Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba piyasası ve kilometreler

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    geçen ilkbaharda arabamı elimden çıkartmıştım şimdi yine kış başlangıcı mutlaka araba lazım olacak arabalara bakayım dedim ama o da nesi 2005 model arabalarda 160 binde 2012-2014 model arabalarda 160 binde bütçem 50-55 civarı. bu paraya 2012 üstü hyundai accent blue, chevrolet cruze, chevrolet epica, opel astra hb filan var ama eski model bmwlere bakıyorum 2000 model araba 180 binde oluyor. 2005 modelleri 160 binde oluyor az önce saydığım hyundai vs arabalarda 100 binin altında yok bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demeden edemiyorum. bizim ülkede araçlar eskidikçe kilometreler azalıyor diyen birisi vardı galiba haklıymış. asıl sormak istediğim 50-55 civarına şu zamanda en mantıklı araç nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkinciel de hemen satayım derdin ve performans beklentin yok ise Cruze güzel araçtır. Konforu vs güzel.

Biraz eğlene bileyim sert olabilir, sese de çok takık değilim, piyasası hızlı olsun dersen civic, piyasası yavaş olabilir az ses alsın ve sürüş zevki olsun dersen alfa güzeldir.

KM ile çoğu aracın oynanıyor ancak accent vs gibi şirket ve çok fazla kiralama şirketlerinin tercih ettiği araçların km'si yaşına göre yüksek oluyor. Şahsen km'den çok araca nasıl davranıldığı daha önemli tabi binici için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinciel de hemen satayım derdin ve performans beklentin yok ise Cruze güzel araçtır. Konforu vs güzel.

Biraz eğlene bileyim sert olabilir, sese de çok takık değilim, piyasası hızlı olsun dersen civic, piyasası yavaş olabilir az ses alsın ve sürüş zevki olsun dersen alfa güzeldir.

KM ile çoğu aracın oynanıyor ancak accent vs gibi şirket ve çok fazla kiralama şirketlerinin tercih ettiği araçların km'si yaşına göre yüksek oluyor. Şahsen km'den çok araca nasıl davranıldığı daha önemli tabi binici için.
    Cruzenin 2.0 dizelini tercih etmeyi düşünüyorum onun için performans konusunda kullanıcılarından tatmin edici diye yorumlar okudum. Bu paralara eli yüzü düzgün güçlü çok az sayıda araç var Civic hiç düşünmedim ama bakabilirim

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gelecek:) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruzenin 2.0 dizelini tercih etmeyi düşünüyorum onun için performans konusunda kullanıcılarından tatmin edici diye yorumlar okudum. Bu paralara eli yüzü düzgün güçlü çok az sayıda araç var Civic hiç düşünmedim ama bakabilirim
    2.0 dizelini kullanmadım ancak dizel bir araç performanstan ziyade ekonomik olduğu için tercih edilir. Performanslı dizel araçlar yok mu tabi var ancak sınıfındaki benzinli araçlar kadar yine olmuyor. Ayrıca cruze da yol tutuşu pek yok.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Biz 45 bin liraya renault fluence edc icon aldık 2013 186k kilometrede. Arabada sunroof hariç her şey var. C segmenti ama içi çok büyük neredeyse D kadar. Yakıtı olarak 5.5 gösteriyor göstergede ikinci eli de çok hızlı, parçası ucuz ve bakkalda bile var ben tavsiye ederim.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    2015 model 2016 ocakta yollara adımını atmış clio4 sportourer satıyorum. 95 bin km de...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz 45 bin liraya renault fluence edc icon aldık 2013 186k kilometrede. Arabada sunroof hariç her şey var. C segmenti ama içi çok büyük neredeyse D kadar. Yakıtı olarak 5.5 gösteriyor göstergede ikinci eli de çok hızlı, parçası ucuz ve bakkalda bile var ben tavsiye ederim.
    Fluence'in ön taraf geniş ama arka klostrofobik. Ben sığmıyorum mesela ne bacağım giriyor, ne de kafaya yer kalıyor iki büklüm takılıyorum... (Boy 1,90) Ufak tefek insanlara gider ancak.

Km ye takılma ,
    Önden darbe almamış , direklerde darde yok ise , hararet yapmamış ise (genelde eski performans araçları bakımsızlıktan dolayı yapar)
    Sotf yazılım olabilir ama hard yazılım yapılmamış olsun .
    Eli yüzü düzgün temiz araç bulur isen km yi çok dert etmeyiniz
    YasinC bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2011 kia cerato 1.6 gsl bak.126hp.

6ileri şanzıman var,yol tutuşu yakiti iyidir.arkadaşim 8 senedir kullaniyor cok memnun..

Hee,2.eli biraz ağir gider.yedek parça sorunu çekmezsin.

Motosikleti
    MT-07
    Chevrolet'lerin hemen hemen yedek parça getirme mecburiyetleri doldu opel firmasının. Bundan sonra sıkıntı olabilir. Renault'ların hepsi şirket arabası olduğundan piyasada zibil gibi varlar. Ben senin yerinde olsam renault megane 3 alırdım ki bende de var. Şirketler megane 3'leri tercih etmedikleri için genelde normal kişiler binek die kullanıyor. Şirketlerin tercih etmedikleri modellere yoğunlaşmak her zaman daha iyidir.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Uzay gemisiyle, gelecek ayni kişimiymiş

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Uzay Gemisi , Cruze kullandım çok güzel bi araba,astra hb de vardı daha önce kullandım. Ben şahsen 50-55 bin liralara D segment Citroen C5 dizel öneririm

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    accent blue bakabilirsin 1.4 benzinli lpgli olursa daha iyi.ticaride kullandim 500.000 km de sorunsuz hala kullananlar var

Motosikleti
    Dominar D400
    @uzay gemisi, Sizin sorunuza otomobil alanında uzman diyebileceğimiz kişilerden cevapları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. 50 bin tl'ye otomatik-yarı otomatik ikinci el hangi araçlar alınır konusu, daha 2 hafta önce yayınlandı. Tercihiniz manuel olsa bile izlemenizi öneririrm.
    https://youtu.be/2gVGBFXHzLM

Forumdan Uzaklaştırıldı

KM ile çoğu aracın oynanıyor ancak accent vs gibi şirket ve çok fazla kiralama şirketlerinin tercih ettiği araçların km'si yaşına göre yüksek oluyor. Şahsen km'den çok araca nasıl davranıldığı daha önemli tabi binici için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)