Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sokak Köpekleri Bu Mamayı Yer mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    https://www.migros.com.tr/buddy-tavu...EaAr9REALw_wcB

Geçen alacaktım arabanın arkasına atıp sokakta gördüğüm köpeklere vermeyi düşünüyorum yerler mi bilemedim almadım..Bu gece gezerken öyle aç aç gezinen yeri eşeleyen köpek gördüm içim gitti keşke alaydım dedim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer hocam, köpekler kedi gibi uyuz değil.

Yazlık yerde her sene 2-3 köpeği sokağa terk ediyor ev sahipleri, yazlıkta kalan birkaç teyze de evde kalan yemek ya da bu mamalardan vererek onları doyurmaya calısıyor, köpekler de afiyetle yiyor. cok ayırmazlar.

Kedi denen şahsiyet ise mama seçiyor. annem balkonunda bakıyordu sokak kedilerine (müstakil ev), hayvanlar aclıktan ölme noktasına gelene kadar mama seciyor en son dayanamayıp yiyordu.
    Huseyin9595 ve espresso bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aç köpeğe kuru ekmek bile verseniz afiyetle mideye indirir.Bende ara sıra pet shoplardan mama alıp sokak köpeklerine ve kedilere veriyorum.Ayrıca evde kalan yemek artıklarını veriyorum hem yemekler ziyan olmuyor hem hayvanların karnı doyuyor.
    erensel bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    migrosta kediler için böyle büyük ve ucuz mama hiç göremiyorum. görsem bende ondan alacam. bizim sitenin çevresinde de kediler mevcud

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bizim köpekler bunu yemiyordu. Birde migrosta satılan dostluk mamalarından sakın almayın. Kedi köpeğe veririm diye 5-6 paket mama almıştım artık içinde ne varsa hayvanlar yemiyor

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Ben a101 den falan aç bitir salam alıp veriyorum afiyetle yiyorlar tosuncuklarım bu tür mamalar evi kokuya boğuyor alamıyorum :(

Motosikleti
    MT 25
    eğer kaliteli bir mama ile beslenmişse yemiyorlar tabi bu her kopüş için geçerli değil

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim köpekler bunu yemiyordu. Birde migrosta satılan dostluk mamalarından sakın almayın. Kedi köpeğe veririm diye 5-6 paket mama almıştım artık içinde ne varsa hayvanlar yemiyor
    Migrosta satılan dostluk mamalarından ben de almış bulundum. Sabah çocuklarla kapı önünde okul servisi beklerken sokaktaki kediler geliyordu, onlara verdik yemediler. Bir hafta oldu, mama döktüğümüz köşede hala duruyor mamalar.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    migrosta kediler için böyle büyük ve ucuz mama hiç göremiyorum. görsem bende ondan alacam. bizim sitenin çevresinde de kediler mevcud
    Senede 2 defa büyük indirim olur. Biri hayvan hakları haftasında, diğeri ise yaklaşık 5-6 ay sonra. O anlarda ben bizim evdeki hanımefendi için kum olsun mama olsun abanıyorum 1 sefer işi bitiriyorum. Tavsiye ederim.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar akşam Tuzla carefour da şu ürün vardı tek kalmıştı sırtıma yüklenip aldım valla arabada şu an ..Bir köpeğe ne kadar mama atacağız bir bardak yeterli mi arkadaşlar çok bilmiyorum kusura kalmayın..

https://www.carrefoursa.com/tr/jetix...-kg-p-30257508

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar akşam Tuzla carefour da şu ürün vardı tek kalmıştı sırtıma yüklenip aldım valla arabada şu an ..Bir köpeğe ne kadar mama atacağız bir bardak yeterli mi arkadaşlar çok bilmiyorum kusura kalmayın..

https://www.carrefoursa.com/tr/jetix...-kg-p-30257508
    Paketin arkasında yazıyordur yetişkin köpekler için 100-150gr filan diye. Bizim 3 tane köpeğimiz var genelde orta büyüklükte tencerenin yarısını dolduruyoruz acıktıkça yiyorlar ne kadar doğru ne kadar yanlıştır bilmiyorum

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    geçen hafta kedim için 2 paket açık mama aldım, biri kilosu 10 lira diğeri 6 lira idi. 2 ayrı paket olarak aldım ve gördüğüm kadarıyla sadece benim kedi değil diğer sokak kedileri de ucuz mamayı pek yemiyorlar.

pahalı mama bitti ve bende de para yok mama almak için, ucuz mamayı da veriyorum ama çok acıkınca yiyorlardı ve bende hayvanların aç kalmasına dayanamadım ve sonra gittim a101'e ve 700 gram kaşar peynir aldım 20 liraya. kaşar peynir çok yerim ve bitmişti ve yarın alacaktım zaten ama bugünden alayımda birazını kedilere veririm dedim.

kediler kaşar peyniri baya seviyorlar, mahallede yabani kediler bile artık elimden besleniyor, kopartıyorum bir parça ve uzatıyorum oda ısırıp alıyor peyniri. evet kedilere kaşar peynir yediriyorum, yoğurt yedikleri de oluyor. yakında çay demlemeye başlayacağım onlara, ara sıra sütlü kahve falanda yaparım.

bu arada davetsiz şekilde bahçeye giren mahalle köpeğine kedi maması verdim yedi. evet o köpek geçen senelerde terliğimin tekini çalıp parçalayan köpeğin ta kendisi, hırsız köpek takmıştık adını.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Temizmama.com dan al.ben ordan sokak kedileri için mama alıyorum.
    Ordan aldığım mamayı yemeyen kedi görmedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)