Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yoksa siz yağmurda Motor sürmeyenlerden misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bugün yerler ıslak iken bir kaç deneme yaptım, ön teker kaysın diye baya sert sıktım freni ama tekerin kaymasını beklerken gidona doğru gömülüyordum 2 kere.

hızım 20 civarıydı ve kayarak durmasını planlar iken motor çivilenip kaldı, ondan sonra biraz daha seri sürmeye başladım ama yinede güven olmaz. yağmur yolu temizlemiş ve tutuş artmış ama yinede insan tedirgin oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kar, buz hariç binmem gerekirse veya istersem her hava koşulunda binerim.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa botunu bilmem de uzun botunu tavsiye ederim.
    evet bisiklet sürdüm. bisikletforumda üyeliğim hala duruyor ama 2 senedir girmiyorum foruma
    Seninle bir gece bisiklet sürmüşlüğümüz var. Hatırlarmısın bilmem Beşiktaş'a gidip gelmiştik. Volkan filan vardı.

Hiç bot almadım şimdiye kadar. Yarın bi kaç yer gezeyim bakayım. Uzun nasıl.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninle bir gece bisiklet sürmüşlüğümüz var. Hatırlarmısın bilmem Beşiktaş'a gidip gelmiştik. Volkan filan vardı.

Hiç bot almadım şimdiye kadar. Yarın bi kaç yer gezeyim bakayım. Uzun nasıl.
    nefesimin kesilip geri döndüğümüz tur muydu yoksa :D
    since 1987

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok yağmura yakalandım. Araçların yavaşladığı yerde gaz kesmeden devam ettiğim oldu. Özellikle çevre yolunda çok yakalandım. Eve vardığımda genelde donuma kadar ıslanmış oluyorum

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bence harika bir his ama motor ısınınca dumanlar çıkması psikolojimi bozuyor, sanki motosiklet yanıyor gibi..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Sağanak yağmura çok yakalandım ama evden yağmurlu havada pek çıkmıyorum amelelik gibi geliyor ıslanmak

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yağmura yakalandım. Araçların yavaşladığı yerde gaz kesmeden devam ettiğim oldu. Özellikle çevre yolunda çok yakalandım. Eve vardığımda genelde donuma kadar ıslanmış oluyorum
    Daha önce bir kaç kez başıma geldiği için, yaz kış çantamda yedek atlet ve kilot bulunduruyorum.

Kışın nispeten yağmurun ne zaman yağacağı belli. Yazın birden ahmak ıslatan sağnak halde bastırınca, yağmurluğu giyene kadar iş işten geçip cımcırık kalınıyor.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Daha 2 gün önce gece yağmurda sürerek eve geldim. Benim için yağmurda sürmek pek fark etmiyor ancak kuru havada sürmeyi tercih ederim, yağmurluğu giy-çıkar zor geliyor artık. Siz deyin tembellik ben diyeyim yaşlılık, buda benim mazeretimdir

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Son yağmur bana 2000 tl masraf açtı.

Dün sabah 50 km'lik yoluma revan olur iken , günlük güneşlik miss gibi bi hava vardı...

Uzatmayayım , yazlık kıyafetler ile dönüşte yoğun sağanağa yakalandım ...

Motoru bırakmaya karar verdim.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Ahhh ahhh ehliyet sıkıntım olmasa nasıl da binerdim yağmurda çamurda. Tek yaşadığım tehlike MT-25 altımda iken dolu yağışının elektrik kontagini kapatması olmuştu.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Varmı fiyat performans yağmurluk önerileri

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prohell
    Venom
    Scoyco

Modellerine bakin.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son yağmur bana 2000 tl masraf açtı.
    Olay nedir?
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    dechatlon da var alt üst 100 lira civarında, gayet güzel

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dechatlon da var alt üst 100 lira civarında, gayet güzel
    Orda 160 liraya buldum alt üst kötü değil diyorlar ama zaten o paraya normal motor için yapılmış olanları var bilemedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Orda 160 liraya buldum alt üst kötü değil diyorlar ama zaten o paraya normal motor için yapılmış olanları var bilemedim
    Motor için yapılmışlarını bilmiyorum ama onlar su geçirmiyor, araziye çıktım yağmurlu havada banamısın demedi..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bugün Dechatlon'dan full takım Sailing 100 takım düzdüm, kurye arkadaşımın tavsiyesiyle. (Kesinlikle su almıyor dedi, önceki pantalon da onun tavsiyesiydi, 2 sezon idare etti...) Pantalon 100, üst 200. En az iki sezon götürüyor Dechatlon malları. f/p iyi...

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Yağmurda binerim tabi gerekirse, yağmur ilk başlarken çekerim kenara beklerim çünkü bilirim ki o ilk yağmur olmadık yerde sakatlık çıkartabilir, artık yerler güzel güzel ıslanıyorsa sular akmaya başlıyorsa işte o zaman yollar tertemizdir, yağmurda sürmenin o zaman keyfi vardır.

Yağmurda istemedikçe ve zorunda kalmadıkça binmememdeki asıl sebep ise, motorun fena kirlenmesi :( sonuçta hep yıkayan benim, arazide değil de şehirde pis yolların suyu hem üstümde hem de motorda olunca keyfim kaçıyor, bir de yağmurlukla işe gelip şıpır şıpır dökülen sularla uğraşmak ayrı bir ssıkıntı, hop diye çıkan bir yağmurluğum olmadığı için beni biraz uğraştırıyor ve yerler de berbat oluyor, sonuçta dükkanımın paspasını da ben yapıyorum

Yalnız uzun yol yaparken eğer ki havası sıcak bir zamandaysam yağmur çok keyifli oluyor, kıyafetler üstünde kuruyor hava sıcak olduğu için yağmurla güzel bir kıvama geliyor, doğa içindeysen mis gibi toprak kokusu eşliğinde ilerliyorsan uzun yolda yağmur uzun süre yağmadığı sürece harika.

yeni başlayanlara tavsiyem yağmurda yavaş sürün ancak asla çok yavaş da sürmeyin normal hızınızın 10,15 km altı bile daha kontrollü ve korkusuz gitmenizi virajlarda çok fazla yatmamanızı sağlar, aşırı yavaş gitmek başka araçlara av olmanıza da sebep olur, yağmurda bütün araçların görüşü kısıtlanır, tekerler naylon ise daha da dikkatli gitmeniz tavsiyemdir, korku içinde sürmeyin dikkatli ve keyifli gidin yeter.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)