Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

kuzey suriye operasyonu

Leoncino
    Motosiklet Online
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    PYD sözcüsü Salih Müslim BBC'ye verdiği demeçte , ABD sayesinde Türkiye ile anlaştıklarını ve 30 km güneye çekileceklerini söylemiş.

http://www.diken.com.tr/muslim-tehdi...i-kabul-ettik/

ABD'den izinsiz hiçbir şey yapılamaz. Sadece bizim için değil bölgedeki İsrail, Yunanistan, Suudi arabistan, Kıbrıs vs için de geçerli.
    The Dude bunu beğendi.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "İran Dışişleri'nden yapılan açıklamada "Türkiye'nin Suriye'de herhangi bir operasyonuna karşıyız" denildi."
    iran, hani rusya ile beraber masaya oturup, suriye planları yaptığınız İRAN.

amerika, ışıd teröristlerini bize iteleme şartı ile reyizin ufak gövde gösterisine ses etmeyecek gibi dururken arka arkaya, aşağılayıcı açıklamalar yapıyor.
    henüz denk tepki verildiğini görmedim,
    sadece çavuşoğlunun kamuflajlı fotoğrafından biraz tırsmışlardır diye tahmin ediyorum.

reyizin böyle bir gündem değiştirmeye çok ihtiyacı var.

geçenlerde ibb tarafından yapılan çince tabelalar sökülmüş yerine uygur bayrakları asılmış.

Türkiye, Çin basınında yer alan haberlere göre Doğu Türkistan İslami Hareketi’ni resmen terör örgütü olarak tanıdı.

Çin’de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabul eden Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Türkiye’nin Doğu Türkistan İslami Hareketi’ni terör listesine almasından övgüyle bahsetti.

bu durumdan haberleri yok sanırım. siyasal islam işte böyle güzel bir şey, gemi gönderirsin, insanlar öldürülür, akabinde siyasi kaymağını bir güzel sıyırırsın, sonra da "bana mı sordunuz?" dersin, olur biter.

yukarıdaki iki örnek ışığında yaşadıklarımızı ve yaşayacaklarımızı tahmin etmek zor değil.
    pkk terör örgütünün lideri abdullah öcalanın kardeşinin seçim için trt'ye çıkartılıp propaganda yaptırılıp akabinde bu eyleme "düşünce özgürlüğü" denildiğini yazmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

şu haber de bonus olsun:
    1 Ocak 2020'den itibaren birçok vergi, harç ve trafik cezaları en az yüzde 22.55 oranında artacak. Yıl başında memur maaşlarına sadece yüzde 4, emekli aylıklarına ise yüzde 6.6 zam yapılacak.
    Gönenç ve Shrieker bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Bak ama Ocak ayı yapılacak zamlara rağmen enflasyon yine düşecekmiş. Yani zamlara aldanmayın, alım gücümüz artacakmış.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Senelerce sınırlardan PKK'yı silahlandırıp üstümüze saldırttı bu devletler, sorunu kaynağında çözmek, gerekirse sınırların yeniden düzenlenmesi, oralardaki rejimlerin hizaya getirilmesi gerekir. Hükümet dünya kadar hata yaptıysa da milli menfaatlerin gereği belli, buna hizmet edecekse desteklemek gerekir. Ekonomimiz kaldırır mı ? Biraz zor tabii, Kıbrıs harekatı sonrasını yaşadık biliyoruz olacakları. Sanırım o kadar olmayacak, masa başında halledilecek bu iş.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerce sınırlardan PKK'yı silahlandırıp üstümüze saldırttı bu devletler, sorunu kaynağında çözmek, gerekirse sınırların yeniden düzenlenmesi, oralardaki rejimlerin hizaya getirilmesi gerekir. Hükümet dünya kadar hata yaptıysa da milli menfaatlerin gereği belli, buna hizmet edecekse desteklemek gerekir. Ekonomimiz kaldırır mı ? Biraz zor tabii, Kıbrıs harekatı sonrasını yaşadık biliyoruz olacakları. Sanırım o kadar olmayacak, masa başında halledilecek bu iş.
    Masa başında halledildi bile doktor. ABD, PYD, Turkiye anlaştı. BBC ve Reuters de yazdı. Operasyonun başlamamasının sebebi PYD'nin çekilmesini beklemeleri. Yapılması gereken de bu. Askerlerimizi riske atmanın gereği yok. Şöööle bir arkadaşa bakıp çıkalım.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Artık Mars'ı kolonileştirseler de gitsek. Elle tutulur bir yanı kalmayan iflas eşiğindeki ticarethaneye dönüşmüş ülke hakkında yapıcı eleştiri yapmak da yorucu. Amerika'dan söz ediyorum elbette.

Gün gelecek Trump'ın tüm istenmeyen tüyleri ve gottinin giliyıklar inkar edip, kulluk ettikleri kişinin "kandırıldık" metoduyla sosyal statülerini muhafaza etmeye çalışacaklar, ancak iman ettikleri ilahi makamları buyruklarına dahi ters düşecek şekilde namertçe önermelerde bulunmayı göze alacaklar.

Bu gibi durumlarda kişinin yüzüne gülmektense, düştüğü hali NatGeo edasıyla izleyip içimden kahkaha atmayı yeğlerim. Fakat bile bile icra edilen bu enayiliklerin faturası kabarık ve çok ekiliyor ülke genelini, haliyle bana/sana da yansıyor. Kalıcı hasarlardan kurtulmak ne kadar vade alır bilmem ancak ben ihtiyarlayana kadar devletin kendi pasaklarını toplamasını beklememeye karar verdim. Bir fırsat doğması durumunda ahlaksız Batı ya da allahsız uzak Doğu ülkelerine yelkeni açmak, bir sefere mahsus bahşedilen yaşam ayrıcalığını kıymetlendirme konusunda daha doğru bir rota olacaktır.
    BatuhanK bunu beğendi.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasi çıkarı için halkı halka vurdurmaya yeltendi mi hiç?

.
    Şu kısmı açarmısın hasmet efendi. Ne demek istedin burada?
    bursalıali ve ekremcelik00 bunu beğendiler.
    muhabbeti demleyelim...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kısmı açarmısın hasmet efendi. Ne demek istedin burada?
    "Türkiye'nin yüzde 50'sini zor tutuyoruz."

Düpedüz halkı halkla tehdit etme.
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache

körü körüne bağlananlar utansın. ben bir birey olarak her zaman yönetici olarak seçtiğim kişinin hamlelerini sorgularım. 50 hamlesi doğru oldu diye 51. hamleye gözü kapalı inanmam mesela ama koyun diye tabir edilen tayfa bu yüzden koyun diye anılıyorlar çünkü sorgulamıyorlar.

amerika gibi bir sömürü ülkesi türkiye gibi bir ülkeye hiç bir zaman dost olmaz, bundan şüphesi olan var mı aramızda? bir kere inançlar kültürler farklı.

türkiye bir gün kazık yiyeceğini bile bile dost olmayacak bir ülkeye ağır tavizler veriyor. aaamaaaann bunların hepsi planlı projeli şeyler biz boşuna kafa yoruyoruz. yok tayipmiş yok oymuş buymuş bunların hepsi proje insanları. atatürkten sonra hangi siyasi görüş yönetime geçtiyse de ülkeyi hep geriletmişler.

halk kör olduktan sonra çöküş yakın, kiminle dost kiminle düşman olacağımızı seçemiyoruz ki! zamanında sırtımızdan vuranları bile kollamaya çalışıyoruz bu nasıl bir enayilik?
    in progress

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Vayyyy arkadaş ....
    Tek hücreli canlının bile kendini akıllı gördügü ülke TÜRKİYE.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Bence geç kalınmış bir olay.Ben yirmi yıl önce diyordum bu pkk ile mücadele için bizim sınırları kontrol etmemiz için düz arazide on km lik bir tampon bölge oluşturmamız lazım diye.Dağlık arazide hem sızması kolay oluyor hem mücadele zor.Sınırı taşı düz alana mücadeleyi orada yap.Şimdi teknolojide gelişti sızmaları en asgari düzeye indirirsin.Bu günkü durumdan bahsetmiyorum tabi sınır falan kalmadı hepsi falafoş olduda hep öyle olacak değil.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    uluslar arası tepkilere bakıldığında, dış politikanın ne hale getirildiği daha net anlaşılıyor.
    bu harekata destek veren ülke henüz ben görmedim.
    sanırım bir tek macaristan kem küm etmiş o kadar.

elli milyon dolar yok diye tank palet fabrikasını katar ordusuna peşkeş çekiyorlar, yanına da ethemi koyup cash-to-yukarı garantiye alınarak.
    geçenlerde 4 tane mersedes için 80 milyon lira ödendi. sarayın günlük gideri de belli.

bunu yapanlar en vatansever,
    geri kalanlar terörist, hepsi.

sonra da beka.
    yersen.
    uzay bifteği.
    Shrieker ve COQ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence geç kalınmış bir olay.Ben yirmi yıl önce diyordum bu pkk ile mücadele için bizim sınırları kontrol etmemiz için düz arazide on km lik bir tampon bölge oluşturmamız lazım diye.Dağlık arazide hem sızması kolay oluyor hem mücadele zor.Sınırı taşı düz alana mücadeleyi orada yap.Şimdi teknolojide gelişti sızmaları en asgari düzeye indirirsin.Bu günkü durumdan bahsetmiyorum tabi sınır falan kalmadı hepsi falafoş olduda hep öyle olacak değil.
    Suriye sınırımız zaten düz alandı ve mayınlı idi, kimliği belirsiz birileri tüm o mayınları temizledi ve güvenliği yok etti. bak hele sen şu işe ?
    Shrieker, COQ, The Dude ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarl...ovani-5380521/

oyh..

Sanırım suride kafa kesmece bitti, burada başlayacak.
    COQ ve The Dude bunu beğendiler.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    VATAN ŞARKISI

Âmâlimiz efkârımız ikbâl-i vatandır
    Serhadimize kal’a bizim hâk-i bedendir
    Osmanlılarız ziynetimiz kanlı kefendir
    Gavgâda şehâdetle bütün kâm alırız biz
    Osmanlılarız, cân veririz, nâm alırız biz.

Kan ile kılıçdır görünen bayrağımızda
    Cân korkusu gezmez ovamızda, dağımızda
    Her gûşede bir şîr yatar toprağımızda

Osmanlı adı her duyana lerze-resândır;
    Ecdâdımızın heybeti ma'rûf-ı cihândır
    Fıtrat değişir sanma! Bu kan yine o kandır

Top patlasın, âteşleri etrâfa saçılsın
    Cennet kapısı cân veren ihvâna açılsın
    Dünyâda ne bulduk ki ölümden de kaçılsın

Namık Kemal
    ( 1840 - 1888 )
    ekremcelik00, kurubuzz ve bursalıali bunu beğendiler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F

Tehdit değil gerçek,15 Temmuzda az çok bu kanıtlandı.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli BN125
    Benim gözümde bu operasyonun bir kez daha gün yüzüne çıkardığı gerçek;

Arap sevicilikte, ümmetçilikte bir halta yaramaz...

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN...
    Osm@n ve hattoi bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Şimdilik dirençle karşılaşmadık. Zaten geleceğimiz biliniyordu, bırakıp gitmişler. Umit ederim böyle sıkıntısız devam eder.
    The Dude bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tehdit değil gerçek,15 Temmuzda az çok bu kanıtlandı.
    Gezi parkı protestosu ile darbe aynı şey mi?

Doğruyu yanlışı ayırt edemeyenin dünyada da, ötesinde de kazanacağı bir şey olamaz.
    The Dude, COQ, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

BLUE MOTOR - Benelli - RKS - KUBA
    Leoncino
    Hero Motosiklet
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (2 üye ve 1 misafir)