Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilgisayar konusunda yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    3.5" hddyi laptopa sata kablosu ile bağlasam ama hddnin gücünü (masaüstünden)psudan versem bi sorun olur mu düzgün şekilde çalışır mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    sorun olmaz çalışır. fakat masaüstü pc açık olmalı. veya herhangi bir masaüstü pc atx güç kaynağının kalın kablosundaki yeşil ve siyah kablolardan herhangi birini birbirine kısa devre yap. anakarta bağlı olmadan da çalışır.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    HDD yi sata kablosuyla laptopa nasıl bağlayacaksın. 3.5 HDD ler için Usb dönüştürücü kullanırsan olur. Ama içerisinden birşey almak amacıyla. Yoksa sürekli bu şekilde kullanacak değilsindir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun olmaz çalışır. fakat masaüstü pc açık olmalı. veya herhangi bir masaüstü pc atx güç kaynağının kalın kablosundaki yeşil ve siyah kablolardan herhangi birini birbirine kısa devre yap. anakarta bağlı olmadan da çalışır.
    Pcyi çalıştırmadan güç vermez orasını anladımm ama 2. Değinizi anlamadım ama masaüstü pcyi açıp denerim

Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HDD yi sata kablosuyla laptopa nasıl bağlayacaksın. 3.5 HDD ler için Usb dönüştürücü kullanırsan olur. Ama içerisinden birşey almak amacıyla. Yoksa sürekli bu şekilde kullanacak değilsindir.
    sata kablosu ile köprü yapacağım orasını ayarlarım amacım laptopu denemek

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı TuncayK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcyi çalıştırmadan güç vermez orasını anladımm ama 2. Değinizi anlamadım ama masaüstü pcyi açıp denerim
    Yorumu yazan arkadas sizin ATX power supply unitesini ATX kasadan cikarilmis halde calistiracaginizi dusunmus olmali ki oyle yazmis. Eger PSU boarda takili iken calistirmayi dusunuyorsaniz arkadasin dedigi gecerli degil. (Aslinda boarda takili iken arkadasin dedigini yapmis oluyorsunuz)

Karisik oldu biliyorum Kasadan cikaracaksaniz da, arkadasin dedigi gibi, PSU'nun boarda baglandigi soketin 2 tanesini (hangilerinin oldugunu hatirlamiyorum ben) kisa devre yaptirmalisiniz ki PSU'ya dugme baglamis gibi calistirmalisiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)