Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

"Motosikletli terörü önlenmelidir" diyen tip

Motovento
    REKLAM ALANI
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    saçmalamış diyenler, adamın sözlerine değil de tipine göre hakaret eden zavallılar.
    hiç kusura bakmayın direkt söylüyorum; hakediyorsunuz, size o yazıda söylenenlerin hepsini!.

adam haklı, türkiye'de motosikletli terörü var mı? var
    sonuna kadar haklı.
    ve çözüm önerilerinin tamamında da haklı!
    şunu hiç unutmayın; motosikletten iner inmez siz de bir yayasınız.

önlemler-eğitimler sıkılaştırılsın, cezalar artırılısın, denetimler artırılsın diyor.
    herkes motosiklet ehliyeti alamasın diyor.
    adamın yanında duracağınıza, adamın tipine hakaret edebiliyorsunuz ancak.
    yazık
    utandım!
    The Dude bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ah be osman abi,
    ne vakit siz oldum.
    teessüf ederim.
    Osm@n bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    terör tanımını bilmeden terör cümlesini kullanmak.

ah güzel forumdaşlarım.

Motorda bunları yapanlara terorist diyorsanız dağdaki itlere ne diyorsunuz merak ettim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kırmızı ışıkta bende geçiyorum, yol boş iken beklemenin bir anlamı yok. sakince basıp gidiyorum, kimse bir şey demiyor, kimseye bir şey olmuyor, kafasında başkalarını rahatsız etmemenin yollarını düşünen biri için fazla kural koymaya gerek yok, o zaten ne yapması gerektiğini bilir.

kırmızı ışık karşı tarafa yol vermemiz amacıyla konulur, karşıda taşıt yok ise ben kime yol vereceğim? bu yüzden yol boş olduğunda geçiyorum.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    olay araba motorsiklet fayton değil insanların birbirine saygısız olmasında yazar beyefendi otomobil şöförlerinin gözünden konuşmuş ama motorsiklet kullanıcılarının neler çektiğinden bi haber yada görmezden geliyor,insanlar birbirine saygılı olursa bunları konuşmayız

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    terör tanımını bilmeden terör cümlesini kullanmak.

ah güzel forumdaşlarım.

Motorda bunları yapanlara terorist diyorsanız dağdaki itlere ne diyorsunuz merak ettim.
    Sanırım "teror" kelimesinin tanımını asıl siz bilmiyorsunuz. Terör kelimesi korkutma, korku salma anlamına gelir. Kaldırımda vızır vızır giden motorcu yayaları korkutuyorsa buna da terör diyebiliriz yani.
    The Dude bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım "teror" kelimesinin tanımını asıl siz bilmiyorsunuz. Terör kelimesi korkutma, korku salma anlamına gelir. Kaldırımda vızır vızır giden motorcu yayaları korkutuyorsa buna da terör diyebiliriz yani.
    kaavedekilere haber ver,
    iyi bir dövelim şunu, biralar benden.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu mantık ile hatalı sollama yapıp beni korkutan da terörist ters yöne giren de.

neyse hocam, dağdaki it ile yaya yolunda motosiklet sürene aynı kelimeyi kullanmak bana yakışmaz, siz kullanın.

(Fr. terreur < Lat.) Yıldırmak ve korkutmak maksadıyle yasalara karşı gelerek sistemli bir şekilde şiddet hareketlerine ve cinâyetlere başvurma hareketi, tedhiş.

genellikle siyasal bir dava uğruna girişilen, toplumu korkutmaya, yıldırmaya yönelik her türlü eylem.
    Osm@n bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yabancı dilde terör kelimesinin anlamı büyük korku ve endişe. Yabancı dillerde terör ve terörizm birbirinden farklı kavramlar. Bizdeki kullanımı biraz değişmiş. Yabancılarla uyumlu kullanacaksak şu anda anladığımız anlamı tam olarak veren kelimeler terörizm ve teröristtir.

Fularlı amcamızın kastettiği motosikletlilerin yarattığı büyük korku ve endişedir, terörizm fiili ve suçu değildir...

Bu mesele tamamen dil kullanımı , dolayısı ile algı eksikliğinden ileri geliyor.. Konunun özeti şu Türk toplumu günlük hayatını 300-400 kelime marjında konuşarak hayatını idame ettirirken elin ingilizi en az 10 katı bir kelime marjı ile iletişim sağlıyor..

Şimdi ne alaka diyeceksiniz ancak iletişim için gerekli olan algı kalibresini kelime sayısı belirler.. Şimdi bahsi geçen şahısın yaş ve yazar olması itibarı ile cebinde bu meseleyi daha açık ifade edebilecek kelimeleri vardı ancak bu yoplumun algı kapasitesine göre bir yazı yazdı.. Orada da "terör" kelimesi bu toplumun ekseriyetle bildigi ve kulak kabarttığı bir kelimedir..

Yani günlük yaşamını 300-400 kelime ile geçiren bir toplum zaten birçok şeyi eksik ve yanlış algılıyor ve motosikleti kullanırken 3. şahısları önemsemiyordur..

Bizdeki korteks beyin gelişimini engelleyen şey kelime haznemizdir.. Son 30 yıldır bu kültürel ve insanı çöküşün temel nedenlerinden biride budur..

Sonuç : Okumayan ( keliime ve kavram bilmeyen ) bir topluluk ne yaparsa yapsın hiçbirşeyi doğru yapamaz.. Hep kaotik ve bencil iyileşmeyen yaşamlar içinde olmaya mahkumdur..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesele tamamen dil kullanımı , dolayısı ile algı eksikliğinden ileri geliyor.. Konunun özeti şu Türk toplumu günlük hayatını 300-400 kelime marjında konuşarak hayatını idame ettirirken elin ingilizi en az 10 katı bir kelime marjı ile iletişim sağlıyor..

Şimdi ne alaka diyeceksiniz ancak iletişim için gerekli olan algı kalibresini kelime sayısı belirler.. Şimdi bahsi geçen şahısın yaş ve yazar olması itibarı ile cebinde bu meseleyi daha açık ifade edebilecek kelimeleri vardı ancak bu yoplumun algı kapasitesine göre bir yazı yazdı.. Orada da "terör" kelimesi bu toplumun ekseriyetle bildigi ve kulak kabarttığı bir kelimedir..

Yani günlük yaşamını 300-400 kelime ile geçiren bir toplum zaten birçok şeyi eksik ve yanlış algılıyor ve motosikleti kullanırken 3. şahısları önemsemiyordur..

Bizdeki korteks beyin gelişimini engelleyen şey kelime haznemizdir.. Son 30 yıldır bu kültürel ve insanı çöküşün temel nedenlerinden biride budur..

Sonuç : Okumayan ( keliime ve kavram bilmeyen ) bir topluluk ne yaparsa yapsın hiçbirşeyi doğru yapamaz.. Hep kaotik ve bencil iyileşmeyen yaşamlar içinde olmaya mahkumdur..
    İngiltere'ye kaç defa gidip 400 kelimenin 10 katı kelime konuştuklarına şahit oldun?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Yazılanların neresinde beis gördünüz?
    Siz yazıdaki tanıma uyuyorsanız buyrun sahne sizin.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    doğru yazmış

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngiltere'ye kaç defa gidip 400 kelimenin 10 katı kelime konuştuklarına şahit oldun?
    Tavsiye; hemen bir kitapçıya gidip öztürkçe ve ingilizce sözlük alıyor ve karşılaştırıyorsunuz.

Bundan 20 sene önce bir arkadaş bana bir hikâye kitabı hediye etmişti, hikâyelerden biri 6 sayfalıktı ve içinde birkaç bağlaç hariç tek öztürkçe sözcük yoktu.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Böyle bir gazeteden ancak böyle bir habercilik olur

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir gazeteden ancak böyle bir habercilik olur
    Çok haklısın.
    Sanki kaldırımlar yayalara, yollar araçlara ait gibi yazmış kel.
    Ben Clio'm ile kaldırımdan gidemeyeceksem, engelli rampasının önüne park edemeyeceksem ne diye aldım o arabayı!
    Ortalık 6 şeritli duble yol doluyken, yayalar keriz gibi kaldırımdan yürüyorsa benim suçum mu? Çıkın yoldan yürüyün kardeşim!
    Ha bu arada, o bir haber değil köşe yazısı.
    The Dude ve espresso bunu beğendiler.

Hep artçı sorunlsrdan bahsediyorlar. Kimse demiyor ki düzen yok. Düzenin olmadığı yerde herkes kendi haklı sanıyor.

Sorsan yaşını almış kimilerine göre aydın biri ama sorunun kaynağını göremiyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)