Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    "Hiç aklımdan çıkmıyor ki?" diye bir reklam vardı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    TOGG tutmazsa bizim GERÇEKTEN yapabileceğimiz bir şey var, şimdi yazacaklarım GERÇEKTEN espri falan değil, en fazla benim koca kafamın BİR fantezisi olabilir.

Benim babam uzun süre Bosch Car servis işlettiği için, küçüklüğümden beri değişmeyen bir şeye tanık oldum, o da OTOMOBİL BİRLEŞTİRME.

Adam bir otomobilin önünü ayrı yıla ait modelden, arkasını ayrı yıla ait modelden falan alıyor, birleştiriyor ve böyle otomobiller gerçekten trafikte bulunuyor.

Bizim ülke böyle giderse, vatandaş el arabasına bile binemeyeceğine göre; bence kazalı BMW, Mercedes ne varsa doldursunlar ülkeye, bildiğin yap-boz gibi ithal araçları tekrar toplasınlar. Vatandaş uygun otomobile biner mi? bence biner.

Çılgın ve manyakça bir fikir olsa da nedense bana mantıklı geliyor.

Sonuçta bu konuda NEDENSE yetişmiş çok insan var, belki de Türkiye dünyada bu işi yapan bir üs bile olabilir.
    tommygun bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TOGG tutmazsa bizim GERÇEKTEN yapabileceğimiz bir şey var, şimdi yazacaklarım GERÇEKTEN espri falan değil, en fazla benim koca kafamın BİR fantezisi olabilir.

Benim babam uzun süre Bosch Car servis işlettiği için, küçüklüğümden beri değişmeyen bir şeye tanık oldum, o da OTOMOBİL BİRLEŞTİRME.

Adam bir otomobilin önünü ayrı yıla ait modelden, arkasını ayrı yıla ait modelden falan alıyor, birleştiriyor ve böyle otomobiller gerçekten trafikte bulunuyor.

Bizim ülke böyle giderse, vatandaş el arabasına bile binemeyeceğine göre; bence kazalı BMW, Mercedes ne varsa doldursunlar ülkeye, bildiğin yap-boz gibi ithal araçları tekrar toplasınlar. Vatandaş uygun otomobile biner mi? bence biner.

Çılgın ve manyakça bir fikir olsa da nedense bana mantıklı geliyor.

Sonuçta bu konuda NEDENSE yetişmiş çok insan var, belki de Türkiye dünyada bu işi yapan bir üs bile olabilir.
    Tarcanlar oto ekspertiz bunu beğendi
    Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Geleceğimiz parlak. Dünyanın araba yapboz merkezi olcez. Herkesler limuzinlere bincek...

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başta belirteyim olayı siz siyasi algılıyorsunuz.@YasinC siyaset ile ilgili hiç bir şey yazmamış.Otomobil konusunda,insanları gene vatan haini ilan etmeyi nasıl başardınız orası ayrı konu.Otomobil piyasası konusunda gerçekçi konuşmanın ve doğruları söylemenin vatan millet sevgisi ile bir alakası yok.

Denize girme benzetmeniz üstünde cevaplayayım.Sen denize gir ama doğru yerden gir.Daha yüzme bilmiyorken 100 yıllık yüzücülerle yarışmaya çalışırsan boğulursun.Şu anda Mercedes ile aynı kalitede aynı fiyatta araç üretebilsen bile satamazsın.Çünkü marka değerin yok,dünya çapında servisin yok.

Peki hiç marka değerin yok,marka bilinirliğin yok.Araba piyasasına nereden girersin.Kendimi bildim bileli otomobil ve motosiklet kültürünü,markaları takip eden biri olarak tarihten gördüğümü yazayım.

1-Koenigsegg,Pagani ve benzeri çok sınırlı sayıda butik üretim yapan,süper egzotik otomobil markası oluşturarak.Bu markalar 90larda kurulan çok yeni marka olmasına rağmen dünya çapında tanındılar.Tabii bu tarz araçların ar-gesini yapabilmek için daha önce Ferrari,Lamborghini ve benzeri firmalarda çalışmış mühendislere ihtiyaç var.

2-Hyundai,Kia gibi ucuz,basit önce kendi ülkende milyonlar satabileceğin,herkesin ulaşabileceği arabalar üreterek.Sonrasında yavaş yavaş dünyaya açılıp kaliteyi arttırarak.1960'larda kurulan bu markalar önce kendi ülkeleri için üretim yaptı,kendi ülkelerinde tanındı ve herkes tarafından ulaşabilir ucuz otomobiller üretti.Anca 1980lerde dünyaya açıldılar.2010'lara kadar kötü kalitesiz marka olarak biliniyorlardı.Ama belli satış rakamlarını ve marka bilinirliklerini kazandıktan sonra yavaş yavaş kalitelerini arttırıp belirli markalarla rekabet etmeye başladılar.

3-Belli bir alanda yada sınıfta ilk marka olmak.Mesela Tesla,sadece elektrikli otomobil üreten ve dünya çapında bilinen ilk elektrikli otomobil markası.Ona rağmen Tesla'nın hala zarar ettiği dedikoduları var.

Evet şimdi bizim TOGG bu 3 seçenekten hangisine uyuyor?Hiç birine.Bu konu ilk açıldığında da yazdım.Fabrika kurulur,üretime geçilir bir miktar satış yapar ama üretimin devamlığını sürdürecek sayıda kar sağlayacak kadar satış rakamına ulaşamaz.Fiyatı nedeni ile zaten orta ve düşük sınıf insanlar ülkemizde istese bile alamaz.Mercedes,Audi ve bir çok bilinen kendini kanıtlamış markanın elektrikli arabaları dururken bir kaç zengin hariç kimse TOGG'a bakmaz bile.
    Yani yapılmasın bu işe hiç girmeyelim mı diyorsunuz... Nasıl olsa yapan var biz niye uğraşacağız kafası mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Gardaslar bu mesele uzayıp gider. Belki ifade kabiliyetim çok düşük ..
    Türkiye bir araba yapmak istiyor. Buna niyet edilmiş. Süreç devam ediyor. Sonucu yaşarsak göreceğiz ( bu gerçeklik)

Türkiye araba yapamaz bu tamamen yanlış. Bu işe hiç girilmemeli.( Bu ya saf lık yada istememezlik)

Türkiye araba yapsa bile kötü olur,kimse almaz yürümez. Siyasi proje ....vs buna da müneccim lık diyorum.

Umarım sonuçta türk milleti kazanır. Korktuklarınız olmaz. İnşaallah başarırlar.

Bunun siyasetle falan alakası yok hepsinin dibine kibrit suyu.....

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Türkiye araba yapamaz diyen otomotiv sektörü cahilidir , Çin'de onlarca firma var her türlü otomobil yapıyorlar , bu firmaların bazıları Togg un ortaklarının tek bir tanesi kadar bile büyüklüğe sahip değil , doğrusu şu ; Türkiye otomobil yapmakda çok gecikti benzin veya dizelde treni kaçırdı , daha öncede yazdım elektrikli otomobilde bir fırsat var , Tesla nın açtığı yolda büyükler geç kaldı , içten yanma motorlu otomobil şaselerine elektrik motoru ve pil uygulayarak Tesla nın peşinden gidemediler , bizim otomobilimiz ise başından beri elektrikli bir araç olarak tasarlandı , inanıyorum ki teknolojik olarak iyi bir konumdayız , dünyaya çok uzak değiliz ve bir marka yaratabilirsek başarabiliriz..
    tommygun ve M.balibey bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye araba yapamaz diyen otomotiv sektörü cahilidir , Çin'de onlarca firma var her türlü otomobil yapıyorlar , bu firmaların bazıları Togg un ortaklarının tek bir tanesi kadar bile büyüklüğe sahip değil , doğrusu şu ; Türkiye otomobil yapmakda çok gecikti benzin veya dizelde treni kaçırdı , daha öncede yazdım elektrikli otomobilde bir fırsat var , Tesla nın açtığı yolda büyükler geç kaldı , içten yanma motorlu otomobil şaselerine elektrik motoru ve pil uygulayarak Tesla nın peşinden gidemediler , bizim otomobilimiz ise başından beri elektrikli bir araç olarak tasarlandı , inanıyorum ki teknolojik olarak iyi bir konumdayız , dünyaya çok uzak değiliz ve bir marka yaratabilirsek başarabiliriz..
    Kimse yapamaz demiyor ki?..
    Kimse inanmıyor arkadaş...
    İnandıramıyorlar...
    Her söyledikleri havada kalıyor..
    Daha bu gün insansız deniz araçları yapıyoruz dedi..
    Yapıyoruz dedikleri yıllardır ortalarda yok...
    Bunun sorumlusu bizmiyiz ?.. Her söylediklerini alkışlayacakmıyız ?..
    Kendi paramızla icraat göremiyoruz arkadaş..

Yıl 1999.. İmza adı altında kendi otomobilimizi üretecektik.. Hani bir fadıl vardı.Adı jet e çıkmıştı..
    Bunların takımdaydı arkadaş..
    Noooldu ?..
    Teknoloji sayesinde e imzaya geçince ıslak imza lar unutuldu gitti..
    Allahtan bu gibi platformlar var.. Yazılan kalıyor...
    Hep birlikte göreceğiz... Neyi göreceğiz merakla bekliyoruz..
    tommygun, M.balibey, COQ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani yapılmasın bu işe hiç girmeyelim mı diyorsunuz... Nasıl olsa yapan var biz niye uğraşacağız kafası mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Gardaslar bu mesele uzayıp gider. Belki ifade kabiliyetim çok düşük ..
    Türkiye bir araba yapmak istiyor. Buna niyet edilmiş. Süreç devam ediyor. Sonucu yaşarsak göreceğiz ( bu gerçeklik)

Türkiye araba yapamaz bu tamamen yanlış. Bu işe hiç girilmemeli.( Bu ya saf lık yada istememezlik)

Türkiye araba yapsa bile kötü olur,kimse almaz yürümez. Siyasi proje ....vs buna da müneccim lık diyorum.

Umarım sonuçta türk milleti kazanır. Korktuklarınız olmaz. İnşaallah başarırlar.

Bunun siyasetle falan alakası yok hepsinin dibine kibrit suyu.....
    Yazdıklarım arasında yapılmasın,bu işe hiç girmeyelim tam olarak nerede yazıyor.Alıntı yaparak bana gösterir misiniz?
    Bakın oraya ne yazmışım;

Sen denize gir ama doğru yerden gir.
    Size tavsiye ;
    -Baştan okumasını öğrenin.
    -Sonra okuduğunuzu anlamayı öğrenin.
    -Fanatikçe siyasi düşüncelerden ve inançlardan kurutulun.Herşeyi sapkın siyasi ideolojileriniz çerçevesinde değerlendirmekten vazgeçin.
    -Bir olayı yada durumu kendi siyasi ideolojiniz ve inancınız ile değil,bilimsel veriler ve tarih çerçevesinde tarafsız olarak değerlendirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Bu arada buyurun yıllardır üstünde çalışılan ve gerçekten tutabilecek bir proje.Ayrıca ilk gerçek Türk elektrikli otomobili oluyor kendileri.Ama ne yazık ki siyasi bağlantısı olmadığı için AKPliler sevmez ve savunmaz.

https://www.gunsel.com.tr/
    M.balibey ve erensel bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Konuyu siyasete çekince kızılıyor ama bunlar hep siyaset. Zaten bu işin bilimine ekonomi-politik deniyor yani ekonomi ve siyaset birbirinden ayrı şeyler değil.

togg projesi bir özel kuruluş değil mi? o zaman niye beyni milliyetçilik ve dincilikle muhallebi kıvamına gelmişler gibi togg patronları tarafını tutayım? Sınıfsal olarak togg'un patronları ile alamanyadaki mercedes patronları ya da japonyadaki toyota patronları arasında fark gözetmemem gerekir. Bana düşen "yurdumuz bütün cihandır bizim" diyen bir işçi sınıfı üyesi olarak dünyadaki diğer mücadele halindeki işçilerle ortak mücadeledir. Bu togg'da çalışanların ne kadarı sendikalı, nasıl bir sendika, nasıl bir mücadeleleri var beni bunlar ilgilendirir. Togg başarılı üretilmiş üretilmemiş beni bağlamaz, proje başarılı olursa patronları kazanacak, üreten işçiye bir şey farketmeyecek, haa bir de zaten o patronların iktidarı olan siyasetçiler kazanacak, bana ne? Bize ne? Bu forumda yazanlar olarak büyük çoğumuz farkınd olmasak da işçi sınıfındayız, bu büyük sermayelerden değilsek işçiyiz, tarafımızı bilelim, boşuna havanda su dövmeyelim.
    Cyan ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    ...ne yazık ki siyasi bağlantısı olmadığı için AKPliler sevmez....
    Günsel ailesinin Akp ile sorunları olduğunu ima etmişsiniz ama öyle olduğunu düşünmüyorum...

Suat Günsel’e, İslam, Tarih, Sanat ve Kültür Merkezi tarafından ‘İslâm Konferansı Teşkilâtı’ için gerçekleştirdiği katkılardan dolayı Altın Onur Plaketi verilmiş , Müsiad la da yakın ilişkiler içindeler , Akp li bir çok bakan hatta damatla iletişimleri mevcut..Togg a yapılan destekler yok ama bir engelleme yada siyasi görüş farklılıklarıda yok gibi..amaçlarıda yaptıkları ucuz elektrikli araçları Türkiye pazarına satabilmek , ambargo nedeniyle daha büyük pazarları hedeflemeleri imkansız gibi görünüyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bre vatan hainleri, Turkiye ecjnebiler gibi bir suru yol, kopru, hava alani, hastahane yapamaz mi diyorsunuz?

Niyet edlip bir yola girilmis, susun bakalim bi gorelim n'olcek? Ne mantiksiz heriflersiniz yahu.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günsel ailesinin Akp ile sorunları olduğunu ima etmişsiniz ama öyle olduğunu düşünmüyorum...

Suat Günsel’e, İslam, Tarih, Sanat ve Kültür Merkezi tarafından ‘İslâm Konferansı Teşkilâtı’ için gerçekleştirdiği katkılardan dolayı Altın Onur Plaketi verilmiş , Müsiad la da yakın ilişkiler içindeler , Akp li bir çok bakan hatta damatla iletişimleri mevcut..Togg a yapılan destekler yok ama bir engelleme yada siyasi görüş farklılıklarıda yok gibi..amaçlarıda yaptıkları ucuz elektrikli araçları Türkiye pazarına satabilmek , ambargo nedeniyle daha büyük pazarları hedeflemeleri imkansız gibi görünüyor..
    Günsel markası,hiç bir zaman siyasi şovda kullanılmadı.Suat Günsel arabasının,argesini yapmak,üretmek ve tanıtmak siyasi yardım dilenmedi.Sessiz sedasız ar-geyi yaptılar,fabrikayı açtılar,sitelerinde de görüleceği gibi deneme sürüşünü yapabileceğiniz bir araba ürettiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boşa kürek sallıyorsunuz, kimileri ticari hayatını riske atmayı yeğleyecek kadar siyasi olarak gözlerini karartmış, akıl tutulması yaşıyorlar. Gerçek manada düne kadar olaya insani olarak bakar herkesten alışveriş yapardım ama, bugün itibariyle ölüyorum dese bir çivisini dahi satın almam bu tiplerin.

Motosikleti
    Yazdıklarım arasında yapılmasın,bu işe hiç girmeyelim tam olarak nerede yazıyor.Alıntı yaparak bana gösterir misiniz?
    Bakın oraya ne yazmışım;

Size tavsiye ;
    -Baştan okumasını öğrenin.
    -Sonra okuduğunuzu anlamayı öğrenin.
    -Fanatikçe siyasi düşüncelerden ve inançlardan kurutulun.Herşeyi sapkın siyasi ideolojileriniz çerçevesinde değerlendirmekten vazgeçin.
    -Bir olayı yada durumu kendi siyasi ideolojiniz ve inancınız ile değil,bilimsel veriler ve tarih çerçevesinde tarafsız olarak değerlendirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Bu arada buyurun yıllardır üstünde çalışılan ve gerçekten tutabilecek bir proje.Ayrıca ilk gerçek Türk elektrikli otomobili oluyor kendileri.Ama ne yazık ki siyasi bağlantısı olmadığı için AKPliler sevmez ve savunmaz.
    https://neu.edu.tr/wp-content/upload.../gunsel1-1.jpg

https://www.gunsel.com.tr/
    Terbiyesizlik yapma. Sapkın ideoloji ne demek. Önce insan olmayı öğren.
    Ben siyasi bir tartışmaya girmiyorum. Türkiye in faydasına olacak herşeye tarafım.
    Sahi ben hangi partiye oy veriyorum. Varmı herhangi bir beyanım. Sizin gözleriniz kör olmuş harbiden

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türkiye Komunist Partisi?

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşa kürek sallıyorsunuz, kimileri ticari hayatını riske atmayı yeğleyecek kadar siyasi olarak gözlerini karartmış, akıl tutulması yaşıyorlar. Gerçek manada düne kadar olaya insani olarak bakar herkesten alışveriş yapardım ama, bugün itibariyle ölüyorum dese bir çivisini dahi satın almam bu tiplerin.
    Lucas bey çok üzüldüm. Şimdi gidip hemen alkol bayisinden sigara alıp hatta bir iki tane de bira alıp çiçekleri sulayacagim. Sizinle de paylaşacağım. Ne olur yapmayın böyle şeyler ....

Ticari hayatımı bitirmeyin kıymayın bana. Ben fakir yetim ve öksüz biriyim.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye Komunist Partisi?
    İşin inanç kısmı olmasa kesinlikle tercihim olurdu....Ama olmaz yav başka seçenek sun. Yeni partiyi bekliyorum muhafazakar komünist partisi

Motosikleti
    speederbike
    Komunizmin inançla ilgisi yok ki.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komunizmin inançla ilgisi yok ki.
    Sorunda o zaten yok,,,

Motosikleti
    speederbike
    Komünizm bir inanç sistemi değildir.

Motosikleti
    Günsel markası,hiç bir zaman siyasi şovda kullanılmadı.Suat Günsel arabasının,argesini yapmak,üretmek ve tanıtmak siyasi yardım dilenmedi.Sessiz sedasız ar-geyi yaptılar,fabrikayı açtılar,sitelerinde de görüleceği gibi deneme sürüşünü yapabileceğiniz bir araba ürettiler.
    Hocam neden anlaşamıyoruz inan bilmiyorum

Günsel ailesi otomobil yapamaz demedim , önceki mesajımda da yazdığım bir sürü küçük Çin firması gibi Günsel de otomobil yapabilir ve yaptılarda , bizde bundan gurur duyduk mutlu olduk , keşke proje çok daha büyük ölçekli olsa keşke devlet desteği alsalar , varsın siyasiler şov yapsın ama fabrikalar kurulsun , hem insanlara ekmek kapısı olsun hemde çarklar dönsün..benim itirazım şuydu , Günsel ailesi ile mevcut TR hükumetinin arasında soğuk rüzgarlar estiğini ima etmiştiniz , pekde öyle değil gibi hocam bunu tekrarlamak istedim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)