Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Troy E-Store'dan alış veriş yapmadan önce iyi düşünün

Motovento
    REKLAM ALANI
    _alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Arkadaşlar merhaba,

Troy E Store (veya diğer adı ile İzmir artı bilgisayar) yaklaşık 1 hafta önce, trendyol üzerinden satın aldığım ürünü hala kargoya vermediler. İnternet sitelerinden ve müşteri temsilcilerinden defalarca ulaşmaya çalıştım. Ürünü kızımın ödevleri için satın aldığımı belirtmeme rağmen "Efsane Cuma" kampanyalarını ve kargo şirketlerinin yoğunluğunu bahane ediyorlar.

Bu bahanelerini samimi bulmuyorum çünkü kendi sitelerinden ve diğer birçok kanaldan aynı ürünün ve diğer birçok ürünün satışına devam ediyorlar. Ürün göndermede sıkıntı yaşayan bir firma satışa devam ediyorsa bunda bir art niyet vardır diye düşünüyorum.

Siz siz olun, Apple "premium reseller" diye güvenip alış veriş yapmadan önce iki kere düşünün derim.

Selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Efsane Cuma muhabbeti doğru , kargo şirketleri kilitlenmiş

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhabbet doğru. Arkadaşımın yolladığı kargo bile normalde gelmesi gereken süreyi çok geçmesine rağmen henüz bana ulaşmadı. Ayrıca ben de aldığım ürünlerin halen kargolanmasını bekliyorum. Orada tahmini teslimat süresine bakarsanız siparişi verirken kabul ettiğiniz aralığı da göreceksiniz. Büyük ihtimal Aralık sonu filan görünüyordur verilen gün aralığının sonu. Öyle bir durumda aceleniz olan bir şeyi alırken görüp tahmin etmeniz gerekirdi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim firmalar şu black friday meselesini ellerine yüzlerine bulaştırdılar ha.

Vahşi kapitalizmi bile raconuna uygun yönetemiyoruz.

Milyonlarca sipariş verilsin ama bu siparişler alıcıya nasıl ulaştırılacak? ne bir planlama var, ne bir programlama.

Alışveriş siteleri ve kargo şirketleri bu konuda sınıfta kaldılar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Efsane cuma , Kara cuma oldu
    insanlar internetten sipariş vermeye korkacak yakında.
    Yalnız halkta para varmış gerçekten , Akp işi biliyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    direk bir markayı firmayı bu sekilde eleştirmenize ayar oluyorum.

söylediğin firmayı biliyorum uzun zaman önce gittiğimde oldukca iyi bir hizmet almıştım.

Kara cuma muhabbetine bütün kargo firmaları aynı durumda, firma yalan atmıyordur. kargo firmaları sıkıntı yaratıyor diye adamlar diğer ürün satıslarını da mı durduracak o kısmı çözemedim.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk bir markayı firmayı bu sekilde eleştirmenize ayar oluyorum.

söylediğin firmayı biliyorum uzun zaman önce gittiğimde oldukca iyi bir hizmet almıştım.

Kara cuma muhabbetine bütün kargo firmaları aynı durumda, firma yalan atmıyordur. kargo firmaları sıkıntı yaratıyor diye adamlar diğer ürün satıslarını da mı durduracak o kısmı çözemedim.
    Aynen öyle. Yukarıda da yazdım. Adamlar siparişi verirken sen yazıyor oraya trendyolda. Tahmini teslimat şu tarihler arası diye. Kendiminkini kontrol ettim az önce 2-23 Aralık yazmışlar. Adam siparişi ocakta teslim edebilirim yazıp binlerce sipariş de alabilir. Bunun nesi yanlış?

Ben taşınabilir hard disk aldım mesela. Acelem yok. O yüzden hiç takılmadım teslimat tarihine. Acil bir ürün olsa daha pahalıya bile olsa gidip mecburen mağazadan alacaktım.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    at çamuru kalsın izi!

Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı _alp_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Troy E Store (veya diğer adı ile İzmir artı bilgisayar) yaklaşık 1 hafta önce, trendyol üzerinden satın aldığım ürünü hala kargoya vermediler. İnternet sitelerinden ve müşteri temsilcilerinden defalarca ulaşmaya çalıştım. Ürünü kızımın ödevleri için satın aldığımı belirtmeme rağmen "Efsane Cuma" kampanyalarını ve kargo şirketlerinin yoğunluğunu bahane ediyorlar.

Bu bahanelerini samimi bulmuyorum çünkü kendi sitelerinden ve diğer birçok kanaldan aynı ürünün ve diğer birçok ürünün satışına devam ediyorlar. Ürün göndermede sıkıntı yaşayan bir firma satışa devam ediyorsa bunda bir art niyet vardır diye düşünüyorum.

Siz siz olun, Apple "premium reseller" diye güvenip alış veriş yapmadan önce iki kere düşünün derim.

Selamlar
    Başlıktaki mesaj çok uzun değil fakat yine de anlayamayan arkadaşlar için özet geçeyim. Troy E Store ürün gönderemediği halde ürün satmaya devam ediyor. Buradan alışveriş yapacaksanız bunu göz önünde bulundurun. Sadece trendyol'dan değil, kendi sitesinden de satışa devam ediyor. konu trendyol'da teslimat tarihihin 1 ay yazması değil.

Başlıktaki mesaj çok uzun değil fakat yine de anlayamayan arkadaşlar için özet geçeyim. Troy E Store ürün gönderemediği halde ürün satmaya devam ediyor. Buradan alışveriş yapacaksanız bunu göz önünde bulundurun. Sadece trendyol'dan değil, kendi sitesinden de satışa devam ediyor. konu trendyol'da teslimat tarihihin 1 ay yazması değil.

hocam bence sen bizi anlamadın.

Trendyolda 1 ay termin tarihi yazıyor
    Sitesine girip baktım teslimat tarihi diye birşey yok.

Adam 3 günde göndeririz diyip mi göndermedi onu anlamadım? Sen teslimat tarihi yazmayan yerden alısveriş yapıyorsun sonra gecikti diyorsun olmaz böyle iş.
    Ayrıca kargo işlemleri yogunluktan yavaşladı diye hiçbir firma satışa ara vermez, tabi ki satacak, sistem düzelince ya da olmayan malzeme geldiğinde sevkini gerçekleştirecek.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    cıks
    ablam trendyoldan kedi için uygun fiyatlı ürünler bulmuş, aras kargo -kilo sıkıntısına bile takılmadığı ürünlerde(30 kg a kadar olan ürünler kapıya kadar teslim olması gerekmekte )- dış kapıya bırakıyoruz alıyorsanız alın yoksa geri götürüyoruz demişler , geri gitmesin diye almış fakat bu gün gelen ürünlerde kimseye sormadan kapıya bırakıp gitmişler ne imza ne birşey :S aradım şikayet ettim

not:eğer kargo seçeneklerinde ptt kargo varsa kg sıkıntısı yokmuş, kapıya kadar teslim... mutlaka aklınızda kalsın

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kargo şirketleri anlaşmalı oldukları firmalarla kotalı çalışacaklarmış.Bu kara cuma gibi alışverişin çoğaldığı zamanlarda kargo birikmesi olmasın diye.
    Benim anladığım ise firmalara kota koyacak.Her dilim için ayrı fiyat çekecek.Firma o kotayı aşarsa ek ücret talep edecek. Muhtemelen onunda ucu bize girecek.
    Yoksa çok mu paronayak oldum ne.Gerçi bu yaşıma geldim halkın yararına bir şey yapıldığına pek şahit olmadım.O yüzden yenilikçi değil statükocuyum.Her yenilik bize kaçıyor

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    sıkıntı kargo şirketlerindeki yoğunluktan kaynaklanıyor,benimde siparişim bugün geldi ayın 25 inde trendyoldan almıştım ilk defa bu kadar gecikti bekleyin gelicektir

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Bende sipariş verdim. Kimi firma takır takır gönderdi. Kimi firma göndermiyor. Hepsi burada tahmini kargoya verme değil bana ulaşıcak en son gün oldu yinede kargoya vermiyor. iptal etmek istiyorum ürün gelmeden edemiyorum.

Gönderen gönderiyor. birçok arkadaşım da mağdur. konuyu açan arkadaşa sallamayın boşuna. Kara cuma hesabına paranın üstüne yatma durumu da var biraz.
    _alp_ bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sipariş verdim. Kimi firma takır takır gönderdi. Kimi firma göndermiyor. Hepsi burada tahmini kargoya verme değil bana ulaşıcak en son gün oldu yinede kargoya vermiyor. iptal etmek istiyorum ürün gelmeden edemiyorum.

Gönderen gönderiyor. birçok arkadaşım da mağdur. konuyu açan arkadaşa sallamayın boşuna. Kara cuma hesabına paranın üstüne yatma durumu da var biraz.
    Ürün kargoya vaktinde verilmediyse iptal etme hakkınız var. Canlı destek hattı veya telefon gibi kanallarla 1 günde iptal edip para iademi alıyorum ben öyle durumlarda.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün kargoya vaktinde verilmediyse iptal etme hakkınız var. Canlı destek hattı veya telefon gibi kanallarla 1 günde iptal edip para iademi alıyorum ben öyle durumlarda.
    siparişiniz hazırlanıyor dediği için iptal edemiyorum ne yazıkki
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

siparişiniz hazırlanıyor dediği için iptal edemiyorum ne yazıkki
    Arayüz üzerinden olmuyorsa bile site ile iletişime geçince yardımcı oluyorlar. Hepsiburada ile benzer birkaç tecrübem oldu. Sorunsuz iptal ettiler. Yine de değiştirmiş olabilirler tabi.

canlı destekten iptal edebilirsiniz, cogu alısveriş sitesinde en gec kargoya verilme tarihi var.

O tarihten sonra hala sipariş hazırlanıyor diyorsa iptal seceneğiniz var. Kask alırken XXL var gözüküyordu firmanın elınde kalmamış, akıllılar tedarik ediyordu bana gelip sizle aynı anda birisi daha almış ondan öyle var görmüşsünüz getirtiyoruz hemen fln demişlerdi, direk iptal ettirip iademi almıştım.

Konu sahibi arkadaş direk sucluyor ama gelip bize "su tarihe kadar kargo idi tarihi gecti hala yapmadı" demiyor, geç kargolanıyor ve hala satış yapıyor başka sitelerden diyor.

Ticaret bilmeden ticareti eleştirmemek lazım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canlı destekten iptal edebilirsiniz, cogu alısveriş sitesinde en gec kargoya verilme tarihi var.

O tarihten sonra hala sipariş hazırlanıyor diyorsa iptal seceneğiniz var. Kask alırken XXL var gözüküyordu firmanın elınde kalmamış, akıllılar tedarik ediyordu bana gelip sizle aynı anda birisi daha almış ondan öyle var görmüşsünüz getirtiyoruz hemen fln demişlerdi, direk iptal ettirip iademi almıştım.

Konu sahibi arkadaş direk sucluyor ama gelip bize "su tarihe kadar kargo idi tarihi gecti hala yapmadı" demiyor, geç kargolanıyor ve hala satış yapıyor başka sitelerden diyor.

Ticaret bilmeden ticareti eleştirmemek lazım.
    Ya ben anlatamıyorum, ya da sen anlamamakta ısrar ediyorsun. Şu tarihe kadar kargo idi tarihi gecti hala yapmadı" demek zorunda değilim. Olanı anlatıyorum. "Adamların sitesinden de alsanız, ürünün ne zaman elinize geçeceği belli değil, almadan önce bunu da düşünün" diyorum. Senin için şöyle açıklayayım o zaman,

Benim gibi ticaretten anlamayan arkadaşlar için belirtiyorum. Troy E store (artı bilgisayar) ürün gönderemiyoruz diyor, ürün satmaya devam ediyor. Adamların sitesinden ürün alırsanız ürünlerini ne zaman kargolayacakları belli değil. Alırken bunu da düşünün. Ticaretten anlayan arkadaşlar zaten son gönderim tarihi belli olan yerlerden alış veriş yapacağı için sorun yok.

Yazdıklarım olanları anlatıyor. Ticaretten anlayan, anlamayan arkadaşlar okuyun, alış veriş yapacağınız zaman kendi kararınızı verin.

Şu tarihe kadar kargo idi tarihi gecti hala yapmadı" demek zorunda değilim.

Firmanın tedarik süresi belki 5 ay.

Tarih vermemiş ise istediği zaman yollar.

Doğal olarak istediği siteden istediği şekilde satışa devam eder cunku tarih vermemiş.

Adamlar ürün elimde yok gönderemiyoruz dememiş, kara cuma nedeniyle gönderemiyoruz demiş.

Dediğim gibi X tarihine kadar seklinde kargolanacak urunu yollamadılar desen amenna ama ortada öyle birşey yok.

her ay 300 tane fırın sevkiyatı yaptırıyorum çesitli kargo şirketlerine, gelip burada bunun tartışmasını yapmayacagım.

haklısınız he.

"Efsane Cuma" kampanyalarını ve kargo şirketlerinin yoğunluğunu bahane ediyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler