Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Senin arka lastiğimde ne işin var güzel arkadaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bir gün virajda arka tekerin gezdiğini farkettim.
    sonra da arka lastiğin havasının indiğini farkettim.
    benzinlikte hava vurup devam ettim. 20 km gidip tekrar baktığımda hava yerinde duruyordu.(bu olay gece oldu)
    dedim heralde çocuklar indirdi havasını.
    sabah baktım gene inmiş.
    o zaman patlak olduğunu anladım. lastiği inceledim ve bir güzel çivi buldum.

geçen sene aliexpressten 100 e yakın(kaç tane olduğunu tam hatırlamıyorum) aldığım fitilden bitanesini kullandım.
    inşallah fitil geri atmaz. lastiğin ömrünün dolmasına da çok kalmadı zaten.

fitili takarken solüsyonu bol sürmedim ama azda sürmedim.

buda lastikten çıkan çivi arkadaş

yeni lastiğe geçince içinse sıvı dordurmak mantıklı bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Bu sıvılarin uzun vade de lastiğe zarar verdiğini söyleyenler var. Ben kullanmadım. Kullanan arkadaşlara sormak lazım. İyice bir araştırın derim

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastiğe öyle bir nizami giriyorlar ki, elinle yapsan bu kadar düzgün olmaz.
    fatih.met bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Lastiğimin içerisine sıvı attırdım ayrıca çantamda tamir köpüğü taşıyorum. Yakın zamanda lastiğime çivi girmiş kaç gündür fark etmemişim. İçerisindeki sıvı tamir etmiş. Tek olumsuz yanı lastikte balansı bozuyor. Ellerimi bırakınca direksiyonda titreşim meydana geliyor. Oda olsun artık yolda kalmaktan iyidir

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    ben lastikçi de fitil attırdım. Lastikçi Vida çıkardı lastikten... 9 bin km falan bu şekilde kullandım. şu an lastiğim bitmek üzere.. fitil hiç sorun yaratmadı.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yakın zamanda değişmeyecekse fitil yerine mantar yama daha iyi bir çözüm; fitil mantar yama yapılacak yere gidene kadar idare etsin diye olmalı aslında...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bugün nalburdan aldım 10 liraya 24 lü cold patch. yarın bisikletin ön ve arka tekerine gömeceğim birer tane ve motosikletin arka lastikten 2 fitili söküp 2 cold patch gömeceğim.

tabi işe gitmez isem işe gidersem sonraya kalacak.

bugün sabah 32 hava basıyorum ve yarın sabaha 20 civarı oluyor. ilk zamanlar iyiydi ama aylar sonra fitillere ne olduysa hava kaçırmaya başladılar. belkide lastiğe yeni delik açılmıştır bilmiyorum fitillerin günahını almayayım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arabamin on lastigine girmisti kocaman bir civi. Hava sizdirmiyordu ama. O sekilde 3000km falan kullandim sorunsuz. Vakti gelince de degistirdim.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün nalburdan aldım 10 liraya 24 lü cold patch. yarın bisikletin ön ve arka tekerine gömeceğim birer tane ve motosikletin arka lastikten 2 fitili söküp 2 cold patch gömeceğim.

tabi işe gitmez isem işe gidersem sonraya kalacak.

bugün sabah 32 hava basıyorum ve yarın sabaha 20 civarı oluyor. ilk zamanlar iyiydi ama aylar sonra fitillere ne olduysa hava kaçırmaya başladılar. belkide lastiğe yeni delik açılmıştır bilmiyorum fitillerin günahını almayayım.
    Uzun süre kullanım sonrasında fitil kaçırma yapabiliyor, biraz da şansa kalmış.

Ama yerinizde olsam önce küçük bir kapta sabunlu suyu köpürtür, motosikletin yanına öyle giderdim. Önce fitili, sonra da potansiyel diğer yabancı cisimleri kontrol eder, süpap kapağını çıkartıp süpaptan ve süpap jant birleşim noktalarından kaçırmadığından emin olurdum.

Bazı durumlarda yabanc cisim girip kendiliğinden çıkıyor ve kaçağın bulunması güçleşiyor, bunu da göz önünde bulundurun. Bazen de lastik-jant bileşim kısmından (yanaklardan) sızıntı oluyor.
    fatih.met bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650

nitrate chemical symbol

başlığı okuyunca benim başıma gelen bu sevimli davetsiz misafir gibi bir olay sandım

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre kullanım sonrasında fitil kaçırma yapabiliyor, biraz da şansa kalmış.

Ama yerinizde olsam önce küçük bir kapta sabunlu suyu köpürtür, motosikletin yanına öyle giderdim. Önce fitili, sonra da potansiyel diğer yabancı cisimleri kontrol eder, süpap kapağını çıkartıp süpaptan ve süpap jant birleşim noktalarından kaçırmadığından emin olurdum.

Bazı durumlarda yabanc cisim girip kendiliğinden çıkıyor ve kaçağın bulunması güçleşiyor, bunu da göz önünde bulundurun. Bazen de lastik-jant bileşim kısmından (yanaklardan) sızıntı oluyor.
    Teşekkürler reis, ustaya iş öğretiyorsun ama niyetin yeterli

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler reis, ustaya iş öğretiyorsun ama niyetin yeterli
    Kusura bakmayın, haliyle kimin bilgisi tecrübesi ne durumda bilmediğimiz için arada oluyor böyle şeyler
    fatih.met bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın, haliyle kimin bilgisi tecrübesi ne durumda bilmediğimiz için arada oluyor böyle şeyler
    kusur olur mu hiç, keşke herkes böyle yardımcı olmaya çalışsa etrafındakilere.

* zaten fitilleri söküp yama yapmak için arka tekeri sökeceğim. arka tekeri söktükten sonra 40 psi hava basacağım ve içi su dolu küvete daldırıcam lastiği ve delik olan yani hava kaçıran yer baloncuk yapıp gösterecek kendini.

eskiden oto lastik işi yapardık ve bıraktığımıza bin pişmanız, iyi para var bu işte.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.ibb.co/wr622yt/P-20170622-181757.jpg
    nitrate chemical symbol

başlığı okuyunca benim başıma gelen bu sevimli davetsiz misafir gibi bir olay sandım
    Neden alüminyum nitrat

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden alüminyum nitrat
    valla resmi yuklediğimde o şekilde bir ibare belirdi resmin altında bende anlamadım be alaka

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)