Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

İBB Eminönü Balık Ekmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Önümüzdeki günler neşeli geçeceğe benziyor. Hamiye su, balık ekmek, boğaz imar komisyonu falan filan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Aylık 25.000TL kirası var her teknenin. Oradaki kalabalığı ve yaptığı tahmini kar oranını düşünürseniz bırakmamak için her şeyi yaparlar.

Ayrıca konuyla biraz ilintili olarak boğazın kıyı kontrolünün İBB den alınması var. Bakalım önümüzdeki günlerde ne olacak.
    Tahminen 5 sene içinde İBB sadece çöp toplama yetkisi olan bir yapı haline gelecek
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu arada mahkeme kararın uygulanmasını 1 ay ertelemiş , iptal etmemiş. Öyle yazdı gazeteler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylık 25.000TL kirası var her teknenin. Oradaki kalabalığı ve yaptığı tahmini kar oranını düşünürseniz bırakmamak için her şeyi yaparlar.

Ayrıca konuyla biraz ilintili olarak boğazın kıyı kontrolünün İBB den alınması var. Bakalım önümüzdeki günlerde ne olacak.
    Tahminen 5 sene içinde İBB sadece çöp toplama yetkisi olan bir yapı haline gelecek

adam resmen itilaf devletlerindeki boğazlar komisyonunu örnek almış.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    150 çalışandan bahsediliyor. Her birinin işverene maliyeti 3000 lira olsa ayda sadece 450.000 lira işçi maliyeti yapar. Aylık 450bin personel gideri yanında ayda 75000 tl kira devede kulak kalır. Kimbilir daha kimlere yediriyorlardır.
    Shrieker bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "belediye el değiştirmeseydi yargı böyle bir karar verebilir miydi?"

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Şu malum seçmen kitle varya bunu onlar yapsa alkış tutardı. Ekrem veya Mansur başkan inşallah bu ülkenin başına geçecek. Bir ıspanak keyfim vardı.
    Shrieker bunu beğendi.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    şu an o balıkçıların mafya tarzı bir olay olduklarını duydum ayrıca hijyen olarak berbat diyebilirim, belediyenin daha düzgün bir tesis kurmasından yanayım oraya
    Shrieker bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an o balıkçıların mafya tarzı bir olay olduklarını duydum ayrıca hijyen olarak berbat diyebilirim, belediyenin daha düzgün bir tesis kurmasından yanayım oraya
    Sosyal tesis gibi olsa tertemiz bende isterim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Bu arada mahkeme karari kalkdi yakinda zabita ile balikci mafyalar ile catismaya hazir olun ..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "belediye el değiştirmeseydi yargı böyle bir karar verebilir miydi?"
    Soru yanlış sorulmuş gibi.Bence şöyle olmalıydı;

"Belediye el değiştirmeseydi yargı böyle bir karar verir miydi?"
    The Dude bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    sym joymax
    yürütmeyi durdurma kararı kaldırılmış.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yürütmeyi durdurma kararı kaldırılmış.
    Artık yürütmek serbest yani ?
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık yürütmek serbest yani ?
    sorun balık-ekmek değil,
    köhne bir sistemin ıslah edilebilirliği.

muhitin cemazül evvelini bilen birisi olarak mesaj yazmıştım.
    mesele, balık-ekmek değil ceberrut devlet anlayışının, bir anlamda hobbes'um leviathanı ile karşılaşan vatandaşın durumudur.

devlet, mevcutta olduğu gibi vatandaşlarını kendi varlığının sürdürülmesi sağlayacak yakıt olarak gördüğü, vatandaşlarını teba olarak görmeye devam ettiği, onların yaşam kaliteleri ilgilenmemek, medeni yaşam standartlarını sağlamaktan kaçınmak temeline oturmuş sistemi devam ettirdiğinde, devlet yapısından ayrı oluşumlar da kendilerinde bu hakları görmeye başlayacaklardır.

devlet ya da yöneticiler , kişisel ya da grup çıkarlarını ön planda tutarak toplumsal anlaşmayı bozarlar ise bu tarz odakların oluşması kaçınılmazdır.
    geçtiğimiz günlerde haydarpaşa tren garının ihalesinde olanlar, boğazlardaki yapı denetim ve izinlerin merkeze alınması, boğaz köprülerinin gelirlerinin merkeze alınması ve bunlara benzer uygulamalar da benzer anlayışın ürünüdür.

"istanbula ihanet ettik" dediğinizde birileri sizi alkışlıyor ise bu durum kaçınılmazdır.

doktor,

sen elleme benim yaramı
    beni bu dertlere salanı getir
    kabul etmem bir gün eksik olursa
    benden bu ömrümü çalanı getir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

yukarıdaki mesajı yazdıktan sonra haberlere bakarken denk geldim,

ilgili haber

özet: Sanık iş insanı Ufuk Cömertoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’in kendisini tehdit ettiğini öne sürerek, “Senin dedi ‘Hâkimini değiştiririm, sana gerekli cezayı veririm, siz bu çocuklardan ayrılacaksınız, bunlara malın fazlasını vereceksiniz’ dedi. Yani bir kumpas kurdular bize. ‘Ömer Gür’e beraat alan benim, Fettah Tamince’ye beraat alan benim.’ Evet yani ben ne yapayım efendim. Adaletin çetesi bunlar” dedi.
    Kural [ Z ] ve Shrieker bunu beğendiler.

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Son dakika… Balık ekmek tekneleri ile ilgili yeni gelişme

İBB, Eminönü'nde bulunan ve balık ekmek satan teknelerin boşaltılmasını istemiş, işletmeciler konuyu mahkemeye taşımıştı. Mahkemeden ise yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştı. İBB, yürütmeyi durdurma kararının kaldırıldığını ve tahliye sürecinin kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

kaymak : https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/son-dakika-balik-ekmek-tekneleri-ile-ilgili-yeni-gelisme-5432539/
    Shrieker bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    kadiköyde balıkçı teknelerini belki hatırlarsınız, hatta ramiz dayının bir sahnesi vardı. ben kadiköyde yediğim balığı birde köyde yiyordum. orası kaldırıldıktan sonra daha da istanbulda balıkçı tutmadı. eminönünde o üç balıkçının sözleşmesi iptal edildi. yani sözleşme bitti ve yenilenmedi. şimdi yeni ihale ile yerine yenileri gelecek. daha iyi daha temiz olacağına inaniyorum. inşallah bunlarda dondurulmuş balık vermez.

İstanbul bu mafyavari tiplerden kurtulacak sonunda.belediye kendisi işşetecek bildiğim kadarıyla.geliride 3-5 kişiye gideceğine istanbul halkına gelmiş olur.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Xnergy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belediye kendisi işşetecek bildiğim kadarıyla.geliride 3-5 kişiye gideceğine istanbul halkına gelmiş olur.
    Yok öyle bişey. biraz aç oku açıklamaları dinle
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)