Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TOGG da borsaya açılsa da ondan da alsanız.
    Her ne kadar projenin başındaki kişiye ve ekibine güvensemde şu an ortada bir risk var Togg a yatırım yapmazdım , belki araçtan güzel geri dönüşler olup satışları artarsa ve borsaya kote olursa iki üç yıl sonra..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yapmayın bunu bu memlekette ne idüğü belirsiz arabalar bile sattı. Tata ( Indigo)nedir yahu Çinli Chery...vs yahu Doğan SLX lüks diye sattı.

Tamam hükümet antisempatisi bazı şeyleri zorluyor. Şundan yüzde yüz eminim ki bu araba başka şartlarda üretilse hepiniz farklı düşünürsünüz. Bana misilleme yapma her zaman söylüyorum bu ülke de çivi çakan kim olursa olsun baş üstünde tutarım. Her defasında lânet okuduğum Demirel e bile GAP - 1. Köprü ve yolları ve da ha bir çok işi için şükran duyarım
    Belki zaman beni de yanıltır. Başarılı olamaz. Üzülürüm. Belki daha iyileri yapılır sevinirim
    Şu başlıkta yazan arkadaşların içinde bu projenin başarısız olmasını isteyen olduğunu sanmıyorum.

Serzenişlerde haklılık payları var.
    Umarım aksiyon başarılı olur.
    Yukarıda yazdıklarımsa, "bence" durum tespiti.
    Başarılı olmazsa ülkemin kaynakları boşa gittiği için üzülürüm.
    Başarılı olursada "vay be, yanılmışım. Helal olsun" derim.

Bence artık eleştiren, fikir beyan edenleri "istemezükçü" ilan edip ötekileştirmeyi bırakmalısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Telefon gelince yarım kaldı.
    Rahmetli babam
    "Her iktidar yıpranır ve eninde sonunda çöker" derdi.

Bu iktidarda artık yıpranmış vaziyette. Zaten kendileride metal yorgunluğundan bahsetmekte.
    Artık geçmişte ne yaptıklarından ziyade, ülkeyi nereye götürdükleri önem kazanmaya başladı.
    İç piyasaya verilen gazlar artık yetersiz.
    Üstelik yeni bir nesil var.

Bu nesil bu iktidar döneminde büyüdü hatta gençliğini yaşadı ve "din, iman, ümmet" siyasetinden farklı bir siyaset istiyor artık.
    Doğal olarak koltığu bırakmayan iktidara karşı öfke gitgide kabarıyor.
    Hele hele iktidarı eleştirdiğinde hain damgası yeyince "yetti lan gari" deyip içindekini haklı olarak döküveriyor.

Tüm bunlar ne yadırganacak, nede ötelenecek şeyler. Mevzunun aslı son 20 yılını bu ülkede yaşamış insanların artık bu iktidarın söylem ve eylemlerinden bıkmış olması.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Projenin başında kim var ki? Özel şirket projesi bu.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Projenin başında kim var ki? Özel şirket projesi bu.
    Mehmet Gürcan Karakaş Togg icra kurulu başkanı , bu adam olmasaydı bu seviyede bir taşıt yapılamazdı...sorunun cevabını bildiğine eminim Tayyip falan mı yazacağımı düşündün merak ediyorum

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu başlıkta yazan arkadaşların içinde bu projenin başarısız olmasını isteyen olduğunu sanmıyorum.

Serzenişlerde haklılık payları var.
    Umarım aksiyon başarılı olur.
    Yukarıda yazdıklarımsa, "bence" durum tespiti.
    Başarılı olmazsa ülkemin kaynakları boşa gittiği için üzülürüm.
    Başarılı olursada "vay be, yanılmışım. Helal olsun" derim.

Bence artık eleştiren, fikir beyan edenleri "istemezükçü" ilan edip ötekileştirmeyi bırakmalısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Telefon gelince yarım kaldı.
    Rahmetli babam
    "Her iktidar yıpranır ve eninde sonunda çöker" derdi.

Bu iktidarda artık yıpranmış vaziyette. Zaten kendileride metal yorgunluğundan bahsetmekte.
    Artık geçmişte ne yaptıklarından ziyade, ülkeyi nereye götürdükleri önem kazanmaya başladı.
    İç piyasaya verilen gazlar artık yetersiz.
    Üstelik yeni bir nesil var.

Bu nesil bu iktidar döneminde büyüdü hatta gençliğini yaşadı ve "din, iman, ümmet" siyasetinden farklı bir siyaset istiyor artık.
    Doğal olarak koltığu bırakmayan iktidara karşı öfke gitgide kabarıyor.
    Hele hele iktidarı eleştirdiğinde hain damgası yeyince "yetti lan gari" deyip içindekini haklı olarak döküveriyor.

Tüm bunlar ne yadırganacak, nede ötelenecek şeyler. Mevzunun aslı son 20 yılını bu ülkede yaşamış insanların artık bu iktidarın söylem ve eylemlerinden bıkmış olması.
    Bu işi iktidara bağlamak yanlış bence. Kim olursa olsun herhalde böyle bir girisime köstek olmaz. Fark Tayyib in bu işe biraz gaz vermesi. Bu da kötü bir şey değil. Muharrem İnce yi söyledim olur da başa gelirse hidrojen için devletin bütün imkanlarını seferber etse yanlış bir şey mi yapmış olur.

Yatırımları desteklemek le hükümeti desteklemek aynı şey değil. Yanılgı burada. Benim siyasetle ilgili yazım yok. Ama yapılan işlerle ilgili yada Türkiye aleyhine yazılan her şeye bir şekilde muhalifim.

Biz yaş itibariyle değişik şeyler gördük. Ama bugün 30-35 yaşına gelenler Tayyip den başka bir şey görmedi. Doğal olarak insanlarda bıkkınlık var. İlla ki bunun da sonu var.
    Dediğim gibi siyasetin haklısı olmaz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet Gürcan Karakaş Togg icra kurulu başkanı , bu adam olmasaydı bu seviyede bir taşıt yapılamazdı...sorunun cevabını bildiğine eminim Tayyip falan mı yazacağımı düşündün merak ediyorum
    Tabii ki :D
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu işi iktidara bağlamak yanlış bence. Kim olursa olsun herhalde böyle bir girisime köstek olmaz. Fark Tayyib in bu işe biraz gaz vermesi. Bu da kötü bir şey değil. Muharrem İnce yi söyledim olur da başa gelirse hidrojen için devletin bütün imkanlarını seferber etse yanlış bir şey mi yapmış olur.

Yatırımları desteklemek le hükümeti desteklemek aynı şey değil. Yanılgı burada. Benim siyasetle ilgili yazım yok. Ama yapılan işlerle ilgili yada Türkiye aleyhine yazılan her şeye bir şekilde muhalifim.

Biz yaş itibariyle değişik şeyler gördük. Ama bugün 30-35 yaşına gelenler Tayyip den başka bir şey görmedi. Doğal olarak insanlarda bıkkınlık var. İlla ki bunun da sonu var.
    Dediğim gibi siyasetin haklısı olmaz.
    Sorunda tam burada zaten.
    Tayyibi tanıyan diyorki "bu adam bu işin bu kadar reklamını yapıyorsa, var bir iş".
    "Madem yatırıma üretime bukadar hevesliydi, o zaman bir yığın fabrikanın satılmasına, bazı kritik fabrikaların kapatılıp, arazisine konut yapılmasına göz yumdu" der.

Cuma günü videosunu göreceksiniz, benim başörtülü kızımın üstüne işediler diye bas bas bağıran birinin 9 yıl geçmesine rağmen o bideoyu ortaya çıkaramaması durumunda herkes istediğini düşünmek konusunda özgür olur. (Bu arada böyle bir video yok ve hiç olmadı. İlk günden beri olmadığını bizzatihi biliyorum.)
    İnatla ve ısrarla biri kalkıp camide içki içtiler diyorsa ama aslında camide içki içilmemişse, o zaman bu lafı söyleyen birikerimi birilerine düşürmek istiyordur.

Daha dün, darbeci dedikleriyle sarmaş dolaş olmadımı, katil dediği sisiyle kolkola değilmiydi.
    Mavi Marmara konusunda "ben izin verdim" derken, "banamı sordunuz" noktasına geçişi unutmadık.
    Güneydoğuda yıllardır çalışan fabrikaları sanki yeni açılmış gibi tekrar açılış yapılışınıda unutmadık.
    Yıllar önce açılmış üniversiteleri, havaalanlarını kendi döneminde yapılmış gibi yapılmasınıda unutmadık.
    Hele fetönün TSK yı bitirme projesine, "ben bu davanın savcısıyım" diyerek nasıl sahip çıktığını, fethullaha düzülen methiyeleri, "ne istedinde vermedik" leri hiç unutmadık.

Bunlar sahilseki birkaç kum tanesi sadece...

Durum böyle olunca Tayyip bir işin içindeyse altında bir şeyler arayanlarada hak verin müsadenizle.

Togg grubuna gelince.
    Özel sektör bir işletme. Başarılı veya başarısız olmasının bize ne faydası var.
    Evet, seviniriz mutlu oluruz. Kalitesi, fiyatı, işlevselliği hoşumuza giderse aşır kullanırız.
    Tıpkı, milyonlarca insanın beyaz eşyada, Beko, Arçelik, Vestel, Bosch, LG, Samsung, Siemens yada etiket basılmış çin mallarını tercih etmesi gibi...

Koç, Vestel, Sabancı için bu kadar çığırtkanlık yapıyormuyuz. Hayır.
    Gurur duyuyormuyuz. Elbette. Ülkemizin değerleri.

Togg'da böyle işte.
    Toggta diğerlerine göre bir fark var.
    Tasarımından mekaniğine, şasesinden elektroniğine kadar yabancı.
    Biz burada topluyoruz.

Sıfırdan, Türk mühendisinin zekasıyla tasarlanıp, üretilmiş birşeymi istiyorsunuz.
    Alın size Arçelikin CEZVE'si
    O makinada kaç patent olduğunu bilseniz şaşarsınız.

Lafla yerli ve milli olunmuyor ne yazıkki.
    Arçelikin cezvesi derseniz, işte yerli ve milli odur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Edit : telefondan yazınca harf hataları oluyor. Düzeltmesi yazmaktan zor. Ama sanırım ne dediğim anlaşılabiliyor.

Motosikleti
    Tayyibi tanıyan diyorki "bu adam bu işin bu kadar reklamını yapıyorsa, var bir iş".
    "Madem yatırıma üretime bukadar hevesliydi, o zaman bir yığın fabrikanın satılmasına, bazı kritik fabrikaların kapatılıp, arazisine konut yapılmasına göz yumdu" der.

Cuma günü videosunu göreceksiniz, benim başörtülü kızımın üstüne işediler diye bas bas bağıran birinin 9 yıl geçmesine rağmen o bideoyu ortaya çıkaramaması durumunda herkes istediğini düşünmek konusunda özgür olur. (Bu arada böyle bir video yok ve hiç olmadı. İlk günden beri olmadığını bizzatihi biliyorum.)
    İnatla ve ısrarla biri kalkıp camide içki içtiler diyorsa ama aslında camide içki içilmemişse, o zaman bu lafı söyleyen birikerimi birilerine düşürmek istiyordur.

Daha dün, darbeci dedikleriyle sarmaş dolaş olmadımı, katil dediği sisiyle kolkola değilmiydi.
    Mavi Marmara konusunda "ben izin verdim" derken, "banamı sordunuz" noktasına geçişi unutmadık.
    Güneydoğuda yıllardır çalışan fabrikaları sanki yeni açılmış gibi tekrar açılış yapılışınıda unutmadık.
    Yıllar önce açılmış üniversiteleri, havaalanlarını kendi döneminde yapılmış gibi yapılmasınıda unutmadık.
    Hele fetönün TSK yı bitirme projesine, "ben bu davanın savcısıyım" diyerek nasıl sahip çıktığını, fethullaha düzülen methiyeleri, "ne istedinde vermedik" leri hiç unutmadık.

Durum böyle olunca Tayyip bir işin içindeyse altında bir şeyler arayanlarada hak verin müsadenizle.

Togg grubuna gelince.
    Evet, seviniriz mutlu oluruz. Kalitesi, fiyatı, işlevselliği hoşumuza giderse aşır kullanırız.
    Tıpkı, milyonlarca insanın beyaz eşyada, Beko, Arçelik, Vestel, Bosch, LG, Samsung, Siemens yada etiket basılmış çin mallarını tercih etmesi gibi...

Togg'da böyle işte.
    Biz burada topluyoruz.

Sıfırdan, Türk mühendisinin zekasıyla tasarlanıp, üretilmiş birşeymi istiyorsunuz.

Dediğim gibi siyasete girmem. Demirel Ford un arazisi ni tahsis ettiği zaman o zaman ki muhalefet demedigini bırakmadı. Yanlıştı....
    Arçelik, Vestel,....vs bunlara kim ne diyebilir. Vestel telefon montajı yaptı. Sonuçta satıyor.
    Arçelik kombi yapıyor ( berbat) satıyor.

Yeter ki üretim yapılsın. Tayyip fabrika kapatmış. Hata yapmış. Bunu savunacak halim yok.

Cezve savunup TOGG ile bir tutman da ayrı bir şey 🤣🤣🤣

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ama yapılan işlerle ilgili yada Türkiye aleyhine yazılan her şeye bir şekilde muhalifim.
    1. Bu başlıkta Türkiye aleyhine yazı nerede?

2. Yapılan her iş Türkiye lehine mi?

Mesela, maliyeti ederinin kat kat üstünde olan ve onyıllarca ödemeye devam edeceğiniz, üzerinden geçilmeyen köprü, kullanılmayan hava alanları gibi projeler Türkiye'nin lehine mi?

Bunların yanına sırf "yerli milli araba yaptık" demek için yurt dışına komple araç dizayn ettirip buraya da bir fabrika kurarak satılmayacak bir araca para gömülmesi çok mu şaşırtıcı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Şundan yüzde yüz eminim ki bu araba başka şartlarda üretilse hepiniz farklı düşünürsünüz.
    Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    ...
    Cezve savunup TOGG ile bir tutman da ayrı bir şey ������
    1. Okuduğunu anlama sorunun var.
    2. Takiyyeye bayılıyorsun.
    3. Başın sıkışınca, karşındakiyle dalga geçersem altta kalmam moduna geçiveriyorsun.
    4. Hepsi

Anlayan anladı...
    DickName, Metehan07-70 ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyaz olanı Hidrocenci Miyavrem 4.0

GoGi bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

Togg grubuna gelince.

Togg'da böyle işte.
    Biz burada topluyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Edit : telefondan yazınca harf hataları oluyor. Düzeltmesi yazmaktan zor. Ama sanırım ne dediğim anlaşılabiliyor.
    Arçelik cezvesi konuda geçince yazmadan duramadım.
    Bu cezve daha tasarım aşamasındayken haberimiz olmuştu. Çok ilginç ve oldukça mantıklı bir şekilde cihaz normalde ocak üzerinde cezveyi elle tutarak kahve nasıl yapılıyorsa o şekilde yapmayı amaçlayan şekilde tasarladılar. Ocak üzerinde cezve ile türk kahvesi yapılırken doğru yöntemde kahve kaynatılmaz, kaynamaya başlamak üzereyken kabardığını görünce cezve ocaktan kaldırılıp ateşten uzaklaştırılır, bu arçelik türk kahvesi makinası da aynı şekilde içinde bir termostat ile kaynama derecesini algılamak yerine üstten kabarmayı tespit eden optik sensör ile algılayıp ısıtıcıya giden elektriği kesmekle kalmayıp alttaki ısıtıcı parçasını hareketli yapmışlar cezveden uzaklaşıyor anında. İlk üretildiği zaman gayet güzel bir tasarımdı, hala da öyle. Ürünün tasarımcılarından biri o zaman az kişi olduğumuz bir kahve forumuna girip bizden de eleştiri ve fikir almıştı, ki o forumda dünyada türk kahvesi türünde kahve hazırlama konusunda yarışmalarda teknik hakemlik yapan uzman kişiler de vardı. Hakikaten de olumlu anlamda yerli ve milli bir ürün olmuştu. Altı üstü kahve makinası denebilir ama dünyaya sattılar. Her seferinde aynı ürün çıkarması gereken düzgün kaliteli kafelerde bile kullanıldı ki bu cihazı ev kullanımı için ürettiler, kafelerdeki iş yükünde garanti vermedikleri halde profesyonel ortamlarda da iş gören cihaz çıktı ortaya.
    pea, GoGi, ufoz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kadar ayrıntılı oldugunu bılmıyordum cezvenin. vallaha helal olsun. ben normal ketıl gibi ısıtıp gecıyor sanıyordum.
    espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar ayrıntılı oldugunu bılmıyordum cezvenin. vallaha helal olsun. ben normal ketıl gibi ısıtıp gecıyor sanıyordum.
    Yok, normal kettle gibi değil. hatta sıcaklık sensörü yerine üstten kabarmayı gören optik sensör eklenince ısıtan parçaya sıcaklık sensörü koymaya gerek kalmamış, yalnızca olur da arıza olur aşırı ısınırsa diye termik koruyucu birşey var yangın çıkmasın güvenli olsun diye. Basit görünen bir cihaz ama normal sıradan bir kişiden ok daha düzgün ve doğru şekilde türk kahvesi yapıyor. Tabi düzgün kahve kullanmak gerek, marketlerde satılan günler önce öğütülmüş bayat ve zaten kötü çekirdeklerle vasat üzerine bu cihaz bile çıkamaz. Ama taze kavrulmuş yemen kahve çekirdeği bulup taze öğütüp yapınca harika oluyor.
    GoGi ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arçelik cezvesi konuda geçince yazmadan duramadım.
    Bu cezve daha tasarım aşamasındayken haberimiz olmuştu. Çok ilginç ve oldukça mantıklı bir şekilde cihaz normalde ocak üzerinde cezveyi elle tutarak kahve nasıl yapılıyorsa o şekilde yapmayı amaçlayan şekilde tasarladılar. Ocak üzerinde cezve ile türk kahvesi yapılırken doğru yöntemde kahve kaynatılmaz, kaynamaya başlamak üzereyken kabardığını görünce cezve ocaktan kaldırılıp ateşten uzaklaştırılır, bu arçelik türk kahvesi makinası da aynı şekilde içinde bir termostat ile kaynama derecesini algılamak yerine üstten kabarmayı tespit eden optik sensör ile algılayıp ısıtıcıya giden elektriği kesmekle kalmayıp alttaki ısıtıcı parçasını hareketli yapmışlar cezveden uzaklaşıyor anında. İlk üretildiği zaman gayet güzel bir tasarımdı, hala da öyle. Ürünün tasarımcılarından biri o zaman az kişi olduğumuz bir kahve forumuna girip bizden de eleştiri ve fikir almıştı, ki o forumda dünyada türk kahvesi türünde kahve hazırlama konusunda yarışmalarda teknik hakemlik yapan uzman kişiler de vardı. Hakikaten de olumlu anlamda yerli ve milli bir ürün olmuştu. Altı üstü kahve makinası denebilir ama dünyaya sattılar. Her seferinde aynı ürün çıkarması gereken düzgün kaliteli kafelerde bile kullanıldı ki bu cihazı ev kullanımı için ürettiler, kafelerdeki iş yükünde garanti vermedikleri halde profesyonel ortamlarda da iş gören cihaz çıktı ortaya.
    Cezve diye yazdım ama ticari adı TELVE olacak.

Bir arkadaşım Arçelik'te bu projede çalıştı.
    Çok heyecanlandıkları bir projeydi.
    Son hatırladığım, 25-30 kadar patent alındı.
    50 kadarda patent başvurusu vardı.

Basit bir şeymiş gibi görünsede, müthiş bir inovasyon örneğidir.

Sapına kadar yerli ve Türk Malıdır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu kadar enteresan bir ürün tasarlayıp ürettiği için Arçelik mühendislerini tebrik ederim , sıcak kahve ile pek aram yok ama kokusunu çok severim ben çaycıyım , şimdi biraz ortalığı karıştırayım :D bu ürünü tasarlayan Arçelik içindeki optik sensörü sizce Türkiye'de hangi ilde üretiyor bilen var mı ?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bence artık eleştiren, fikir beyan edenleri "istemezükçü" ilan edip ötekileştirmeyi bırakmalısınız.[COLOR="Silver"]
    Ufuk abi boşuna uğraşıyorsun bırakmaz, bırakamaz çünkü bu modeller böyle.

Biat kültürü ile yetişmiş bağnaz insanlar. Eleştirmek, düşünmek, şöyle değil de acaba şöyle olsa daha iyi olmaz mı tarzı şeyler bunlar için küfre girer.

Bu kültürde inanıp, inanmamakta serbestsin. İnanmanın gereklerinden biride mutlak itaattir.

Bu tipler işin kolayına kaçar kendilerine bir lider seçerler. Yürünen bir yolda yanlış varsa sorumluluk liderindir. Ama kendi seçtikleri ( bağlandıkları, itaat ettikleri ) liderde yanlış olamaz. Olursa bu sefer yanlış tercih yaptıkları için sorumluluk kendilerinin olur. Tabi bu yanlış tercih ve sorumluluğundan kurtulmak için liderlerine toz kondurmazlar, konduramazlar.

Kafalar şuna basmıyor. Kimse bu ülkede hakkıyla yapılan hiç bir işe karşı değil.

Millet şuna ikna olamıyor yapılan bu yatırım siyaset ( kendi koltuklarını garantiye almak ) için mi? ticaret ( ülke menfaati ) için mi?

Bize göre halk ikna olmak zorunda değil ama ikna edilmek zorunda.

Bunlara göre halk ikna olmak zorunda, ikna edilmek zorunda değil çünkü lider söyledi. Liderin iyidir demesi yeterli. Lideri her şartta savunmakta müridin görevi. Gerisi küfre girer.

Onun için hiç uğraşma he de geç.
    pea, Metehan07-70 ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar enteresan bir ürün tasarlayıp ürettiği için Arçelik mühendislerini tebrik ederim , sıcak kahve ile pek aram yok ama kokusunu çok severim ben çaycıyım , şimdi biraz ortalığı karıştırayım :D bu ürünü tasarlayan Arçelik içindeki optik sensörü sizce Türkiye'de hangi ilde üretiyor bilen var mı ?

Ama o sensörün nasıl çalışacağını tasarlayan mühendisi aramızda tanıyanlar vardır.
    Peki TOGG'un aktarmasını tasarlayan mühendisi tanıyan var mı?

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufuk abi boşuna uğraşıyorsun bırakmaz, bırakamaz çünkü bu modeller böyle.

Biat kültürü ile yetişmiş bağnaz insanlar. Eleştirmek, düşünmek, şöyle değil de acaba şöyle olsa daha iyi olmaz mı tarzı şeyler bunlar için küfre girer.

Bu kültürde inanıp, inanmamakta serbestsin. İnanmanın gereklerinden biride mutlak itaattir.

Bu tipler işin kolayına kaçar kendilerine bir lider seçerler. Yürünen bir yolda yanlış varsa sorumluluk liderindir. Ama kendi seçtikleri ( bağlandıkları, itaat ettikleri ) liderde yanlış olamaz. Olursa bu sefer yanlış tercih yaptıkları için sorumluluk kendilerinin olur. Tabi bu yanlış tercih ve sorumluluğundan kurtulmak için liderlerine toz kondurmazlar, konduramazlar.

Kafalar şuna basmıyor. Kimse bu ülkede hakkıyla yapılan hiç bir işe karşı değil.

Millet şuna ikna olamıyor yapılan bu yatırım siyaset ( kendi koltuklarını garantiye almak ) için mi? ticaret ( ülke menfaati ) için mi?

Bize göre halk ikna olmak zorunda değil ama ikna edilmek zorunda.

Bunlara göre halk ikna olmak zorunda, ikna edilmek zorunda değil çünkü lider söyledi. Liderin iyidir demesi yeterli. Lideri her şartta savunmakta müridin görevi. Gerisi küfre girer.

Onun için hiç uğraşma he de geç.
    İşte analiz profesörü.
    İşte her şeyi bilen..
    İşte toplum psikoloğu..
    Sen var ya Süpermen bile halt etmiş o kadar süpersin...
    Ya da tanımadığın biri için bu kadar net kestirmeler yapan ne idüğü belirsiz bir kişiliğe sahipsin...
    Ortada ete kemiğe bürünmüş bir projeye destek olmayı nasıl ve hangi kafa ile nereye bağladın pes yani

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)