Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

D Vitamini Eksikliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Evet arkadaşlar. Normalden daha fazla üşüyen bir insan olduğum için, çevremdekilerin sürekli ve sürekli gidip kan tahlili yaptırmam gerektiği yönündeki telkinlerinden sıkılıp, geçen Perşembe günü kan tahlili yaptırdım. Bütün değerler normal olmasına rağmen; D vitamini aşırı şekilde düşük çıktı.

İnternete danıştığımda ki ne danışırsanız genellikle sonu ölümcül oluyor Gene de vücutta tamamlanması gerektiği konusunda hem fikir olduk.

Şimdi benim ne kullanmam gerekiyor? Bunun damlası ile tableti varmış? Ne kadar süre ile kullanmam gerekiyor? Doktoruna nie sormadın demeyin. Çünkü doktoruma tekrardan muayene için sıra almak 2020'den sonra denk geliyor ve hasta arasında yanına girmeye çalışırsanız; büyük kavgaların ortasında kalabiliyorsunuz.

Sevgili forumdaşlarımdan bilgi paylaşımlarını esirgememelerini istemekteyim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm duke 250
    D vitamini vücutta yagda depolanan vitaminlerden birisi oldugu icin fazlasi zararli olabilir. Süt, süt ürünleri ve balik cok tüketirseniz biraz fark eder. Eger cok dusukse sase olanlar var direk icebilirsin veya ekmege fln damlatip tuketebilirsin . Gunluk gereksiniminin %100 une kadar tamamlayan urunu 2 ay civari kullanip tekrar bir tahlil yaptirmanizi tavsiye ederim. Bu cok ufak, kucuk bundan ne olur ki diye dusunup dozu artirmayin gerisi problem olmaz

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    D vitamini kafaya göre alınmaz sabret doktora git :D

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Öncelikle eksikliğin sebebini orrasan kaldırmak gerek.
    Metabolizma ile ilgili bir sorun varsa, ne yaparsanız yapın ( mesela bağırsak emilimi ile ilgili ise ) bir türlü düzelmeyecektir.
    Yapmanız gereken en basit şey, şimdiden bir gastroloğa randevu alın.
    Hazır havalar soğumuşken de ( et ve ürünleri yiyorsanız ) kemik suyuna kuru fasulye, çorba vs yiyecekler tercih ediniz.
    Süt, peynir vs tevsiye edemememin sebebi piyasadaki çoğu ürünün sütten yapılmıyor olması.
    D vitamini ile ilgili ilaç için de aile hekiminize başvursanız yine de o kadar uzak tarihe mi randevu alırsınız bilemem.

Motosikleti
    MT-07
    Tanıdık bir aile hekimine tahlil sonuçlarını az önce gönderdim. Halkın %90’ında d vitamini yok dedi. Devit 3 kullan 1ay, sonra gene bir tahlil yaptır dedi. Ben bayadır güneşe fazla çıkmıyorum. Kanımca bunun etkisi büyük üzerimde

Yarın işyeri hekimine de göstereyim. Gerekirse reçete yazsında bir dünya para verdiğim sigorta, bir kısmını karşılasın.
    drtayfun bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    D vitamini önemli. Birde şöyle bir durum var;

Yemeğin hemen arkasından içilen çayın yemekten aldığımız besinlerdeki D vitamini emilimine engel olduğu ve bu yüzden yemekten hemen sonra çay içmenin zararlı olduğunu okumuştum.

Nereden okuduğumu açıkçası şu an hatırlamıyorum, isviçreli bilim adamlarının yaptığı bir çalışma olabilir

"Peki sen bu kurala uyuyor musun?" dersen daha bugün öğle yemeği üzerine 1 duble demli çay içmiş kişi olarak belki sana faydası olur diye yazdım
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Benim çay içme alışkanlığım olmadığı için sanmıyorumki etki etsin Nargile'nin nikotin tutumunu arttırıyordur en fazla. Ona da en az yeni yıla kadar ara verdim. Havalar düzelirse belki bir gün içerim. Son zamanlarda onunda benim için cazibesi kalktı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    enduro motosiklet alıp dağda çiğ et yemen lazım. D vitamini pik yapacak göreceksin 😀
    Archidraw bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    D vitamininin büyük çoğunluğu (%90-95) güneş ışığından sağlanır.
    Güneş’ten D vitamini depolamanız için cildinizin direkt olarak güneş görmesi gerekir.
    Ülkemiz için konuşursak Karadeniz gibi güneşin az olduğu bölgelerde,
    D vitamini eksikliği Çok sık karşılaşılan bir durum.
    Aile Hekimi tanıdığınızın dediği gibi d vit 3 kullanılabilir.
    drtayfun ve karaca3 bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D vitamini eksıkliği, bizzat işin uzmanı doktorlardan dinlediğime gore;
    -Yetersiz ve düzensiz beslenme.. ( ki d vitaminini tahıl bakliyat et süt meyve neredeyse bütün yiyeceklerde varmis)

- Genetik olarak bu da vitaminin barsaktan emilme sıkıntısı olabileceği, barsaklardan herhangi bir operasyon atıyorum 12 parmak barsağında perforasyon tarzı bir operasyon bile yeterliymis veya daha ağırlari, genel olarak barsak operasyonları gecirenlerde oluyormuş..Yaşla birlikte artar diye biliyorum emilim sorunları. .

Beslenme dışında bir ki çay kaşığı civarında şeffaf içeriği olan ampuller var fakat kafadan kullanmayın diyorlar, doktor birkaç tane vermişti bana..Reçetesiz icildiginde, vücutta biriktiginden hemen atilmadigindan dolayı bilhassa böbreklere büyük zararı varmış. .Bi ampul bir haftada vücuttan atılıyor diye biliyorum aklında bulunsun..

Başka belirti ve komplike rahatsızlığın yoksa fazla takma derim..Birkaç haftaya duzelmesi lazim durumunun..Ben her gün iki öğün et ve iki porsiyon yoğurt standart tüketiyorum, giyim kuşami artırdım biraz, önceden sıfır derecede tişörtle gezerdim şimdi üç kat giyiniyorum, her yemege yükleniyorum.Anca idare ediyorum..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Halkımızın %90'ı aynı durumda evet. En önemli sebebi mutaassıp hayat, ikinci sebebi fakirlik. Muhtemelen ölçümlerde de sıkıntı var , bu kadar kötü olmaması lazım. Ancak bir çalışmada yıllara göre GSMH değeri ile vitamin-kansızlık seviyeleri eğrileri birebir aynı idi . Paranın değeri düştükçe sağlık verileri hemen kötüleşiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Tablo burada.

Motosikleti
    MT-07
    Şimdilik haftada 1 ampul, 4 kez yani 1 aylık tedavi sonrasında tekrardan kan tahlili yapmam istendi. Son ampulü bitirdikten takriben 1 hafta sonra yani 5.haftada tekrardan kan tahlili yaptıracağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halkımızın %90'ı aynı durumda evet. En önemli sebebi mutaassıp hayat, ikinci sebebi fakirlik.
    Mutaassıp hayat nedir?

Hangi yönüyle beslenme yetersizliğine sebebiyet verir?

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Fethiye güneşinin altında neredeyse 8 ay geçirmeme rağmen D vitamini eksikliğim varmış. 3 doz Devit 3 verdi doktor, direk kırıp içiyorum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutaassıp hayat nedir?

Hangi yönüyle beslenme yetersizliğine sebebiyet verir?
    Ben de oraya takıldım.
    Acaba, müteasıp yerine " idareli yaşam " mı demek istedi..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Maydonoz ve yeşillik ye dayi bolca.

Motora az bin biraz tabanvay kullan.

Gunde 45dk.

Metobolizmayi hizlandir.

Pul biber,turşu saksi biberi,biberiye.

Az yemek ye
    Meyva bol tuket
    Yemekten sonra yayilma kanepeye
    Cik dişari biraz yuru
    fatih.met bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Kinetic DX ABS
    Gel bir sıcak çay vereyim. Hiç bir şeyin kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maydonoz ve yeşillik ye dayi bolca.

Motora az bin biraz tabanvay kullan.

Gunde 45dk.

Metobolizmayi hizlandir.

Pul biber,turşu saksi biberi,biberiye.

Az yemek ye
    Meyva bol tuket
    Yemekten sonra yayilma kanepeye
    Cik dişari biraz yuru
    İyi de güneş ışığı dışında bunların hiç biri vitamin D kaynağı değil ki...

Bitkilerden doğru düzgün vitamin D kaynağı sadece mantarmış (evet mantar bitki değil ama konu o değil)

Bunun dışında yumurta sarısı ve balıkta varmış...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de güneş ışığı dışında bunların hiç biri vitamin D kaynağı değil ki...

Bitkilerden doğru düzgün vitamin D kaynağı sadece mantarmış (evet mantar bitki değil ama konu o değil)

Bunun dışında yumurta sarısı ve balıkta varmış...
    Agryde kilo fazlasi var bildigim kadariyla,

Vucuttan Yağ fazlaligini atarsa D vitamini uygun besinden ilgili yere doğrudan ulasir

En nihayetinde,Vucut bir Mekanizma..karşilikli çalişan dişli çarklarin birisine gresi fazla basarsan zor doner..

He işte vucutta boyle,

İlk etapta vke oranini 20 birime indirgeyecek.

Herşeyin başi ,,boğaz,,

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    müteasıp hayat: kapalı yaşamlar
    gerek ev yaşamı, gerek vücudu komple kaplayan giysi seçimleri
    tenimizin güneş görmediği insanlar olduk.
    beslenme alışkanlığımız zaten fakirlikten bozulmuş idi.
    sonuçta vitaminsiz kaldık halk olarak.

bu arada bilginiz olsun; insan vücudu güneşten d vitaminini en iyi boynundan ve el bileklerinin iç kısımlarından alarak üretir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)