Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Basit solar panel hakkında bir sorum var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Herkese selamlar, şimdi kafamda bir şey var arkadaşım benden fikir istedi. Bende araştırıyorum, sizlerinde fikrini merak ediyorum.

Aliexpress te satılan tekli solar panel hücrelerinden 50-100 tane alacağım, bunları gerektiği kadar seri gerektiği kadar paralel bağlayarak 13.5V gerilim elde ederek bir jel akü veya araba aküsünü şark ettirmek istiyorum. Amacım geceleri led ışık yakalım, gündüzleri 12V mini buzdolabını bir müddet çalıştırabilelim ki etlerimiz, içeceklerimiz ısınmasın.

Ben burada basite kaçıyorum çünkü hem maddi olarak zorlanmak istemiyorum hemde fazla ekipman bulunmasını istemiyorum.

Sizlere sorum solar panel ile akü arasını direkt bağlarsak bir problem olur mu? Amacım sadece aküyü şarj etmesini sağlamak, araya bir diyot veya başka bir ekipman takmama gerek olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Şarj kontrol cihazı gerekir. Yoksa akım geri gelip panele zarar verebilir , ya da gerilim çok düşerek - yükselerek aküye zarar verebilir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarj kontrol cihazı gerekir. Yoksa akım geri gelip panele zarar verebilir , ya da gerilim çok düşerek - yükselerek aküye zarar verebilir.
    evet çok haklısınız onu fark ettim, sanırım ihtiyacım olan bu;
    https://urun.n11.com/grafik-tabletle...24v-P379928880

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Evet öyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)