Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İdama Karşı olanlar şimdi konuşun. Tam zamanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım bazı arkadaşlar yorumları pek anlayamamışlar.Çoğu kişi idam gelmesin demiyor.Adalet çarpıkken gelirse,şu anda ülkeyi yönetenlerin eline böyle bir yetki verilirse masumların canı yanar diyor.Tekrar tekrar tekrar söylüyorum ; Bu sapıklara müebbet hapis cezası vermeyen,hapiste tutmasını bile beceremeyen bu adalet sisteminin bunlara idam cezası vereceğiniz sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Adalet sistemi zaten bu sapıklardan yana.Önce adalet sistemini düzeltin tamamen tarafsız ve adil bir sistem gelsin,kimse düşüncelerinden dolayı tutuklanmasın,siyasi bağlatıları olanların istediğini asıp kesip tecavüz ettikten sonra yanına kar kalmasın,çocuk tecavüzcüleri yasalarlar kollanmasın ondan sonra gelin idamı konuşalım.
    COQ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Hapiste olması gereken adamın dışarıda olması normal
    Bu ülkede idam yasası çıkmış olsa bu sapığın asılması gerekiyordu unutulmuş denirdi, boş yapma.

Bunun gibilere müebbet hapis verilmesine karşıyım, bunları yatırmayacaksın bedavaya, bağlayacaksın ayağından zincirle sokacaksın madene çalıştıracaksın, en çok iş gücü gerektiren en hızlı insanın ömrünü bitiren hangi meslek varsa onu yaptıracaksın.
    eski köle hayatı devam.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu insanımsı şey tam olarak ne demek istemiş birisi bana açıklayabilir mi?Olayın hangi değişik boyutu varmış?Çocuklarımızı her yönü ile yetiştirmemiz gerekiyor derken cinayete kurban giden Ceren'den mi bahsediyor?

Olayı gerçekleştiren suçlu bir insan var. Ama olayın da çok değişik boyutları var. Dolayısıyla yani biz çocuklarımızı her yönüyle çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor Kaynak: www.abcgazetesi.com
    https://www.abcgazetesi.com/milli-eg...-sucladi-61333

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu insanımsı şey tam olarak ne demek istemiş birisi bana açıklayabilir mi?Olayın hangi değişik boyutu varmış?Çocuklarımızı her yönü ile yetiştirmemiz gerekiyor derken cinayete kurban giden Ceren'den mi bahsediyor?

https://www.abcgazetesi.com/milli-eg...-sucladi-61333

Şerefsiz işte.
    Aklındakini söylemeye g... yememiş üstü kapalı söylüyor yobaz .
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Idam olmaz.
    Bu adamı hapse atıp yedek parça olarak kullanacağız. Tüm tahlilleri yapılacak ve böbreği kime uyuyorsa direk nakil yapılacak.sonra göz, sonra kol, sonra yüz vs vs vs artık neresi kime uyuyorsa yavaş yavaş alacağız. Mesela her ay kan verecek...zaten belli bir seviye sonra geberip gidecek.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni bu kadar sinirlendiren ne Altora?
    Ceren'in kalbinin ikiye ayrılması mı?
    Yoksa katili yakalamak isteyen polisin de bıçaklanması mı?
    Neye kızdın bu kadar?

Sakın Ceren'in ölmesine üzüldüm deme.
    Yemezler.
    Sadece geçen ay öldürülen kadın sayısı 39
    Yani geçen yıldan bahsetmiyorum.
    Geçtiğimiz ay yani kasım ayında 39 kadın öldürülmüş.
    Sen ne yaptın bu arada?
    Fısss!
    En ufak bir tepkin bile yok.
    Ceren ölünce bu tepkiyi vermek nereden aklına geldi.
    Akraban mı?
    Muhtemelen değil.
    Aslında Ceren senin umurunda bile değil.
    Kendi siyasi düşüncelerine destek aramak için kullanmak istediğinden o farklı.
    Kimbilir ne kadar heyecanlandın bu topiği açarken.
    Beğenecekler falan.
    Üzgünüm ama sadece zavallı görünüyorsun.
    Sadece zavallı.

Bu kadar yorum yapan kişi var ama senin kadar adi seviyesiz kimse yok.
    Neye kızdığımı anlayamayacak kadar kafasızmısın.
    Gerçekten ne hissettiğimi nerden biliyorsun müneccim… yedin.

Geçen ay 39 kadın öldürülürken sen ne yaptın da bana hesap soruyorsun.
    Ceren de Özgecan da daha yirmisinde hunharca öldürüldü. Yüreği olana dokunur.

Ceren benim akrabam değil ama soysuz katil senin akraban demek ki
    bu kadar rahat lakayıt olduğuna göre.

Bir masumun felaketinden nemalanmak dünyanın en aşağılık düşüncesidir.
    Bu tür insanlar da sizin mahalleden çıkar.
    Bunu düşünebildiğine göre sen de bu kafadasın.

Topiği açarken heyecanlı değildim ama çok sinirliydim.
    Bana denk gelseydi de o… çocuğu anasının a…. ona gösterseydim.

Kimsenin beğenmesi yada beğenmemesi umurumda olmaz .
    Gezilerimden yada özelimden bir şey paylaştığımı gördün mü.
    Ben senin gibi desinler için yaşamam.

Zavallı sensin sen. Böylesine elim bir olayda üzüntüsünü ifade eden
    birisine su i zan da bulunmak bu kadar hakaret etmek nasıl bir kafadır.

Sen nasıl bir insansın.
    Sana yazıklar olsun desem , cümleye yazık. Midemi bulandırıyorsun.
    muhabbeti demleyelim...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @altora

"Şimdi konuşun..." diye iddialı bir giriş yaptın. Madara olduktan sonra kayboldun. Geri döndün. Küfür, hakaret... O katil de tehditler savuruyormuş.

O katil ve onun gibi üflentiler için af istiyormusun?

Şimdi konuş...
    Shrieker bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Biraz uzun ve sert bir yazı yazacağım, baştan belirteyim.

İsteyen üzerine alınsın, isteyen alınmasın, okurun kendisine bırakıyorum bu kararı...

Ülkede hak, hukuk, nizam, adalet namına gram bir şey kalmamış. Parası olanın hapis bile yatmadığı, gücü elinde tutanlara çok yakın olan bir kişi cinayet işlendiğinde hakkında soruşturma dahi açılamadığı ve delillerin alenen yok edildiği bir ülkede hala idam istemek ?!

Sıradan vatandaş da sanıyor ki, ben oyumu iktidardakilere verdim, 3 gün sonra adalet lazım olduğunda bana doğru davranırlar.

Yok gülüm, seni de peçete gibi buruşturup bir kenara atacaklar. O ihtiyacın olan adaletten ve hukuktan gram faydalanamayacaksın. Senin verdiğin oyun, düşüncenin, doblonun arkasındaki tuğranın veya mitinglerde yaptığın rabia işaretinin hiç bir önemi olmayacak. Üst mevkilerde tanıdıkların yoksa avucunu yalayacaksın.

Sonra da sinirle çıkıp "haram olsun verdiğim tüm oylar, bende sizdendim, bunca yıldır hep size oy verdim !!! " diyeceksin ama şemsiye açıldıktan sonraki bireysel aydınlanman hiçbir anlam ifade etmeyecek.

Ey güzel kardeşim, gel sen idam isteme, önce adalet iste; daha eşit, daha adil, daha bağımsız bir yargı iste. Çünkü her şey bugün senin sayende bu halde.

Aklına şu soru gelmiş olabilir. "Ben bir başıma yargıya nasıl müdahale edeyim? edemem ki..."

Senin gidip referandumda verdiğin oylar var ya hani içeriğini bilmeden attığın o "Evet/Hayır" oyları. İşte sen o bağımsız yargıya zaten müdahale ettin kardeşim. Zaten ağır aksak çalışan bu yargı sistemi senin oylarınla bu günkü haline geldi. Liyakatin tamamen önemsizleştiği, kendi adamlarını kolayca atayıp terfi ettirebilsinler diye sen referandumlarda o yetkiyi yönetenlere verdin.

Şimdi de o yetkilerle atanmış hakimlerle, savcılarla geldiğimiz nokta bu.

Yani hala kızacak, bağırıp çağıracak birisini arıyorsan, hemen bir ayna bul, karşısına geç ve gördüğün kişiye bağır çağır. Hiç başka suçlu da arama, asıl suçlu aynaya baktığında karşında duran kişi...
    mustafa_325 ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bla.bla.bla,
    şöyleyken öyle böyleyken şöyle.
    bu arada sen çukursun.vs.
    Bir masumun felaketinden nemalanmak dünyanın en aşağılık düşüncesidir.
    Bunu başta yazsaydın keşke.
    Yani topiği açarken.
    Çünkü açtığın başlık şöyle;

"İdama Karşı olanlar şimdi konuşun. Tam zamanı"

Başlık yukarıdaki gibi olmasaydı,
    yani;

"Gencecik bir kızı katlettiler!"
    "Yeter artık bu kaçıncı?"
    ya da başka bir başlık açsan,
    ağız dolusu yazdığın herşeyi kabul ederiz.
    Ama Ceren senin açtığın başlıkta özne bile değil.
    Siyasi fikrine destek bulmak için zavallı bir kızcağızın bedenini kullanıyorsun.
    Sonra kalkıp burda ahlak dersi vermeye kalkışıyorsun.
    Kısaca kendi siyasi düşüncene destek bulmak için bir masumun bedeninden nemalanıyorsun.

Ama bunun dünyanın en aşağılık düşüncesi olduğu konusunda hemfikiriz.
    Şu ana kadar topicte yazdığın tek doğru şey bu cümle.
    BIYIKLI, espresso, YasinC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet motorunda bu kadar da propoganda olma arkadaş.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Hata genelde her erişkini aklı hür ve fikirleri üretici sanıyor olmamız, dikkatle dinlememiz. Bu medeni davranış ister istemez gelişmemiş akıllarda yersiz bir özgüvene ve haliyle her zikrettiği cümlede bir doğruluk olduğunu sanma ilüzyonuyla sonuçlanıyor. Bir de bu üretici olmayıp sadece üretileni eleştirip yorumlayan akılların sayısı artınca, artan bu akıllarda ortak sığ fikirlerin miktarına bağlı olarak haklılık algısı nüksediyor.

Engizisyon zamanında işkence ile kişileri öldürmek oldukça makul karşılanıyordu şayet yargılanan siz değilseniz. Çevre sakinleri engizisyonun uygulanması aşamasında "kesin bir şey yapmıştır, yoksa boşuna öldürmezlerdi" diyip durumu meşrulaştırırken binlerce üretken ve aykırı fikirlerle insanlığı bir adım öteye taşıyan/taşıyacak kişi boyun eğmediği adaletsizlik karşısında cahil halkın kimi zaman alkışları ile katledildi. Konuyu açan arkadaş, engizisyon mahkemesini izleyip "layığını buldu nomıssız" diyen kitlenin önünde sancak taşıyanıdır.

Çağımızda pek yetkinlik endişesi yok. Her konuda branşta herkes ordinaryüs olduğu intibasına kapıldığı için çay/sigara eşliğinde okey ortamlarında langır lungur konuşan ve "aaabi doğru söylüyorsun" diyip aslında zerre kulak vermemiş kalabalıklarca cesaretlendirilen zatların sayısı hayli yükseliyor.

Bana kalırsa konuşma yetkisi dahi olmaması gereken kişiler oturdukları yerden sövgülerle hayati boyutta önerilerde bulunmaları gerekiyor. Yani açık şekilde değil de yıldızlı ya da noktalı sövgü yazınca daha kibar mı oluyor yoksa okuyanlar gerçekten ne ifade edilmeye çalışıldığı konusunda kuşku duyarak heyecana mı sürükleniyor? Fikir beyan etmenin de oldukça makul usulleri var; "şöyle yapacak, böyle kesecen, anasını kaptın mı evirecen" laflarıyla süslü olarak aile fertlerine hakaret, kişisel haklara tecavüz sergileyerek ne kadar adaletli ve tarafsız şekilde konuya dair fikir beyan ediliyor oldukça rahat gözlemlenebiliyor. Şunu kabul etmeniz gerek, öldükten sonra isminiz silinecek, çok kalıcı bir başarınız yok, alelade bir yaşam sürüyor ve haliyle iz bırakıcı, heyecan verici bazı etkiler yaratmak istiyorsunuz; fakat bunun yolu sanal cellatlık değil. Oturduğunuz yerden birinin bir başkasını asmasını talep etmek çok makul değil, buyurun gidin kendiniz yapın kolay bir işlem ise.

Zimbabve ya da Malezya kalitesinde çözümlerinizi hayranlıkla karşılıyorum. Ama ben yerinizde olsam suç işleyenleri tanrılara kurban ederdim, iki misli fonksiyon ile çok daha verimli bir iş çıkmış olur. Hem suçluyu cezalandırıp hem de deprem, volkanik hareket gibi durumlara önlem olarak sunaklarda kelle takdim edin tanrılara.
    ufoz, COQ, SuleymanE ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu arada katilin soylediklerini okudunuz mu?

Adam direk oldurecek insan ariyor. Anladigim kadariyla kadinlara dusman falan da degil. Gucu yettigi icin tercih etmis. Daha once cocuklara da saldirmis. Adam sadece can almak istiyor. Yaptigi caniligin karsidakine ve baskalarina verecegi aci hakkinda bir fikri yok adamin. Empati negatifte. Bir baska deyisle tam bir psikopat. Bir sekilde siddetli insan oldurme ihtiyaci var ve bunu tatmin etmesi lazim...

Akil alir gibi degil. Biz bir bocek aci cekiyorken bile rahatsiz oluyoruz. Herif insan katlediyor ve bunu zorla, cikari icin, nefretle degil; isteyerek, bir ihtiyac olarak gordugu icin yapiyor.
    COQ bunu beğendi.

"Burası dağ başı mı?" diye bir tepki cümlesi vardır.

Uyuşturucu bağımlıları, suç işlemeye meyilli insanlar, hırsızlar, dolandırıcılar, psikopatlar. Bunların hiç biri dağ başında yaşamıyor. Ne yazık ki hepsi şehirlerde. İki psikopatın pitbull köpekleriyle beraber bir taksi durağına saldırmasına tanık oldum. Ortalığı darmadağın ettiler. Bir polis vardı orada. "ayıp oluyor beyler" diyebildi ancak. O da korktu. Biz ne yaptık hiç. Bütün semt esnafı seyretti.
    Şehirlerimiz çok değişti ne yazık ki. Sadece beton yığını değil, sorunlar yumağı haline geldi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada katilin soylediklerini okudunuz mu?

Adam direk oldurecek insan ariyor. Anladigim kadariyla kadinlara dusman falan da degil. Gucu yettigi icin tercih etmis. Daha once cocuklara da saldirmis. Adam sadece can almak istiyor. Yaptigi caniligin karsidakine ve baskalarina verecegi aci hakkinda bir fikri yok adamin. Empati negatifte. Bir baska deyisle tam bir psikopat. Bir sekilde siddetli insan oldurme ihtiyaci var ve bunu tatmin etmesi lazim...

Akil alir gibi degil. Biz bir bocek aci cekiyorken bile rahatsiz oluyoruz. Herif insan katlediyor ve bunu zorla, cikari icin, nefretle degil; isteyerek, bir ihtiyac olarak gordugu icin yapiyor.
    Böyle psikopat bir ruh hastasını tek kişilik penceresiz bir hücreye koyup hayat boyu günde sadece 1 ekmek 2lt su vermek gerekirken bu katil sokaklarda dolaşıyor.

Yıllar önce de bir gence sebepsiz yere saldırıp defalarca bıçaklamış. Hapse de o yüzden girmiş. Çocuk şans eseri hayatta kalmış ama hayatı altüst olmuş aylarca hastanede yoğun bakımda kamış. Fiziksel tedaviden sonra psikolojisinin düzelmesi yıllar almış.

Bu katil bu yasalar sayesinde ceza indirimi alıyor, bu hukuk sistemi sayesinde açık ceza evine gidiyor. Tüm hukuk sistemi bu katile bir daha cinayet işleyebilmesi için tüm olanakları sunuyor.

Ama akşam elindeki çayı yudumlayan bir akboy bu haberi ve öldürülen kızı görünce birden bire hem duygulanıp hem de sinirlenip "İdam gelsin" diye haykırıp forumda başlık açıyor.

Belli ki kendisi bu konuyu enine boyuna düşünmemiş. Düşünse bu çarpık hukuk sisteminde idam istemenin ne kadar mantıksız olacağını fark ederdi.

Peki bu idam işini kimden duydu da gelip foruma konu açtı?

Ben kimden duyduğunu biliyorum aslında. Tahmin etmesi pek de zor değil.
    Shrieker bunu beğendi.

Bir dizi film vardı. "Alacakaranlık Kuşağı". Yaşadığımız dönemi adlandırmak gerekseydi bu dizinin adını verirdim.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bu adamın katil olduğu apaçık belli ya.. Halk eline geçirse linç edecek parçalayacak ya...
    Polisler halkın içinde neden aa elimizden kaçtı demezler ki...
    Elimizden kaçtı bir daha da en ufak parçasını bile bulamadık amirim..
    İdam gelsin gelmesin tartışmayız böyle olursa..bebek çocuk ve kadın cinayetlerinin failleri hırçın olup,halkın içinde polisin elinden kaçmaya bi başlasa....
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamın katil olduğu apaçık belli ya.. Halk eline geçirse linç edecek parçalayacak ya...
    Polisler halkın içinde neden aa elimizden kaçtı demezler ki...
    Elimizden kaçtı bir daha da en ufak parçasını bile bulamadık amirim..
    İdam gelsin gelmesin tartışmayız böyle olursa..bebek çocuk ve kadın cinayetlerinin failleri hırçın olup,halkın içinde polisin elinden kaçmaya bi başlasa....
    Bu tur fantaziler bizi bu caniye daha yakin yapar sadece...

Cezasi neyse duzgun isleyen bir adli duzen icerisinde ceksin. Linc istegi saglikli degil.
    espresso ve Shrieker bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tur fantaziler bizi bu caniye daha yakin yapar sadece...

Cezasi neyse duzgun isleyen bir adli duzen icerisinde ceksin. Linc istegi saglikli degil.
    Son zamanlarda o kadar arttı kibu cinayet olayları...
    Emin ol hiçbir yere koyamıyor sığdıramıyorum.
    Hele ki empati denen bişey var ya...
    Bu topicte yazan herkes empati yapsın. Bu olayı kendisi yaşasa öldürmem diyen kaç kişi çıkabilir?
    Ha kimisi hiç tanımasa da bu kardeşimin ölümünden etkilenir,kendisini ilgilendirmese de katili öldürmek hissine kapılır,kimisi de afedersiniz tohumuna para mı verdim benzeri yaklaşabilir olaya..
    O yüzden herşeyi siyasete ona buna bağlamadan önce olayla ilgili empati ama gerçekten E M P A T İ yapabilmek lazım gibime geliyor.. Hani şu meşhur şekliyle hemde..
    Kimbilir bazılarımıza bu düşündüklerim saçma veya yanlış gelebilir,kimine de yetmeyebilir de...
    bursalıali bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda o kadar arttı kibu cinayet olayları...
    Emin ol hiçbir yere koyamıyor sığdıramıyorum.
    Hele ki empati denen bişey var ya...
    Bu topicte yazan herkes empati yapsın. Bu olayı kendisi yaşasa öldürmem diyen kaç kişi çıkabilir?
    Ha kimisi hiç tanımasa da bu kardeşimin ölümünden etkilenir,kendisini ilgilendirmese de katili öldürmek hissine kapılır,kimisi de afedersiniz tohumuna para mı verdim benzeri yaklaşabilir olaya..
    O yüzden herşeyi siyasete ona buna bağlamadan önce olayla ilgili empati ama gerçekten E M P A T İ yapabilmek lazım gibime geliyor.. Hani şu meşhur şekliyle hemde..
    Kimbilir bazılarımıza bu düşündüklerim saçma veya yanlış gelebilir,kimine de yetmeyebilir de...
    Bunlar gayet insani hisler.
    Öfkemiz ve intikam duygularımız bizi bu davranışlara itiyor.
    İşte hukuk bu yüzden var.
    Çünkü bu hisler hata yaptırabilir.
    Örneğin bu olayda bir katilin itiraflarını basın yoluyla izliyoruz.
    Ve bu itiraflar neticesinde katilin bu olduğundan emin oluyoruz.
    Peki ya aslında katil bu değilse.

Gelişmiş medeniyetler dediğimiz avrupa ülkelerinde bile polisin zorla itiraf imzalattığı dosyalar var.
    İşkence ya da baskı altında kabul ettiği suçlardan dolayı yıllarca hapis yatan insanlar var.
    Ve bu insanlardan ülkemizde de bol miktarda var.
    Hatta başkasının suçunu üzerine alan insanlar var.

Düşünsenize!
    Ceren sizin kızınız olsa.
    Ve kızınızın katili bu adam diye size gösterilse.
    Fakat asıl katil dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor olsa.
    Ve o katil sonra başka bir cana kast etse.
    İstermisiniz?

Tabi ki istemezsiniz.

İşte illa hukuk, illa adalet diye bas bas bağırmamızın sebebi budur.
    İyi çalışan kolluk ve detaycı bir adalet sistemine sahip olalım istiyoruz.

Daha önce yaşadığından bile haberim olmayan bir insanın şu ya da bu şekilde ölmesi ya da dayak yemesi veya hapis yatması çok dert edeceğim bişey değil açıkçası.
    Ama bu bir sistem haline gelecekse detaycı olma hakkımı kullanırım arkadaş.

Düşünün.
    İdam cezası o kadar ilgisiz konularda kullanıldı ki, bu konuda onlarca film yapıldı.
    Yeşil Yol'u seyredip o kocaman kara adam için gözyaşı dökmemiş kimse var mı?
    İnsanı tanımadan harcamak hepimiz için oldukça kolay.
    Fakat içine girdiğinizde o kadar kolay harcayamıyorsunuz.

Gerçek şu ki eğer düzgün işleyen bir adalet sistemimiz olsaydı bugün hiç kimse daha fazlasını istiyor olmayacaktı.
    Ama maalesf sistem işlemiyor ve ben bu işlemeyen sisteme daha fazla yetki verilmesinin ülke için felaketten başka bir şey getirmeyeceğini geçmiş tecrübelere de bakarak bir kez daha ısrarla yazıyorum.
    Shrieker bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 Aralık 2019 Gazete haberi ''Ordu'da kan donduran cinayet! Ceren Özdemir cinayetinin şüphelisi yakalandı, polisi de bıçakladı
    Ordu'da, evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçaklanarak, öldürülen Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür A. (35), olaydan önce güvenlik kameralarına yansıyan ve polis tarafından saklandığı evde yakalandıktan sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.Yakalanması sırasında polis memurunu da bıçaklayan, uyuşturucu bağımlısı ve cezaevi firarisi olduğu öne sürülen şüpheli Özgür A., evden çıkarıldığı sırada çevredekilerce linç edilmek istendi.
    ''

20 Yaşında gencecik bir kızımız aşağılık insan müsveddesi cani tarafından evinin önünde defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Öyle ki aşağılık katilin sapladığı bıçak kızcağazın kalbini ikiye bölmüş...

İdama karşı olanların bu olay hakkında ki yorumları nasıl olacak. Böylesi bir katilin yaşamaya hakkı var demeyi nasıl be*****ekler çok merak ediyorum.
    Şimdi soruyorum bu aşağılık katilin yaşamaya hakkı varmıdır.

İdam isteyenler, şimdi konuşun. Tam zamanı

Çocuklara ve kadınlara tecavüz edenleri mahkemelerin tutuklamıyor, serbest bırakıyor. Hırsızlar, dolandırıcılar, madde bağımlısı suç makineleri rahatça sokaklarda geziyor. Teröristleri de habur sınır kapısında davul zurnayla karşıladıklarını ben hala unutmadım, siz unuttuysanız hatırlatayım bir kez daha.

Peki sahi idam gelirse siz kimleri idam edeceksiniz? Tavuk mu sallandıracaksınız darağacında?

Yazacak daha çok şey var da neyse...

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.
    COQ, erensel, toreador ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)