklarınız. Sürelim, gezelim, faydalı şeylerden konuşalım, varsa derdimizi sorunumuzu paylaşalım. Ne gerek var cuma namazına kadar konuları taşımaya? Bilimden bahsedenler saint benoit dan galatasaray university'e geçip stanford' ta yüksek lisans mı yaptı? Dini savunanlar, en son ne zaman bu dünya, sizi yaratan veya insanoğlu adına bir şey yaptınız? Hanginizin bir ağaç kadar faydası var bu dünya ya? İnsan olmayı başaramadık daha siz gelmiş siyaset din ve bilim atışması yapıyorsunuz.

Motosikleti
    speederbike
    Gömleği çıkarmıştır. Şaka şaka, eğer oy kapmak için gidiyorsa dincinin kralıdır. Ama elini şıklatsa 20 kanalda anında canlı yayına bağlanabilecek birinin her cuma çıkışında cami önünde demeç vermesi dinciliğin alasıdır.

Bu arada, hayatı boyunca cumaya gitmemiş derken, adamla beraber mi yaşıyorsunuz, yoksa kendi beyanı mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Sizin oyunuzu almak için birinin illa cuma namazına gitmesi mi gerekiyor? Müftüyü seçin o zaman. Bir de cumaya giden biri anladığım kadarıyla sahiden gittiğini size ispat etmeli. Nasıl bir ispat istiyorsunuz? Allah'tan imzalı kaşeli belge mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir insanın neye inanıp inanmadığı yaptıkları ile bellidir. Yoksa kimse kimsenin beynine girip düşünce okuyamaz. ( Forum hariç burda hücrelere bile girilip etiket yapıştırılabiliyor.

Olayı somutlaştıralım o zaman. Hayatı boyunca ve inancı gereği cumaya gitmeyen biri çumhurbaşkan adayı olunca dinci mi olur . Yoksa ermiş mi
    Ahmetcim birak su watercoloru..

Sen simdi bagimsiz kurdistan islam cumhuriyetini savunan hizbullahin siyasi partisi hudapar in akp listelerinden secime girmesine ne diyosun ?

Bak ahmet,yapma..obur dunyada tum bu yasananlara destek verdigin icin cok fena yanacaksinn.
    Bari oy verme,bu haksizliklara destek verme.

Ben senin hizbullah destekcisi oldugunu düşünmüyorum,insanlari domuz bagiyla olduren bir orgut bu,biliyosun.
    Yapma,ahmet..yanarsin.

Motosikleti
    Gömleği çıkarmıştır. Şaka şaka, eğer oy kapmak için gidiyorsa dincinin kralıdır. Ama elini şıklatsa 20 kanalda anında canlı yayına bağlanabilecek birinin her cuma çıkışında cami önünde demeç vermesi dinciliğin alasıdır.

Bu arada, hayatı boyunca cumaya gitmemiş derken, adamla beraber mi yaşıyorsunuz, yoksa kendi beyanı mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Sizin oyunuzu almak için birinin illa cuma namazına gitmesi mi gerekiyor? Müftüyü seçin o zaman. Bir de cumaya giden biri anladığım kadarıyla sahiden gittiğini size ispat etmeli. Nasıl bir ispat istiyorsunuz? Allah'tan imzalı kaşeli belge mi?
    Geldik aynı yere sonunda ( çi ci, cı) eki olan bir etiket in var ise o işle uğraşan lazım. Bunu sen başlattın sen bitir. Dinci nasıl olur açıkla konu kapansın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmetcim birak su watercoloru..

Sen simdi bagimsiz kurdistan islam cumhuriyetini savunan hizbullahin siyasi partisi hudapar in akp listelerinden secime girmesine ne diyosun ?

Bak ahmet,yapma..obur dunyada tum bu yasananlara destek verdigin icin cok fena yanacaksinn.
    Bari oy verme,bu haksizliklara destek verme.

Ben senin hizbullah destekcisi oldugunu düşünmüyorum,insanlari domuz bagiyla olduren bir orgut bu,biliyosun.
    Yapma,ahmet..yanarsin.
    Her türlü teröre teröriste lanet olsun.

PKK ya destek vermeyi hüdapar ile kıyaslayıp kendini kandıranlara söyle bunları.
    HDP den aşağıdaki gibi açık bir inkar duydun mu

... alıntı...
    Çarşamba günü CNN Türk’te Tarafsız Bölge programında HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’na sorular sorduk.

SORU- Sizin Hizbullah’la ilgili sorular sorulduğunda net cevap vermediğiniz söyleniyor. Bu yönde eleştiriliyorsunuz. HÜDA PAR olarak siz Hizbullah’ın devamı mısınız? Gaffar Okkan, Konca Kuriş ve İzzettin Yıldırım cinayetlerini onaylıyor musunuz?

YAPICIOĞLU- Kim bir kimseyi kasten, haksız bir yere öldürürse bu dünyada cezası idam olmalı, ahirette de benim inancıma göre kutsal kitabımın bana öğrettiği şudur ki, onun cezası ebediyen kalmak üzere cehennemdir. Şiddetin her türlüsünü reddettiğimizi söyledik. Hiçbir cinayeti tasvip etmeyiz. Bize birçok televizyon kanallarında bu soru soruldu, (Hizbullah’ın devamı mısınız?) biz kimsenin devamı değiliz. Biz hiç kimsenin uzantısı değiliz.

HİZBULLAH SORUSU

SORU- Siz Hizbullah’ın devamı değil misiniz?

YAPICIOĞLU- Değiliz. Bak bunu çok net söylüyorum. Bunu onlarca defa söyledim.
    Biz Hizbullah’ın devamı falan değiliz. Onun mirasçısı değiliz. Biz başka bir örgütün de devamı ya da siyasi kolu değiliz. Bizim devamı olduğumuz iddiası gerçekleri yansıtmıyor

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Mesajı almış tüm ezikler

Bu arada $50K çok yahu... Baktım Togg'dan umut yok, 17 yaşındaki aracımı her şey dahil $36.5K'lık sıfır bir araçla değiştirdim... Yine Japon, yine 4 silindir... Ama en azından 230 beygir, arkadan çekişli, 2.4 litre, vs... Bir TOGG değil ama n'apalım, durumumuz buna müsait etti bu ara. Amerika Türkiye kadar zengin değil anlaşılan.
    ne o? Toyota Supra mı?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geldik aynı yere sonunda ( çi ci, cı) eki olan bir etiket in var ise o işle uğraşan lazım. Bunu sen başlattın sen bitir. Dinci nasıl olur açıkla konu kapansın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

PKK ya destek vermeyi hüdapar ile kıyaslayıp kendini kandıranlara söyle bunları.
    HDP den aşağıdaki gibi açık bir inkar duydun mu

... alıntı...
    Çarşamba günü CNN Türk’te Tarafsız Bölge programında HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’na sorular sorduk.

SORU- Sizin Hizbullah’la ilgili sorular sorulduğunda net cevap vermediğiniz söyleniyor. Bu yönde eleştiriliyorsunuz. HÜDA PAR olarak siz Hizbullah’ın devamı mısınız? Gaffar Okkan, Konca Kuriş ve İzzettin Yıldırım cinayetlerini onaylıyor musunuz?

YAPICIOĞLU- Kim bir kimseyi kasten, haksız bir yere öldürürse bu dünyada cezası idam olmalı, ahirette de benim inancıma göre kutsal kitabımın bana öğrettiği şudur ki, onun cezası ebediyen kalmak üzere cehennemdir. Şiddetin her türlüsünü reddettiğimizi söyledik. Hiçbir cinayeti tasvip etmeyiz. Bize birçok televizyon kanallarında bu soru soruldu, (Hizbullah’ın devamı mısınız?) biz kimsenin devamı değiliz. Biz hiç kimsenin uzantısı değiliz.

HİZBULLAH SORUSU

SORU- Siz Hizbullah’ın devamı değil misiniz?

YAPICIOĞLU- Değiliz. Bak bunu çok net söylüyorum. Bunu onlarca defa söyledim.
    Biz Hizbullah’ın devamı falan değiliz. Onun mirasçısı değiliz. Biz başka bir örgütün de devamı ya da siyasi kolu değiliz. Bizim devamı olduğumuz iddiası gerçekleri yansıtmıyor
    Sen şimdi Şeytan "Hayır ben şeytan değilim" dese inanacaksın yani.
    Vay canına Hizbullah denen soysuz o. çocuğu topluluğu terörist değilmiş.

Hüdapar denen terör örgütünün bizzat parti programı kendi resmi internet sayfasından;
    https://hudapar.org/files/uploads/fi...bfec288a21.pdf

Sayfa 23;
    Öncelikle bugüne kadar yapılan zulümlerden dolayı devlet adına
    özür dilenmeli ve mağdurlara tazminat ödenmelidir.
    Türkiye Cumhuriyeti devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan
    herkesin Türk olduğu nitelemesinden vazgeçilerek Kürtlerin
    varlığı anayasal olarak tanınmalı, Türkler ve Kürtler, ülkenin asli
    kurucu halkları olarak kabul edilmelidir.
    Kürtçe, Türkçe ile beraber ikinci resmi dil olarak kabul edilmeli,
    Kürtçe aynı zamanda eğitim dili olmalıdır. Yeterli talep olması
    halinde anadili farklı olan diğer vatandaşların da kendi dillerinde
    eğitim alabilmelerinin önü açılmalıdır.
    İlköğretim öğrencilerine okutulan, ırkçılık kokan ‘Andımız’ ve
    benzeri metinler kaldırılmalıdır. Muhtelif yerlerde yazılan ‘Ne
    Mutlu Türküm Diyene’ gibi yazılar silinmeli, "Bir Türk dünyaya
    bedeldir." şeklindeki ırkçı söylemlere son verilmelidir.
    Zulüm ve ayrımcılık uygulamış olan tarihi şahsiyetlerin isimlerini
    taşıyan okul, kışla, cadde, sokak ve benzeri yerlerin isimleri
    derhal değiştirilmelidir.
    Başta vatandaşlık tanımı olmak üzere, anayasa ve sistemin bütün
    resmi literatürüne hâkim olan Türklük esaslı dışlayıcı ve ayrımcı
    söylem terk edilmelidir.
    İsimleri değiştirilen yerleşim yerlerine eski adları geri
    verilmelidir.
    Bölgede çok yönlü sorunlara yol açan koruculuk sistemi derhal
    lağvedilmeli, ancak mağduriyetlere de sebebiyet verilmemelidir

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben en çok bu beylik lafları seviyorum. Şimdi hep beraber dinleyelim Kılıçdaroğlu'nun nasıl azılı bir PKK teröristi olduğunu, ve AKP ortağı Hüdapar'ın sütten çıkmış ak kaşık olduğunu

ATP'nin her zamanki mantıksızlık, ikiyüzlülük, çifte standart akan yorumlarına "e yuh artık" yazmanın dayanılmaz cazibesinin farkındayım, Lakin ATP'ye göre hiç bir şeyin değişmeyeceğini de umarım herkes görüyordur.

Daha ilginç bir soru: Bu kadar çelişki nasıl bir kafada bir arada yaşayabiliyor? Tahminim ATP sorunu temelde çözüyor. Malum fikir değil insan bazında düşünen ilkel bir düşünce yapısına sahip. Diyor ki bunların hepsi sorunlu, din düşmanı tipler. Bu zındıkların dediğine mi itibar edecem? deyip iktidar medyasının itelediği saçmalıklara sarılaraktan varlığını sürdürüyor bence.

Velhasıl ATP daha vatandaş olabilmiş değil. Doğru, yanlış, hukuk, adalet falan da umrunda değil. Gerçi kaçımızın umrunda tartışılır ama ATP özelinde durum kör göze parmak durumda. Kendi türünün devamı için herşeyi mübah görebilecek bir, ehm, etik seviye fukarası kendisi. Bu noktada inandığını iddia ettiği din ve inancın bile ne dediğinin hiç bir önemi yok. Her şey kılıfına uydurulur. Çıkarına uygun siyasi parti ne derse dersin, ne yaparsa yapsın OK'dir ATP'nin gözünde.

Motosikleti
    Ben en çok bu beylik lafları seviyorum. Şimdi hep beraber dinleyelim Kılıçdaroğlu'nun nasıl azılı bir PKK teröristi olduğunu, ve AKP ortağı Hüdapar'ın sütten çıkmış ak kaşık olduğunu

ATP'nin her zamanki mantıksızlık, ikiyüzlülük, çifte standart akan yorumlarına "e yuh artık" yazmanın dayanılmaz cazibesinin farkındayım, Lakin ATP'ye göre hiç bir şeyin değişmeyeceğini de umarım herkes görüyordur.

Daha ilginç bir soru: Bu kadar çelişki nasıl bir kafada bir arada yaşayabiliyor? Tahminim ATP sorunu temelde çözüyor. Malum fikir değil insan bazında düşünen ilkel bir düşünce yapısına sahip. Diyor ki bunların hepsi sorunlu, din düşmanı tipler. Bu zındıkların dediğine mi itibar edecem? deyip iktidar medyasının itelediği saçmalıklara sarılaraktan varlığını sürdürüyor bence.

Velhasıl ATP daha vatandaş olabilmiş değil. Doğru, yanlış, hukuk, adalet falan da umrunda değil. Gerçi kaçımızın umrunda tartışılır ama ATP özelinde durum kör göze parmak durumda. Kendi türünün devamı için herşeyi mübah görebilecek bir, ehm, etik seviye fukarası kendisi. Bu noktada inandığını iddia ettiği din ve inancın bile ne dediğinin hiç bir önemi yok. Her şey kılıfına uydurulur. Çıkarına uygun siyasi parti ne derse dersin, ne yaparsa yapsın OK'dir ATP'nin gözünde.
    Sadece terör ve teröris sözünü alıntı yaptığına göre var bir karın ağrın. Viskiyi fazla içince unutkanlık başlıyor demek ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şimdi Şeytan "Hayır ben şeytan değilim" dese inanacaksın yani.
    Vay canına Hizbullah denen soysuz o. çocuğu topluluğu terörist değilmiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=iiV7XwDI7U0

Hüdapar denen terör örgütünün bizzat parti programı kendi resmi internet sayfasından;
    https://hudapar.org/files/uploads/fi...bfec288a21.pdf

Sayfa 23;
    Hüdaparı savunacak halim yok . Bana krıştığı bir terör eylemi ...vs söylersen daha net şeyler söylemiş olursun. Kendi düşüncelerini söylüyorlar. Ben katılmam bu düşüncelere. Özerklik falan kırmızı çizgi.
    Hassasiyet için teşekkürler..
    Aynı video ve metinleri HDP için de bekliyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    şu terör ve terorist sözünün anlamını bilmeyip de çok biliyormuş gibi habire kullanan cahillerden de bıktım.

Terör kelime anlamı olarak korkutma, terorist de korku salan demek. Dünya üzerinde organize olarak en büyük öldürme gücü kimlerde var? Tabi ki devletlerde var, hepsinin topu tüfeği türlü türlü insan öldürme makinaları olan oarduları var. demek ki en büyük terörist organizasyonlar devletler oluyor dünya üzerinde. Hele bir verginizi vermeyin de görün devlet nasıl korkutuyor. Bütün devletler de devletler gibi güç elde etmeye çalışan diğer otoriter organizasyonlardan da kurtulabilsek de rahata ersek.
    Cyan ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Yazdıklarımdan anlamadıysanız gerisi boş. Siz "Ne istediler de vermedik" ve HÜDA-PAR'ı alkışlamaya devam edin.

HÜDA-PAR başkanı "Hizbullah terör örgütü değildir." dedi. Arşivlerde mevcut.

Neyse, sizinle tartışmaya girmenin bir anlamı yok, biliyorum, yine de sormadan edemeyeceğim.
    Birkaç yıl önce Hasmet'ti galiba, Sayıştay raporlarında belirtilen usulsüzlüklerden bahsettiğinde "Bu ülkenin savcısı hakimi var. Buralarda suç unsuru olsa dava açarlardı, birileri de mahkum edilirdi. Yargılanan veya hapse giren olmadığına göre benim için burada bir suç yoktur" minvalinde bir şeyler yazmıştınız.
    Şimdi, HDP'nin PKK ile bağlantısı var diyorsunuz. HDP milletvekillerinin kaçı PKK ile ilişkisinden dolayı suçlu bulunarak yargılandı ve hüküm giydi? Öyle tek tük isim vermeyin, tüm HDP'yi öyle kabul ettiğinize göre çoğunluğunun öyle olması lazım. Tek tük suça bulaşmış olanlar her partiden çıkar. Evet, HDP AYM'de görüşülüyor ve henüz hüküm yok. Siz mahkeme kararı olmadan HDP PKK ile ilişkili diyebiliyor musunuz?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Yazdıklarımdan anlamadıysanız gerisi boş. Siz "Ne istediler de vermedik" ve HÜDA-PAR'ı alkışlamaya devam edin.

HÜDA-PAR başkanı "Hizbullah terör örgütü değildir." dedi. Arşivlerde mevcut.

Neyse, sizinle tartışmaya girmenin bir anlamı yok, biliyorum, yine de sormadan edemeyeceğim.
    Birkaç yıl önce Hasmet'ti galiba, Sayıştay raporlarında belirtilen usulsüzlüklerden bahsettiğinde "Bu ülkenin savcısı hakimi var. Buralarda suç unsuru olsa dava açarlardı, birileri de mahkum edilirdi. Yargılanan veya hapse giren olmadığına göre benim için burada bir suç yoktur" minvalinde bir şeyler yazmıştınız.
    Şimdi, HDP'nin PKK ile bağlantısı var diyorsunuz. HDP milletvekillerinin kaçı PKK ile ilişkisinden dolayı suçlu bulunarak yargılandı ve hüküm giydi? Öyle tek tük isim vermeyin, tüm HDP'yi öyle kabul ettiğinize göre çoğunluğunun öyle olması lazım. Tek tük suça bulaşmış olanlar her partiden çıkar. Evet, HDP AYM'de görüşülüyor ve henüz hüküm yok. Siz mahkeme kararı olmadan HDP PKK ile ilişkili diyebiliyor musunuz?
    Yani HDP nın terörizmi destekliyor olması için sana göre % kaç olması lazım. Hüdapar için bir tane yetiyor diyorsun. Aynı şeyi hala söylüyorum suç kanıtlanmış ise suçtur
    Bak parti başkanı ne diyor. Yahu adamlar biz PKK lıyız diyor bunu sen mi kabul etmiyorsun

Artık pes...

https://youtube.com/shorts/AE3reauE_VQ?feature=share

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu terör ve terorist sözünün anlamını bilmeyip de çok biliyormuş gibi habire kullanan cahillerden de bıktım.

Terör kelime anlamı olarak korkutma, terorist de korku salan demek. Dünya üzerinde organize olarak en büyük öldürme gücü kimlerde var? Tabi ki devletlerde var, hepsinin topu tüfeği türlü türlü insan öldürme makinaları olan oarduları var. demek ki en büyük terörist organizasyonlar devletler oluyor dünya üzerinde. Hele bir verginizi vermeyin de görün devlet nasıl korkutuyor. Bütün devletler de devletler gibi güç elde etmeye çalışan diğer otoriter organizasyonlardan da kurtulabilsek de rahata ersek.
    Biraz felsefe olmuş sanki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)