Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ford Fiesta müzik sistemi sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

2013 model Ford Fiesta aracımız var. Orijinal ses sistemi ile kullanıyoruz. Sorunumuz, sesi 15-16 seviyelerinden fazla açtığımızda sanki ses bir kısılıp bir açılıyormuş gibi git gel yapıyor. Araç dururken ve giderken farketmeksizin yapıyor bunu. Usb,aux,radyo bütün modlarda aynı sorun var. Konuyla alakalı tecrübesi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    hocam bunu facebookta falan fordla alakalı sayfalara yazsanıız daha kolay ve hızlı sonuca ulaşırsınız. Tahminim, AGC açık olmasın ? Automatic Gain Control

Yok hocam ondan değil muhtemelen. Dururkende yapıyor çünkü. Keza agc'yi of konumuna alıp öyle de denedim sonuç aynı.
    Araştırdım bi kaç forum herkes agc diyor ama sorun o değil galiba. Olur ya birinin başına gelmiştir o yüzden sordum burada.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    2011 yılında sıfır alıp 190 bin km kullanıp geçen sene sattım
    Ama böyle birproblemle karşılaşmadım.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir ses sistemi böyle hata veriyorsa anfi çıkış katında bir problem vardır, bir elektronikcinin açıp bakmasında fayda var.

Bütün hoparlörler çalışıyor ve aynı anda azalıp çoğalıyor di mi?

Bir hoparlör devreye girip çıkması değil yani, eğer öyleyse kopmak üzere olan bir kablo olabilir

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Katılıyorum. Ya soğuk lehim var ya da şase var. Acilen tamir edilmeli yoksa daha büyük kalıcı hasara yol açabilir. Özellikle şase var ise.

Bir hoparlör gidip gelmesi gibi değil sorun. Öyle olsa anlarım. Mesela ses seviyesi 20'de diyelim, bi 17'ye iniyor, bi 20'ye çıkıyor gibi oluyor. Ses bir bütün olarak azalıp artıyor.

Bir hoparlör de sorun olsa ses arabanın içinde dolaşır gibi olurdu anlaşılırdı.

Ses kısıkken niye yapmıyor onu anlamadım. Kısık dediğimde yine dinlenebilecek seviyeler baslar falan baya belli oluyor yani. Bi tık daha üzerine çıkınca yapmaya başlıyor.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    O zaman ses düğmenizde bir sıkıntı vardır. Potansiyometre tarzı bir açma kapama düğmesi var ise direnç değişimlerinde kısma açma yapabilir. Ya da soketlerde bir temassızlık olabilir (direksiyondan gelen sinyal kablosunda ) mümkünse teybi söktürüp soketlerini takıp çıkarıp yerine düzgün oturduklarını kontrol edin. Kısık seste yapmaması başka bir muamma tabi. Belki içindeki besleme mosfetlerinin termal macunu kurudu ve ısı transferini yapamadığından ısınınca teybin elektronik koruma devresi buna sesi kısarak cevap veriyordur. Belki otomobilinizde akü voltajı dalgalanıyordur. Mesela benim BMW f10 aracım var, start stop yaptığında çalışırken ses azalıp çoğalıyor. Sıfırdan beri araç bende aldığımdan beri böyle, babamda aynı araç var aynı şekilde. Bende bir de X3 var onda premium ses sistemi var o yapmıyor , herhalde alpine amfi olduğundan.

Teknik bilgiler için teşekkürler. Bilen birine göstereceğim bakalım. Malum bu işle uğraşanlar saçma sapan şeyler söyleyebiliyor. Ön araştırma oldu benim için.

Hocam siz ne yapmışınız,7 senede 190.000 km nedir? Neredeyse tuvalete bile arabayla gitmişinizBu ne kadar yoğun bir kullanım.
    Benim araç aldığımda 99.000 km idi ve 19 senelikti.Exper yaptırdık.Km orjinal oynanmamış.Sahibi yılda 5200 km kadar yapmış ve bu çok normal.Benim ortalamam da bu kadar yani 5.000-5.500 km yılda.Ama scotter ile birlikte.Yılda 3.000 km araba ve 2.500 km scooter gibi ortalamam var.Siz resmen arabada yatmışınız.

Bizim 2013 Fiesta 17000 km'de. Engelli vatandaştan aldık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)