Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

kuzey suriye operasyonu

Leoncino
    Motosiklet Online
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    abdnin açıklaması şu şekilde;

ABD'nin açıklaması
    Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmenin ardından şu mesajı yayımlamıştı:

"Bugün Başkan Donald Trump, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Türkiye, Suriye'nin kuzeyine uzun zamandır planladığı operasyonu yakın zamanda başlatacak. ABD Silahlı Kuvvetleri bu operasyona dahil olmayacak ve ABD güçleri bölgedeki IŞİD "halifeliğini" yendiği için bahsi geçen bölgede yer almayacak.

ABD, tutuklanan IŞİD'lilerin savaşçılarının çoğunluğunun geldiği Fransa, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine vatandaşlarını geri almaları için baskı yaptı, ancak onlar bunu istemedi ve reddetti. ABD onları uzun yıllar sürebilecek bu süreçte tutmayacak, bu ABD'li vergi mükelleflerine büyük bir yük olabilir. Şimdi, IŞİD'in yenilmesinin ardından son iki yılda bölgede yakalanan IŞİD savaşçılarından Türkiye sorumlu olacak."

"son iki yılda bölgede yakalanan ışıd savaşçılarından türkiye sorumlu olacak",
    sayının ne olduğunu merak ettim, şurada "The American-backed Syrian Kurdish force also holds more than 10,000 ISIS fighters, including 2,000 foreigners, in separate makeshift prisons." yazıyor.

idlib denilen yerdeki teröristleri de göz önüne alır isek, suriyedeki bütün pislikler bize gelecek gibi görünüyor.
    mülteci anlaşmasını da üzerine eklersek,
    suriye resmen bizim iç problemimiz oldu.

ruslar ve suriye de bu operasyonu destekleyecektir,
    zira bölge türkiye tarafından temizlenip suriyeye teslim edilecek, belki de şamda cuma namazı kılınacak.

bu işlerden pek anlamam,
    ilgi alanıma girmiyor.

sadece bir şekilde ihalenin bedelini ödeyeceğimi biliyorum.

"Ben buradan patatesçilere domatesçilere sesleniyorum o bir tane merminin bedelini biliyor musun sen?"

bonus:

espresso bunu beğendi.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son iki yılda bölgede yakalanan IŞİD savaşçılarından Türkiye sorumlu olacak."[/I]
    evet bunu bende anlamadım. çok ilginç
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    "Bir gece ansızın gelebiliriz" blöfümüzü " tamam birader ben çıkıyorum sen uğraş " diyerekten gördüler. Bizimkilerde çıt yok. Savaşa girecek para da yok. Rusya, Amerika, İran'dan destek de yok. Bir sonraki bölümü merakla bekliyorum. Bizim askerlerimize birşey olmasın da sınırımızın güneyinde dünya yıkılsın. Umurumda değil.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Tarih okumak,evvelini ve ahirini daha doğru anlamak için bazı şeyleri maziye bağlayarak düşünmek lazım.
    Çok değil 80 sene evvel sadece bir dağ yamacını tutmak için binlerce askerini şehit veren bu ülkede (Deli Halit Paşa)...

neyse ya bilen bilir bilmeyen ise yaşayarak öğrenir...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tutuklu radikal teröristlerin sayısı 22.000 diye biliyorum ben, onları serbest bırakmamız söz konusu olabilir, muhtemelen bize karşı direniş olmaz , bu konu üzerinde anlaşılmış olsa gerek. Fakat bize ciddi maliyetleri olacağı kesin, epey para harcanacak gibi. İçerdeki Suriyelileri geri yollayabileceksek bence buna değer.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Önce şu sözü buraya bırakayım;
    "Tarih Tekerrürden İbarettir"
    Sonra da forumların şu değişmez sözünü;
    "Ben söylemiştim!"
    Suriye konusu forumda ilk tartışılmaya başlandığında ilk sözü hatırlatmış ve bu işin sonunun kötü biteceğini Özal ve Körfez savaşı örneğini vererek yazmıştım.
    Dönemin akp bebelerinden cahilliğimiz! yüzümüze vurulup yeni bir '1 koyup 3 alma' vakasıyla karşı karşıya olduğumuzu vatandaş cephesinden algılayınca kıçımızın üstüne oturmayı tercih etmiştik.

Nasılsa bu işler bir sonuca bağlanıyor ve nasılsa tarih habire tekrarlanıp duruyor.

Bu Amerika ile iş tutma bizde Menderes'le başladı.
    Adam meclis kararına bile gerek duymadan Kore'ye Mehmetçiği gönderiverdi.
    Ne işimiz var Kore'de? diye soranlara da devletin şevkatli! eli uzanıverdi.
    Sonra Menderes'in devamı olduğunu söyleyen Anap iktidara geldi.
    Yol yabdı, köprüler yabdı!
    Sonra Körfez savaşı patlak verdi.
    Türkiye Amerika ile birlikte savaşa girecek, dönemin meşhur deyişiyle bir koyup üç alacaktık.
    Genelkurmay dahil kimse Özal'a lafını dinletemedi.
    Bu iş bizim g...tümüzde patlar yapmayın etmeyin lafları havada kaldı.
    Özal'ın başkanlık hayalleri herşeyin üstündeydi.
    Musul ve Kerkük'ü alacak, orada bir federasyon kurulacak, eh federasyona da başkan lazım, vs. vs.
    Netice ne oldu?

Ekonomik yıkım bir kenara, bir sürü peşmerge elimizde patladı.
    Musul ve Kerkük'ü almayı bırak orayı amerikanın başını çektiği koalisyon güçlerine bırakıp, bir de özerk kürt bölgesini sineye çekmek zorunda kaldık.
    Çekiç güçte cabası.

Sonra yine Menderes'in devamı olduğunu söyleyen akp iktidara geldi.
    Yol yabdı, köprü yabdı!
    Özal Musul-Kerkük diyordu, Erdoğan Şam'da namaz kılacağız dedi.
    İktidara geldiğinde iflas edip adını değiştirmiş bir tane terör örgütümüz vardı.
    Şimdi sayısını bile bilmiyoruz.
    Bu arada Kırmızı çizgi dediğimiz Kürdistan da kuruluverdi.
    Netice?

Şİmdi yukarda bir sürü peşmerge dedim ya!
    Kafanız basmadıysa peşmerge yerine Suriyeli koyun.
    Hah!
    Bak anladınız.

İşin ilginci söylem hiç değişmediği halde Türk milletinin aynı dolmayı habire nasıl yuttuğunun anlaşılamaması bence.
    Yani dün peşmerge gelirken insaniyet namına yardım ediyorduk.
    Bugün suriyeli için de aynı hikaye anlatılıyor.

Muhtemelen yarın 'Amerika bizi sattı!' hikayesini anlatmaya başlayacaklar.
    Yavrum;
    adamlar biz Şam'da Azize Tekla kilisesinde pazar ayini düzenleyeceğiz demedi ki!
    O topraklara girip namaz kılma heveslisi olan sendin.

Velhasıl elimizde mülteci suriyeliler var ve vatandaş bunlardan bezmiş durumda.
    Ama amerikanın açıklamasına bakılırsa, sonradan gelecek olanlar var ki bugün şikayet eden vatandaş beğenmediği suriyelilerin boynuna sarılacak.

Özetle; Bir koyup üç almak sözü toplumsal hafızamıza kazınmış ve savaşa yatırım yapılamayacağının en acı tecrübesini yaşatmış olmasına rağmen üçün birini almış bir toplum hala cambaza bakıyor.
    Cüzdanını çekip aldılar bir donun bir de canın kaldı ey halkım!
    oktay33, The Dude, Osm@n ve 9 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Halk mı?
    Ne halkı?
    Halk ne arar la can pazarında."

Müstehak az bile oluyor. Yalakalık ve salaklıktan sağa sola beğennmeyen ziktirsin diyenlere madalyasını takar o suriyeliler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    dün bize göre akşam onlara göre hangi vakit bilmiyorum,
    sanırım sabah.

trump reyiz;

As I have stated strongly before, and just to reiterate, if Turkey does anything that I, in my great and unmatched wisdom, consider to be off limits, I will totally destroy and obliterate the Economy of Turkey (I’ve done before!). They must, with Europe and others, watch over...

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) October 7, 2019

yani;

"Türkiye, benim büyük ve emsalsiz bilgeliğimle sınırları aşmak olarak değerlendirdiğim bir şey yaparsa, Türk ekonomisini yıkıp ve yok edeceğim (daha önce yaptım)"

sonrasında avrupaya da giydirmiş, ışıdın yenilmediğini yazmış.

ırak da epey karıştı bu aralar. yine bir şeylerin ince hesapları yapılıyor.

arada kaynamasın.

ETBİR Başkanı: Kırmızı ete yüzde 20 zam yapmak istiyoruz ancak kimse korkudan fiyatları artıramıyor.

Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (ETBİR) Başkanı Ahmet Yücesan, “Son bir yılda maliyetlerimiz yüzde 50 arttı. Tüketim yüzde 40 daraldı. Yüzde 20 zam yapmak istiyoruz ancak iç piyasada tüketim düştüğü için kimse korkudan fiyatları artıramıyor” dedi.

COQ ve hattoi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kişisel görüşüm, sınırlı bir müdahale için izin alınmış, bunun ötesine geçersek kafamıza tencereyle vuracaklar. Bunun karşılığında da onlara ciddi para vereceğiz, ihale olur, silah alımı olur, bunu zamanla görürüz. Orası çok zor bir denklem,kimin eli kimin cebinde belli değil , çok bulaşmamak ülke menfaatine .

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TnT 250, Hyosung GT250-R
    çok geç kalınmış bir "al gülüm- ver gülüm" meselesi
    "bölge demografisi, onca acıya karşılık, değiştirilmeden, düzenli birlikler kurulmadan müdahale edilseydi ya" demeden geçemiyorum
    ingilterenin desteği, amerika içinde bu konuda pasif kalmak isteyen güç dengelerinin de hadi biraz müsade ediyorum tavrıyla, bizim melmeketin karar vericilerinin de (hokumatımız değil) süper güçlere gücümüz oranında baskısıyla bu işe giriyoruz
    ancak başlamadan bitme ihtimali de (başladı da yarım kalma ihtimali diyelim) var (düşük)
    bu, olayın görünen yüzü...
    yaşanan enteresan gelişmeleri de hesaba katınca, işin bütününde yeşil kuşak projesinin devam ettiğini de düşünüyorum bir taraftan
    bu sebepten, işin sonunda rusyayla didişeceğiz gibi bir his var içimde, hep dillendiriyorum
    Mehmetçiğimizin ve bölgedeki bil cümle masumun ayağına taş değmesin, Allah muhafaza etsin

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir koyup 5 milyon aldık gibi geliyor bana. Üstüne 22bin de ikramiye veriyorlar galiba.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen yarın 'Amerika bizi sattı!' hikayesini anlatmaya başlayacaklar.
    @COQ, uzun zamandir Ozal'a geydirmiyordun, zamani gelmisti degil mi

Hayir geydir tabii ki, ama zorladigin paralellikte azicik mantik olsun...

Amerika-Turkiye arasi iliskiler tum zamanlarin dibinde. Habire tehdit edilip duruyoruz. Suriye siniri konusunda uzun suredir zit zitayiz. Amerika-Turkiye arasinda hangi uzlasma var ki "Amerika bizi sattı" durumu olussun? Tamam, Erdogan bunu der, medya gucuyle millete yutturur, da sen deme bari.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TnT 250, Hyosung GT250-R
    sataşma olmasın lütfen
    büyük resme odaklanalım
    Osm@n, espresso ve The Dude bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @COQ, uzun zamandir Ozal'a geydirmiyordun, zamani gelmisti degil mi

Hayir geydir tabii ki, ama zorladigin paralellikte azicik mantik olsun...
    Napayım Haşmet?
    Sen üzülme diye Körfez savaşında üçün birini almamışız gibi mi yapayım?
    Irakta özerk bölge kurulmamış, çekiç güç hiç varolmamış gibi mi davranayım?
    Sanki peşmerge hiç gelmemiş, ekonomi dibe vurmamış gibi mi yazayım?
    Ne yapayım?
    Yol yabdı, köprü yabdı mı diyeyim?
    YasinC, GezeGeze, Shrieker ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Menderes, Özal, Erbakan vs dini kullanan halkın duygularını sömüren adamlar. Zaten Erdoğan da bunların yolundan gidiyor. Herkes öve öve bitiremiyor ama elle tutulan bir şeyleri yok
    COQ bunu beğendi.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    körler sağırlar birbirini ağırlar. Bu olayı adam akıllı yorumlayacak kimse çıkmayacak mı aranızdan.
    bursalıali bunu beğendi.

Ne duymak istersiniz? Söyleyin onu yazalım.

2013-2014 gibi ışid sonradan kobani ismi verilen pkk'nın başkentine saldırırken kobani düşmesin diye dua ediliyordu. Hatta o dönem silah yardımları yapıldığı ortaya çıktı. Wikipediyi bile kapatacak kadar rezil durumlara düştük.
    Sonra evvel zaman kalbur zaman geçti verilen silahlar ile kendi zırhlı araçlarımızın vuruldukları ortaya çıktı. Tabi yalama makinesi propaganda medya bunları vermedi.

Bu sıralarda ülkede bomba patlamayan yer kalmadı diye hatırlıyorum. Sonra fetöş pandik attı biraz akıllandık mı yoksa ulan don elden gitti ama namusu mu kurtarak dedik artık bu operasyonlar başladı.

Çok ama çok geç kalınmış harekat. Sonuçları da çok ağır olacak.
    Shrieker bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Napayım Haşmet?
    Sen üzülme diye Körfez savaşında üçün birini almamışız gibi mi yapayım?
    Irakta özerk bölge kurulmamış, çekiç güç hiç varolmamış gibi mi davranayım?
    Sanki peşmerge hiç gelmemiş, ekonomi dibe vurmamış gibi mi yazayım?
    Ne yapayım?
    Yol yabdı, köprü yabdı mı diyeyim?
    Bunları deyin de, "Özal'ın başkanlık hayalleri herşeyin üstündeydi." demeyin mesela...

Özal "başa geleyim bir daha gitmeyeyim, beni eleştiren herkesin tepesine binip sindireyim" diyor muydu mesela? Yargı ve medyanın ırzına geçmeyi denedi mi, yoksa kendine yapılan eleştirilere tahammül etmeyi mi tercih etti?

Kendi çıkarı ve ülkesinin çıkarı arasındaki ayrımı bıraktı mı hiç? Bakın Erdoğan daha bir kaç gün önce AK Parti Türkiye'nin tek umudu muhabbeti yapıyordu... Yahu ülkede damattan başka ekonomiden anlayan yok mu? Herkes mi vatan haini? Sahi Özal kimi vatan haini ilan etti? Siyasi çıkarı için halkı halka vurdurmaya yeltendi mi hiç?

Tabii ki hırsı olmayan siyasetçi olamaz. Verilen kararların herkese uyumayacağı da bir gerçek. Ancak eleştirileri dengeli ve odaklı yapmakta, tek tipleştirmemekte, alakasız yerlere genişletmemekte, kısaca insafı elden bırakmamakta fayda var.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Neden aklıma Balkan Harbi geliyor ...

BLUE MOTOR - Benelli - RKS - KUBA
    Leoncino
    Daelim Motosiklet
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (5 üye ve 1 misafir)