Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Porshe İlk Elektrikli Modelini Tanıttı Adı İse Türk : Taycan evet Taycan..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    super kapak yapmis

Bunu da Porsche'a soyluyor ya... ironi dibe vurmus durumda.

Porsche isimlendirmesinde "turbo" ibaresi hakiki anlamini yitireli cok oldu. Eskiden 911 vardi. Iyi arabaydi. Ancak turbo versiyonu super araba gibiydi, fiyati da, kendi de. Ancak uzun suredir Porsche modellerinin ismindeki "Turbo" ibaresi motorun ozelligini degil, sadece aracin daha guclu versiyonu oldugunu ifade ediyor. Mesela Boxster serisinin tumunun motoru turbolu, ancak sadece guclu modellerinin isminde "Turbo" geciyor. Ayni klasifikasyonu elektrikli arabalar icin de kullanmayi dusunmusler demek ki, dalga gecilmeyi goze alarak...

Bu arada Elon Musk'in dalga gecmesi stratejik, cunku direk Tesla'yi hedef almis durumda Porsche. Ama Tesla hala daha ozellikli ve daha ucuz. Ancak Porsche daha prestijli ve muhtemelen daha iyi uretilmis. Lakin Tesla daha iyi araba su an kagitta ve pratikte. Sadece autopilot ozelligi bile fark olusturmaya yeter.
    Gönenç bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş.

ülkenin %99.99'unun alamayacağı bir arabaya türk ismi vermişler
    %0.01 olmak bu memeleketi kurtarır sevindi

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı gelecek:) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    M yi koymayı unutmuşum :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    M yi koymayı unutmuşum :D
    adam zaten sürekli öncekı sayfada yazanların mesajını kopyalayıp paylaşıyor
    biraz problemli sanırım.

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    adam zaten sürekli öncekı sayfada yazanların mesajını kopyalayıp paylaşıyor
    biraz problemli sanırım.
    Anladım :D Ne yapalım millet deliye biz akıllıya diyelim :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yine mi ayni durum? @gelecek nickli arkadas sayili is adamlarimizdan birinin oglu olaraktan kendini ispat etmek istiyor lakin tam olarak nasil yapacagini bilmiyor... Munasip bir cozum de onerdim ama cok orali olmadi malesef.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine mi ayni durum? @gelecek nickli arkadas sayili is adamlarimizdan birinin oglu olaraktan kendini ispat etmek istiyor lakin tam olarak nasil yapacagini bilmiyor... Munasip bir cozum de onerdim ama cok orali olmadi malesef.

sayılı iş adamının zımbırtısı kendisi ama actıgı konuya bak.
    kusura bakmasın da o kadar zengin olsam gidip forumdan 30bine motor önerin diye yalvarmam.

Muhtemel arkadaş şizofreni.

Alıntı gelecek:) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba iyi forumlar. ben Cihangir 20 yaşındayım. İstanbulda üniversite okuyorum toplu taşımanın kısıtlamalarından kurtulmak ve artık kafamın estiği yerlere gidebilmek için motosiklet almaya karar verdim. %50 asfalt %50 arazi kullanımım olacak o yüzden direk Tenere 660 düşündüm ama fiyat kilometre olarak biraz yüksek geldi. Uyguna denk getirmek için piyasa takibi yapmak gerekiyor. bu motorun benim için eksi sayılabilecek tek kısmı 5 vites olması. Onun dışında 35kw güç ve 58nm Torku ile A2 ehliyet sınıfının en güçlü motoru.

CRF250, wr250 de düşündüm ama biraz güçlü olsun istiyorum. Crf zaten CBR 250 motoru kullanıyormuş cbr250 kullanmıştım bana güç olarak biraz gariban gelmişti beklentimi karşılamadı. Normal yolda giderken ani kararla yoldan çıkıp araziye girebilme özgürlüğü arıyorum. Arazi işin içine girince fazla seçenek kalmıyor galiba tavsiyelerinizi bekliyorum.

R25
    Mt25
    KTM Duke 390
    Cbr500r gibi motosikletleri düşünmüyorum boyum 187 93 kiloyum bu motosikletlere sığamıyorum bariz şekilde altımda sırıtıyor.
    Bu arada tecrübe olarak sıkıntım yok.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce müşerref olamamıştım zat-ı şahaneleriyle ne yapalım :D Çözüm önerinde çok haklısın :D Allahta seni güldürsün iyi güldüm :D

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Adamlardan vergi alalım türk ismini kıullanıyorlar sonuçta. Hatta elektriğini de biz satalım.

o değil de malum sahıs "tum muhendıslıgını ve tasarımını biz yaptık onlar sahiplendi" dese inanacak kesim var

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    [QUOTE=arndiol;4503770]o değil de malum sahıs "tum muhendıslıgını ve tasarımını biz yaptık onlar sahiplendi" dese inanacak kesim var [/QUOT

Kesinlikle katılıyorum.+1

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

o değil de malum sahıs "tum muhendıslıgını ve tasarımını biz yaptık onlar sahiplendi" dese inanacak kesim var
    kesinklikle +1
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)