Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Askerlik; Dövme ve Tecil Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben ceza evinde yaptım askerliği, cenderme idik biz. arkadaşın boynu kolu eli her yerinde dövme vardı ama eline veriyorlardı MP5 i göreve gidiyordu nöbete çıkıyordu. benim 2 üst devrem idi ve teskereyi beraber aldık. çok sevdiğim aklı başında askerlerden biriydi, badimdi benim zaten aklı başında adam sayısı bir elin 5 parmağı kadardı orada. milletimiz gerçekten cahil ve cahillikten öte eşek. kimin zoruna giderse gitsin gerçek bundan ibaret.

askerde görev olarak mahkumları hastaneye götürürdük, adliyeye götürürdük hakim karşısına çıkar saatlerce duruşmada güvenliği sağlardık polislerlen beraber, duruşmalarda askerler dışında herkes oturur biz s.. gibi dikilirdik, belimiz ayağımız her yerimiz ağrırdı sabit durmaktan. elimizde silahlar ile insan içine çıkıyorduk yani.

yani işte öyle böyle dövme sıkıntı olmuyor yani ama yüzünde var ise o problem. 2018 kasımda gittim 2019 haziran 26 günü teskere aldım. askerlik düştüğünde fazladan bir buçuk ay yapmıştım.
    PegaOfficial bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Biz de rdm çoktu valla gayet memnunlardı hayatlarından hani silah yok, nöbet yok ki sırf nöbet olmaması bile başlı başına büyük bir kazanım

Dövmen var diye direk rdm yaparlar mı bilmem bizdekilerin hepsinin dövmesi vardı ama başka vasıflarıda vardı kimi eski mahkum, kimi madde bağımlısı vs. Hatta koğuşta dövme yapıyorlardı kendilerine. Şampuan, sigara, toplu iğne ve parmatikle dövme yapılabildiğini ben askerde gördüm
    PegaOfficial bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamuk yapana verirsin ayarı... kafana takma... eskidenmiş öyle dayak dövmek falan
    Yavaş...

Hani şurada yazılanlara bakıyorum... bakıyorum... sadece bakıyorum...

Gittiği yeri, dönemi, zamanı ya da her ne şartı olursa olsun potansiyel birlikler ile bir tutup yorum yapmanıza da ayrı bir hayret ediyorum.

Sinirli olmanız iyi, sinirinizi ince ince alırız merak etmeyiniz. Hak eden ya da uygun görülen asker harici kimsenin eline öyle silah vermiyoruz kusura bakmayınız.

Zira RDM (ben Rahatsız Düzeltme Merkezi diyorum)'ye kadar daha çok aşama var. Önce bunları bir geçin hele sonra bakarız silah mı olur yoksa fasulye mi kırmak olur artık boş bırakmayız...
    PegaOfficial ve ekremcelik00 bunu beğendiler.

Bir sürü cevap gelmiş, hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Kesinlikle bölüktekilere sataşacak, huzur kaçıracak kötü biri değilim, ama çok çabuk ve aşırı sinirleniyorum, bu yüzden çok zorluk çekeceğimi anladım. Bakacağız artık ya... "umarım artist rütbelilere denk gelmem" demekten başka yapabileceğim bir şey yok. Silah alıp, nöbet tutup, eğitim alıp dibine kadar askerlik yapmak istiyorum. Sırf dövmelerden ve sert mizacımdan dolayı; RDM'deki balicilerle bir tutulup, ne kadar pis iş varsa onu yaptırdıkları bir köle olacaksam, buna "vatan borcu" falan demem, diyemem.

arndinol, ben de eskiden surata dövmeyi mantıksız bulurdum, ancak zamanla hastası oldum. Öyle ki; suratımı komple kuru kafaya çevirme planlarım vardı (göz etrafı, burun, ağız, çene kemikleri falan), sonra bir baktım "zombie boy" lakaplı bir arkadaş benden önce yapmış, bana özgü olmayacaksa hiç olmasın dedim ve yaptırmadım.
    Herkese teker teker teşekkür eder, iyi geceler dilerim! Umarım beni yanlış anlamamışsınızdır, kendimi ifade edebilmişimdir. Elimden geldiğince düzgün yazmaya çalışıyorum, hatam varsa affola.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı PegaOfficial adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle bölüktekilere sataşacak, huzur kaçıracak kötü biri değilim, ama çok çabuk ve aşırı sinirleniyorum, bu yüzden çok zorluk çekeceğimi anladım.
    Genelde herkes gibi askerlik ortamını bilmediğiniz için kafanızda bir çok şeyi kuruyorsunuz. Bu kadar ön yargılı olmayın.

Kendimden örnek vereyim. Askere 25 yaşımda gittim. O yaşıma kadar bir gece bile ailemden, evimden ayrı yatmadım. İlk defa ailemden ayrılacağım ve bilinmeyen bir ortamda olacağım için bende ne olacak diye çok endişeleniyordum. Nizamiyeden içeri adımımı atar atamaz bir kere bile ailem aklıma gelmedi kendimi orada doğmuş orada büyümüş gibi hissettim. Yanlış anlama ailem bizlere çok düşkün, etliye sütlüye karışmayan ağzı olup dili olmayan, kendi hallerinde insanlardı.

Tezkereyi alacağımız günün akşamında diğer arkadaşlar çantalarını hazırladılar sabaha kadar gözlerine uyku girmedi. Sabahın köründe bölüğün önünde toplandılar ilk iş tezkerelerini alıp gitmek oldu. Ben çantamı falan toplamadım tezkeremi de almaya gitmedim. Öğlene doğru koridorda bölüğün yazıcısı ile karşılatık şaşırdı afalladı bölük komutanına götürdü.
    Komutanda acaba ne oldu gibisinden telaşlandı durumu anlatınca çantamı ve tezkere kağıdımı verip apar topar gönderdiler.

Kısacası hiç kafanda kurma hayırlısı ile o kapıdan gir belki dünyanın en sakin en mülayim insanı olacaksın hiç belli olmaz.
    ekremcelik00 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir sürü cevap gelmiş, hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Kesinlikle bölüktekilere sataşacak, huzur kaçıracak kötü biri değilim, ama çok çabuk ve aşırı sinirleniyorum, bu yüzden çok zorluk çekeceğimi anladım. Bakacağız artık ya... "umarım artist rütbelilere denk gelmem" demekten başka yapabileceğim bir şey yok. Silah alıp, nöbet tutup, eğitim alıp dibine kadar askerlik yapmak istiyorum. Sırf dövmelerden ve sert mizacımdan dolayı; RDM'deki balicilerle bir tutulup, ne kadar pis iş varsa onu yaptırdıkları bir köle olacaksam, buna "vatan borcu" falan demem, diyemem.

arndinol, ben de eskiden surata dövmeyi mantıksız bulurdum, ancak zamanla hastası oldum. Öyle ki; suratımı komple kuru kafaya çevirme planlarım vardı (göz etrafı, burun, ağız, çene kemikleri falan), sonra bir baktım "zombie boy" lakaplı bir arkadaş benden önce yapmış, bana özgü olmayacaksa hiç olmasın dedim ve yaptırmadım.
    Herkese teker teker teşekkür eder, iyi geceler dilerim! Umarım beni yanlış anlamamışsınızdır, kendimi ifade edebilmişimdir. Elimden geldiğince düzgün yazmaya çalışıyorum, hatam varsa affola.

İlginç ve cesur hevesler.

eyvallah hocam dilediğin gibi olsun askerliğin.
    ekremcelik00 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    askerliğimi izmir gaziemir de acemi eğitim bölüğünde yaptım. ilk zamanlar acemi asker eğittim daha sonra garaj çavuşu oldum. benimde dövmem var kolumda fakat sıkıntı olmadı. acemilikte zaten seninle konuşuyorlar. aklı başında biri isen dövmenin pek önemi kalmaz fakat bazı görevleride vermezler. aşırı sinirli olman sana sıkıntı çıkartacak. artist rütbeliye denk geliceksin hatta tilahına denk geliceksin. ben kaç tanesiyle 12 ay sabrettim maalesef canımdan bezdirdiler. askerliğin iyisi kötüsü olmaz sen borcunu sana ne görev verirlerse o şekilde ödiceksin. ben 1200 den fazla askerin eğitimine katıldım. çok çeşit insan gördüm tanıdım. sana tavsiyem sinirlerine hakim olmayı öğren, kimseye bulaşma. yapacağın en son şey birisiyle kavga etmek olsun. yoksa çekeceğin çok olur. o askerlik elbet biter ama nasıl biter allah bilir.

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerliğimi izmir gaziemir de acemi eğitim bölüğünde yaptım. ilk zamanlar acemi asker eğittim daha sonra garaj çavuşu oldum. benimde dövmem var kolumda fakat sıkıntı olmadı. acemilikte zaten seninle konuşuyorlar. aklı başında biri isen dövmenin pek önemi kalmaz fakat bazı görevleride vermezler. aşırı sinirli olman sana sıkıntı çıkartacak. artist rütbeliye denk geliceksin hatta tilahına denk geliceksin. ben kaç tanesiyle 12 ay sabrettim maalesef canımdan bezdirdiler. askerliğin iyisi kötüsü olmaz sen borcunu sana ne görev verirlerse o şekilde ödiceksin. ben 1200 den fazla askerin eğitimine katıldım. çok çeşit insan gördüm tanıdım. sana tavsiyem sinirlerine hakim olmayı öğren, kimseye bulaşma. yapacağın en son şey birisiyle kavga etmek olsun. yoksa çekeceğin çok olur. o askerlik elbet biter ama nasıl biter allah bilir.
    Artist rütbeli kavramını açıklar mısınız?

Artistin rütbeli ya da sivil gibi bir ayrımı mı var?

2000-2001 , 550 gün.

1999 Kasım tv ve radyo haberleri : Eskiyen G3'ler yerine hafif M16'lar verilecek , milenyum'a modernize geçeceğiz...
    bu motivasyon ile gittim , vatan borcudur ödedik , ancak m16 yerine G3'ümün seri nosu haalen aklımdadır :p

O dönemde yara/dövme vs refüze sebebi idi .

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Madem konu askerlik 92-94 arası 15 ay diye gidip 19 kitlediklerindenim.Tansuyla o zamanın savunma bakanı Mehmet Gölhan a(2013 de vefat etmiş.)Hakkımı helal etmem.26 sayarken 4 ay daha kitlemişlerdi.O dört ayda içtiğim portakallı votkaların toplamı kadar içkiyi 25 yıldır içmemişimdir
    Tehris oldum yıllarca kabusunu gördüm .Yaptığım askerlik sistemde görünmüyor asker kaçağı diye yeniden askere alıyorlardı.

Sorsan zormuydu askerliğin.Topçu taburunda yazıcı ve nişan daireciydim (Herkes uçan daireci derdi). Rahattım aslında ama askerliğin sistemi benim bünyeme ters.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    BİRKAÇ dövme var diye hiçbirşey olmaz merak etme

Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artist rütbeli kavramını açıklar mısınız?

Artistin rütbeli ya da sivil gibi bir ayrımı mı var?
    bir astsubayımız vardı sivil kaynaklı. bölükteki hiçbir rütbeli onu sevmez. yalancının önde gidenidir. askerin sigarasına, çayına sulanır. sürekli yalan konuşur ki diğer astsubayların bizzat anlattıklarına göre yalanını da karanetten bilgilerini görerek ortaya çıkarmışlar. bey efendi 5 tane bröve takıyordu ama ne hikmetse denetleme vs. olduğunda o bröveler çıkıyordu. tabancasını temizlediğinde şörjörü çıkartarak ben ve benim gibi er ve erbaşlara silahını doğrultup tetik düşürüyordu. ben daha sayarım size buna benzer bir çok rütbeli personelimi. artistten kasıt burda karaktersiz olanlarıdır.

benim bir takım astsubayım vardı, adam öl dese ölürdüm o derece seviyordum adamı. kışla içi görevlendirmeyle bölüğümüzden gitmişti kışla içinde başka birliğe, rüyamda adama sarılıp komutanım gitmeyin diyip ağlıyordum. hatta giderken benide yanına alacağını söylemişti. bir zaman sonrada bizi ziyarete geldiğinde eski tertiplerden alamıyoruz ahmetcim onun için seni yanıma alamıyorum demişti. ve bu adamın bize tek yaptığı şey bize köle gibi değil inssan gibi davranmasıydı, bizim halimizden, düşüncelerimizden anlamasıydı.

yani kısaca adam var ADAM var...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    askerlik düşmese muhtemelen ceza alacaktım çünkü gerçekten bazı karaktersiz insanlar çekilmez bir hal alıyorlar, komutanları seçip atayan merci ne kadar güvenilir ki komutanlar güvenilir olsun? sonuçta komutanlar da bir insan ve öyle her komutanın her dediği yapılmaz. görev yerinden kafama göre ayrılıp gelmediğim, emre itaat etmediğim zamanlar oluyordu peki neden? zevkten değildi herhalde.

askerden önce de dua etmiştim işallah iyi komutanların olduğu bir yere düşerim diye ama komutanların iyisi az bulunur ve iyi olanlarının da rütbeleri genelde omuzda oluyor kolda değil.

bizim bölük komutanı kıdemli başçavuş idi ve iyi biriydi, 20 civarı komutan vardı 60 civarı asker, yarısı uzman yarısı astsubay idi. uzmanların arasından birisini severdim sadece ve astsubaylardan ise bir kaç tanesini severdim yani çoğu iyi değildi. cahili üç kağıtçısı, delikanlısı, kuralcısı yani türlü türlüydü hep.

Askerliğin size yanlış öğrettiği tek şey bir olayı ya da kişiyi tüm zümreye mal etmek olmuş. Yazık...

Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerliğin size yanlış öğrettiği tek şey bir olayı ya da kişiyi tüm zümreye mal etmek olmuş. Yazık...
    siz rütbeli personel felan mıydınız. yada yedek subay ? ben daha her komutan şöyledir böyledir diyen görmedim burda. rütbeliler bile kendi aralarında birbirini çekemezken askerin sevmemesi normal değil mi ? dediğim gibi kimisi karakter yoksunu oluyor kimiside uğruna can verilecek oluyor. kaldı ki bu sadece rütbeliler için geçerli değil erlerin arasında da bu tip insanlar fazlasıyla mevcut. bir olayı tüm zümreye mal ediyorsunuz demişsiniz. askerliğimin başında bana ilk öğretilen şeylerden birisi de "cezalar toplu, ödüller şahsidir." oldu. biz yeri geldi bir kişinin şımarıklığı yüzünden ramazan ayında taşların dikenlerin üzerinde istikamet yedik. palaskamın altından diken çıkardım. dirseklerim yara oldu. ama kalkıpta komutana surat asmadık. sürünmemize neden olan kişinin suçlu olduğunu biliyorduk çünki. bence bizim demek istediğimizi siz yanlış anladınız. " Yazık " demenizde benim zoruma gitti ne yalan söyliyeyim...

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    "Band of brothers" tadında askerlik beklerken bir de bakmışsın "Şaban askerde" dizisini aratır bir askerlik yapabilirsin.
    Askerlik,belli rutinleri olan ama fazlasıyla enteresan bir şey.
    _alp_ bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    siz rütbeli personel felan mıydınız. yada yedek subay ? ben daha her komutan şöyledir böyledir diyen görmedim burda. rütbeliler bile kendi aralarında birbirini çekemezken askerin sevmemesi normal değil mi ? dediğim gibi kimisi karakter yoksunu oluyor kimiside uğruna can verilecek oluyor. kaldı ki bu sadece rütbeliler için geçerli değil erlerin arasında da bu tip insanlar fazlasıyla mevcut. bir olayı tüm zümreye mal ediyorsunuz demişsiniz. askerliğimin başında bana ilk öğretilen şeylerden birisi de "cezalar toplu, ödüller şahsidir." oldu. biz yeri geldi bir kişinin şımarıklığı yüzünden ramazan ayında taşların dikenlerin üzerinde istikamet yedik. palaskamın altından diken çıkardım. dirseklerim yara oldu. ama kalkıpta komutana surat asmadık. sürünmemize neden olan kişinin suçlu olduğunu biliyorduk çünki. bence bizim demek istediğimizi siz yanlış anladınız. " Yazık " demenizde benim zoruma gitti ne yalan söyliyeyim...
    Ero ile aynı şeyi söylemişsiniz.
    Hangi camia olursa olsun, münfetit bir hareketi her birim ya da birete mâletmek yanlış demişsiniz.
    Ama onu bunu bilmem de, bir sınır 100-1000--10.000 kişiyi nizami şekilde zaptedmek çok mu kolay?
    Yeri geliyor, aynı ofiste 3 kişiyi zaptedilemeyebiliyor.
    Hele ki, öğrenci, asker, mahkûm camiaları hep bir kerteğine getirip bir şeyler bulmaya çalışır.
    Ben cidden sürgün yerinde yaptım. Dolandırıcılıktan cinayete dek her zümre ve suçtan, çoğunluğu da uyuşturucu kullananlardı. Ekmek arası baly yiyenden, izolabant çğneyene, araba benzini çekenden bilmem neye.. Kendini paramparça jiletleyenlere dek vukuatsız gün yoktu.
    Siz 5-10 ay yapıp gidersiniz ama rütbeli vs ömür billah orada!
    Yapılan doğru ya da yanlış demiyorum.
    Ama her şeyi kendi dinamikleriyle düşünün.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Peki silah verirler mi bana? En çok da silahlarla haşır neşir olmak için bekliyordum askerliği.
    haşır neşir olacağın 3el acemi birliğinde 3 el de usta birliğinde atış yaptırırlar :D çok ümitlenme
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Ben "yazık" diye fatih.met'e yazmıştım ya neyse.

Cezalar toplu ödülleri şahsidir kisvesinin altında eğitmenin ve eğitilmenin askerlikte bir bütün olarak uygulanması gerekliliğini anlatmak vardır.

Ben yedek subay değilim. 20 senelik muvazzaf personelim.

Yapılmak istenilen askerlik tam da şu şekilde:
    https://youtu.be/_K80MaQ8I3U?t=50

Uyandırayım arkadaşlar. Gerçekler öyle değil ne yazık ki Geçmiş yıllardaki yapanları tenzi ederek söylüyorum, şimdi en uzunu 6 ay bile değil. Adama sıçmayı öğretemeden gönderiyoruz memleketine. Silahmış falanmış bunları geçiniz. Hayatından milli güvenlik dersi çıkarılmış bir genç kesime silah vermek mi? Silah patlaması egzoz patlaması gibi değildir. Can sıkar...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su anda askeri okullar yerine gelen okullardn cıkan personeller nedeniyle 10 sene sonra atari salonu havasına bürünecek olsa da konumuz şu an ki askeriye.

Askeri birimler franchising değildir, yani savundugunuz ya da saldırdıgınız hiçbir şey genelleme yapılamaz. "komutanlar kötü böeöeöeö" tarzında dolaşmanız hepsinin öyle oldugunu yansıtmayacagı gibi "komutanlar cok tontiş" demeniz de yansıtmaz.

Temel olan şey gideceğiniz birlik belli olduktan sonra orada askerlik yapmıs ınsanlarla konusmanız.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)